Ben X

• Belgie

Ben X

Drama / Thriller

Belgie / Nizozemsko, 2007, 93 min

Ben je docela podivín. Reálný svět je mu cizí, odtažitý a nepřátelský. Nenachází v něm nic pozitivního, protože se často stává cílem šikany ze strany spolužáků. Ten potřebný klid nachází ve světě virtuálním a to díky počítačové hře ArchLord, kde je naopak nebojácným hrdinou a ochráncem. Teda řeknu vám, já zažívat něco podobného, tak koupím zásobu chipsů a energeťáků a od monitoru se už nadobro nehnu. Jenže to Ben ne, tomu se zjevně nechce přijít o panictví doma se svojí levačkou (druhou rukou totiž svírá myš) a tak si venku koleduje o přesdržku víc a víc. A aby toho nebylo málo, tak se navíc ještě zamiluje (nebo spíše ta krásná holka nějak nesmyslně do něj, pak přijde jeden z filmových zvratů, po něm další a další.. A nakonec zjistíme, že všechno je úplně jinak.(3.5.2013)

Net/// Obsazení 7/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +netradičně zakomponovaná on-line hra ArchLord do příběhu, zpracování, hlavní představitel, atmosféra, napětí, příběh -zvláště ve třetí čtvrtině filmu mi to příjde trošičku zdlouhavé/// Silné, velmi silné. Filmový zážitek, který vám film nenabídne každý den. V některých momentech jsem myslel, že si mi zastaví srdce. Nutno říct, že závěr se povedl, ale čekal jsem ho úplně jiný. I proto se dá považovat za vydařený. Ten borec vůbec nebyl zaostalej, jen byl autista. Ovšem na tohle okolní svět nebral ohled. Nebýt přibližně v polovině filmu vygradování a potom následující útlum, šáhl by si snímek na plný počet. Rozhodně však doporučuji vidět./// Celkem 82%///(11.10.2009)

Ben je namakanej rytir, kterej zachranuje sexy bojovnici, nema problem rozsekat jakyhokoliv nepritele a vsichni ho respektujou. Bohuzel jen ve hre, ve skutecnosti to je autistickej retard, kteryho zakonite ve skole sikanujou a je za loosera. Jeho to sice rozciluje, ma z toho zachvaty, ale nikdy se nezmuze ani na slovo a tak si radsi predstavuje, ze je celej jeho zivot hra. A to doslova, hrany zabery se tu michaj ze zabery z hry, ktery ale pritom tem z reality odpovidaj. A to cely prekvapive pusobi jako hodne sugestivni, syrovy a drsny drama o sikane a jejich nasledcich. Film si celou dobu udrzuje paradni tempo, je napinavej, diky tomu prolnuti s hrou ma skvelou atmosferu, Timmermans hraje naprosto skvele, jeho vecne mlcici pohublej autista je naprosto skvelej a vzhledove vypada jak bracha Maguirea. No a pak se tvurci vytasi s paradne promyslenym, sice ne uplne stoprocentne prekvapivym, ale hodne silnym zaverem. Pro me prijemny prekvapeni a perfektni drama za jasnejch 5*.(17.7.2009)

Rozpočet €1,5miliónaTržby USA $1,601Tržby Celosvetovo $2,710,200(6.12.2008)

Belgickej Tobey Maguire (nemůžu si pomoct) měl rád videohry, fantu a, kdo ví proč, lepily se na něj hezký holky, pak se ale ukázalo, že to není tak úplně pravda a ještě k tomu rozkopal na maděru celej počítač, tož to už jsi mě Bene nasral, takhle nejlepší kamarádi nebudem, holt budeš jen další z mnoha... Mazej.(1.10.2011)

• - V takzvanej "internetovej gramatike" názov filmu hovorí "(ik) ben niks" po belgicky, čo v preklade znamená "(ja) som nič". (Kacenka_)

• - Ben (Greg Timmermans) má vo svojej izbe na stene mapu Antarktídy pochádzajúcu ako príloha z mesačníka National Geographic. Tiež je možné vidieť v jeho izbe čísla tohto magazínu. (vander19)

• - Cesar De Sutter v roli Benova malého bratra je ve skutečnosti nejmladší syn Marijke Pinoy, která hraje Benovu matku. (D3VIL)