poster

Hugo a jeho velký objev

 • USA

  Hugo

 • SK název

  Hugo a jeho veľký objav

Dobrodružný / Drama / Mysteriózní / Rodinný

USA, 2011, 121 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 200)

 • Thomick
  *****

  Jen škoda angažmá snad nejotravnějšího herce současnosti, co se vážně míněných filmů týče (ano, Cohena) - jinak by to byl úplně dokonalej film. Skoro by se až chtělo tušit, že se s námi Mistr tímto dílem loučí. Tak silnej dojem na mě Hugo udělal. Scorsese sesbíral všechen, i ten nejzapadlejší sentiment a skrz dva obří dětský talenty (Chloë nezklamala, Asa překvapil) jej promítl v nejlepší "pohádku nepohádku", jakou jsem kdy viděl. Díky, díky! --- "Třidéčkařum" takřka nezávidim, protože nevidět tohle v originále, to bych pořádně olitoval.(27.4.2012)

 • Terva
  ****

  CITÁT - Bezva, miluju tajemství, hned mi ho řekni........... Film má nádherné nostalgické prostředí z absencí křiklavých barev lehce laděný do hněda. Úvodní průlet kamery skrze nástupiště je určitě povedená podívaná. Ale...... Je to celé naivně dětské a až příliš z toho sálá triková digitální animace. Některé scény jsou přehnané. Například létající papíry a kresby v bytě. Scéna z vlakem na slepé koleji je jen pro 3D efekt a ano jako počest starým filmům, ale to nestačí. Vypadá to, jako by v tomto filmovém stroji chybělo nějaké to kolečko a nefunguje to tak, jak by mělo. Chtěl jsem upozornit na chybu ve filmu okolo 83 minuty. Klíč v kolejišti je v jedné scéně zabořen do kamenné výstuže kolejí, ale při krátkém střihu je položen na pražci. Jenže, když si člověk uvědomí v jaké dimenzi se scéna odehrává, nemusí to zrovna být "chyba ve filmu". Záleží prostě na úhlu pohledu. A víte, co mě na tom filmu nejvíce zklamalo ? Je strašně předvídatelný, což je možná velké škoda. A nebo je to možný záměr od tvůrců. Hugo by mohl v jisté části fungovat spíš jako dokument o staré filmové tvorbě. Asi už jsem na to starej a neocením tyhle dětské příběhy. Producentem byl i Johnny Depp, který si ve filmu zahrál. A to doslova, protože byl jedním z muzikantů v nádražní kapele. CITÁT - Šťastné konce existují jenom ve filmech........(9.6.2012)

 • joehot
  *****

  Z lásky.(23.2.2013)

 • RasputincZ
  *****

  Když jsem se poprvé dočetl, že se můj oblíbený režisér, žijící klasik Martin Scorsese, autor snímků jako Mafiáni, Taxikář nebo Casino zapletl s animovaným filmem v 3D pro celou rodinu, chtělo se mi zvracet. I námět zněl dost obyčejně, ale výsledek předčil veškerá očekávání! Scorsese vzdá holt jednomu z nejgeniálnějších a nejzásadnějších filmařů počátků kinematografie a zárověn příběh poddá s takovým citem, že to zabaví i mladší diváky a troufám si tvrdit, že možná i poučí. Režisér rozkresluje mikrosvět točící se nádraží uprostřed kouzelné Paříže z počátku 20. století s pestrou nabídkou zábavných, dojemných i mírně záporných postav, které mají co říct a do příběhu patří. Bohužel jsem film viděl v 2D a reakce na 3D jsou více než pozitivní, takže po Avatarovi, Transformers 3 se nejspíš jedná o třetí 3D film, který se vyplatí vidět. Hugo je skvělý film pro celou rodinu, který za "obyčejnou" maskou skrývá neskutečně kouzelný, dojemný příběh, který by měl každý fanoušek filmů zažít. Nehledě na skvělé herce (Ben Kingsley, Chloe Moretz nebo Christopher Lee).(5.2.2012)

