Od tréningu Péleho až po tanec Mohammeda Ali v ringu, Yacine si chcel vždy zo života zapamätať len unikátne momenty. Vo svojom kráľovstve – jeho karavan, hudba a hrdinovia, je pánom hry a situácie. Z ničoho nič sa však objaví jeho priateľ z detsva – Djibril. Yacine je zrazu konfrontovaný so svojím pôvodom, svojím rodným mestom, svojimi frustráciami a nikdy nedosiahnutými túžbami… Yacine sa rozhodne pre odchod, nový začiatok od nuly, bez záväzkov, bez materiálnych bariér… Film Andalucia – tento dokonalý portrér mladého nezávislého človeka konfrontovaného s cenou, ktorú musí zaplatiť za pocit slobody, nabúrava všetky klišé spojené s týmto druhom filmov. Dokáže dokonale popísať pocity radosti a sklamania. Ocenenia: Cena za najlepší herecký výkon pre Samira Guesmi na Medzinárodnom festivale frankofónneho filmu Namur. [Cinepur Choice 2008] (oficiální text distributora)

Angelino

Pre mňa zostal nepochopený. Napriek tomu, že nám následne scenárista vysvetlil niekotré svoje zámery s režisérom, na mňa film pôsobil pomerne zmätene a nesúrode. Možno som ešte dostatočne nedozrel. ()

Krasus

Vrchol evropského postartu v rukou experimentálního režiséra Alaina Gomise je takovým novodobým jinotajem.Příběh o hledání společné roviny a vnitřní harmonie a taky o ne zcela malém morálním ponaučením.Určitě ne film pro každého,pro někoho vtipný,druhého zase nudý.pro jednoho artový,pro druhého přehnaně umělecký blábol.Specifikum Kinematografie! ()

dzena.

no inak vazne, ani ja som nepochopila.. jednoducho ma to nudilo a uz som sa nevedela dockat konca, ktory som takisto vobec nepochopila:D niektore fr. filmy su proste divne..to je fakt, na ktory si treba zvyknut:) ()