Legenda o sovích strážcích

Ga'Hoole: Legenda o strážcoch

Legenda o sovích strážcoch

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy

USA / Austrálie, 2010, 97 min

"UŽ JSI TO NĚKDY ZKOUŠEL?" - "NE, ALE VŽDYCKY JSEM TO CHTĚL ZKUSIT." Mít děti, s radostí je na to vezmu, celou dobu jsem si říkal, jak intenzívně bych to musel jako dítě prožívat. Fantastická animace i akce s další palbou nádherných zpomalovaček jsou jedna věc, ale ty nečekaně temné tóny (perverzně namixované s infantilním humorem z úplně jiného typu animáků, který bych oželel), ty jsem ocenil mnohem víc než technické finesy. Další nedotažený Snyder, který se v pouze 90minutové (!) snaze o epičnost spolehl na vizuál, jehož je mistrem a utekl mu propracovanější svět a příběh. Ale i tak je nejen na co koukat, ale i co prožívat. Hlavně nářezové finále.(13.3.2011)

Legenda o sovích strážcích je jako svěží vánek za teplého letního odpoledne. Příjemně osvěží, ale pokud zeslábne, modlíte se o návrat. Animace je úchvatná, místy jsem až nevěřila vlastním očím a sama sebe se ptala: „Opravdu je to animované?“. Z bojových sekvencí by se mohli režiséři akčňáků leccos přiučit, páč vyměnit epileptickou kameru za zpomalené záběry (ne pořád samozřejmě) by neškodilo. A děj, ač je opravdu jednoduchý, zaručeně nenudí a jistým dětem může přivodit noční můry, za to dospělým radost. I když při dnešní výchově jsou děti jistě ostřílenější a v kině jsem trnula hrůzou jen já. Jen mě mrzí, že charaktery Soviček nebyly lépe prokreslené. Žádná z nich mi k srdci natolik nepřirostla, že by mě donutila dát plný počet. Což je veliká škoda, protože podobné animáky se moc netočí.(9.11.2010)

V první řadě musím vychválit opravdu perfektní animaci. Příběh byl také velice pěkný. Krásný animák o krásných sovách. Škoda, že jsem jej neviděla v 3D..možná by to bylo 5*.(6.2.2011)

• - Název filmu se v průběhu jeho výroby měnil. Nejprve byl v originále nazván Guardians of Ga'Hoole, později byl přejmenován na Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole. (Zbyisek)

• - Hugh Jackman byl původně v obsazení filmu, ale nakonec svůj hlas vůbec neposkytl. (Kailo)

• - Jedná se o první animovaný film, který režíroval Zack Snyder. (LEGACY)