poster

Vzpurní svědkové (TV film)

Krimi

Československo, 1983, 76 min

 • sator
  ***

  Logiku inscenace ztraci v samém počátku, kdy komisař odjíždí na dovolenou a najednou případ vyšetřuje... Nicméně Lukavský inscenaci utáhl ...(14.6.2015)

 • vitekpe
  **

  Televizni studiova zalezitost se spolehlivym Lukavskym, ktera od zacatku do konce postupne ubira na tempu a ke konci uplne ztraci dech. Trosku ten styl - vrah se prizna sam, protoze jinak bychom se nedozili konce... Spousta postav zbytecnych. Dobra Vlckova, a Kubankova mi trosicku pripominala Vasovou. Trosku.. :) Na druhou stranu jedna projekce neurazi, minimalne muzete videt Veroniku na praskach... :) 2+(16.11.2015)

 • LiVentura
  ***

  Zajímavá krimi "maigretovského stylu".. :-)(9.8.2016)

 • Gekacuk
  ****

  Televizní film je opět třeba posuzovat v kontextu doby vzniku. Jistě nebylo snadné do programu ČST zařadit detektivku odehrávající se v Paříži. Proto bylo také třeba náležitě vykreslit zdejší reálie - zahnívající kapitalistický rod, lesbický bar, touha po penězích. A tak máme možnost vidět panoptikum roztodivných figurek - šviháka P. Štěpánka (jehož bratr v té době působil ve Svobodné Evropě), V. Freimanovou v nejlepší formě, roztomilého úchyláka M. Středu, až za hrob věrnou V. Tichánkovou a další. Všechny ovšem převyšuje excelentní Radovan Lukavský. Zajímavě natočená detektivka určitě stojí za shlédnutí.(22.6.2014)

 • martins
  ***

  Mrazivý film, vynikajicí herecký výkon pana Lukavského v roli policisty a Veroniky Freimanové, která v ústřední postavě, která je proti své vůli provdána rodiny zkrachovalých továrníků obývající strašidelný dům a jejíchž věno má jejich skomírající podnik zachránit, zjistí, že její muž není schopen splnění manželských povinností, začne románek s milencem a brzy otěhotní a chce opustit svůj dosavadní život, rodina však vymyslí plán, jak jí to překazit, buď to zemře ona, anebo se stane vrahem..v obou případech však vyhraje rodina.(27.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace