Loose Change: Final Cut

Dokumentární

USA, 2007, 80 min

Dylan Avery

Dylan Avery

Možná zajímavější než dokumenty samotné o téhle tématice, jsou názory těch, kteří je viděli... a snad i těch, kteří je neviděli. Dnes jsem těch dokumentů viděla povíc a po celém dni jsem dospěla k názoru, že jakmile v ČR někdo nadává na vládu, je to borec, ale nic nedělá, jen nadává. Jakmile v USA někdo nadává na vládu, je to kretén, proč? Protože proti tomu bojuje a ví, že sám nic nezmůže, tak to produkuje do celého světa... Jenže pak je otázka - je opravdu kretén on nebo my, ti, kteří se prsíme, že USA je hloupá země a dál si brumláme pod nos, co se nám to doma vlastně nelíbí? Nikdy jsem žádnému politikovi nevěřila ani nos mezi očima, tak to po mě nechtějte ani u těch americkejch, díky za tyhle dokumenty, 1OOx raději budu koukat na ně (nikdo nemůže upřít tu obří vynaloženou snahu, to se cení a není to ohraná fráze, USA je mi u zadku, každý někomu sloužíme, tohle se nezmění, to, že ona vždycky dělala z lidí větší blbce je nevyvratitelný fakt), než na ty naše obtloustlíky, kteří v těch zasedačkách chrápou nebo žerou.(14.2.2010)

Nedavam 3 preto lebo by to bol niaki priemer, ale preto lebo neviem ci tomu mam verit alebo ne(4.8.2009)

• MM_Ramone

Dylan Avery sa stále snaží dopátrať ku tomu ako to vlastne bolo 11. novembra 2001, kedy v New Yorku padli veže Svetového Obchodného Centa (WTC). Stále chce všetkých presvedčiť o tom, že to nebol teroristický útok, ale rafinovaný plán najvyšších politických predstaviteľov USA. Stále spriada konšpiračné teórie do ktorých sa už úplne zamotal a zmagoril z nich. Stále hľadá pravdu. Preto by som mu chcel, prostrednítcvom textu bratislavskej punkovej kapely Zóna A, odkázať toto: "Ja stále počúvam o tom čo správne je o tom, kto má pravdu, a kto vôbec nie. Nové argumenty ti staré vyvrátia a to čo vraví druhý celkom zatratia. Načo hľadať pravdu, keď len jedna je a to tá, že pravda neexistuje. Ty stále hľadáš pravdu, a pýtaš sa kde je. Na to sa ti ja ale len zasmejem. Pravdu si predsa musí nájsť každý sám. Pravda je len veľký a nechutný klam. http://www.youtube.com/watch?v=FXGpyz4Dcbo *(23.1.2012)

Věřte-nevěřte, fakta nebo fikce? Já myslím, že tento dokument lze brát jako evidentní důkaz o tom, že Bushova vláda a administrativa naplánovala samotný útok (řízenou demolici) nejen proto, aby mohla vést válku v Afghánistánu a Iráku, ale podle mého i proto, aby mohla nenápadně zlikvidovat (výbušninami zdemolovat) budovu WTC 7, kde se skladovalo nespočet super tajných dokumentů pravděpodobně o nejrůznějších podvodech a miliardových únicích. Kdyby na ně platily zákony jako na obyčejný lid, tak by jim soud napařil takových 25 000 let ve vězení za tisícovky mrtvých lidí a stovky mrtvých a dodnes zdravotně postižených hasičů i civilistů. Shame on you George Bush!(22.10.2012)

Shrnutí faktů, zbytečně neburcuje, jen předkládá fakta. Vynikající byl záznam zpravodajství, ve kterém informovala zpravodajka o kolapsu budovy WTC7, která ještě v pozadí stála, přenos byl po krátké chvíli samozřejmě přerušen z "technických" důvodů :) to jsem ještě neviděl :) 9/10 PS: vzhledem k tomu, že jde o amatérský počin, odpouštím tvůrcům příšernou hiphopáckou hudbu v pozadí a závěrečný videoklip :)(4.2.2009)

