poster

Květ pouště

 • Velká Británie

  Desert Flower

 • Německo

  Wüstenblume

 • Slovensko

  Púštny kvet

Drama / Životopisný

Velká Británie / Německo / Rakousko, 2009, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hellstruck
  *****

  Opravdu hodně poutavý příběh. Skutečnou Waris obdivuji, i když ve filmu (asi nechtěně) působila jako neuvěřitelně jednoduchá postava a tak zatímco dětští herci byli skvělí, Liya Kebede byla spíš jako ozdoba. Každopádně emoce fungovaly, mile mě překvapila trhlá Sally Hawkins a uvolněnost filmu-tvůrci příliš netlačili na pilu a sem tam se vyskytl nějaký fórek...Co se ženské obřízky týče, určitě by se na tu problematiku mělo poukazovat víc, u sledování jsem se téměř styděla, že jsem o tom předtím věděla tak málo....(24.10.2012)

 • Tayen
  ****

  Tenhle film bude perlou ve filmovém klubu, např. na ČT2, ovšem ne v kině. Snímek je to skrz naskrz autobiografický a určený pro úzkou skupinu lidí. Příběh je o somálské "Popelce", která se z kmene udržujícího tradici dívčího obřezání dostane přes poušť až do Londýna a odtud na přehlídková mola a titulní strany prestižních časopisů. Ač je to vyprávění veskrz neuvěřitelné, je skutečné a svým způsobem optimistické, protože podává svědectví o tom, že lidská síla, vytrvalost a odvaha jsou těmi nástroji, které nám pomohou dosáhnout, čeho si zamaneme.(16.6.2010)

 • Smok
  *

  Modeling mám sťažka u prdele a myslím, že nie som nejaké necitlivé hovado, ale v podstate mi je jedno aj téma ženskej obriezky na čiernom kontinente. Nech si tam chlapci a dievčatá obrezávajú podľa svojej chuti, čo len chcú. Nech nosia disky o veľkosti polievkového taniera v spodnej pere a uchu, keď sa im to vidí praktické, tak aj ich 30 kovových obručí na krku a závažia na guliach sú mi jedno. Takže suma sumárum, tento film ma spracovávanou témou ani nemal šancu osloviť. Proste úplne mimo môj okruh - to sa občas stáva...(5.3.2011)

 • Makky
  *****

  Je to sila! Keď sa na to pozerám ako na film, ohodnotil by som to štyrmi hviezdami, pretože mám pocit, že by sa z toho dalo vyťažiť viac. Lenže keď sa na Púštny kvet pozerám z ľudského hľadiska, čo ten film vlastne predstavuje, čo samotná Waris Dirie dokázala a o čo vlastne ide, aj 5 hviezd je málo. Významné a prestížne ocenenia by mali dostávať takýto ľudia, a nie palestínsky terorista alebo americký prezident.(19.10.2010)

 • ABLABLABLA
  *****

  Hodně dobrý film...Nemám co dodat. Člověk se zamyslel, to rozhodně...pobavil..no moc ne...pobrečel ...zčásti ano. Příběh naprosto úchvatný a hlavní herečka mě zcela dostala svou přirozeností.(3.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace