Květ pouště

Wüstenblume

Púštny kvet

Drama / Životopisný

Velká Británie / Německo / Rakousko, 2009, 130 min

"Kmenové války, stejně jako praktikování obřízky, jsou vyvolávány sobectvím a agresivitou mužů. Nerada to říkám, ale je to pravda. Obě tyhle věci vycházejí z jejich posedlosti teritoriem - vlastnictvím - a ženy spadají do téhle kategorie kulturními tradicemi i podle zákona. Možná že kdybychom mužům uřízly varlata, moje země by se stala rájem. Uklidnili by se a byli by senzitivnější. Bez toho neustálého kypění testosteronu by nebyly války, zabíjení, loupeže, znásilňování. A kdybychom jim uřízly penisy a nechaly je - buď ať vykrvácejí nebo přežijí - možná že by si poprvé uvědomili, co dělají svým ženám." - Waris Dirie(7.2.2011)

• sta

ženská obřízka je samozřejmě svinstvo, ale tenhle film je bohužel zmetek(9.3.2010)

Knihu jsem nečetl, ale vím, že filmové zpracování obvykle bývá dějově zkrácené a upravené. Mohu tedy hodnotit pouze to, co jsem viděl na vlastní oči ve filmové podobě a ne to, co bych si představoval ve svých myšlenkách při čtení knihy. V každém případě však považuji toto zfilmované životopisné drama za obdivuhodné a v závěru i šokující svou otevřeností k věcem, o kterých se všeobecně vědělo, ale vyspělejší část lidstva tento neřešený problém ignorovala. Jakoby neexistoval. Obřízka je dnes sice zákonem zakázána, ale mnohdy stále prováděna a netrestána. Kde není žalobce, není soudce. Vřele doporučuji, ... samozřejmě ne obřízku, ale film. :-)(16.3.2012)

Celkem hustej snímek natočen podle autobiografického příběhu, který by se mo klidně parafrázovat okřídlěně "ako sa dostat z dole hore" aneb top-modelingem proti ženské obřízce. Velice silný příběh.(16.7.2013)

Hodně dobrý film...Nemám co dodat. Člověk se zamyslel, to rozhodně...pobavil..no moc ne...pobrečel ...zčásti ano. Příběh naprosto úchvatný a hlavní herečka mě zcela dostala svou přirozeností.(3.9.2010)