poster

Přežít s vlky

 • Francie

  Survivre avec les loups

 • Německo

  Survivre avec les loups

 • Slovensko

  Prežiť s vlkmi

Drama

Francie / Belgie / Německo, 2007, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ilemas
  ***

  Silný příběh sedmileté židovské holčičky dle skutečné události, která se vydá na dalekou cestu bez prostředků a bez jídla, aby našla své rodiče, které němci odvezli do koncentračního tábora. To co vše na cestě prožije je těžko k uvěření, hlavní představitelka Misha svou roli zvládla velice dobře.(23.7.2011)

 • Historik
  ***

  Nějak se mi nepodařilo uvěřit, že se jedná o pravdivý příběh. Aby ta malá holka přežila zimu někde v lesích bez pořádného oblečení, bez ohně, bez přístřeší... to se mi zdá příliš. Sestřihem několika zimních scén se to dá vyřešit, ale zima je poněkud delší. Opravdu nevím.(1.8.2011)

 • whack
  *****

  Príbeh bol možno vymyslený, aj tak si myslím, že tzv. divoké deti (feral child) nie sú fake. Toto je nádherný príbeh súžitia dievčaťa s prírodou, ktorý pripomína, že ľudí sa treba báť viac ako divokých zvierat. Pevne verím, že tie krásne vlky, ktoré ho sprevádzali, pri scéne s pytliakmi filmári nahradili atrapami.(29.7.2013)

 • Fr
  ***

  ,,MAMINKO, HLEDÁM TĚ DÁL!“...... /// Holčička z rodiny německýho Žida a Rusky se nemusí bát, že se (za války) unudí k smrti. Jestli si teda nechce hrát s ostatními dětmi v parku, nebo chodit do kina. Modlitby za konec války nezabíraj a pláčem se nic nevyřeší. NEMĚJ STRACH, TUHLE VÁLKU VYHRAJEM! Po 40ti minutách může konečně vyrazit tam, kam ji nohy ponesou a scénárista (pro změnu) popustit uzdu svý fantasii (podle skutečnosti – jo? Díky uživateli ,,Big Bear", že hledal za mě!...). Holčička s hubou (věčně) od krve (né! upírka to fakt není! copak to n e c h á p e š!) si chodí po planetě zamořený Němci (a vlky) a je to celkem nuda. Uvádět to jako Disneyovku s poučením pro děti.... ,,a když prošlapala první botičky“ .....Ale ne! K smíchu to není! Jen tomu (trochu) nevěřím. Válečnej film? Inu což, konec dobrý, všechno dobré! Zamáčknout slzu a jít si pustit něco pořádnýho! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám za úkol jít s každým, kdo řekne: ,,Jsi moje zlatíčko!“. 2.) Chci znát odpověď na otázku: ,,běhá to po lese a je to bílý?“ (Ne! ta holčička to fakt není!!!). 3.) U mě je hrdina ten, kdo se půl války nemyje! 4.) Thx za titule ,,Pedroo“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(21.8.2011)

 • Big Bear
  ***

  I já byl spokojen. Je jen škoda, že o tomto podivuhodném příběhu (prý podle skutečné události) se tvůrci na konci snímku více nerozepsali v titulcích... Vlastním náhledem opuštěného a na sebe odkázaného děvčátka mi film lehce připomenul Faunův labyrint. Zde se drží více reality, nicméně i zde děvčátko mluví se stromy a zvířaty a občas žije ve svém světě s maminkou a tatínkem. Zápletka s vlky byla kouzelná a perfektně zpracovaná. Sem tam ve snímku něco skříplo (chytání dětí na chleba či náhlý odjezd rusky mluvící jednotky) ale nemám co vytknout. I já těžko věřím pravdivosti celého příběhu. Děj se odehrává v v zimní Belgii, kousek od Arden. Když si vezmu jak šíleně tam mrzli zablokovaní Amíci s veškerou svojí moderní válečnou výstrojí, pak se mi moc nezdá jak malé děvčátko přežilo celou zimu s děravejma botama a kabátem na nalámaném chvojí... To nemluvě o vlcích....Místy mi vadila hudba, jejíž moderní zpracování se nehodilo do prostředí divoké přírody. Každopádně, malá představitelka byla velmi přesvědčivá a konec snímku velmi dojemný. -------------------- A k tomu reálu. Rovnou říkám, že kdo film neviděl, neměl by číst dále. Koukl jsem z velké zvědavosti na net a po chvilce hledání našel našel toto (na několika různých místech) :Film je prý natočen podle autobiografické knihy "Misha Defonseca : Misha - A Memoire of the Holocaust Years". 28.2.2008 : Znalec vlků Serge Arols před 10 lety upozornil veřejnost, že kniha židovské holčičky, která žila mezi vlky, je nepochybně lživá. Za to byl urážen, obžalován z antisemitismu a fašizmu, nakonec je však autorka zrazena svou vydavatelkou. Po dlouhém finančním a soudním sporu vydavatelka dala na internet výkaz z registru dívčí školy, kterou autorka za války navštěvovala, jakož i křestní list, podle kterého by jí byly 4 roky v době, kdy se údajně vydala hledat deportované rodiče. Před takovými důkazy autorka konečně přestala lhát a čtenářům se omlouvá. --------------------------------------------To by ale nikomu nemělo bránit se na film podívat a nechat se unést tím kouzelným příběhem novodobé Mauglí, již jsou vlci rodinou a lidé vlky.(18.8.2011)

 • - Za to, že si celý příběh autorka vymyslela, byla odsouzena k navrácení 22 milionů amerických dolarů nakladateli, který její román vydal jako její autobiografii v knize "Misha: A Memoire of the Holocaust Years". "Tento případ je unikátní. Ale nepravdivost příběhu je nesporná," uvedl soudce Marc Kantrowitz ve svém rozhodnutí v roce 2014. (dobrota128)

 • - "Tento případ je unikátní. Ale nepravdivost příběhu je nesporná," uvedl soudce Marc Kantrowitz ve svém rozhodnutí v roce 2014. (MRPitivier)

 • - 29. února 2008 autorka spolu se svými právníky připustila, že nejprodávanější kniha "Přežít s vlky", podle které byl natočen tento film, byla pouhá lež, přestože byla prezentována jako autobiografická. Autorka knihy je ve skutečnosti katolička, nikoliv Židovka. Původní kniha byla vydána v roce 1997 a hned po svém uvedení slavila velký úspěch. (deedulka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace