Příběh rytíře

A Knight's Tale

Príbeh o rytierovi

Akční / Dobrodružný / Komedie / Romantický

USA, 2001, 132 min (SE: 144 min)

Tento film mám celkom rada, keď ide v telke väčšinou naň prepnem ale fakt neznášam tú tanečnú scénu... lezie mi na nervy.(10.1.2013)

Krásný příklad hutného popcornového bijáku, zasazeného do prostředí rytířských klání. Heath Ledger okouzlující, Paul Bettany neuvěřitelně vtipný, Shannyn opravdu nádherná - vypadá trochu jako Angelina Jolie. A hrajou tam Queen!(15.4.2009)

„Dočerta s tvojou hrdosťou!“ – „Je to to jediné, čo mám – a čo nemôžu zobrať.“ – „Nie. Môžu ti zobrať ešte aj niečo iné. A ak zostaneš, aj zoberú.“ Keď som videl PRÍBEH O RYTIEROVI v kine ako stredoškolák, bavil som sa. Preto keď som ho zahliadol cválať televíznym programom, neváhal som a sadol som si natešene, ale aj podozrievavo, pred obrazovku. Predsa len, od kina sa veľa zmenilo, dospel som nielen ja, ale aj Heath Ledger (SKROTENÁ HORA). Potešilo ma, že po rokoch som si k tomuto ľahkou rukou nakrútenému filmu našiel cestu rovnako svižne, ako kedysi. Nahý Paul Bettany ako spisovateľ Chaucer („Áno, som teraz nahý, ale napíšem o vás poviedku a vy budete nahí už navždy.“), brutálny cholerik Alan Tudyk (smrteľne vážne rozzúrenému davu: „No poďte, všetkým vás strieskam!“) CHLAPCI), obézny špitálnik Mark Addy, vznešene mužný James Purefoy („Sme my ale pár, obaja sa na niečo hráme a obom nám to príliš nejde.“), diskotéka, písanie listu, Queen, lesy, kone, chlapská hra s jasnými pravidlami, slepý otec, „lebo nie terč ale šíp“. Predovšetkým som sa ale v spoločnosti mladej a talentovanej bandy cítil dobre. Možno je to troška pridlhé a českí štatisti sú rozpačití (s úsmevom pozerajú do kamery a rozhodne nevedia dobre zahrať „krvilačný dav“), ale v tomto prípade mi to neprekáža .Kino Považan 2001(7.1.2007)

Svojsky natočený film o rytieroch. Skvelá rytierske zápasy na koňoch ktoré s pribúdajúcimi minutami filmu neuveriteľne gradujú až do dojemného záveru. Príbeh sluhu a jeho kamarátov, ktorý chce vyhrať turnaj a získať srdce princeznej =). Naviac skvelé hlášky a scény (v kostole na koni, skladanie básne pre milú, tanečné vystúpenie, nové nike brnenie...).(25.11.2004)

Jelikož tam byla vidět na chvilinku ségra, jako jedna z vysoce postavených dam a při rytířském turnaji ( protože se ve skutečnosti při filmování nekonal ) tváří jako jediná jak kdyby ji to absolutně nezajímalo, mě opravdu pobavilo, .... (( :: jinak hezký příběh ale jsou tu i lepší filmy za čtyři(21.11.2005)