Příběh rytíře

A Knight's Tale

Príbeh o rytierovi

Akční / Dobrodružný / Komedie / Romantický

USA, 2001, 132 min (SE: 144 min)

Sexy Shannyn Sossamon, dobrý herecký výkon Heatha Ledgera a šikovne natočený dobrodružno-romantický film, ktorý sa mi tak moc páči, že ani sám nechápem................ Soundtrack Carter Burwell: 1. We Will Rock You - Queen [2:02] ,2. Low Rider - War [3:10] ,3. Takin' Care of Business - Bachman-Turner Overdrive [4:49] ,4. Golden Years - David Bowie [3:27] ,5. Crazy on You - Heart [4:50] ,6. Further On Up the Road - Eric Clapton [4:29] ,7. Get Ready - Rare Earth [2:50] ,8. I Want to Take You Higher - Sly & the Family Stone [5:20] ,9. The Boys Are Back In Town - Thin Lizzy [4:28] ,10. One Of Your Own - Carter Burwell [1:53] ,11. We Are The Champions - Robbie Williams/Queen [3:54] ,12. Pieces - Dan Powell [3:28] ,13. Eye Conqueror - Third Eye Blind [4:07],(2.1.2011)

Pohodová oddychovka, při níž excelují čeští kaskadéři a Paul Bettany v roli excentrického básníka. Lze vidět i vícekrát, aniž by se člově nudil. Velmi příjemná záležitost.(13.4.2003)

S odstupom času (po asi siedmich zhliadnutiach) je Príbeh rytiera synonymum pre špičkovú zábavu, ktorá skvele funguje v akčnej, humornej, romantickej i dramatickej (pri stretnutí so slepým otcom vždy plačem) rovine. Parádne obsadenie, odviazaný Helgeland (jeden z najdusenejších talentov v Hollywoode) a výborný soundtrack.(3.1.2010)

• cheyene

První, co mě na tomto filmu zarazilo, byla úvodní hudba na začátku: dát k historickému snímku z období středověku moderní hudbu (Queen) je vrchol nevkusu!!!!(30.1.2007)

Film, na který sedí úsloví "tak debilní, až je roztomilý." Dámy a pánové, odložte mozek v šatně a budete se výborně bavit. Uvedené je stejně potřeba udělat u spousty filmů, tak co.(5.7.2007)

• - Úvodní zápletka se podobá novele "Potulný rytíř" odehrávající se ve světě ságy "Píseň ledu a ohně" od spisovatele George R. R. Martina. V televizním zpracování této ságy Hra o trůny (od r. 2011) si Mark Addy zahrál Roberta Baratheona a Roger Ashton-Griffiths Mace Tyrella. (kamisu)

• - Dej filmu sa odohráva okolo roku 1370. (Greenpeacak)

• - Když se Will učí tančit, Chaucer dostane ránu do nosu. Při prvním záběru má vatu v pravé dírce, ale za chvíli zase v levé. Potom se to zase obrátí - nehledě na to, že vata se začala vyrábět až někdy v 18. století. (Terva)