poster

Květ pouště

 • Velká Británie

  Desert Flower

 • Německo

  Wüstenblume

 • Slovensko

  Púštny kvet

Drama / Životopisný

Velká Británie / Německo / Rakousko, 2009, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gwaihir
  *****

  Ty nejsilnější scénáře píše život sám a tento je určitě jedním z nich. Vypravuje příběh odvahy opustit svou rodinu a vydat se do neznámého světa, příběh odvahy vzepřít se svému osudu a bojovat za lepší život. Přiznám se, že mě to neuvěřitelné drama proměny křehkého pouštního kvítku v krásnou silnou ženu, částečně i díky nádhernému hudebnímu motivu, zasáhlo přímo do srdce, jenž bylo chvílemi plné smutku z té kruté skutečnosti a chvílemi se radovalo z každé milé maličkosti. 90%(2.4.2010)

 • Tayen
  ****

  Tenhle film bude perlou ve filmovém klubu, např. na ČT2, ovšem ne v kině. Snímek je to skrz naskrz autobiografický a určený pro úzkou skupinu lidí. Příběh je o somálské "Popelce", která se z kmene udržujícího tradici dívčího obřezání dostane přes poušť až do Londýna a odtud na přehlídková mola a titulní strany prestižních časopisů. Ač je to vyprávění veskrz neuvěřitelné, je skutečné a svým způsobem optimistické, protože podává svědectví o tom, že lidská síla, vytrvalost a odvaha jsou těmi nástroji, které nám pomohou dosáhnout, čeho si zamaneme.(16.6.2010)

 • poz3n
  ****

  Asi takhle. Co jsem se dočetl, tenhle film zřejmě knižní předloze čest extra nedělá. Pro mě, jako neznalého příběhu a knížky, byl ale film vcelku překvapením a svojí hudbou (především perfektním hlavním tématem) a stylem natočení mi zaujal.(16.3.2012)

 • Kimon
  ****

  Knihu jsem nečetl, ale vím, že filmové zpracování obvykle bývá dějově zkrácené a upravené. Mohu tedy hodnotit pouze to, co jsem viděl na vlastní oči ve filmové podobě a ne to, co bych si představoval ve svých myšlenkách při čtení knihy. V každém případě však považuji toto zfilmované životopisné drama za obdivuhodné a v závěru i šokující svou otevřeností k věcem, o kterých se všeobecně vědělo, ale vyspělejší část lidstva tento neřešený problém ignorovala. Jakoby neexistoval. Obřízka je dnes sice zákonem zakázána, ale mnohdy stále prováděna a netrestána. Kde není žalobce, není soudce. Vřele doporučuji, ... samozřejmě ne obřízku, ale film. :-)(16.3.2012)

 • rockstorm
  *****

  Krásný, ale velmi smutný a tragický film, protože přes všechno čeho Waris Dirie dosáhla je nevratně poznamenaná na celý život. Nejhorší je, že i přes zákaz ženské obřízky v některých zemích se mentalita této kultury nijak nemění a toto se děje a bude dít dál i přes jakékoli zákazy. Nikdo z nás si nedokáže plně představit takový hrozný život plný bolesti, který žijí miliony žen.....pokud přežijí....Film má možná nějaké nedostatky, ale za silné téma rozhodně 5* a určitě si pro upřesnění a doplnění přečtu i knížku.(16.12.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace