poster

Dům ďábla

 • USA

  House of the Devil, The

Horor / Thriller

USA, 2009, 95 min

Režie:

Ti West

Scénář:

Ti West

Kamera:

Eliot Rockett

Hudba:

Jeff Grace

Střih:

Ti West
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • petero
  ****

  Podarené satanistické retro. Ono sa toho vo filme až tak veľa nedeje, vlastne sa čudujem ako ma to dokázalo vtiahnuť do deja, ale to bude zrejme tou zvolenou formou a typovo dokonale vybranou Jocelin Donahue (cena za Best Actress na Screamfest je zaslúžená). Na 80ties hororoch som vyrastal a tomuto rozhodne atmosféra tej doby nechýba a nebyť pár moderných kamerových postupov kľudne by som povedal že ten film ležal 25 rokov niekde v šuflíku. Uvidíme čo na to Kellyho THE BOX.(6.11.2009)

 • HorrorVamp
  ****

  Všichni milovníci "osmdesátek" musí při tomto horůrku chrochtat blahem, tak dobře, skoro všichni. Kdybych nevěděla dopředu, že The House of the Devil je roku z 2009, řadila bych ho spíše na počátek let osmdesátých (a vidím, že nejsem sama), tedy doba, ve které v lesích řádil Jason Voorhes, chatka z Evil Dead již byla poprvé "probuzena" strašlivými démony z lesa tajemným zaklínadlem z magneťáku a Freddy si poprvé brousil svoji hrozivou rukavici v ospalém městečku Elm Street. Hlavní hrdinka Samantha jako by z oka vypadla jedné z tábornic u jezera Crystal Lake, jak svým vzhledem, tak svoji naivitou, i když ji zde nepronásleduje Jason. Věřit inzerátům, ať už podané jednoduše a velmi stručně či nám přímo černě na bílém mazají med kolem pusy je v dnešní době hodně velká sázka do loterie, natož když ve skutečnosti nenabízí to, co píší (tvrdí) a naivní studentka Samantha snadno sedne na lep. Atmosféra byla téměř dokonalá, i když občas trošku uspávala - můj věčný problém, totiž první hodinu (možná i o fous víc), kde se toho opravdu moc nenamluví mohli okořenit daleko více, co se týče strašidelnosti. Vsuvky televizních zpráv o zatmění měsíce je přeci jen trošku málo, ale na druhou stranu nejlepší na filmu je právě to, že celou dobu nevíte, co se bude dít - pokud si nepřečtěte zdejší popisek k filmu, což jsem naštěstí neudělala.(7.6.2010)

 • Javert
  ****

  Sektářské horory jsou mým vůbec nejoblíbenějším hororovým subžánrem (viz. Race with the Devil, Rosemary's Baby,...) a tak jsem byl na tohle Westovo retrodílko docela natěšen. A zklamání se nedostavilo - má očekávání, která jsem v duchu záměrně nezveličoval, byla do puntíku naplněna. Příjemný návrat do hororové minulosti.(12.12.2009)

 • juta
  **

  Bylo tu několik rušivých elementů. Například hlavní hrdinka jde hlídat nějakou osobu, uslyší rámus a hned vytáhne nůž z příborníku a jde se podívat po domě s kudlou v ruce. Když hlídá, tak je snad jasný, že v tom domě někdo je a ten někdo může dělat rámus, nebo si nasadí sluchátka, šmejdí po domě místo toho, aby hlídala, to jsem nechápal. taky se dlouhou dobu nic neděje a ani závěr není nic extra.(24.8.2014)

 • A_FISH
  *****

  Do tý doby, než se začalo něco dít (čili téměř do konce), sem měl celkem slušně naděláno v kalhotách. Takže, co bych těch pět nedal. 90%(29.3.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace