Příběh rytíře

A Knight's Tale

Príbeh o rytierovi

Akční / Dobrodružný / Komedie / Romantický

USA, 2001, 132 min (SE: 144 min)

rozpočet : $65 million tržby celosvetovo : $117,487,473(16.1.2007)

Pohodový snímek Briana Helgelanda s úchvatným Paulem Bettanym. Příběh chudého Williama, který ke štěstí a lady Jocelyn přišel, jsem viděla snad stokrát, ale i postoprvé se pobavim a dojmu. Chcete-li zapomenout na každodenní starosti, určitě sáhněte právě po Příběhu rytíře.(2.8.2003)

Svojsky natočený film o rytieroch. Skvelá rytierske zápasy na koňoch ktoré s pribúdajúcimi minutami filmu neuveriteľne gradujú až do dojemného záveru. Príbeh sluhu a jeho kamarátov, ktorý chce vyhrať turnaj a získať srdce princeznej =). Naviac skvelé hlášky a scény (v kostole na koni, skladanie básne pre milú, tanečné vystúpenie, nové nike brnenie...).(25.11.2004)

• berg.12

Takovouhle stylizovanost bych čekal možná tak v seriálu "Xena". A nejhorší je, že to snad tvůrci mysleli i vážně (a nemyslím tím ten "středověk").(11.9.2006)

• Gemini

Romantický dobrodružný příběh se odehrává ve 14. století a vypráví o touze člověka změnit vlastní osud. Nabubřelejší chvastounskej grc jsem už dlouho neslyšel. Tenhle film, že si na nic nehraje? Ale no tak... nevím co je trapnější - jestli odfláknutost nebo totální nelogičnosti, samozřejmě při tom o co jde především - při turnajích. A Paul Bettany sice občas předvede dobrý vtípek, ale vydávat ho za Geoffreyho Chaucera, to je hodně přes čáru. A to, co tady provedli Queenům, to je přímo zločin proti lidskosti... nebýt fajného záporáka Rufuse Sewella a kvalitního charizmatického prince Jamese Purefoye, je to úplně o ničem. Dejme tomu, že 50%, protože natočené to není nijak zle. Ale Brian Helgeland, scénárista legendárního L. A. Confidential, tady šlápl zatraceně hodně vedle.(6.6.2005)

• - Další chyba ve finální scéně. V záběru zblízka má kůň na sobě kožené brnění, v celkovém záběru však kovové. (Karlos80)

• - Dej filmu sa odohráva okolo roku 1370. (Greenpeacak)

• - Za roli Williama dostal Heath Ledger do té doby svůj největší honorář - rovných sedm milionů dolarů. (Timak)