Survival of the Dead

Horor / Sci-Fi

USA / Kanada, 2009, 90 min

Hoci nejakí tí morbídne hláškujúci drsňáci a úsmevne si počínajúci zombíci (napr. Bub z Day of the Dead) sa v hororoch Georgea A. Romera vyskytovali už aj v minulosti, celostopážna prítomnosť komediálneho odľahčenia je v jeho tvorbe novinkou. V Survival of the Dead vsadil práve na túto kartu, nemŕtvi tu viac-menej vystupujú len ako nemohúce tragikomické figúrky, z ktorých vôbec nejde strach a udrieť či streliť do nich si môže prakticky ktokoľvek. Je však treba povedať, že Georgeovi takéto vtipné poňatie na počudovanie sadlo a niektoré pasáže filmu sú celkom zábavné, ale na druhej strane pochopím každého, komu by tento typ humoru vzhľadom k renomé režiséra a jeho vyše štyridsaťročným skúsenostiam s hororovým žánrom mohol pripadať trochu detinský...(15.11.2010)

Romero i přes svůj celkem úctyhodný věk potvrzuje výbornou formu v novém miléniu. Jeho Survival of the Dead je jiným filmem než Land of the Dead a pochopitelně i silně odlišným od Diary of the Dead, přesto se Romero ani tentokrát nezbavil svých trademarků. Zombie motiv opět používá ke kritice společnosti, kterou tentokrát vystavuje faktu, že zatímco zombie se jsou schopni učit novým věcem, zatímco lidé zůstanou lidmi. Samotný závěr je pak skrz na skrz výborný. To vše v hávu jakéhosi zombie westernu s neskutečně vtipnými a originálními způsoby likvidace, kde byste na "Zombie kill of the week" nominovali hned několik kousků. U mě spokojenost. 70 %(14.4.2010)

• iamek

Asi nejslabší Romerův snímek o zombie. Připadalo mi to celé amatérské a nedotažené. Bohužel jsem hodně zklamán z výsledku. Romero má boužel nejlepší léta za sebou.(5.5.2010)

• Terva

Já od toho čekal opravdu hodně a to se odráží na mém hodnocení. Také se však člověk musí zamyslet nad tím, co v dnešní době ještě natočit na téma Zombie?(14.9.2012)

• mil@n.fanatik

Blbost, nuda, kravina... Hodně se držím, abych nedal odpad.. Survival of the Dead je horor, který člověku nedá vůbec nic a ještě se nudou utopí...(27.10.2010)

• - Postavu Sarge "Nicotine" Crocketta si zahral Alan van Sprang už v predchádzajúcom filme Denník mŕtvych (2007). (MetalMesiah)

• - Tomboy (Athena Karkanis) má ve filmu zbraně Beretta 92 F ráže 9x19 mm a M16A4 ráže 5.56x45 mm. (dc125)

• - Film bol natočený v Kanade a všetci herci, ktorí v ňom účinkujú, pochádzajú z tohto štátu. (MetalMesiah)