Fermatův pokoj (festivalový název)

• Španělsko

Habitación de Fermat, La

Fermat's Room

Thriller / Mysteriózní

Španělsko, 2007, 88 min

Jorge Macaya

43rd KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2008 - VARIETY CRITICS´ CHOICE - Dny Kritiků Variety - 90%, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.41/281(4.1.2009)

Bavila jsem a to docela dost dobře. Nesála jsem všechny hádanky spolu s mateřským mlékem (jak se alespoň snaží naznačit někteří další diváci), a proto mne neurážela jejich omšelost. Film nepostrádal napětí, postupné odhalování motivů jednotlivých aktérů a nebýt poněkud překombinovaného konce, mohlo být mé hodnocení i vyšší.(29.4.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $979,921(13.7.2010)

Jo, hádanky jsou již oposlouchané, má to pár chybek, ale filmu se nedá upřít nesmírná poutavost, hra s divákem, zajímavá zápletka, snadné sžití s postavami, ale také vtipnost vyplouvání minulosti protagonistů na povrch a celkem odbytý konec. Ovšem Fermátův pokoj si mě získal už jen tím prostředím, podobné filmy vyhledávám.(11.7.2008)

• J*A*S*M

Ne a ne a ne. Pro podobné filmy odehrávající se v uzavřených prostorách mám celkem slabost, tohle se ale nepovedlo. Když čtveřice geniálních matematiků řeší hádanky, které znám už z prvních čtyř let osmiletého gymnázia, a tváří se u toho, jako by to pro ně mohl být problém, nelze brát film vážně. Občas se sice vyskytne nějaký náznak, že se nebere vážně ani on sám, ale moc tomu nevěřím. Finální rozuzlení je pak natolik pitomé a pitomě překombinované, že nemohlo fungovat ani na papíře. Smůla.(22.8.2010)