 • SexyAjinka
  *****

  Skvost, lahůtka, pohádka a další superlativy se sem hodí. Tenhle film bych přirovnala k "obžerství". Ochutnáte, dojíte, chvíli se cítíte báječně, a potom chcete znovu a znovu a myslíte jen na ten krásný pocit, který jste po skončení měli. Takhle se cítím druhý den po shlédnutí Huga. Myslím na tu krásnou výpravu, scény, rozhovory a báječné mladé herce, kteří se zapsali do mého pomyslného notýsku oblíbenců. Chci ještě, ještě..(7.2.2012)

 • Greg
  *****

  “We could get into trouble. - That's how you know it's an adventure.“ Neuvěřitelně krásný filmový zážitek. Stejně asi jako k hodně ostatním divákům, i ke mně se dostala až kouzelná doba zrodu prvních filmů, kdy byl film pro diváky opravdovým uměním. Kdy byl film pro diváky opravdovým zážitkem. A režisér Scorsese dokázal toto kouzlo zachytit a popsat ho i ve svém nejnovějším snímku. Výborný scénář, skvěle napsané postavy, nádherné kulisy a scenérie, skoro až pohádková hudba a hlavně výborně zvolené obsazení. To jsou základní klady filmu. A jaké jsou jeho zápory? S čistým svědomím můžu napsat, že žádné. Nebo teda aspoň žádné zásadní, které by pokazily celkový dojem z filmu. Ale zpět k výbornému obsazení. Skvělá dětská dvojice, ale trochu víc se mi líbila Chloë (ten její výraz, když se těšila na dobrodružství, ten byl výborný). A z dospělých pak určitě stojí za zmínku důstojný Ben Kingsley, skvělý Jude Law (na to, jak málo měl ve filmu prostoru) a dokonce ani Sacha Baron Cohen mi tady vůbec nevadil. Hodně těžko se mi tomto filmu hledají nějaké chyby, pokud to vůbec jde. Podle mě ani ne. Skvělých 5*.(23.2.2012)

 • villon17
  **

  Jak něco takovýho může dostat 5 Oscarů?!? Příběh naprosto o ničem, v první hodině se stane rádoby záhada, kterou druhou hodinu řeší a přijdou na to, že to vlastě žádná záhada nebyla. Hlavní hrdina mi vadil, zvlášť těma svejma nechutně pronikavejma očima. Chtěla jsem dát 3*, ale po tom včerejšim zklamání na Oscarech ještě o jednu snižuju. Takovej Harry by si to zasloužil víc.(27.2.2012)

 • Krissty
  *****

  Od Huga jsem očekávala opravdu hodně.. Dostala jsem však mnohonásobně víc, než bych si vůbec dovolila doufat! Po celou dobu jsem nemohla být v klidu a (chvílemi i s otevřenou pusou) jsem sledovala, co úžasného dokázal Martin Scorsese vytvořit! Tohle je mistrovské dílo, jeden z nejlepších a nejprofesionálnějších filmů, co jsem v životě viděla. A jeho poselství je nádherné, úplně z něj čiší ta nekonečná láska k filmu! A myslím, že si budu muset stáhnout Le Voyage dans la lune, protože to byla tak neskutečně nádherná filmová vložka.. Kam se hrabou dnešní hity, Cesta na Měsíc - to je umění! Jsem prostě úplně nadšená, ať už jde o herecké výkony, hudbu, režii, kameru, střih.. Tohle byla prostě nádhera!(4.3.2012)

 • Dale
  *****

  Veľkolepé vizuálne dobrodružstvo, ktoré musí uchvátiť každého milovníka filmu. Nedokážem si predstaviť, akej lepšej pocty sa mohlo priekopníkovi kinematografie monsieurovi Meliesovi dostať. AWESOME, FANTASTIC, MAGICAL...(2.4.2012)

 • numi
  *****

  Fantastická mimika Asy Butterfielda. Charaktery jak vystřižené z šablon nejkrásnějších dětských knížek. Technicky dokonalé. Megalomanské. Citlivé. Chloe Moretz bude HEREČKA. Ne Hugův, ale především můj objev.(8.2.2012)

 • Baxt
  *****

  Výtky, že Scorsese ledabyle tvaruje historii a zviditelňuje dávno vyvrácené mýty, spolehlivě ničí ta nejzákladnější adaptátorská poučka ze všech - film není dobrý v tom kolik si z původní předlohy (nebo dějinné události) bere, ale nakolik se od ní dokáže odlišit. Úplně mimo je pak předpoklad, že režisér, sečtělý cinefil, nebude tvořit vlastní sny a místo toho suše odvypráví realitu. Skrz ilustrovanou dětskou knížku? Stupidité!(12.2.2012)

