Příběh rytíře

A Knight's Tale

Príbeh o rytierovi

Akční / Dobrodružný / Komedie / Romantický

USA, 2001, 132 min (SE: 144 min)

• ripo

Asi som staromódny, ale modernistické prvky v tomto filme pôsobili na mňa veľmi rušivo. Hudba by sa ešte dala zniesť, ale ultramoderné róby pani Jocelyn, alebo skandovanie pri zápase, či rôzne pomaľované tváre v štýle anglických rowdies - tak to nie ! Ani neviem ,či to bol film pre teenagerov, alebo akčný, alebo ....(6.8.2003)

Příjemný film na jedno použití, kterému ale zoufale chybí "něco navíc". Ne že bych se nudil, jenom mě prostě příběh sám nezaujal natolik, abych ho někdy chtěl vidět znovu. Přesto rozhodně nejde o ztrátu času a určitě nelituju, že jsem mu tu hodinu a půl dal. Herci jsou docela sympatičtí.(12.12.2009)

Pohodový snímek Briana Helgelanda s úchvatným Paulem Bettanym. Příběh chudého Williama, který ke štěstí a lady Jocelyn přišel, jsem viděla snad stokrát, ale i postoprvé se pobavim a dojmu. Chcete-li zapomenout na každodenní starosti, určitě sáhněte právě po Příběhu rytíře.(2.8.2003)

Ať už si o hollywoodském mainstreamu myslíte cokoliv, tak těžko upřít Příběhu rytíře jeho upřímnou podmanivost, stejně tak jako lišácký úsměv Heatha Ledgera.(16.4.2011)

Originálně zpracovaný historický film podle mého gusta. Povedené kostýmy i kulisy, prvky komedie, absence historických faktů a klaďas, který si diváka dokáže podmanit. Heath se mohl pasovat do role největšího sympaťáka Hollywoodu, je ho velká škoda.(26.12.2009)