Ben X

• Belgie

Ben X

Drama / Thriller

Belgie / Nizozemsko, 2007, 93 min

Oproti mnohokrát zmíněným tématických snímkům Klass a Zlo ve mně Ben X vyvolal nejméně emocí. Ne snad, že bych s hlavním hrdinou nějak nesympatizoval, to určitě ně (navíc jeho představitel, s výjimkou trochu podivného chováním po pilulce, byl naprosto precizní a uvěřitelný), ale to, co se mu dělo, se mnou nějak nedokázalo citově více pohnout. Což mě trochu mrzí, protože nad formou filmu jsem předl a potenciál Bena X byl obrovský. Jenže tvůrci asi chtěli za každou cenu diváka ohromit a zapůsobit na něj, a tak pomohli si ne zrovna originální (a na tomto místě docela nevhodnou) scénáristickou berličkou. A že jim pěkně drhne kvůli špatně natočené scéně u kolejí. Pak dění v kostele z toho taky nevychází moc reálně a samotný konec (možná dobře míněný) tak nějak přijmu, ale nechá mě celkem lhostejným. V jistých ohledech originální film, který si zaslouží slabší 4*, ale jestli stavíte obsah nad formu, zvolte raději výše napsané 2 filmy.(7.8.2011)

• Pluhy

Celkem zajímavý námět, který je naprosto utopený zpracováním a výslednou pointou. Film, v kterém hlavní roli hraje online hra a téměř autistický hlavní hrdina. Přestože hlavní hrdina je zahraný excelentně a ve filmu se objeví několik zajímavých scén, tak zpracování je tuctovka bez fantazie. Vadili mi jednoduché charaktery a přílišná překombinovanost – například dokumentární prostřihy, co tam sakra dělají? A závěr je spíše vyumělkovaná citová vydíračka. O šikaně bych volil raději film Vlna a Zkažená mládež.(22.11.2010)

Nesnáším filmy o šikaně a Bena mi bylo strašně líto a s hrůzou jsem celou dobu čekala, jestli zabije sebe nebo svoje trýznitele a konec byl tedy jedno velké vysvobození. Moc dobře zahrané a Benovy útěky do světa počítačových her byly milým osvěžením.(9.3.2009)

Obsah filmu jednou vetou : Autista, ktorého v škole šikanujú, nachádza útechu v MMORPG. Spracovanie filmu mi príde trochu slabé, ale určite sa to oplatí pozerať :)(29.1.2010)

Krásny ale smutný príbeh v úžasnom spracovaní a la MMORPG hry, pre všetky osamotené duše, ktorým chýba blízkosť niekoho, kto by ich chápal. Sigur Ros k tomu nesmie chýbať =).(9.4.2010)

• - Cesar De Sutter v roli Benova malého bratra je ve skutečnosti nejmladší syn Marijke Pinoy, která hraje Benovu matku. (D3VIL)

• - V takzvanej "internetovej gramatike" názov filmu hovorí "(ik) ben niks" po belgicky, čo v preklade znamená "(ja) som nič". (Kacenka_)

• - Ben (Greg Timmermans) má vo svojej izbe na stene mapu Antarktídy pochádzajúcu ako príloha z mesačníka National Geographic. Tiež je možné vidieť v jeho izbe čísla tohto magazínu. (vander19)