 • Tuskík
  *****

  Opravdu kouzelný a krásný film. Ano, místy to moc neutíká a zdá se, že se děj nikam neposunuje, ale já se nechal pohltit atmosférou a bylo mi to fuk. Po chvíli to zase uteče jako nic. Skvělé výkony dětských herců, výborná hudba, netradiční námět, který mě bavil. K tomu úchvatné 3D, ty vločky jsem fakt žral.(24.2.2012)

 • vorheese
  ***

  Velká porce zívání s trochou upřímné filmové magie na konec.(4.3.2012)

 • Slartibarkfast
  ***

  Původně jsem šel do kina s úplně jiným očekáváním. Doufal jsem v dobrodružství. Čekal jsem fantastické stroje a zajímavou zápletku. Nakonec se z toho všeho vyklubal jen nudný rodinný film s ubohým dějem. Malý chlapec žije na nádraží, protože nikoho nemá. Jelikož je syn hodináře, tak se tam stará o všechny hodiny. Jediná hrozba je šílený Cohen v roli strážníka, co chytá zbloudilé sirotky. No vskutku tragédie. Chápu, že to měla být jakási pocta filmovému průmyslu a lidem, kteří nás odedávna baví, ale naprosto nevhodně zaobalená do hloupého příběhu, který je zmatený a popletený a na konci zjistíte, že ani nemá žádné rozuzlení. Cítil jsem hořkost zklamání a jediné pozitivní chvilky byly při vzpomínkách na historii a úryvcích starých děl. Ať už se tu Scorsese pokoušel o cokoliv, pak neuspěl. Nevytrhly to ani efekty a 3D. Škoda peněz za kino. Velmi průměrný snímek. 55%(8.2.2012)

 • sidzej
  *****

  Nádherný film. Pocta filmovému remeslu so všetkým, čo k tomu patrí. Úžasná výprava, réžia, kamera, atmosféra, strih, hudba, obsadenie. Oscarové nominácie plne zaslúžené a dúfam, že podobne emotívnych a technicky brilantných filmov bude pribúdať. Čím väčší filmový fanúšik a nadšenec z vás je, tým viac vás pohladí po srdci. Nemám žiadne výhrady. P.S: po dlhej dobe výborne spracované 3D(12.2.2012)

 • Aiax
  ***

  Mno, přese všechny nesporné kvality Huga - samozřejmě především ty řemeslné - mi u závěrečných titulků tkvěla v hlavě jediná reakce: "Takhle to dopadá, když postarší slavný filmař dostane od studia neomezenou tvůrčí svobodu". Holt dříve narození režiséři, co už celá desetiletí spokojeně dřímají na vavřínech, se musejí hlídat. Tvůrčí svoboda je jistě báječná věc, jenže když má stárnoucí velikán kolem sebe jen samé yes-many, kteří mu nezkritizují ani kravatu s Kačerem Donaldem, tak to nedělá dobrotu. Hugo není úplná konina, má pseudo pohádkovou atmosféru a Scorseseho úmysl - oslava továrny na sny - je z toho, co postavy dělají a říkají, vcelku patrný. Jenže se nelze zbavit pocitu, že nějaká dramaturgyně s pořádně prořízlou pusou by filmu prospěla jako praseti drbání. Scorsese je až moc spokojený sám se sebou, mnohdy mu nejde ani tak o pobavení či poučení diváka jako spíš o nostalgicko/fetišisticko/autistickou posedlost vlastním koníčkem. Mistr Martin si tedy svůj filmový sen rozhodně splnil. Nejsem si ovšem jist, zda se to dá říct i o divácích.(10.4.2012)

 • gogos
  *****

  Překrásný příběh plný napětí, odvahy, dojemných momentů a dětského nadšení. Ačkoliv místy zabíhá až trošku moc do limonády, vůbec to nevadí. Scorsese dokázal natoči úchvatný film plný skvělých okamžiků, nádherných efektů i poctivé fantazie. Zároveň dostáváma slušnou dávku filmového dějepisu a senzačně stylovou hudbu. Některé scény možná působí trošičku uměle, někteří herci malinko toporně, ale výkon ústřední trojice je naprosto úchvatný. Stejně tak výprava, zvuk i obraz. Jediného, čeho lituji, že jsem film neviděl ve 3D na velkém plátně IMAXu. Jsem dojat, uspokojen a nadšen! Díky Martine Scorsese za senzační filmový zážitek! Jasných 5*(27.8.2012)

