Ben X

• Belgie

Ben X

Drama / Thriller

Belgie / Nizozemsko, 2007, 93 min

Začiatok ma veľmi nebavil, ale so záverom som spokojná. Zaujímavý nápad aj spracovanie, dávam 3.(8.3.2010)

Velmi netradiční pohled do světa autismu - žádný Forrest Gump, žádný Raymond Babbitt - jen prostě Ben. Ten trpí Aspergerovým syndromem, díky kterému má problém sociálního začlenění do společnosti - ovšem i přesto navštěvuje 'normální' třídu. Jak to tak ale bývá - pokud se v kolektivu vyskytuje někdo jiný - ihned se stává terčem šikany. Snímek se celou dobu tváří tak trochu jako hyper-tech hračička s očekávatelným koncem, jenže - to, co by člověk čekal od této klipovité záležitosti debutujícího belgického režiséra, který do hlavní role obsadil rovněž debutujícího Grega Timmermanse, se mu NAŠTĚSTÍ nedostane. Nechci tady spoilerovat, proto jen doporučím vydržet. ;)(27.1.2009)

Miestami som mal problémy s druhou polovicou, ale nakoniec to skončilo azda najlepšie ako mohlo. Takto so mnou už dávno žiaden film necvičil. A bola aj slza:) Bez jediného prvého plánu a asi 10x lepšie ako estónsky Klass. 95%(24.11.2009)

Takhle procítěný a "skutečný" film jsem už dlouho neviděl. Pohled na svět očima autisty, kterého trápí šikana. Utíká z reality do počítačové hry, kde je hrdinou. Ve skutečnosti je ale terčem posměchu a nepochopení. Filmaři tu odvedli neskutečný kus práce. Hlavní představitel byl skvělý a ostatní herci to také zvládli na jedničku. Při některých scénách jsem byl napnutý jak struna. Dramatický děj a finální rozuzlení je prostě balada, i když trochu smutná. Vřele doporučuji a vyzbrojte se kapesníky. Tenhle film si na nic nehraje. 90%(13.4.2010)

Timmermans je k sežrání a konec těžce haluzový.(25.2.2010)

• - Ben (Greg Timmermans) má vo svojej izbe na stene mapu Antarktídy pochádzajúcu ako príloha z mesačníka National Geographic. Tiež je možné vidieť v jeho izbe čísla tohto magazínu. (vander19)

• - V takzvanej "internetovej gramatike" názov filmu hovorí "(ik) ben niks" po belgicky, čo v preklade znamená "(ja) som nič". (Kacenka_)

• - Cesar De Sutter v roli Benova malého bratra je ve skutečnosti nejmladší syn Marijke Pinoy, která hraje Benovu matku. (D3VIL)