Legenda o sovích strážcích

Ga'Hoole: Legenda o strážcoch

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy

USA / Austrálie, 2010, 97 min

• akisha

Vyrazilo mi to dech, jak to bylo špatný. Klady se daj shrnout dost rychle - zpracování. Je to přesně ten typ filmu, kterej se opájí trikama a příběh hraje tu nejbezvýznamnější roli. Slepenec okoukanejch zápletek a klišoidní vývoj příběhu bych snad ještě překousla, ale totálně plochý postavy už ne. Hlavní sovák je vyjukanej trouba na začátku a na konci to je vyjukanej trouba v brnění. Konverze jeho bratra ke zlu nemá prakticky žádnej motiv a chladnost vztahů mezi nimi brání jakýmkoliv emočním scénám. Většina vedlejších postav splývá dohromady a mě se líbil jen ten pohodovej muzikant, co furt brnkal na lyru a zpíval. Příběh není dost temnej a propracovanej, aby fungoval jako epickej fantasy příběh a prakticky v něm nejsou vtipy nebo komediální linka, aby zabavil (a neděsil) děti. Hudba taky nic převratnýho, celou dobu mi přišla jaksi povědomá, jediný plus že zpívá Lisa Gerrard, pro kterou mám slabost. Třetí * bych možná přidala, kdybych na to šla do kina a všechny ty fantastický triky si mohla vychutnat na plátně, ale v televizi aspoň víc vynikne, že bez triků to je jen plytká, nudná podívaná o sovách.(8.4.2011)

Jděte tedy... vzhlédněte k obloze a leťte! A i když už vaše křídla budou unavená... přestanete věřit... budete si myslet, že dál už to nejde..... Další pohádka, kdy se vyplatí bejt dítě. (JÁ CHCI TAKY!!!) Jako dospělému mi chybí víc citu, který by dokázal vtáhnout do sovích osudů a krásný obrázky dneska umí kde kdo! Každopádně vše dohromady spolu s akcí (které je hodně, ale není nijak zábavná), může v konečném 3D efektu vypadat obstojně! P.S.: A jestli vás zajímá názor 10tiletýho kluka, tak vězte, že 5* JE TUTOVKA!!! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Hledám animák ve 3D pro své děti. 2.) Chci vidět, jak zvrací sova. 3.) Potřebuji vymejt sově mozek. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(22.12.2010)

Snyderovi som dal po desiatich minútach takmer po papuli, ale po pár scénach sa začne príbeh rozpínať do obrovských rozmerov a je v ňom všetko, čo má správna rozprávka pre dospelejšie publikum mať. Svižné tempo, humorne ladené sekvencie, občas dôraz na morálne hodnoty, nejaké to ponaučenie. Čo je však dôležitejšie, Snyder si zachoval povesť vizuálneho mága a ja som doma pred obyčajnou 126''tkou sedel ako na filmovom olympe. 3D vizualizácia mohla mať dvojnásobný účinok, teraz ľutujem, že som ju prepásol. 85%.(20.1.2012)

// Production Companies: Warner Bros. // Najlepší animák roku 2010.(30.12.2010)

Letos se změní terminologie a bude se říkat: „Tváříš se, jako kdyby ti uletěly sovy“. :)) To jsem si říkala v pár scénách... Přes to, že jsem od filmu čekala de facto denní můru, tak i když je to slušný nadprůměr s několika hodně dobrými momenty, padnoucí hudbou, poměrně vymakanou animací a věrohodnými zvuky a ruchy, tak to na ty 4* nestačí. Ale vizuálně mi Legenda, na rozdíl od jiných animáků poslední doby, docela imponovala - včetně zdařilého 3D efektu.(7.10.2010)

• - Po pádu Kludda a Sorena ze stromu je napadne šelma. Jde o ďábla medvědovitého (Sarcophilus harrisii), známého spíše jako tasmánský čert. Sice není zřejmé, kdy se příběh odehrává, ale tasmánský čert v Austrálii vyhynul někdy během 14. století a jeho výskyt se tak zúžil na jediné místo na světě, a to na Tasmánii. Takže Soren a jeho rodina byli původem z Tasmánie. (Prochy38)

• - Film Guardians of Ga'Hoole je druhým celovečerním 3D animovaným filmem australského studia Animal Logic a zároveň je i druhým takovýmto filmem vytvořeným v Austrálii (prvním takovýmto filmem byl Happy Feet). (Zbyisek)

• - Hugh Jackman byl původně v obsazení filmu, ale nakonec svůj hlas vůbec neposkytl. (Kailo)