Výborně zpracovaný dokument, který celkem jasně a zřetelně ukazuje všechny nesrovnalosti ohledně 9/11. Shlédnutí tohoto dokumentu mě definitivně přesvědčilo o tom, že ohledně této události nám BYLO, JE a BUDE lháno. Ať mi nikdo netvrdí, že pár pomatencům z afghánských hor se podařilo provést takto zničující útok, aniž by se jim v tom někdo snažil zabránit. Oficiální verze je pro mě lež a doufám že po shlédnutí tohoto filmu si to uvědomí víc lidí. 100% a 5*(21.6.2010)

S jednou vecou úplne súhlasím, malo by sa žiadať nové vyšetrovanie alebo nejaké prešetrenie, avšak po tomto filme už nie som striktne za oficiálnu verziu, čím viac argumentov počúvam, čím viac svedeckých výpovedí, tým viac mi to vyzerá na takzvaný "inside job", čiže prácu z vnútra. Mne osobne tento film nepripadal ako konšpirácia, ale dôstojné hľadanie pravdy a zaoberanie sa podivnosťami, avšak je tu jeden problém. Celý film mi príde nedostatočný, je tam toho málo a zaoberá sa to prakticky detailami, nemá to koncept, z ktorého by sme mohli niečo usúdiť a výpovede ľudí sú slabé, málo odborníkov, proste človeku po tomto vyvstanú pochybnosti, ale nie je o nič múdrejší.(5.2.2013)

Na Dylana Averyho spousta lidi nadava, ze nam vnucuje lzi. Asi tezko muze nekdo vetsinu faktu nejakym zpusobem vyvratit kdyz to nedokaze ani americka vlada. Proto radeji budu verit Averymu. Bez takovych lidi by kazdy uveril lzim kterymi jsme obklopeni. Americka vlada nam neco vnucuje, Avery se nam snazi jen otevrit oci, ale nic nám nenuti, jen proste predklada fakta a preberte si to sami. Doporucuji se podivat. Pro me jeden z nejzajimavejsich dokumentu.(24.8.2008)

Oproti predchodcu jednoznačne lepšie odvedená práca - lepšie zostrihané a s profesionálnejším prístupom. I keď sa zväčša jedná o recykláciu, pár vecí je tam pridaných a hádam na tých "faktoch" bude niečo pravdivé.(12.9.2008)

Je neuvěřitelné, že v dnešní internetové době lze získat tak obrovské množství informací. Bylo by s podivem, kdyby se vzájemně nepopíraly, nevyvracely apod. Věřím, že s trouchou zájmu, nelenosti a financí sám vyzískám dostatek "zaručených zpráv" a "očitých svědectví" o tehledejším útoku provedeném třeba zelenými mužíčky. Loose Change je v podstatě souhrn takovýchto záběrů, reportáží a výpovědí, které se snaží dát dohromady jakousi celistvou obžalobu. A navíc zajímavost podobných dokumentů klesá s jejich shlédnutým počtem (stále doporučuji spíše Zeitgeist: The Movie, který je mnohem osobitější). 60 %(19.12.2008)

Nápis "Ben nesouhlasí s reportem o 9/11" a záběr na Bena s knížkou jak jí otevře a začne kroutit hlavou. Manipulace. Chcete-li tupou masu, chcete-li bandu idiotů přijímajících fakta s absolutní a totální důvěrou, čistě proto, že jsou ve filmu, přečtěte si odzhora všechny komentáře.(12.7.2010)

Upřímně říkám, že nevím co se stalo, ale tenhle dokument je opravdu přesvědčivý. Netvrdím, že vše co říká je pravda, jisté věci se dají vysvětlit mnoha jinými způsoby, přesto předkládá velice zajímavou teorii co se stalo. Zvláštní je, že nestaví na vodě, ale na docela dobrých otázkách a poznatcích které nikdo nevysvětlil nebo naopak kryl. Ať tak ci onak ve cloveku to vyvola přinejmenším pocit znechucení z reálného světa a vyvolá otázku kam jsme se to dostali, když už je odfláklé vyšetřování i něčeho takového jako je 911. Pro mě osobně má tento dokument rozhodně solidní výpovědní hodnotu, který poukazuje na mnohá ALE na které bych asi chtěl znát odpověď také. Když už nic jiného a teorii stejně neuvěříte, přecijenom je to pouze teorie, tak tenhle dokument obsahuje některá reáná fakta které jsou podložety a nezpochybnitelné, jako například rozpočty státu a podobné informace, které člověka minimálně zvednou ze židle. Nakonec musím poděkovat Dylanu Averymu který poukazuje na něco co by mnozí jenom bezmyšlenkovitě přešli, čímž si zaslouží uznání, protože nebýt takových lidí určite by bylo lidstvo mnohdy klamáno víc.(10.9.2009)

Pod takový projekt bych se bála podepsat. Správně kladené otázky, na které nikdo dosud neposkytl odpovědi. Opravdu velká hromada informací, a poměrně těžko stravitelná verze toho "jak to opravdu bylo".(17.12.2012)

"Kouknul jsem se na pravou stranu a výtahy explodovaly, bylo to jako z filmu Smrtonosná past s Brucem Willisem." -hasič-(13.7.2015)

Dylan Avery se poučil ze svých chyb a z přívalu kritiky z řad mnohých "odborníků" zpochybňující spousty z jeho teorií. Oproti předchozí verzi svého autorského počinu se vyvaroval zbrklých argumentů a soustředil se na to nejdůležitější a na to nejvíc do očí bijící. Bohužel je stále na lidi, kteří se nespokojili s "oficiální pravdou" nahlíženo skrze prsty. V Americe jsou to antipatrioti, kteří podrývají důvěru vlády a tak nepřímo poplivávají americkou vlajku. V Čechách to jsou pozéři, kteří do krve nesnáší Ameriku, protože je to dneska v módě. Ve zbytku světa to jsou prostí idioti a paranoici, kteří ignorují všechny zprávy z médií a oficiální prohlášení hlavounů vyšetřující tento teroristický akt, protože jsou zkrátka mentálně narušení... Média lžou! Větší důkaz než stojící budova WTC7 za žurnalistkou, která informuje o jejím zřícení, Avery najít nemohl. Je sice pravda, že Avery sám o sobě nedává prostor k vyjádření druhé straně. Neobjíždí politiky s mikrofonem v ruce a neptá se jich, co si o ni o tom myslí, ale vychází pouze z dokumentů (písemných či audiovizuálních), ke kterým se nějakým způsobem dostal. Je to kompilátor, který nám předkládá fakta a je pouze na nás, jak se k nim postavíme. Můžeme nad nimi mávnout rukou, nebo se pozastavit nad jejich věrohodností. Mě ale ve skutečnosti ani tak nezajímá, v jaké firmě působí Bushův bratranec z pátého kolene (*nadsázka*), jako spíš nezodpovězení úplně základních otázek a ignorace prosté logiky a zákonů fyziky. O čem to konkrétně mluvím? O tom možná příště v komentáři k dalšímu Averyho kousku: Loose Change 9/11: An American Coup... pokračování příště(1.6.2011)

Zde na ČSFD je celkem hezky vidět, kdo přemýšlí a kdo je ovce, s vymytou hlavou. Kdyby to byly jen nějaké hloupé "vlogařské" žvásty, tak neřeknu ale toto je dokument kde hovoří skuteční lidé - vědci, svědkové útoků a dokonce i hasiči, kteří se účasnili likvidace požárů WTC. Dokument je to velmi podařený i na to, že jej vytvořili v podstatě amatéři. A upřímně, stále mě šokuje, že se i naše média nezabývají fakty, které zpochybňují oficiální závěry...(9.9.2011)

působivé.Ať už věříte té či oné verzi,Loose Change určitě stojí za shlédnutí.Osobně se řadím taktéž k pochybovačům a Loose Change je zatím to nejlepší na téma 9/11 co jsem měl možnost vidět.Ovšem dost těžko se věří,že by vláda byla schopná obětovat vlastní lidi...(7.10.2010)

Naozaj zaujimavy dokument ktory pojednava o utokoch na USA 9/11 a zpochybnuje zavery vysetrovacej komisie, zaroven tym sa snazi najst zamlzenu pravdu. Nejde pritom o bezucelne napadanie zaverov komisie ale o vyvracani evidentnej "konspiracnej" oficialnej verzi faktami. Je prilis vela otazok ktore vo Vas vyvola tento dokument po jeho zhliadnuti. Co ma zaraza je ten fakt, ze komisia ani tak nepatra po dokazoch ako skor sa drzi oficialnej verzie a snazi sa zubami nechtami zamaskovat nepopieratelne udalosti. Netvrdim, ze vsetko v tomto dokumente musi byt pravdou, ale znacna cast urcite a tym sa priklanam na stranu 1/3 americkych obcanov ktori neveria oficialnej verzii. Par nezodpovedanych otazok na zaver - ako je mozne, ze 9 z 19 obvinenych unoscov stale zije a pracuje rozne po svete??? Kto iny pouziva nanotermit v praxi okrem armady US??? Ako je mozne, ze v Pentagone nenasli nic co by ani vzdialene pripominalo Boeing 747??? Preco vlastne padli WTC 1 & 2 ked boli nadizajnovane prestat utoky lietadiel a poziaru??? Je vobec mozne aby po volnom pade lietadla nenasli vobec nic??? Kto za tym vsetkym stal??? Aky bol jeho motiv a co tym ziskal??? Kto vsetko take nieco mohol naplanovat a vykonat??? Mozem s urcitostou iba potvrdit, ze po zhliadnuti vsetkych troch dokumentov Loose Change bude pravdepodobne pochybovat, ze Bin Ladin by mohol byt strojcom vsetkych tyto nepravdepodobnych nahod, ktore mu pomohli zorganizovat prefektny utok na najlepsi, najsilnejsi a najstrazenejsi stat sveta....Odpoved radsej necham na Vas samych.... Dokument 80% za nedanie moznosti protistrane sa branit a priznat pripadne omyly...PS: Hladanie pravdy nesmie nikdy skoncit....(11.9.2009)

O senzaci nesnažící se dokument o 11. září 2001 , předkládající pohled z druhé strany.. ten, který nám zůstal utajen a ten, který je mnohem pravděpodobnější (bohužel), než-li oficiální verze.. Je potřeba to jen dostat mezi lidi. A taky je zvláštní to, že pokud se to neshoduje s oficiální verzi, hned je to nazváno konspirací :), já bych použil spíše slovo pravda.(30.9.2010)

• Avathar

Predchádzajúci LOOSE CHANGE nebol po filmárskej stránke až tak zlý, dokonca tam zaznelo niekoľko pomerne zaujímavých vecí (i keď z pochybných zdrojov), bolo to síce tak trochu paranoidné, ale celkovo to moc nenudilo a pozrieť sa to dalo. FINAL CUT nudí pekelne, Avery prežúva tisíckrát povedané, nikam to nesmeruje, protistrana samozrejme radšej nedostáva priestor, informácie sú na diváka chrlené s takou kadenciou až to kompletne otupuje vnímanie a pozornosť, takže keby sa nakoniec ukázalo, že útoky spáchali mimozemšťania, ktorým zlyhali motory a ktorí by sa následne ospravedlnili do kamery, vôbec by ma to nevytrhlo z apatie. To blábolenie o strašnom spiknutí už začína byť fakt únavné, takže Avery by už mohol zmeniť pole pôsobnosti a začať venovať produktívnejším veciam a nehľadať prízraky tam kde nie sú. Ale každému čo jeho jest, žejo.(18.8.2012)

<< předchozí 1 2