Příběh rytíře

A Knight's Tale

Príbeh o rytierovi

Akční / Dobrodružný / Komedie / Romantický

USA, 2001, 132 min (SE: 144 min)

Poměrně poutavý dobrodružný příběh o rytířském klání. Zajímavé souboje doprovozené hudbou Qeeenů! 65%(4.1.2008)

Skvelá zábava s dobre zvládnutými žánrami. Slušný príbeh, ktorý je podtrhnutý neobvyklým hudobný doprovodom, klasickou (dobrou) romantikou, taktiež skvelý výber lokácii, super kostými, humor a perfektné herecké obsadenie. Presne to sa mi to tom lubi a tým si ma film aj získal. Má to síce dve hodiny, ale tento film obsahuje dosť žánrov a každý dostane svoj priestor a ešte k tomu je zaujímavý takže nuda nehrozí. Ten soudntrack je prekvapivo fajn, ale ešte z neho doteraz nechápem :-) 85% - 4*(9.3.2012)

Ať už si o hollywoodském mainstreamu myslíte cokoliv, tak těžko upřít Příběhu rytíře jeho upřímnou podmanivost, stejně tak jako lišácký úsměv Heatha Ledgera.(16.4.2011)

• sepp

Prominte, ale tenhle film je nejvetsi omyl v historii kinematografie. Je to vysmech jak filmarskemu, tak hereckemu a i kostymarskemu remeslu a hlavne, coz me stve nejvic, jde o totalni vysmech evropske historii, stredoveku a vsemu, co k tomu patri. A nelze to obhajovat tim, ze se jedna o "pouhou oddechovku" ci snad snahou o osloveni mladsich divaku modernim pristupem. O to vic me mrzi, ze tuto slataninu natocil reziser me velmi oblibene Odplaty, nemluve o svatokradezi v podobe pouziti hudby od Queen. Tfuj, naplivu tvurcum tohoto paskvilu na hroby.(20.1.2004)

Pohodový snímek Briana Helgelanda s úchvatným Paulem Bettanym. Příběh chudého Williama, který ke štěstí a lady Jocelyn přišel, jsem viděla snad stokrát, ale i postoprvé se pobavim a dojmu. Chcete-li zapomenout na každodenní starosti, určitě sáhněte právě po Příběhu rytíře.(2.8.2003)

• - Šľachtic, ktorého meno si Heath Ledger (William) vybral, Ulrich von Liechtenstein, bol skutočný rytier žijúci v rokoch 1200 – 1275. V roku 1227 sa zúčastnil turnaja vo Valticiach. (Raccoon.city)

• - Gelderland zmiňovaný jako místo původu "sira Ulricha" (Heath Ledger) je skutečné provincie Nizozemského království, jejímž hlavním městem je Arnhem. (Chufu)

• - Úvodní zápletka se podobá novele "Potulný rytíř" odehrávající se ve světě ságy "Píseň ledu a ohně" od spisovatele George R. R. Martina. V televizním zpracování této ságy Hra o trůny (od r. 2011) si Mark Addy zahrál Roberta Baratheona a Roger Ashton-Griffiths Mace Tyrella. (kamisu)