Vejdi do prázdna

• Německo

Enter the Void

Vojdi do prázdna

Drama / Thriller / Fantasy

Francie / Německo / Itálie / Kanada, 2009, 161 min (SE: 143 min)

Gaspar Noé

Gaspar Noé

Benoît Debie
  • Houdini

Zlatá Palma - výběr(7.6.2009)

• mat.ilda

Už úvodní titulky věstily, že si toho Gaspar Noé vzal buď moc a nebo málo... a pořád nevím, možná měl vsadit na kvalitnější matroš a svůj rauš pak přeměnit v nápaditější improvizaci, protože, ač by se tenhle bezútěšný posmrtný pohled na pozůstalé z neokoukané duší perspektivy mohl zpočátku zdát revolučním, postupně zreinkarnoval do nudy k posrání...(24.3.2014)

Zacinam chapat, co na tych tripoch ludia vidia... . To ovsem neznamena, ze s nimi aj vnutorne suznim.(25.6.2010)

Scénář: Lucile Hadzihalilovic, Gaspar Noé .. Extrémní repetitivnost: audiovizuální - obsahová. Hypnóza, psychóza, porno. Baví, nudí, umořuje. Stokrát nic a přece něco. Gaspar Noé však míval na víc. Ještě víc? _ Dvakrát jsem se narodil, ale nejsem si jist, zda jsem už víckrát nezemřel. Díky, ještě nechci vstoupit.(8.1.2011)

Natripovaná X-rated verzia o reinkarnácií pre budhistov. Strávitelnejší Irréversible odrovnáva explóziou farieb, ale aj pretiahnutov stopážov. Kým sa frajerka bála pri flashbackoch, ja som ku konci optimisticky poznamenal, že všetko to skončilo jednou veľkou láskou. Pri sexe preto bacha, duchovia sa pozerajú a ktovie čo pri tom robia!(12.12.2010)