Příběh rytíře

A Knight's Tale

Príbeh o rytierovi

Akční / Dobrodružný / Komedie / Romantický

USA, 2001, 132 min (SE: 144 min)

Příběh rytíře si škodí snahou o nějakou vážnost. Jako muzikál by fungoval výtečně. 70% Zajímavé komentáře: tron, Darkslayer, SeanLSD(10.6.2005)

• sepp

Prominte, ale tenhle film je nejvetsi omyl v historii kinematografie. Je to vysmech jak filmarskemu, tak hereckemu a i kostymarskemu remeslu a hlavne, coz me stve nejvic, jde o totalni vysmech evropske historii, stredoveku a vsemu, co k tomu patri. A nelze to obhajovat tim, ze se jedna o "pouhou oddechovku" ci snad snahou o osloveni mladsich divaku modernim pristupem. O to vic me mrzi, ze tuto slataninu natocil reziser me velmi oblibene Odplaty, nemluve o svatokradezi v podobe pouziti hudby od Queen. Tfuj, naplivu tvurcum tohoto paskvilu na hroby.(20.1.2004)

Skvelá zábava s dobre zvládnutými žánrami. Slušný príbeh, ktorý je podtrhnutý neobvyklým hudobný doprovodom, klasickou (dobrou) romantikou, taktiež skvelý výber lokácii, super kostými, humor a perfektné herecké obsadenie. Presne to sa mi to tom lubi a tým si ma film aj získal. Má to síce dve hodiny, ale tento film obsahuje dosť žánrov a každý dostane svoj priestor a ešte k tomu je zaujímavý takže nuda nehrozí. Ten soudntrack je prekvapivo fajn, ale ešte z neho doteraz nechápem :-) 85% - 4*(9.3.2012)

• TheMaker

Umělý rádoby doják, který na mě ale vůbec nijak nezapůsobil . . . Celý film mi připadal takový umělý, působilo to moc okatě, vůbec to nevtáhlo do děje . . . Příšerné kostýmy . . . Šlo až moc vidět, že se jedná o film . . .(24.7.2009)

• berg.12

Takovouhle stylizovanost bych čekal možná tak v seriálu "Xena". A nejhorší je, že to snad tvůrci mysleli i vážně (a nemyslím tím ten "středověk").(11.9.2006)