poster

Helvetica

Dokumentární

Velká Británie, 2007, 80 min

Režie:

Gary Hustwit
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • empoeta
  *****

  Dokument o jednom, nejobyčejnějším fontu. Dokument, který je vlastně úplně o všem. Ale pořád je jen o tom jednom fontu. Dokument, který nehledá přesahy. Prostě tam jsou. Dokument, který není autorskou onanií, ale prostě (jen) o něčem. A je zajímavý, skoro až k posrání.(22.9.2011)

 • F.man
  ****

  I'am F.man, the Helvetica admirer. Moc příjemný dokument, postavený kolem písma Helevetica, která od padesátých let dvacátého století prodělala celou řadu vzestupů a pádů a stala se v podstatě tím nejdiskutovanějším na typografickém poli. Pohledy obou stran, příklady použití, vynikající téma ... Za čtyři. You have to breathe, so you have to use Helvetica.(28.4.2013)

 • mr.filo
  ****

  Helvetica, helvetica. Helvetica je všude a všude jí je dobře.(7.2.2012)

 • eugeene
  ****

  tak od poloviny je to dlouhý, dlouhý a dlouhý. Ale moc se líbilo!(1.11.2011)

 • MrPierc
  ****

  Písmo Helvetica je prorostlé skrz západní kulturu již přes 50 let. Můžete ho vidět v metru, na samolepce označující wc nebo je součástí mnoha známých firemních log. Je to univerzální písmo, které není dokonalé, ale hodí se téměř na vše. Nevyjadřuje samo o sobě vizuálně nic a je tak tím pravým sdělovacím písmem. V dokumentu se vyjadřují odborníci, kteří buď toto písmo milují a nebo jím opovrhují. Jedna strana protlačuje čistotu sdělení a jiná chce typ fontu dle své fantazie a žádnou uniformitu. Probírá se vliv písma na vjem člověka i okolí. I když písmo beru jako něco normálního, tak s tímto dokumentem jsem si plně uvědomil, jak nás svou každodenní přítomností na plakátech, na internetu i v televizi ovlivňuje. Zajímavý průřez grafiky písma a jeho dopadu na myšlení člověka.(16.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace