poster

Legenda o sovích strážcích

 • USA

  Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

 • Slovensko

  Ga'Hoole: Legenda o strážcoch

 • Slovensko

  Legenda o sovích strážcoch

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy

USA / Austrálie, 2010, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • arachneuss
  ****

  Hvězdné války podle Snydera.(31.10.2010)

 • akisha
  **

  Vyrazilo mi to dech, jak to bylo špatný. Klady se daj shrnout dost rychle - zpracování. Je to přesně ten typ filmu, kterej se opájí trikama a příběh hraje tu nejbezvýznamnější roli. Slepenec okoukanejch zápletek a klišoidní vývoj příběhu bych snad ještě překousla, ale totálně plochý postavy už ne. Hlavní sovák je vyjukanej trouba na začátku a na konci to je vyjukanej trouba v brnění. Konverze jeho bratra ke zlu nemá prakticky žádnej motiv a chladnost vztahů mezi nimi brání jakýmkoliv emočním scénám. Většina vedlejších postav splývá dohromady a mě se líbil jen ten pohodovej muzikant, co furt brnkal na lyru a zpíval. Příběh není dost temnej a propracovanej, aby fungoval jako epickej fantasy příběh a prakticky v něm nejsou vtipy nebo komediální linka, aby zabavil (a neděsil) děti. Hudba taky nic převratnýho, celou dobu mi přišla jaksi povědomá, jediný plus že zpívá Lisa Gerrard, pro kterou mám slabost. Třetí * bych možná přidala, kdybych na to šla do kina a všechny ty fantastický triky si mohla vychutnat na plátně, ale v televizi aspoň víc vynikne, že bez triků to je jen plytká, nudná podívaná o sovách.(8.4.2011)

 • FlyBoy
  ***

  Odhadovať každú nanovo narafičenú kulehu od Snydera je už od zhliadnutia jeho "Úsvitu" k_r_v_k_ obtiažne, ale nech - povedal by kamoš - mne tieto chameleónske návyky až tak neprekážajú pretože v prípadoch kedy sa príbehové línie začnú nadbytočne pretínať, resp. uberať do slepých koridorov ("300") sa skoro vždy čiastočne ukojím pompézne vycizelovanou formou. História pokračuje. Po príchode "Strážcov" z mäsa a kostí, u ktorých môžme zcela bez pochýb konštatovať, že sa jedná o jednu z najradikálnejších a zároveň najopojnejších komiksových adaptácií za posledné roky, prilietavajú strážcovia soví, ktorí sa nás síce snažia uchlácholiť vizuálne vypiplanou animáciou, ale kvôli fabulačnej roztrieštenosti sa pre svoju predlohu stávajú skôr zahanbujúci. Skáče sa "od buka do buka", najskôr biblické báchorky, potom rasová neznášanlivosť, až po namáhavé vzkriesenie niktoša; do toho mišung detinskosti, dospeláckosti a rodinkárstva. Takmer nič z toho nie je dotiahnuté do prijateľnej polohy, pozornosť udržuje iba akosi zvláštne do deja vťahujúca atmosféra epického rozprávania a právom - už vyššie spomínaný - vychvalovaný vizuál. V hokejovej terminológii by som to označil za potupnú prehru po predĺžení, bod je doma, ale v kabíne koluje sklamanie, keďže väčšina počítala s trojbodovým viťazstvom.(8.1.2012)

 • Superpero
  ***

  Vizuálně je to naprosto perfektní. U sov vidíte všechny pírka, jak vlají ve větru a i příroda působí téměř reálně. Zpomalené záběry při sovích bitkách jsou kapitola sama pro sebe. Bohužel děj je hrozně urychlený a tím pádem působí takovým holt blbým dojmem. Kdyby to bylo o hodinu delší a charakterům se věnovala pozornost, kterou si zaslouží mohla to být bomba. Jenže táhněte malé děti na dvouapůlhodinový film :)(30.1.2011)

 • kinej
  ****

  Svým námětem je Legenda o sovích strážcích přesně tím typem pohádky, které mám rád. Ačkoliv se dočkáme tradičního pohádkového vítězství dobra nad zlem, přeci jen se tento film nachází v mírně ponurejších vodách. Za roztomilými postavami a malebným světem lze tušit temnotu a přítomnost zla. Někdo může tímto příběhem problém, já ale rohodně ne. K filmu ale výhrady mám. Vizuálně je sice dokonalý, Zack Snyder opět předvádí jaké nadhérné obrazy umí vytvářet. Některé záběry jsou naprosto úžasné. Ale řekl bych, že například scénář by potřeboval více péče. A možná ani ne tak péče, jako spíše pár minut stopáže navíc, aby bylo víc času na všechny ty reálie sovího světa a zároveň na osudy hlavních postav. Vše je vychrleno v takové rychlosti, že jsem měl občas pocit, jako by film některé scény přeskakoval. A největší slabinou filmu je hudební kulisa. Orginální hudba je průměrná, což by ani nevadilo, ale bohužel je do filmu také dosti nešťastně vložena mizerná popová píseň od Owl City, která působí jako pěst na oko, protože se do filmu vůbec, ale vůbec nehodí. Ve filmu také zazní skladba Host of Seraphim od Dead Can Dance, což je pro změnu nádherná skladba, ale není ji vyhrazen důstojný prostor a ne přerušována nezáživnou původní hudbu. Hodnotím-li jako celek, je to dobré, ale mohlo být mnohem lepší.(20.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace