Sedm světel (TV film)

Dokumentární

Česko, 2008, 57 min

Olga Sommerová

Velmi zajímavý a dobře natočený dokument o těžkých osudech židovských žen za druhé světové války. Jsou to všechno docela známé věci, ale nikdy není od věci si připomenout, že se něco takového mohlo na naší planetě stát. Tentokrát to je alespoň trochu obměněno tím, že se díváme z ženského pohledu, čili ten úhel pohledu je trochu jiný než u klasických dokumentů o holocaustu. Rozhodně doporučuji zhlédnout.(1.5.2008)

Dokument sám o sobě není nijak originální ani objevný, co na mě ovšem zapůsobilo, je stále přítomný podtext: ať se zlo snažilo sebevíc, přece jsme tady a život - náš život! - běží dál.(3.1.2015)

Mimořádně silný dokument...(16.10.2008)

Velmi zajímavý dokument o krutosti nacistického režimu pohledem několika žen, které přežily hrůzy koncentračních táborů. Velmi zajímavý a poučný snímek, který by se měl rozhodně vysílat na základních školách, pro posílení prevence a uvědomění si, kam až může krutost, násilí a brutalita zajít.(1.5.2008)

Tak chladný dokument o tak smutném tématu jakým je holocaust, jsem ještě neviděla. Možná, že se paní Somerová bála jít do toho naplno. Jediné kdy jsem něco cítila, byly ukázky a fotografie přímo z lágrů. Myslím, že je to velká škoda a od mé docela oblíbené režisérky obzvláště.(2.5.2008)

• - Alice Herz-Sommerová, která v dokumentu účinkovala, je nejstarší Češka přeživší holokaust. (..Lucas..)