Přežít s vlky

Předloha:

Misha Defonseca (kniha)

Véra Belmont

Émilie Simon

Velmi dobře zvládnutý film. Občasné nepravděpodobnosti jsem přehlížel, zaujal mě především příběh podle skutečné události i hezká příroda. Malá Misha (Mathilde Goffard) byla výborná.(21.7.2011)

Silný příběh sedmileté židovské holčičky dle skutečné události, která se vydá na dalekou cestu bez prostředků a bez jídla, aby našla své rodiče, které němci odvezli do koncentračního tábora. To co vše na cestě prožije je těžko k uvěření, hlavní představitelka Misha svou roli zvládla velice dobře.(23.7.2011)

• Tommassi3

"Máš ráda jahody ??" - "Já nevím !! Nikdy jsem je nejedla.. Myslím, že si je Němci zabrali pro sebe.." - "Jó, kdyby si zabrali jen je !!"(5.4.2015)

Nějak se mi nepodařilo uvěřit, že se jedná o pravdivý příběh. Aby ta malá holka přežila zimu někde v lesích bez pořádného oblečení, bez ohně, bez přístřeší... to se mi zdá příliš. Sestřihem několika zimních scén se to dá vyřešit, ale zima je poněkud delší. Opravdu nevím.(1.8.2011)

I já byl spokojen. Je jen škoda, že o tomto podivuhodném příběhu (prý podle skutečné události) se tvůrci na konci snímku více nerozepsali v titulcích... Vlastním náhledem opuštěného a na sebe odkázaného děvčátka mi film lehce připomenul Faunův labyrint. Zde se drží více reality, nicméně i zde děvčátko mluví se stromy a zvířaty a občas žije ve svém světě s maminkou a tatínkem. Zápletka s vlky byla kouzelná a perfektně zpracovaná. Sem tam ve snímku něco skříplo (chytání dětí na chleba či náhlý odjezd rusky mluvící jednotky) ale nemám co vytknout. I já těžko věřím pravdivosti celého příběhu. Děj se odehrává v v zimní Belgii, kousek od Arden. Když si vezmu jak šíleně tam mrzli zablokovaní Amíci s veškerou svojí moderní válečnou výstrojí, pak se mi moc nezdá jak malé děvčátko přežilo celou zimu s děravejma botama a kabátem na nalámaném chvojí... To nemluvě o vlcích....Místy mi vadila hudba, jejíž moderní zpracování se nehodilo do prostředí divoké přírody. Každopádně, malá představitelka byla velmi přesvědčivá a konec snímku velmi dojemný. -------------------- A k tomu reálu. Rovnou říkám, že kdo film neviděl, neměl by číst dále. Koukl jsem z velké zvědavosti na net a po chvilce hledání našel našel toto (na několika různých místech) :Film je prý natočen podle autobiografické knihy "Misha Defonseca : Misha - A Memoire of the Holocaust Years". 28.2.2008 : Znalec vlků Serge Arols před 10 lety upozornil veřejnost, že kniha židovské holčičky, která žila mezi vlky, je nepochybně lživá. Za to byl urážen, obžalován z antisemitismu a fašizmu, nakonec je však autorka zrazena svou vydavatelkou. Po dlouhém finančním a soudním sporu vydavatelka dala na internet výkaz z registru dívčí školy, kterou autorka za války navštěvovala, jakož i křestní list, podle kterého by jí byly 4 roky v době, kdy se údajně vydala hledat deportované rodiče. Před takovými důkazy autorka konečně přestala lhát a čtenářům se omlouvá. --------------------------------------------To by ale nikomu nemělo bránit se na film podívat a nechat se unést tím kouzelným příběhem novodobé Mauglí, již jsou vlci rodinou a lidé vlky.(18.8.2011)