Hledá se Amanda

Finding Amanda

Komedie / Drama

USA, 2008, 92 min

• F.man

Prvních 30 minut to vypadalo alespoň na průměrnou komedii. Matthew Broderick totiž poměrně dobře hláškuje a jeho postava, spisovatele Taylora Peterse se tváří jako slabší odvar Hanka Moodyho z Californication. Když se ale děj přesune do Las Vegas, celý snímek jako mávnutím kouzelného proutku ztratí tu trochu šťávy, kterou měl (zejména kvůli režijní nechopnosti Petera Tolana využít potenciál scénáře) a z Finding Amanda se stává pouze dlouhé čekání na konec.(20.1.2009)

Las Vegas, hazard, gambler a Brittany Snow jako třešnička na dortu. Co víc si můžu přát! Matthew Broderick rozhodně nepatří mezi mé oblíbené herce, ale tady mi vůbec nevadil. Jeho loser mi byl místy dokonce velice sympatický. Vzhledem k hodnocení jsem ani nečekal, že se tolik nasměju. Nadšení z filmu samozřejmě umocňuje moje platonická láska k Brittany, ale i tak si myslím, že to zdejší suchaři, kteří hodnotí podle Příručky vybraného vkusu, sestřelili až moc.(19.6.2011)

Matthew Broderick tady praktikoval famozní humor a Brittanny Snow jako děvka Amanda je vysloveně rajc nad rajc. Zamiloval jsem se do ní v okamžiku když tvrdě a nekomprosině řekne "ten zmrd se mě vystříkal na kozy." a vzápětí pak úplně něžně a zamilovaně řekne "Víš já svého přítele miluju, chci mu dát hrozně moc lásky a doufám že ho to změní." Jóóó pro romanticky založený děvky jsem měl vždycky slabost. Zdejší hodnocení absolutně nechápu, původně jsme chtěl dát trojec, ale když zase vidím tu armádu zdejších sucharů, jedu nahoru. No je otázkou jestli to tady všichni viděli, protože se tady v hodnocení objevují nedodělci, kteří v roce 2009 hodnotí filmy z roku 2010. Co je tedy trapnější ? Tato komedie nebo hodnocení zdejších nedodělků ? HA ! Nic, ještě řeknu fóráka z filmu ať vidíte, že to je vtipnej film. Matthew žere v herně hambáče a salát mu kecne na košili, nevšimne si toho a tváří se dál jak Topolánek ve sněmovně, pak přijde čísnice, vizuálně nic moc, ale do pokoje bez elektřiny by stačila a řekne mu "pane máte na tý košili salát" a Mathew, aby neztratil dekoru, tak s klidem odpoví "to k tý košili patří". Tak jsme se všichni zasmáli a teď už hajdy do postele.(8.10.2009)

Příjemná komedie, která chvílemi i pobaví a která patří k těm filmům, které mi ukazují, proč bych si neměl začínat se žádným ze zlozvyků, protože ty výsledky pak opravdu nestojí za to. Ale tenhle film není tak o zlozvycích a neduhách hlavního hrdiny (i když je to taky jedna z částí příběhu) jako spíše o tom, že je možné dosáhnout splnění amerického snu (vlastní dům, dostatek financí, pohledný partner), ale za jakou cenu. Amanda má vlastně všechno, co by mělo činit člověka šťastným, jenže to by bohužel nesměla být prostitutkou. A právě z tohoto života jí chce její strýček dostat, aby si to vyžehlil u své manželky. Matthew Broderick zde hraje zajímavého chlápka, který mentoruje a domlouvá své neteři, zatímco sám nežije zrovna příkladný život a ten konec celého filmu dává naději, že si to snad konečně začal uvědomovat. Do toho je tu velmi pohledná blondýnka Brittany Snow, která na první pohled vypadá jako nezkažená mladá slušná dívka, aby za okamžik začala nabízet kolemjdoucím chlápkům sex a před svým strýčkem použila slova "stříkat" a "kozy" v jedné větě, což, jak strýček vtipně poznamenává, ještě neslyšel žádnou ženu říci. Tohle je zkrátka komedie, která zase tak často nevyvolá v divákovi salvy smíchu, ale o to více je zajímavá a o to lépe se na ní dívá. Film totiž není ani náhodou trapný a tvůrcům se tohle dokonale podařilo. Uděluji lepší tři hvězdičky, možná by to bylo i na čtyři hvězdy, ale zatím zaokrouhluji spíše dolů a nechám si to rozležet v hlavě.(26.4.2010)

• Arkos

Komedie, při které jsem se nezasmál a prakticky celou dobu jsem se nudil a čekal na konec. Broderick sice špatný není, ale připadalo mně, že nemá prakticky co hrát.(16.9.2009)