poster

Vzpurní svědkové (TV film)

Krimi

Československo, 1983, 76 min

 • Crocuta
  ***

  Ke cti této inscenaci slouží herecké výkony - kromě R. Lukavského a pohledné V. Freimanové herecky exceluje například Věra Tichánková. Atmosféra celkem ujde, ovšem pokus o jakési dekadentní "kapitalistické" prostředí jednoznačně selhává a chvílemi upadá do vyložené trapnosti - příkladem je "lesbický" bar a tamní osazenstvo - interiérem a rádoby "západní" hudbou počínaje a tanečními kreacemi "amazonek" konče. Simenonův román "Maigret a neochotní svědkové" se dočkal již několika televizních ztvárnění, ale tohle bude sotva patřit mezi ta nejzdařilejší. Za tři s hodně odřenýma ušima...(22.6.2014)

 • martins
  ***

  Mrazivý film, vynikajicí herecký výkon pana Lukavského v roli policisty a Veroniky Freimanové, která v ústřední postavě, která je proti své vůli provdána rodiny zkrachovalých továrníků obývající strašidelný dům a jejíchž věno má jejich skomírající podnik zachránit, zjistí, že její muž není schopen splnění manželských povinností, začne románek s milencem a brzy otěhotní a chce opustit svůj dosavadní život, rodina však vymyslí plán, jak jí to překazit, buď to zemře ona, anebo se stane vrahem..v obou případech však vyhraje rodina.(27.1.2014)

 • Snorlax
  **

  Václav Zahradník se nadmíru nechal inspirovat francouzskou filmovou hudbou především z let šedesátých. Ale ani to nedodalo inscenaci punc opravdovosti. Herecké výkony byly, až na výjimky, značně ochotnické.(21.6.2014)

 • Trucker
  *

  Zpočátku to vypadá jako slušná detektivka, ale čím víc se to blíží ke konci, tím je děj víc a víc nudný a zápletka degraduje až k naprosté blbosti. Ani kvalitní herecké obsazení nemá šanci udělat dobrý film z něčeho, co postrádá smysluplně se vyvíjející děj a závěrečnou pointu.(21.6.2014)

 • LiVentura
  ***

  Zajímavá krimi "maigretovského stylu".. :-)(9.8.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace