Legenda o sovích strážcích

Legenda o sovích strážcoch

Ga'Hoole: Legenda o strážcoch

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy

USA / Austrálie, 2010, 97 min

Neuveriteľný kontrast medzi úchvatnou animáciou (nič lepšie som za posledné roky nevidel) a žánrovo roztriešteným, banálnym a predvídateľným príbehom, ktorý ma v kinách maskovať azda len 3D. Presne takí sú soví strážcovia Zacka Snydera. Vonkoncom nie zlí, občas priam ohurujúci ale celkovo od animovanej špičky predsa len dosť vzdialení.(6.12.2010)

• hellstruck

Ono to sice nádherně vypadá,ale dějově už to dost pokulhává. Všechno se tam seběhne nějak moc rychle (což je paradox vzhledem k tomu, že mi to přišlo moc dlouhé)a navíc mě štvalo pár neobjasněných věcí, zkrátka se tvůrci vyřádili na efektech, ale příběhově tomu moc nedali. O bezdůvodně zlému bratrovi hlavního hrdiny raději nemluvím. Pro mě docela velké zklamání.(2.3.2011)

Co jen k tomu říct. 3D působilo pěkně, ale to bylo asi tak všechno. Děj nebyl nijak oslnivý, řekl bych slabší průměr. Čekal jsem od toho víc. Bohužel jsem se nedočkal.(23.2.2011)

Nádherná, do posledního peříčka propracovaná animace, Snyderův smysl pro vizuální stránku filmu a pro akční scény v rozumné míře prokládané setsakra efektními zpomalovačkami versus snad stokrát viděný příběh, který nepřinesl nic nového, a nepříliš sympatická hlavní postava. Na Legendu o sovích strážcích se dobře dívá, je to opravdová pastva pro oči, která vcelku rychle uteče a nijak zvlášť, myslím, neurazí. Coby rodinná zábava - dobré. Jenže je z ní také vidět, že chtěla být něčím víc - snad základním kamenem velké opeřené ságy. A takový pocit u mě bohužel nevyvolala. Víckrát bych se na tenhle animák zkrátka z vlastní vůle nepodíval. Tři hvězdy a kousek patří pouze výše zmíněným kladům, hudbě (motiv jako od Williamse!) a originálním dabérům.__P.S. Když špičkovou animaci a špičkový příběh, tak Rango.(3.7.2011)

1) Tak americké - hodné sovy musí podniknout preventivní vojenský úder, protože zlé sovy trochu moc zbrojí... 2) Tak univerzální - u těch zlých panují tak trochu fašistické pořádky, dokonce tu máme aluzi ke Třetí říši, neboť všem chce vládnout rasa vyvolených bílých nadsov, přičemž ,,fuhrer" je přesnou antitezí dané rasy, tmavý jak uhel, na jejich ,,sjezdu" jsou spuštěny dlouhé červené prapory, jen jen zahlédnout na nich tu a tam svastiku; také tu máme aluze k mýtickému světu a sem tam nějaký ten biblický motiv (především bratrský vztah Kain - Ábel)... 3) Tak snyderovské - pěkný vizuál, hodně zpomalených záběrů, všechno dost na efekt... ----- Suma sumárum - celkem pěkný animák, který ovšem nevybočuje nijak výrazně z hollywoodského průměru...(2.3.2012)

• - Jedná se o první animovaný film, který režíroval Zack Snyder. (LEGACY)

• - Hugh Jackman byl původně v obsazení filmu, ale nakonec svůj hlas vůbec neposkytl. (Kailo)

• - Jde o první film Zacka Snydera bez ratingu R. (Arbiter)