poster

Legenda o sovích strážcích

 • USA

  Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

 • Slovensko

  Ga'Hoole: Legenda o strážcoch

 • Slovensko

  Legenda o sovích strážcoch

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy

USA / Austrálie, 2010, 97 min

 • DaViD´82
  ***

  Epická fantasy klasického střihu o povstání proti fašistickému zřízení. Plná zpomalených záběrů na lošťomilé sovičky dělající otravné cukrbliky a dětinské vtípky co se jich jen do hodiny a půl vleze. A bohužel se jich tam vleze opravdu hodně. Ve výsledku tedy slepenec pro nikoho. Díky brilantní audiovizuální stránce se na to aspoň dá dívat a díky několika málo scénám, kdy jde o regulérní fantasy bez ústupků pro nejmenší, se to dá bez újmy dokonce i přežít, ale užít... Užít bohužel ne.(5.1.2011)

 • genetique
  ****

  Snyderovi som dal po desiatich minútach takmer po papuli, ale po pár scénach sa začne príbeh rozpínať do obrovských rozmerov a je v ňom všetko, čo má správna rozprávka pre dospelejšie publikum mať. Svižné tempo, humorne ladené sekvencie, občas dôraz na morálne hodnoty, nejaké to ponaučenie. Čo je však dôležitejšie, Snyder si zachoval povesť vizuálneho mága a ja som doma pred obyčajnou 126''tkou sedel ako na filmovom olympe. 3D vizualizácia mohla mať dvojnásobný účinok, teraz ľutujem, že som ju prepásol. 85%.(20.1.2012)

 • Psema
  **

  Aneb jak si Snyder namlátil nos na elementárním příběhu vykrádajícím Star Wars, LOTRa a tím pádem i další trilion báchorek o zradě v rodině, dobru a zlu, a hrdinských činech, které neznají hranice. Animace je úžasná, ale 3D je na animák víc než bídné (vidět tři čtvrtiny filmu dvojitě není ani trochu OK), hudba si půjčuje od jiných skoro stejně jako příběh, a scénář je zhuštěný guláš, jenž může za svoji horko těžko definovatelnou chuť děkovat jen léty prověřenému koření (rozuměj klišé). Snyder na rozdíl od předchozích filmů selhává úplně, když naprosto netuší, pro koho točí a komu chce svůj velkolepý opus prodat. Pro děcka je tu halda infantilního humoru v rámci rodinného štěbetání, pro dospělé hororové sekvence z nacistického, pardon, sovího kempu a (skoro až) podřezávání sovích krků unavující nadužíváním "oblíbených" slow-motionů. Neschopnost vytěžit z filmu jakékoliv emoce, dodat jednotlivým sovám trochu osobitosti a vytvořit smysluplnou záminku k akčnímu poletování je potom jen řádně kyselou třešničkou na tomhle přeplácaném dortu, kde chtěl mít pekař od každého trochu. Sorry, já si dám radši rakvičky se šlehačkou a k tomu Škyťáka s Bezzubkou.(15.10.2010)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Předlohou filmu jsou první 3 knihy z celkem 15dílné knižní série „Guardians of Ga'Hoole“ od Kathryn Laskyové. (vojtaruzek)

 • - Mladá sovička Eglantine je jediná, která v originále nemá australský přízvuk. (Arbiter)

 • - Jde o první film Zacka Snydera bez ratingu R. (Arbiter)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace