Přežít s vlky

Předloha:

Misha Defonseca (kniha)

Véra Belmont

Émilie Simon

Velmi dobře zvládnutý film. Občasné nepravděpodobnosti jsem přehlížel, zaujal mě především příběh podle skutečné události i hezká příroda. Malá Misha (Mathilde Goffard) byla výborná.(21.7.2011)

• Tommassi3

"Máš ráda jahody ??" - "Já nevím !! Nikdy jsem je nejedla.. Myslím, že si je Němci zabrali pro sebe.." - "Jó, kdyby si zabrali jen je !!"(5.4.2015)

Príbeh bol možno vymyslený, aj tak si myslím, že tzv. divoké deti (feral child) nie sú fake. Toto je nádherný príbeh súžitia dievčaťa s prírodou, ktorý pripomína, že ľudí sa treba báť viac ako divokých zvierat. Pevne verím, že tie krásne vlky, ktoré ho sprevádzali, pri scéne s pytliakmi filmári nahradili atrapami.(29.7.2013)

Je mi jedno, či bol príbeh vymyslený alebo pravdivý, túto otázku je zbytočné riešiť. Hlavný je príbeh. A ten rozhodne má čo povedať. Často sú to zvieratá, čo prejavia milosrdenstvo, ľudskosť a lásku.... Naproti tomu ľudia sú niekedy horší ako tie najobávanejšie beštie, hlavne kvôli tomu, že často idú proti prírode a dobrovoľne sa z nej vyčleňujú. Vnímajú iba seba a vonkajší svet iba do takej miery, aby im to prinieslo čo najväčší prospech. Tiež je veľký rozdiel medzi zištnou a nezištnou pomocou. Možno tento film obsahuje pár technických nedostatkov, ale má i krásny dej a myšlienku, nad ktorou sa oplatí premýšľať. Na záver prišlo i na emócie. Snímok som pozeral s dcérou, približne vo veku toho dievčatka a nemohla od neho odtrhnúť oči. Dokonca som jej to musel pustiť dva krát po sebe. Potom prišlo samozrejme i množstvo otázok, na ktoré som však odpovedal veľmi rád a prvý krát s pocitom plodnej diskusie s mojim malým človiečikom. Film si určite zaslúži červené čísla. 80/100(21.5.2014)

Pekná príroda a príbeh zasadený do obľúbeného prostredia. Nemám čo by som vytkol. 75%(6.7.2011)