Všude dobře, proč být doma

Away We Go

Všade dobre, prečo byť doma?

Komedie / Drama / Romantický / Road movie

USA / Velká Británie, 2009, 98 min

• Morien

Film, který by mě takhle strašně rozčílil, jsem neviděla už pěkně dlouho.(11.2.2010)

V jednoduchosti je krása,tenhle snímek toto tvrzení vyplňuje jen co je pravda.Ústřední dvojce je sympatická každým coulem a o zábavu je taky postaráno-nejvíce se mi líbila ztrapňující matka a její ''zkažená'' rodinka a sřelená hippie matka Maggie Gyllenhaal, LOL scéna s kočárkem :) Filmu trošičku dochází dech na konci a může se zdát být malinko utahaný ale i tak mě potěšil jak poselstvím tak již zmiňovaným humorem.(11.1.2010)

Mendes opět jiný, opět výborný. Vyprávět téma "hledání rodinného zázemí" skrze nahláškovanou a výtečnou situační komikou nabitou road movie a skrze humor se tak svérazným způsobem dopracovat k tak upřímně znějícím životním pravdám, to umí jen málokdo. Komedie s občasnými dramatickými prvky a silným hereckým duem (třeskutě zábavný John Krasinski NA HRAD!) se tak dopouští jen drobné chybičky v poněkud delším závěru. (44. MFF KV - 9.7.08)(17.7.2009)

Od nynějška mám cíl: odjedu mimo civilizaci, nechám se pečlivě zarůst vousem, celý život budu číst nepochopitelné knížky, až napadne sníh, vyrobím si vlastní prkno, na kterém budu brázdit svahy svahů a jednoho dne najdu své dítě. Konkrétně bernardýna. A když mi bude přát štěstí, můj pečlivě a především ručně vyrobený srub, bude kopie mojí duše. Budu pít letitou kořalku a poslouchat Boba Marleye! A především si užívat... Díky za typ, Same Mendesi!(8.10.2009)

Přece jenom od Sama Mendese sem čekal něco víc než jen civilní road movie o hledání správnýho místa pro domov a rodinu, je fakt, že zase nemůžu říct, že by to bylo špatný, ba naopak to je hodně dobrý - příběh je dobře vymyšlenej, herci skvěle vybraný - působí úžasně civilně a lidsky a Sam Mendes to za kamerou umí, to je jasný, ale tak nějak mi tam chybělo něco navíc, kvůli čemu bych si ten film pamatoval a nezapad mezi ostatní(22.9.2009)

• - Natáčení probíhalo kompletně v Connecticutu, přestože se ve filmu objevují scény z Colorada, Montrealu, Phoenixu, Wisconsinu či dokonce Miami. (camper)

• - John Krasinski si nechal kvůli roli narůst plnovous. Trvalo mu to jenom 10 týdnů. (don corleone)

• - Zpěváka Alexi Murdocha, který se postaral o hudební složku filmu, doporučil režisérovi John Krasinski. Ten pro film složil 3 nové skladby, ostatní jsou z jeho desky "Time without Consequence". (don corleone)