Přežít s vlky

• Německo

Survivre avec les loups

Prežiť s vlkmi

Francie / Belgie / Německo, 2007, 118 min

CITÁT - Ty, tygříku, jsi Německý žid, jako byl táta...... Smutné, napínavé, ale nějak jsem se do příběhu nemohl vžít. Tak jsem jen tak Míšu sledoval, jak se trmácí světem a jde za svým cílem. Přetrpěl jsem to s ní, ale příště něco veselejšího. CITÁT - To je jabloň.........(2.1.2015)

Prenasledovaný židia, či židia na úteku, to sme videli x-krát. Tvorcovia sa snažili osloviť niečím, čo divák ešte nevidel, no uveriť tomuto chce poriadnu dávku naivity. Uveriť trom štvrtinám filmu nie je problém, no práve to, čo ho robí iným a zaujímavým je práve to neuveriteľné. Pasáž s vlkmi som jednoducho nezožral, ale uznávam, že natočené to bolo pekne. Rovnako ako píše Big Bear v tom čase boli v Ardenách i v celej Európe poriadne tuhé zimy, takže takýto malý hladný človiečik s otrhanými bačkúrkami nemá ani náhodou šancu. Neprežila by ani jedinú noc. Ak tieto neuveriteľné veci dáme bokom, ostáva nám priemerný film na jedno pozretie, ktorý nie celkom využil svoj potenciál. 60%.(21.1.2013)

I já byl spokojen. Je jen škoda, že o tomto podivuhodném příběhu (prý podle skutečné události) se tvůrci na konci snímku více nerozepsali v titulcích... Vlastním náhledem opuštěného a na sebe odkázaného děvčátka mi film lehce připomenul Faunův labyrint. Zde se drží více reality, nicméně i zde děvčátko mluví se stromy a zvířaty a občas žije ve svém světě s maminkou a tatínkem. Zápletka s vlky byla kouzelná a perfektně zpracovaná. Sem tam ve snímku něco skříplo (chytání dětí na chleba či náhlý odjezd rusky mluvící jednotky) ale nemám co vytknout. I já těžko věřím pravdivosti celého příběhu. Děj se odehrává v v zimní Belgii, kousek od Arden. Když si vezmu jak šíleně tam mrzli zablokovaní Amíci s veškerou svojí moderní válečnou výstrojí, pak se mi moc nezdá jak malé děvčátko přežilo celou zimu s děravejma botama a kabátem na nalámaném chvojí... To nemluvě o vlcích....Místy mi vadila hudba, jejíž moderní zpracování se nehodilo do prostředí divoké přírody. Každopádně, malá představitelka byla velmi přesvědčivá a konec snímku velmi dojemný. -------------------- A k tomu reálu. Rovnou říkám, že kdo film neviděl, neměl by číst dále. Koukl jsem z velké zvědavosti na net a po chvilce hledání našel našel toto (na několika různých místech) :Film je prý natočen podle autobiografické knihy "Misha Defonseca : Misha - A Memoire of the Holocaust Years". 28.2.2008 : Znalec vlků Serge Arols před 10 lety upozornil veřejnost, že kniha židovské holčičky, která žila mezi vlky, je nepochybně lživá. Za to byl urážen, obžalován z antisemitismu a fašizmu, nakonec je však autorka zrazena svou vydavatelkou. Po dlouhém finančním a soudním sporu vydavatelka dala na internet výkaz z registru dívčí školy, kterou autorka za války navštěvovala, jakož i křestní list, podle kterého by jí byly 4 roky v době, kdy se údajně vydala hledat deportované rodiče. Před takovými důkazy autorka konečně přestala lhát a čtenářům se omlouvá. --------------------------------------------To by ale nikomu nemělo bránit se na film podívat a nechat se unést tím kouzelným příběhem novodobé Mauglí, již jsou vlci rodinou a lidé vlky.(18.8.2011)

Silný příběh sedmileté židovské holčičky dle skutečné události, která se vydá na dalekou cestu bez prostředků a bez jídla, aby našla své rodiče, které němci odvezli do koncentračního tábora. To co vše na cestě prožije je těžko k uvěření, hlavní představitelka Misha svou roli zvládla velice dobře.(23.7.2011)

Pekná príroda a príbeh zasadený do obľúbeného prostredia. Nemám čo by som vytkol. 75%(6.7.2011)

• - "Tento případ je unikátní. Ale nepravdivost příběhu je nesporná," uvedl soudce Marc Kantrowitz ve svém rozhodnutí v roce 2014. (MRPitivier)

• - 29. února 2008 autorka spolu se svými právníky připustila, že nejprodávanější kniha "Přežít s vlky", podle které byl natočen tento film, byla pouhá lež, přestože byla prezentována jako autobiografická. Autorka knihy je ve skutečnosti katolička, nikoliv Židovka. Původní kniha byla vydána v roce 1997 a hned po svém uvedení slavila velký úspěch. (deedulka)

• - Za to, že si celý příběh autorka vymyslela, byla odsouzena k navrácení 22 milionů amerických dolarů nakladateli, který její román vydal jako její autobiografii v knize "Misha: A Memoire of the Holocaust Years". "Tento případ je unikátní. Ale nepravdivost příběhu je nesporná," uvedl soudce Marc Kantrowitz ve svém rozhodnutí v roce 2014. (dobrota128)