poster

Přežít s vlky

 • Francie

  Survivre avec les loups

 • Německo

  Survivre avec les loups

 • Slovensko

  Prežiť s vlkmi

Drama

Francie / Belgie / Německo, 2007, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pakobylka
  ***

  Taková drsná, vylhaná pohádka ... což nemyslím až tak jako kritiku, poněvadž z vylhaných pohádek (či jiných vylhaných útvarů) pro děti i dospělé je k všestranné spokojenosti poskládaná drtivá většina filmové produkce - i když nebývá úplně obvyklé, aby byly natáčené podle vylhaných autobiografií. Nicméně abych se vrátila k věci: Potíž je v tom, že tohle lidské a vlčí drama se nedokáže vžít do své role natolik, aby za každých okolností vzbuzovalo ZDÁNÍ REALITY - a míra pravdivosti předlohy v tom nehraje vůbec žádnou roli. Neřeším jednotlivé situace, které se na první pohled mohou zdát málo pravděpodobné. Prožívá je vystresovaná sedmiletá dívenka, takže lze asi dost těžko předpokládat, že si za každých okolností zachová chladnou hlavu - že se vždycky se bude řídit rozumem a logickým úsudkem. Ale jsem přesvědčená, že to dítě by muselo v DALEKO větší míře splynout s přírodou i s vlčí smečkou, aby dokázalo přežít dlouhou zimu ... případně by se muselo zásadně zdokonalit v nelehkém umění krást - a přitom se dovedně ukrývat někde poblíž lidských příbytků. Protože od příslušníků svého druhu žádnou pomoc očekávat nemohlo - což je asi nejzásadnější poselství snímku, který (kromě jiného) vypráví o přežívání s vlky ... že člověka ukazuje jako toho nejhoršího tvora, který kdy obýval zemský povrch - tvora, který se za určitých okolností chová jako bezcitný predátor, když (kromě všeho živého, co se mu znelíbí a co se nachází v jeho dosahu) úspěšně a ve velkém likviduje vlastní rasu. Kam se na něho hrabou vlčci - neměl by na něj ani takový borec, jakým svého času býval Tyrannosaurus Rex. Neboť lidská krutost je VĚDOMÁ.(16.4.2015)

 • gogo76
  ***

  Prenasledovaný židia, či židia na úteku, to sme videli x-krát. Tvorcovia sa snažili osloviť niečím, čo divák ešte nevidel, no uveriť tomuto chce poriadnu dávku naivity. Uveriť trom štvrtinám filmu nie je problém, no práve to, čo ho robí iným a zaujímavým je práve to neuveriteľné. Pasáž s vlkmi som jednoducho nezožral, ale uznávam, že natočené to bolo pekne. Rovnako ako píše Big Bear v tom čase boli v Ardenách i v celej Európe poriadne tuhé zimy, takže takýto malý hladný človiečik s otrhanými bačkúrkami nemá ani náhodou šancu. Neprežila by ani jedinú noc. Ak tieto neuveriteľné veci dáme bokom, ostáva nám priemerný film na jedno pozretie, ktorý nie celkom využil svoj potenciál. 60%.(21.1.2013)

 • whack
  *****

  Príbeh bol možno vymyslený, aj tak si myslím, že tzv. divoké deti (feral child) nie sú fake. Toto je nádherný príbeh súžitia dievčaťa s prírodou, ktorý pripomína, že ľudí sa treba báť viac ako divokých zvierat. Pevne verím, že tie krásne vlky, ktoré ho sprevádzali, pri scéne s pytliakmi filmári nahradili atrapami.(29.7.2013)

 • Fr
  ***

  ,,MAMINKO, HLEDÁM TĚ DÁL!“...... /// Holčička z rodiny německýho Žida a Rusky se nemusí bát, že se (za války) unudí k smrti. Jestli si teda nechce hrát s ostatními dětmi v parku, nebo chodit do kina. Modlitby za konec války nezabíraj a pláčem se nic nevyřeší. NEMĚJ STRACH, TUHLE VÁLKU VYHRAJEM! Po 40ti minutách může konečně vyrazit tam, kam ji nohy ponesou a scénárista (pro změnu) popustit uzdu svý fantasii (podle skutečnosti – jo? Díky uživateli ,,Big Bear", že hledal za mě!...). Holčička s hubou (věčně) od krve (né! upírka to fakt není! copak to n e c h á p e š!) si chodí po planetě zamořený Němci (a vlky) a je to celkem nuda. Uvádět to jako Disneyovku s poučením pro děti.... ,,a když prošlapala první botičky“ .....Ale ne! K smíchu to není! Jen tomu (trochu) nevěřím. Válečnej film? Inu což, konec dobrý, všechno dobré! Zamáčknout slzu a jít si pustit něco pořádnýho! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám za úkol jít s každým, kdo řekne: ,,Jsi moje zlatíčko!“. 2.) Chci znát odpověď na otázku: ,,běhá to po lese a je to bílý?“ (Ne! ta holčička to fakt není!!!). 3.) U mě je hrdina ten, kdo se půl války nemyje! 4.) Thx za titule ,,Pedroo“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(21.8.2011)

 • Big Bear
  ***

  I já byl spokojen. Je jen škoda, že o tomto podivuhodném příběhu (prý podle skutečné události) se tvůrci na konci snímku více nerozepsali v titulcích... Vlastním náhledem opuštěného a na sebe odkázaného děvčátka mi film lehce připomenul Faunův labyrint. Zde se drží více reality, nicméně i zde děvčátko mluví se stromy a zvířaty a občas žije ve svém světě s maminkou a tatínkem. Zápletka s vlky byla kouzelná a perfektně zpracovaná. Sem tam ve snímku něco skříplo (chytání dětí na chleba či náhlý odjezd rusky mluvící jednotky) ale nemám co vytknout. I já těžko věřím pravdivosti celého příběhu. Děj se odehrává v v zimní Belgii, kousek od Arden. Když si vezmu jak šíleně tam mrzli zablokovaní Amíci s veškerou svojí moderní válečnou výstrojí, pak se mi moc nezdá jak malé děvčátko přežilo celou zimu s děravejma botama a kabátem na nalámaném chvojí... To nemluvě o vlcích....Místy mi vadila hudba, jejíž moderní zpracování se nehodilo do prostředí divoké přírody. Každopádně, malá představitelka byla velmi přesvědčivá a konec snímku velmi dojemný. -------------------- A k tomu reálu. Rovnou říkám, že kdo film neviděl, neměl by číst dále. Koukl jsem z velké zvědavosti na net a po chvilce hledání našel našel toto (na několika různých místech) :Film je prý natočen podle autobiografické knihy "Misha Defonseca : Misha - A Memoire of the Holocaust Years". 28.2.2008 : Znalec vlků Serge Arols před 10 lety upozornil veřejnost, že kniha židovské holčičky, která žila mezi vlky, je nepochybně lživá. Za to byl urážen, obžalován z antisemitismu a fašizmu, nakonec je však autorka zrazena svou vydavatelkou. Po dlouhém finančním a soudním sporu vydavatelka dala na internet výkaz z registru dívčí školy, kterou autorka za války navštěvovala, jakož i křestní list, podle kterého by jí byly 4 roky v době, kdy se údajně vydala hledat deportované rodiče. Před takovými důkazy autorka konečně přestala lhát a čtenářům se omlouvá. --------------------------------------------To by ale nikomu nemělo bránit se na film podívat a nechat se unést tím kouzelným příběhem novodobé Mauglí, již jsou vlci rodinou a lidé vlky.(18.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace