poster

Vánoční příběh

 • francouzský

  Un conte de Noël

 • anglický

  A Christmas Tale

Komedie / Drama

Francie, 2008, 150 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dezorz
  ****

  zima. vianoce. pokoj ludom dobrej vole. to mrazive medzi tym.(1.2.2013)

 • Zazie
  ***

  Blíží se vánoce a v domě rodičů se schází rodina. Už několik let se takto nesešli a teď je přivádí závažná choroba matky (Catherine Deneuve). Vztahy mezi členy rodiny jsou dost komplikované a je stále znát stín dávné tragédie - úmrtí nejstaršího bratříčka, pro kterého se nepovedlo najít vhodného dárce kostní dřeně. Musím přiznat, že s tímto filmem jsem se poněkud minula. Dobrou polovinu filmu (a rozhodně není krátký) mi trvalo, než jsem se jakž takž vyznala ve všech zúčastněných. Postavy někdy vedou dialogy nebo monology, jejichž smysl mi unikl. Stále jsem čekala, že dojde k nějaké pointě nebo zlomu, ale veškeré náznaky se rozplizly v nic. Film dává spoustu otázek, ale vůbec žádnou odpověď.(22.11.2008)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Cannes 2008 - nominácia na 1. cenu(13.9.2014)

 • Snorlax
  *****

  Tmavomodrý svět dysharmonické rodiny musel být divákovi ukázán v kulise Vánoc. Ani laskavý sníh nedokázal překrýt ambivalence jednotlivých antihrdinů.(4.3.2014)

 • troufalka
  ***

  Spletité vztahy ve kterých není snadné se vyznat. Rodina, která spolu mluví s chladným odsupem, situace, které jsou jakoby důvěrně známé, ale stejně máte pocit, že mnohem víc zůstano nevyřčeno, i kdyby to vyřčeno bylo, stejně to nepochopíte. Jako bych pozorovala nějaké dění za oponou nebo někde za tlustým plexisklem, vidím za ním lidi, ale nemůžu si na ně sáhnout a obraz je mírně rozostřen. K žádné z postav jsem nedokázala navázat nějaký vztah, nikdo z nich mi nepřirostl k srdci, žádnému z nich jsem pořádně nerozuměla. Pokud bylo záměrem ukázat právě tento chaos, pak se to beze zbytku povedlo.(26.3.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace