poster

Hugo a jeho velký objev

 • USA

  Hugo

 • SK název

  Hugo a jeho veľký objav

Dobrodružný / Drama / Mysteriózní / Rodinný

USA, 2011, 121 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 260)

 • Slartibarkfast
  ***

  Původně jsem šel do kina s úplně jiným očekáváním. Doufal jsem v dobrodružství. Čekal jsem fantastické stroje a zajímavou zápletku. Nakonec se z toho všeho vyklubal jen nudný rodinný film s ubohým dějem. Malý chlapec žije na nádraží, protože nikoho nemá. Jelikož je syn hodináře, tak se tam stará o všechny hodiny. Jediná hrozba je šílený Cohen v roli strážníka, co chytá zbloudilé sirotky. No vskutku tragédie. Chápu, že to měla být jakási pocta filmovému průmyslu a lidem, kteří nás odedávna baví, ale naprosto nevhodně zaobalená do hloupého příběhu, který je zmatený a popletený a na konci zjistíte, že ani nemá žádné rozuzlení. Cítil jsem hořkost zklamání a jediné pozitivní chvilky byly při vzpomínkách na historii a úryvcích starých děl. Ať už se tu Scorsese pokoušel o cokoliv, pak neuspěl. Nevytrhly to ani efekty a 3D. Škoda peněz za kino. Velmi průměrný snímek. 55%(8.2.2012)

 • maseer2
  ****

  z příběhu o jednom opuštěném chlapci s nadáním na opravování všemožných strojů a strojků se vyklubala moc upřímná pocta počátkům světové kinematografie.. ihned si jdu pustit Cestu na Měsíc :)(29.2.2012)

 • PetrPan
  **

  Pro mne emočně i příběhově naprosto plochá pocta průkopníkům filmu i filmu jako takovému. Melies byl zjevně hravý snílek, Scorsese však o něm natočil velmi dlouhý, vizuálně pohledný , ale nijak zábavný a už vůbec ne hravý film a nekomický Cohen už byla jen třešnička na dortu, který se měl asi upéct trochu jinak.(11.3.2012)

 • Thomick
  *****

  Jen škoda angažmá snad nejotravnějšího herce současnosti, co se vážně míněných filmů týče (ano, Cohena) - jinak by to byl úplně dokonalej film. Skoro by se až chtělo tušit, že se s námi Mistr tímto dílem loučí. Tak silnej dojem na mě Hugo udělal. Scorsese sesbíral všechen, i ten nejzapadlejší sentiment a skrz dva obří dětský talenty (Chloë nezklamala, Asa překvapil) jej promítl v nejlepší "pohádku nepohádku", jakou jsem kdy viděl. Díky, díky! --- "Třidéčkařum" takřka nezávidim, protože nevidět tohle v originále, to bych pořádně olitoval.(27.4.2012)

 • poz3n
  ****

  Bohužel, od tohodle filmu jsem asi čekal tolik, že prostě nemohl splnit všechna moje očekávání. Scorsesovo poslední filmy a především pak Prokletý ostrov mě ohromily. Když jsem si tedy přečetl co všechno Hugo slibuje, nemohl jsem se dočkat. Rozhodně to nemá vyznít tak, že jsem se nebavil. Kdybych Huga viděl čirou náhodou, bez celý tý omáčky okolo, byl bych nadšenej. Vymazlená kamera a celá atmosféra nádraží, groteskně situované vztahy mezi vedlejšími postavami a celá ta, tisíckrát probraná, pocta počátkům kinematografie a oživený Georges Méliès díky skvělému Kingsleymu. Ovšem samotný příběh se pro mě stal slabinou. Příběh, který toho moc neřekl, a který se podle mě snažil až moc zapadnout do škatulky žánru rodinný.(4.2.2012)

 • st.ranger
  **

  Hugo a jeho velká nuda. Je až s podivem, jak se může ve filmu něco odehrát a přesto je emocionální dojem na bodu mrazu. Není to rodinný film, což se od pohledu zdá, není to ani film zaměřený na mladší publikum a těžko říct, zda je to pro dospělé publikum. Nutno přiznat, že má film skvělou kameru, ale to je jistě díky použití zbytečného 3D, které bohužel snímku nepřinese lepší tržby, stejně jako zával nominací na Oscara.(6.2.2012)

 • CBD
  *****

  Scorseseho poděkování Bratrům Lumièrům za jejich magický vynález, který nám už sto sedmnáct let umožňuje zhmotňovat sny. A pocta filmařům, kteří tento objev učinili.(11.2.2012)

 • Baxt
  *****

  Výtky, že Scorsese ledabyle tvaruje historii a zviditelňuje dávno vyvrácené mýty, spolehlivě ničí ta nejzákladnější adaptátorská poučka ze všech - film není dobrý v tom kolik si z původní předlohy (nebo dějinné události) bere, ale nakolik se od ní dokáže odlišit. Úplně mimo je pak předpoklad, že režisér, sečtělý cinefil, nebude tvořit vlastní sny a místo toho suše odvypráví realitu. Skrz ilustrovanou dětskou knížku? Stupidité!(12.2.2012)

 • Avalon820
  ***

  Pocta filmovému řemeslu? Ale kdeže... Vizuálně nesmírně podmanivé digitální orgie - to je přesnější definice. Hugo je úžasný co se technických stránek týče (pět Oscarů to ostatně dokazuje), ale pro mě je to pořád jenom pozlátko... A samotné pozlátko skvělý film nedělá. To dělá přinejlepším koukatelný film, jímž Hugo nepochybně je, ale má i něco navíc. Hugo jsou příjemně strávené dvě hodinky v kině, které utečnou raz, dva. Ale to je také vše. Důvody mého chladnějšího přístupu ve zdejších chvalozpěvech jsou však trochu netradičního rázu. Čert vem, že Cohen neumí hrát. Čert vem, že Asa Butterfield ovládá pouze dva obličejové výrazy. Čert vem, že příběh je vykonstruovaný a vedlejší postavy ploché... Vše jsem ochoten prominout. Já se ptám - víte, kdo je to Benoît Sokal? On je totiž důvodem mých nesympatií - protože obšlehnout tak okatě jeho styl (a potažmo i několik prvků) a tvářit se, jakoby nic, je na mě až moc silná káva.(16.3.2012)

 • Conner.s
  ***

  Scorsese přivedl na plátno nevídanou mysteriózní realitu, kterou využil k pokloně filmu, Paříži, jakožto pradávnému světovému centru kinematografie, i osobnosti mistra Meliése. Hugo je fascinující ukázka Scorseseho umu, ale po druhém shlédnutí musím uznat, že není moc zábavná. Definice pojmu pěkný film. 60%(21.3.2012)

 • nascendi
  ***

  Ťažko sa mi píše komentár k tomuto filmu. Po rokoch som kvôli nemu navštívil kino. Odporučil mi ho môj najobľúbenejší z užívateľov. Na rozdiel od Karla Maya, od ktorého som neprečítal ani jednu knihu, od Julesa Vernea som prečítal všetko dostupné a kvôli nadšeniu nad Tajomným ostrovom som vlastne išiel študovať chémiu. Na budúci rok uplynie 50 rokov od môjho vstupu do Filmového klubu. Mám prečítané dostatočné množstvo filmovej literatúry, Sadoulovými Dejinami filmu počnúc, takže mená ako bratia Lumiérovci, či Georges Meliés sú mi dostatočne známe. Filmy Martina Scorseseho napriek ich dĺžke mám rád. Je preto až nepochopiteľné, prečo ma Hugo, namiešaný zo samých kvalitných ingrediencií nezaujal. Možno to spôsobil pre mňa neobvykle silno pustený zvuk, možno blízkosť plátna, vďaka ktorej bolo všetko, vrátane nedostatkov, vidno zreteľnejšie. Hlavne mi však chýbala atmosféra. Američanom sa vo všeobecnosti nedarí vytvoriť atmosféru niektorej z európskych krajín a ešte popritom aj posunúť koleso dejín o sto rokov nazad. Podľa mňa sa to nepodarilo ani Scorsesemu, aj keď použil obvyklé rekvizity a postupy. Nepáčilo sa mi množstvo zbytočných odbočiek, ktoré zdržovali posúvanie deja dopredu. A nepáčila sa mi ani oslava filmu a umenia vôbec takouto formou. Že ma iritovala celá postava zasekávajúceho sa Sachu Baron Cohena, už ani nemusím dodávať. Celkovo teda skôr nenaplnené očakávania, než sklamanie. V každom prípade trochu závidím divákom, ktorí sa dokázali nad toto všetko povzniesť a prežili to, čo Scorsese do filmu chcel vložiť.(16.2.2012)

 • TheSame
  ***

  Asi by to chtělo fakt vidět v tom 3D(27.2.2012)

 • Vančura
  ***

  První půlku jsem prospal a druhou se strašně nudil. To už tak bývá, když žižkovský dobrodruh s averzí k 3D a rodinným filmům dostane v práci lupen na Huga. Nejlepší na celém filmu je vzpomínání starého Mélièse na jeho tvůrčí kariéru - u této sekvence jsem byl naměkko a měl chuť si hned pustit na YouTube Cestu na Měsíc. Řek bych, že jaksi vůbec nejsem cílovka tohoto bijáku, a neměl jsem na to ani chodit.(9.2.2012)

 • Dzeyna
  *****

  Úžasná "pohádka". Neokoukané téma, zajímavě podané, a skvěle vymyšlené. Výborné prostředí a herci, kteří dokáží zaujmout. Celý děj je skvělý, efekty přímo legendární, pro mě top rodinný film pro rok 2011.(13.2.2012)

 • frashmaker
  ***

  Od Scorseseho bych čekal trochu větší pecku než takovýhle ušmudlaný film. Tin Tin to teda vyhrál na celý čáře v souboji velerežisérů, zkoušejících plavat ve vlnách animací... Docela jsem byl navnazen vysokým hodnocením, ale popravdě i ty tři hvězdičky jsou trošku moc.. Škoda.(25.2.2012)

 • MontyBrogan
  *****

  Zhmotnená estetika pri ktorej z filmového neba pršia slzy šťastia. Scorseseho vďaka filmu za jeho existenciu, podobne ako ďakoval už aj Truffaut a hlavne Tornatore. Každý z nich po svojom, no všetci do toho vložili kus srdca.(20.3.2012)

 • Johny_fork
  ****

  Před zhlédnutím jsem o Hugovi věděl pouze to, že dostal 4 oskary a tím byl zařazen do "povinné četby". Netušil jsem, že se příběh bude točit okolo mýtu průkopníka filmových triků Mélièse, na kterého jsem kdysi narazil a byl jsem ohromen tím, jakým způsobem dokázal předvádět své fantazie na plátno na přelomu minulého století! Obrázek rakety zapíchnuté do měsíce z filmu Cesta na Měsíc mi tehdy utkvěl v paměti a když se objevil v Hugovi, začal jsem spoilerovat na celý obývák, jak se děj bude dále vyvíjet.. užil jsem si to o mnoho víc a byl jsem potěšen tím, jak Martin Scorsese dokázal skloubit fantazii o malém hodináři s Mélièsovými reáliemi. Je to hezký milý film v krásném hávu, jediné, co bych vytkl je jeho pomalý rozjezd a ještě pomalejší závěr, který až nudí. Při trošku odvážnějším prostříhání to mohlo být absolutní hodnocení, ale i tak jsem strávil s Hugem hezký večer a o to zřejmě režisérovi šlo.(22.3.2012)

 • Stanislaus
  ****

  Hugo je (nejen) poctou jednomu z největších velikánů raného filmu, který definoval zcela nový druh filmu. Řeč je samozřejmě o Georgesovi Meliésovi. Příběh hlavních dětských hrdinů je chytře doplněn o osudy vedlejších postav, od květinářky, přes strážníka a pejskaře až po Meliése. Celkový dojem mi chvílemi kazil jistý pocit až přílišné sentimentality a rodinného patosu, který sice do toho filmu patřil, ale já jsem měl problém to strávit. Jinak technické zpracování jako kamera, zvukové a vizuální efekty, střih a hudba bylo na vysoké úrovni. Zkrátka pěkný film, který nebyl pro mě osobně dokonalý, ale za zhlédnutí rozhodně stojí.(16.4.2012)

 • spaceboyCZ
  ****

  Po technicke strance nelze nic vytknout, dokonale. Pribeh upouta, ale az tak uplne nechyti za srdce, jak bylo zrejme planovano...(21.1.2013)

 • Tommass95
  *****

  Martin Scorsese snad poprvé v kariéře natočil rodinný film, na který jsem byl natěšený jak málokdy, už jen proto, že to natočil právě on. Ze začátku jsem měl pocit, že film bude jen o vizuální stránce a dějová linie bude až druhořadá, což mě trochu mrzelo, jak se ale film rozjel, tak jsem měl jiný pocit, že se Scorsese vžil do malého Huga a ukazuje nám jak moc miluje film. Dalo by se říct, že je to takový velký filmový kýč, u mě, ale převládá režisérova láska k filmu, překrásná výprava s efekty a taky to, že nám Scorsese po sto letech připomněl jednoho z prvních velikánů ve svém oboru a to jsou faktory, díky kterým musím snímek ocenit maximálním hodnocením. Už se těším na své další setkání s tímto mistrem filmografie.(21.8.2013)

1 6 7 8 9 10 11 12 17 32 48 63