Ben X

• Belgie

Ben X

Drama / Thriller

Belgie / Nizozemsko, 2007, 93 min

Šikana je v poslední době hodně věrný námět na film a je to také jeden z důvodů, proč jsem tenhle film vidět chtěl, protože jsem očekával silný zážitek, který mi dost možná zkazí náladu, ale rozhodně nebudu litovat, že jsem u něj ztrávil hodinu a půl, viz třeba Estonský Klass nebo švédské Zlo. Ono to nakonec ale bylo trošičku jinak, než jsem vlastně sám čekal. O šikaně to sice bylo, ale tak první půlku filmu a nakonec mě to tak překvapilo, že jsem tomu musel dát plný počet. Zas tak agresivní to totiž nebylo a ten námět rozhodně stojí za to vidět. Není to takové to, že by si člověk měl uvědomit jak se ke druhému chovat, a s otevřenou hubou zírat na závěr jednoho uzavřeného příběhu spíše šokovaně než překvapeně. Tady překvapení bylo na prvním místě a šok až na druhém, což je co se týče šikany trošičku zvláštní, ale když to člověk uvidí, po těch pár filmech právě o tomto tématu, tak to rozhodně příjme a hodně ho to potěší. Ben X je totiž film, který mladý člověk ocenit musí, obsahuje herní vsuvky, obsahuje život mladých lidí, obsahuje realitu, se kterou se setkává každý den, ale tohle je přecijen příběh člověka, kterého možná někdo nepotká za celý život. Rozhodně to stojí za to to vidět, a věřte, že šokováni budete, ale až na druhém místě, to první bude hlavně ohromné překvapení.(19.6.2009)

Uz samotny pribeh by bol sam o sebe zaujimavy , ale korunu tomu nasadilo to neuveritelne uzasne spracovanie...WOW...Teda pardon, Archlord :D(25.9.2008)

Belgickej Tobey Maguire (nemůžu si pomoct) měl rád videohry, fantu a, kdo ví proč, lepily se na něj hezký holky, pak se ale ukázalo, že to není tak úplně pravda a ještě k tomu rozkopal na maděru celej počítač, tož to už jsi mě Bene nasral, takhle nejlepší kamarádi nebudem, holt budeš jen další z mnoha... Mazej.(1.10.2011)

Krásny ale smutný príbeh v úžasnom spracovaní a la MMORPG hry, pre všetky osamotené duše, ktorým chýba blízkosť niekoho, kto by ich chápal. Sigur Ros k tomu nesmie chýbať =).(9.4.2010)

Nahlédnutí do Benova světa a do jeho nelehkého života, a který mu ztěžují i lidé v jeho okolí. Jenže některé spůsoby "kamarádství" mají své meze a právě na tyto poukazuje tento snímek. Zkloubení reálného života a počítačové hry bylo netradiční, o to více se mi zamlouvalo a za použití dobré kamery dosáhlo "za málo peněz, hodně muziky" :-) 77%(30.7.2009)