Všude dobře, proč být doma

Away We Go

Všade dobre, prečo byť doma?

Komedie / Drama / Romantický / Road movie

USA / Velká Británie, 2009, 98 min

• Webb

Tak při tomto filmu nejenom že jsem se nudil, ale také nas*aně zatínal pěsti už po pár minutách. Ani jeden herec mi nebyl sympatický, žádné zasmání, protivný scénář a některé dialogy bych nálepkou odpad dokonce i pochválil. K cíli to byla opravdová štreka a psychické mučení. Po tomto filmu doporučuji si koupit boxovací pytel, nebo si zahrát jakoukoliv vraždící hru a k jednotlivým postavám postupně přidávat identity všech, co se podíleli na tomto paskvilu.(26.9.2009)

Od nynějška mám cíl: odjedu mimo civilizaci, nechám se pečlivě zarůst vousem, celý život budu číst nepochopitelné knížky, až napadne sníh, vyrobím si vlastní prkno, na kterém budu brázdit svahy svahů a jednoho dne najdu své dítě. Konkrétně bernardýna. A když mi bude přát štěstí, můj pečlivě a především ručně vyrobený srub, bude kopie mojí duše. Budu pít letitou kořalku a poslouchat Boba Marleye! A především si užívat... Díky za typ, Same Mendesi!(8.10.2009)

Hodně nezávisle působící filmek jakých je dneska plno. Ústřední duo jsou sympaťáci a nikomu určitě nebude vadit se na ně 98 minut koukat. Nejvíc mě pobavila návštěva u dementních hippie odpůrců kočárků. Prostě příjemný filmeček s možná až moc vyměklým soundtrackem.(30.9.2009)

Výtky, které k filmu mnozí jistě budou mít, jsou dozajista oprávněné, ale pro tu dokonale pozitivní atmosféru nemůžu jinak. Mendes se svým způsobem vlastně motá furt kolem toho samého, ale zase je to trochu jinak, zase trochu o něčem jiném a zase mu to (u mě) vyšlo. Tentokrát vyhrál tím, že vsadil na ‚obyčejnost‘ děje a fantastické herce. Devadesát minut hlazení po duši, s bonusem překrásného závěru.(28.9.2009)

U Away We Go jsem si opravdu nebyl jistý, jestli na film mám jít. Ano, Mendes je sice Mendes, ale trailer mě z nějakého důvodu vůbec nezaujal a tak jsem byl předem raději dost skeptický. Nakonec jsem však udělal dobře. Původní premisa suché a nezáživné životní road movie se naštěstí ukázala ve velké míře jako chybná. Většina vtipných scén i dialogů totiž dopadla na úrodnou půdu, pravda, některá místa jsou trochu přetažená či bláznivá, ale jinak jsem si na kvalitní zážitek při sledování filmu nemohl stěžovat. Krom té zábavné stránky snímku potěší zejména souznění hlavní dvojice a jejich příhody na strastiplné cestě při hledání domova. AWG má na rozdíl od většiny dnešních filmů podobného žánru ještě jednu podstatnou přednost a tou je nálepka chytré komedie podobně jako jsou např. filmy od Woodyho Allena (tedy alespoň některé). Pocit naplněného štěstí na závěr je nakonec jen třešnička na dortu. (8/10) [MFFKV 2009](9.7.2009)