 • poz3n
  ****

  Bohužel, od tohodle filmu jsem asi čekal tolik, že prostě nemohl splnit všechna moje očekávání. Scorsesovo poslední filmy a především pak Prokletý ostrov mě ohromily. Když jsem si tedy přečetl co všechno Hugo slibuje, nemohl jsem se dočkat. Rozhodně to nemá vyznít tak, že jsem se nebavil. Kdybych Huga viděl čirou náhodou, bez celý tý omáčky okolo, byl bych nadšenej. Vymazlená kamera a celá atmosféra nádraží, groteskně situované vztahy mezi vedlejšími postavami a celá ta, tisíckrát probraná, pocta počátkům kinematografie a oživený Georges Méliès díky skvělému Kingsleymu. Ovšem samotný příběh se pro mě stal slabinou. Příběh, který toho moc neřekl, a který se podle mě snažil až moc zapadnout do škatulky žánru rodinný.(4.2.2012)

 • Tayen
  ****

  Pokud se někdo těší na pohádkové dobrodružství pro děti, bude zklamán. Hugo a jeho velký objev je úplně jiným filmem, než si dává myslet trailer. Je to film, který si užijí fajnšmekři kinematografie a labužníci 3D, protože to je ve filmu využito rozumně a cíleně a okamžitě vás vtáhne do děje, jak to dokázal jen Avatar. Nic na vás nelítá, nic vás neleká. Naopak si můžete vychutnat nádheru a barvitost francouzského nádraží 30. let se všemi jeho hodinami, postavičkami a krámky. Všichni představitelé hrají výborně, a jako vždy nejvýraznější a nejvděčnější je postava nádražního komisaře v podání Sacha Barona Cohena. Velkým mínusem filmu je ovšem jeho přílišná rozvleklost v první polovině. V té jen vidíte, jak Hugo utíká po nádraží před komisařem a jeho velkým psem, krade součástky a jídlo, spravuje hodiny a seznamuje se se schovankou zahořklého prodavače mechanických hraček, ze kterého se vyklube průkopník kinematografie, který byl zapomenut a sám na všechno raději zapomněl. První polovinu filmu si vlastně myslíte, že jde jen o opravu jednoho malého robota. Robot je ale opraven a ještě značná část stopáže zbývá. A od tohoto okamžiku příběh nabere na obrátkách a vy se dojatí vracíte na samé začátky, kdy vznikal film, a kdy byla na prvním místě fantazie a filmová kouzla se dělala ručně. Nebýt mé lásky k filmu, dala bych o hvězdičku méně. Není to film dějový, ale emoční.(5.2.2012)

 • SarumanKo
  ***

  Nečakal som úplnú pecku, ale že ma ten film vo výsledku nechá až tak chladným, ma fakt prekvapilo. Scorsese v Hugovi premrhol obrovský potenciál, ktorého silu som si uvedomil až počas magickej scény, v ktorej Méliès spomína, ako sa za starých čias točili filmy ako Cesta na Mesiac. Tá scená v sebe koncentruje toľko atmosféry a lásky ku kinematografii, že je to až dojímavé. Bohužiaľ tých skvostných niekoľko minút absolútne nezapadá do celkovej koncepcie infantilného rodinného filmu s totálne detinským humorom, slabým príbehom a neznesiteľným Asom Butterfieldom v hlavnej úlohe. A neprebíja ani pachuť z nesmierne nudnej prvej hodiny filmu. Čo tam po tom, že je Hugo lahodne vyštylizovaný a precízne natočený a má bravúrneho Kingsleyho, Moretz a kopu skvelých ksichtov vo vedľajších úlohách, keď ma ako celok totálne nestrhol a nedoprial mi nadšenie z podarenej filmárskej pocty ako tomu bolo pri Edovi Woodovi, Letcovi alebo Bohoch a monštrách? (6/10)(7.2.2012)

1 6 7 8 9 10 11 12 16 31 45 60