Dům ďábla

Scénografie:

Jade Healy

Kostýmy:

Robin Fitzgerald

Zvláštní atmosférický horůrek, který si zakládá na budování atmosféry, oproti dnešním lekacím hororům tedy velice vítaná změna. Brouzdání osamělým domem ještě nikdy nebylo napínavější. Pro mě ale film na jedno podívání, který působí celkem skromně a vystačí si bez jakýchkoliv speciálních efektů.(6.3.2010)

• juta

Bylo tu několik rušivých elementů. Například hlavní hrdinka jde hlídat nějakou osobu, uslyší rámus a hned vytáhne nůž z příborníku a jde se podívat po domě s kudlou v ruce. Když hlídá, tak je snad jasný, že v tom domě někdo je a ten někdo může dělat rámus, nebo si nasadí sluchátka, šmejdí po domě místo toho, aby hlídala, to jsem nechápal. taky se dlouhou dobu nic neděje a ani závěr není nic extra.(24.8.2014)

Poctivý 'haunted-house' horor, rozvážný a minimalistický, natočený v 80's retrostylu. Špička v pozvolném budování atmosféry a jejím houstnutí od samého počátku do vyvrcholení těsně před koncem. Škoda zkazit si to netrpělivostí...(23.2.2010)

Aké jednoduché je vrátiť sa atmosférou do hororov 80. rokov! Vtedy sa točilo jednoducho úplne inak. Miesto rýchlych strihov a množstva očakávaných a lacných lakačiek sa kládol dôraz na budovanie atmosféry už od začiatku filmu. Možno to má pomalý rozjazd, no zvedavosť ako sa dej bude vyvíjať je veľmi veľká. Po príjazde hlavnej hrdinky do domu som spozornel a od filmu som sa nevedel odtrhnúť. Aj keď sa vlastne vo filme nič poriadne v prvej polovici nedeje, natočené je to brilantne. Strach z neznáma, pochybnosti, vnútorný nepokoj a napatie som pociťoval neustále. Stále sa to stupňovalo až do akčnejšieho finále. Vymyslené je to celé naozaj veľmi dobre, ale po skončení filmu som si hovoril, že keby tvorcovia pritlačili na pílu viac a už skôr, vystrašil by ma tento horor oveľa viac. Z jednej strany som bol spokojný s kvalitnou robotou (atmosféra filmu je neskutočná), no na strane druhej mi bolo ľúto toho veľkého nevyužitého (strašidelného) potenciálu. Som však veľmi rád, že niečo takéto v dnešnej dobe vzniklo. Po dnešných hororoch plných rýchleho klipovitého strihu, tuposti, lacných lakačiek, bezhlavého násilia a vrážd pôsobí The House of the Devil ako balzam na hororovú dušu.(7.11.2011)

Nejstylovější horor roku. Bavil jsem se osmdesátkovými elementy a zároveň jsem byl podělaný strachy, přesto, že se tam většinu filmu naprosto nic neděje. 90%.(29.11.2009)

• - Snímek byl natočen za pouhých 18 dní. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Snímek byl natočen na 16 mm film kvůli tomu, aby vyvolal dojem, že pochází z osmdesátých let. Ze stejného důvodu ho také vydali na kazetách VHS. (DanteZ)

• - Film, ktorý pozerá Samantha v TV, je Night of the Living Dead (1968). (JančiBači)