Comeback (TV seriál)

Komedie

Česko, 2008, 51x25 min

Martin Dejdar, Tomáš Matonoha, Kristýna Leichtová, Dana Batulková, Matouš Ruml, Marie Doležalová, Simona Babčáková, Jakub Žáček, Jiří Maria Sieber, Helena Vondráčková, Karel Gott, Stanislav Hložek, Norbert Lichý, Marek Vašut, Tomáš Hanák, Tomáš Baldýnský, Jitka Sedláčková, Vlastimil Harapes, Monika Žáková, Zuzana Bydžovská, Věra Kubánková, Olga Schmidtová, Luboš Veselý, Lukáš Jůza, Jakub Gottwald, Pavla Tomicová, Václav Neužil ml., Jana Břežková, Jan Cina, Roman Mrázik, Jitka Smutná, Jiří Hána, Jana Plodková, Naděžda Prchalová-Vicenová, Josef Zyka, Eva Nosálková-Leinweberová, Josef Polášek, Lucie Borhyová, Andrea Černá, Jan Szymik, Eduard Jenický, Jan Vlas, Jana Holcová, Karel Zima, Josef Vrána, Miroslav Večerka, Lenka Loubalová, Jiří Bábek, Marcela Nohýnková, David Máj, Mariana Prachařová, Leoš Noha, Roman Štabrňák, Kamil Švejda, Martin Matejka, Štěpán Škorpil, Marcela Holubcová, Malvína Pachlová, Michal Wondreys, Jiří Košťál, Jiří Bartoň, Lucie Hadašová, Karel Hanzálek, David Vaculík, Marek Pospíchal, Ján Zeman, Michaela Homolová, Martin Hub, Václav Skála, Jan Maršál, Marie Málková, Magdalena Zimová, Nikol Kouklová, Petr Dvořák, Marie Pochobradská, Petr Buchta

Asi dost nadhodnocuji, ale jinak nemůžu. Tohle je pro mě nejlepší český seriál za hooodně dlouhou dobu a kupodivu vznikl na Nově. Vždycky se skvěle bavím, hlášky mě vždycky rozesmějí, hlavně Lexa boduje ;)(25.7.2011)

Musím se přiznat, že jsem po chvilce prvního dílu seriál vypnul a suverénně hodil odpad. Až pak jsem jednou viděl kus jiného a totálně se do toho zažral. Ozzák je naprosto kultovní záležitost a krásná Ivuška, to byla lákadla, která mne donutila dokoukat seriál. V prvé řádě ovšem humor, díky němuž jsem se zase chlámal jako před léty mnohem stupidnějším věcem. Čili TV Nova překvapila a má můj dík.(18.6.2009)

Nedotažené, místy vtipné, sympatické občasnou nekonformitou (Ewa Farná vs. Black Sabbath), nicméně za tu agonii, kdy v Odvážných palcích musím půl roku poslouchat pouze Fuku, to skutečně nestálo. Aktualizace k 26.4.2010: po rozkoukávacích úvodních dílech nacházejí tvůrci jistotu v kramflecích a rozpoutávají vtipnou popkulturní smršť, která vrcholí sitcomovou perlou jménem CzechSteh, vcelku důstojně dojíždí až do 29. dílu a doslova škemrá o tu čtvrtou hvězdičku. Od těchto čtyř hvězd je ovšem nutné odečíst naprostou scénáristickou nevtipnou křeč druhé řady, v níž postavy ustupují vykonstruovaným bombastickým zápletkám a jež si naopak koleduje o sebrání minimálně jedné hvězdy. Původní hodnocení tedy zůstává s tím, že ta nevyrovnanost je u Comebacku fakt nepřehlédnutelná.(29.10.2008)

• - Ve 24. epizodě, kdy na sebe vystříkne Tomáš (Tomáš Matonoha) kečup, má flaška žlutý ůzávěr. V následující scéně, kdy jde Marcele (Dana Batulková) otevřít dveře, je však uzávěr červený. (Skarface)

• - V obchodě u Dvou Akordů je pořád vidět u dveří propagační plakát The Best Damn Tour od Avril Lavigne. (GreatestFan)

• - V díle Scrrable trable zní píseň Satisfaction, kterou hraje skupina Roling Stones. (LEGACY)