poster

Vzpurní svědkové (TV film)

Krimi

Československo, 1983, 76 min

 • Crocuta
  ***

  Ke cti této inscenaci slouží herecké výkony - kromě R. Lukavského a pohledné V. Freimanové herecky exceluje například Věra Tichánková. Atmosféra celkem ujde, ovšem pokus o jakési dekadentní "kapitalistické" prostředí jednoznačně selhává a chvílemi upadá do vyložené trapnosti - příkladem je "lesbický" bar a tamní osazenstvo - interiérem a rádoby "západní" hudbou počínaje a tanečními kreacemi "amazonek" konče. Simenonův román "Maigret a neochotní svědkové" se dočkal již několika televizních ztvárnění, ale tohle bude sotva patřit mezi ta nejzdařilejší. Za tři s hodně odřenýma ušima...(22.6.2014)

 • LiVentura
  ***

  Zajímavá krimi "maigretovského stylu".. :-)(9.8.2016)

 • Trucker
  *

  Zpočátku to vypadá jako slušná detektivka, ale čím víc se to blíží ke konci, tím je děj víc a víc nudný a zápletka degraduje až k naprosté blbosti. Ani kvalitní herecké obsazení nemá šanci udělat dobrý film z něčeho, co postrádá smysluplně se vyvíjející děj a závěrečnou pointu.(21.6.2014)

 • sator
  ***

  Logiku inscenace ztraci v samém počátku, kdy komisař odjíždí na dovolenou a najednou případ vyšetřuje... Nicméně Lukavský inscenaci utáhl ...(14.6.2015)

 • Blofeld
  ***

  Tradičně výtečný Lukavský v roli vyšetřovatele, solidně obsazené vedlejší role, zkušená režisérka Sadková - a naprosto tupá detektivní zápletka. Jako výplň nicméně slušné.(6.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace