poster

Legenda o sovích strážcích

 • USA

  Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

 • Slovensko

  Ga'Hoole: Legenda o strážcoch

 • Slovensko

  Legenda o sovích strážcoch

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy

USA / Austrálie, 2010, 97 min

 • Botič
  ***

  Snyderovo soví koma kino a animovaný bonbónek, který neví čí je! Zprvu zalepí divákovi pusu dechberoucími scenériemi a dokonalou hloubkou 3D obrazu, jenže v prostředku je to právě dialogová vata, která příběh zpomaluje na samotnou míru únosnosti a nikoliv obraz. U Snydera novinka? Roztomilost - neroztomilost. Soví Megatron však plátnu vládne pokaždé, kdy se na něm objeví. Průlet bouřkovými mraky nebo ohnivým polem je skutečně vrcholem filmu! Na devadesátiminutový snímek, je to ale málo! Take to the Sky se Snyderem se protentokrát nekonalo.(16.10.2010)

 • Superpero
  ***

  Vizuálně je to naprosto perfektní. U sov vidíte všechny pírka, jak vlají ve větru a i příroda působí téměř reálně. Zpomalené záběry při sovích bitkách jsou kapitola sama pro sebe. Bohužel děj je hrozně urychlený a tím pádem působí takovým holt blbým dojmem. Kdyby to bylo o hodinu delší a charakterům se věnovala pozornost, kterou si zaslouží mohla to být bomba. Jenže táhněte malé děti na dvouapůlhodinový film :)(30.1.2011)

 • Viktooorka
  ****

  Legenda o sovích strážcích je jako svěží vánek za teplého letního odpoledne. Příjemně osvěží, ale pokud zeslábne, modlíte se o návrat. Animace je úchvatná, místy jsem až nevěřila vlastním očím a sama sebe se ptala: „Opravdu je to animované?“. Z bojových sekvencí by se mohli režiséři akčňáků leccos přiučit, páč vyměnit epileptickou kameru za zpomalené záběry (ne pořád samozřejmě) by neškodilo. A děj, ač je opravdu jednoduchý, zaručeně nenudí a jistým dětem může přivodit noční můry, za to dospělým radost. I když při dnešní výchově jsou děti jistě ostřílenější a v kině jsem trnula hrůzou jen já. Jen mě mrzí, že charaktery Soviček nebyly lépe prokreslené. Žádná z nich mi k srdci natolik nepřirostla, že by mě donutila dát plný počet. Což je veliká škoda, protože podobné animáky se moc netočí.(9.11.2010)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Mladá sovička Eglantine je jediná, která v originále nemá australský přízvuk. (Arbiter)

 • - Jde o první film Zacka Snydera bez ratingu R. (Arbiter)

 • - Film Guardians of Ga'Hoole je druhým celovečerním 3D animovaným filmem australského studia Animal Logic a zároveň je i druhým takovýmto filmem vytvořeným v Austrálii (prvním takovýmto filmem byl Happy Feet). (Zbyisek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace