Survival of the Dead

Horor / Sci-Fi

USA / Kanada, 2009, 90 min

Romero musel být v minulém životě zombie.. totiž v tomhle životě.. tedy.. Abych pravdu řekla, celou dobu jsem se bavila velmi dobře, zombíci pěkně chrčeli a komýhali se, mozky se pod palbou krásně rozlítávaly do stran.. prostě celou dobu to bylo okolo čtyř*, ale někde ke konci přišel moment, kdy jsem si řekla- ale né a šlo to lehce dolů. Nicméně i tak je to slušná záležitost , která se dá zhlédnout bez újmy na zdraví.(11.6.2014)

Těšil jsem se už asi rok a půl a po prvním traileru jsem se trochu bál, naštěstí neoprávněně. Rozhodně to není horor, který by někomu nahnal strach, je to dost komediálně laděné, ale musím přiznat, že si Romero své, u mě standardní ohodnocení 4 hvězdičkama, opět zasloužil. Několikrát jsem se zasmál, jak vtipně tam zombíky likvidovali. 8O%(14.4.2010)

• iamek

Asi nejslabší Romerův snímek o zombie. Připadalo mi to celé amatérské a nedotažené. Bohužel jsem hodně zklamán z výsledku. Romero má boužel nejlepší léta za sebou.(5.5.2010)

Hoci nejakí tí morbídne hláškujúci drsňáci a úsmevne si počínajúci zombíci (napr. Bub z Day of the Dead) sa v hororoch Georgea A. Romera vyskytovali už aj v minulosti, celostopážna prítomnosť komediálneho odľahčenia je v jeho tvorbe novinkou. V Survival of the Dead vsadil práve na túto kartu, nemŕtvi tu viac-menej vystupujú len ako nemohúce tragikomické figúrky, z ktorých vôbec nejde strach a udrieť či streliť do nich si môže prakticky ktokoľvek. Je však treba povedať, že Georgeovi takéto vtipné poňatie na počudovanie sadlo a niektoré pasáže filmu sú celkom zábavné, ale na druhej strane pochopím každého, komu by tento typ humoru vzhľadom k renomé režiséra a jeho vyše štyridsaťročným skúsenostiam s hororovým žánrom mohol pripadať trochu detinský...(15.11.2010)

• Tsunami_X

Pomocný režisér: Takashi Miike.(21.3.2010)

• - Film bol natočený v Kanade a všetci herci, ktorí v ňom účinkujú, pochádzajú z tohto štátu. (MetalMesiah)

• - Tomboy (Athena Karkanis) má ve filmu zbraně Beretta 92 F ráže 9x19 mm a M16A4 ráže 5.56x45 mm. (dc125)

• - Postavu Sarge "Nicotine" Crocketta si zahral Alan van Sprang už v predchádzajúcom filme Denník mŕtvych (2007). (MetalMesiah)