Přežít s vlky

• Německo

Survivre avec les loups

Prežiť s vlkmi

Francie / Belgie / Německo, 2007, 118 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $6,532,677(4.7.2010)

Či je príbeh samotný na základe skutočnosti alebo nie, je mi úplne ľahostajné. Ujde ako posolstvo o putovaní lesmi, kde sa zveri báť netreba, pretože v 99,9% prípadov Vám aj v hustom lese najväčšie nebezpečenstvo hrozí len od človeka.(13.3.2013)

• Tommassi3

"Máš ráda jahody ??" - "Já nevím !! Nikdy jsem je nejedla.. Myslím, že si je Němci zabrali pro sebe.." - "Jó, kdyby si zabrali jen je !!"(5.4.2015)

Kdo má rád pohádky bratří Grimmů, přijde si během sledování této zfilmované alegorické pohádky s podobným vyzněním na své. Sice nevěřím, že se to takto, jak to film vypráví, mohlo udát, ale nic to nemění na poselství příběhu. Je tu ztvárněno podobenství mezi dívenkou bojující o život a hledající rodiče (v podobě práce s nožem, zakusování se do syrového masa, apod.) a mezi syrovostí války jako takové. Je možné, že zbloudilost dítěte v zimním lese je přirovnáním pocitů kohokoliv ve válce. Velký hold vzdávám filmovému výkonu dívenky.(27.9.2015)

Velmi dobře zvládnutý film. Občasné nepravděpodobnosti jsem přehlížel, zaujal mě především příběh podle skutečné události i hezká příroda. Malá Misha (Mathilde Goffard) byla výborná.(21.7.2011)