poster

Květ pouště

 • Velká Británie

  Desert Flower

 • Německo

  Wüstenblume

 • Slovensko

  Púštny kvet

Drama / Životopisný

Velká Británie / Německo / Rakousko, 2009, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • poz3n
  ****

  Asi takhle. Co jsem se dočetl, tenhle film zřejmě knižní předloze čest extra nedělá. Pro mě, jako neznalého příběhu a knížky, byl ale film vcelku překvapením a svojí hudbou (především perfektním hlavním tématem) a stylem natočení mi zaujal.(16.3.2012)

 • Tayen
  ****

  Tenhle film bude perlou ve filmovém klubu, např. na ČT2, ovšem ne v kině. Snímek je to skrz naskrz autobiografický a určený pro úzkou skupinu lidí. Příběh je o somálské "Popelce", která se z kmene udržujícího tradici dívčího obřezání dostane přes poušť až do Londýna a odtud na přehlídková mola a titulní strany prestižních časopisů. Ač je to vyprávění veskrz neuvěřitelné, je skutečné a svým způsobem optimistické, protože podává svědectví o tom, že lidská síla, vytrvalost a odvaha jsou těmi nástroji, které nám pomohou dosáhnout, čeho si zamaneme.(16.6.2010)

 • zablaga
  *

  Nie som ovplyvnená knihou, pretože som ju nečítala. Nepočula som nič o tomto príbehu. Hodnotím tento film čisto ako film. A preto sa pýtam, prečo to vôbec natočili? Myslím, že by z toho mohol byť zaujímavý dokument, no nie film. Súcitím, so ženami, ktoré to majú ťažké a viem, že túto správu treba ďalej rozširovať, no podľa mňa je toto veľká filmová bublina a všetci ľudia (aby nevyzerali ako bezcitné mrchy) ho obdivujú. Pre mňa je slabý!(12.2.2011)

 • Jossie
  *

  Možná jsem příliš ovlivnění knihou, ale mně se ten film hodně nelíbil - velmi zkracuje a hodně předělává děj, záběry z dětství Waris na poušti, které byly to nejzajímavější a nejdrsnější (a nešlo jen o obřízku, ten život byl velmi těžký i tak a to vlastně ve filmu vůbec nevidíme), jsou úplně vynechány potíže Waris s jejím "manželem", protože to pro ni neskončilo položením prstýnku, naznačování, že Harold bude nějaký její přítel, ačkoli skutečnost je jiná....je toho ještě mnoho, co mi vadilo a tak můžu říct, že jediné, co se mi opravdu líbilo, je Liya Kebede.(24.8.2010)

 • sochoking
  *****

  Predstavte si, že pozeráte film, v ktorom dostane chlapík kopačku do gulí . Mňa zamrazí automaticky po celom chrbte a spontánne sa chytím v rozkroku. Po vzhliadnutí tohto snímku, v ktorom sa jedná o odstránenie komplet ženských genitálii, ma išlo doslova poraziť ! ( Somálčania jebnutí! Hned' by som im ruky poodtínal, magorom!!) Odhliadnúc od tohto, je to bezpochyby nádherný príbeh jednoho vzostupu, plný impozantných záberov a namakanej muziky! Ja som vymäkkol...(26.5.2010)

 • - Skutečná Waris Dirie hrála vedlejší roli v „bondovce“ Dech života (1987). (Lucas87)

 • - Postava fotografa Terryho Donaldsona (Tymothy Spall) je inšpirovaná Terrencom Donovanom, ktorý sa preslávil ako fotograf hviezd, napr. Davida Bowieho, princeznej Diany alebo Humphrey Bogarta. (toi-toi)

 • - Kniha Waris Dirie KVĚT POUŠTĚ (DESERT FLOWER), která zachycuje její neuvěřitelnou pouť od africké kočovné dívky po mezinárodní topmodelku, se stala světovým bestsellerem s více než 11 milióny prodanými kusy. [Cinemart] (POMO)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace