Květ pouště

Wüstenblume

Púštny kvet

Drama / Životopisný

Velká Británie / Německo / Rakousko, 2009, 130 min

Opravdu nádherný a hlavně dojemný film! Připomínky nejsou třeba..(22.6.2013)

Občas si i čtyřhvězdičkový film zaslouží plnou nálož - za to, nač upozorňuje.(9.3.2010)

Knihu jsem nečetl, ale i tak je tenhle film síla a nelze jinak, než jej vřele doporučit.(9.8.2011)

• Chrustyn

Jeden z těch filmů, u kterých se můžu snažit sebevíc ale přesto půjdou mimo mě. Pro ženské publikum rozhodně doporučuji, protože to určitě ocení více než já.(16.6.2011)

Krásný, ale velmi smutný a tragický film, protože přes všechno čeho Waris Dirie dosáhla je nevratně poznamenaná na celý život. Nejhorší je, že i přes zákaz ženské obřízky v některých zemích se mentalita této kultury nijak nemění a toto se děje a bude dít dál i přes jakékoli zákazy. Nikdo z nás si nedokáže plně představit takový hrozný život plný bolesti, který žijí miliony žen.....pokud přežijí....Film má možná nějaké nedostatky, ale za silné téma rozhodně 5* a určitě si pro upřesnění a doplnění přečtu i knížku.(16.12.2010)