"Galéria elity národa.sk" je cyklus krátkometrážnych televíznych dokumentárnych filmov, ktoré portrétujú významné žijúce osobnosti Slovenska. Je inšpirovaný projektom Fera Feniča GEN – Galerie elity národa, neskôr GENUS, ktorý zaznamenal veľký divácky úspech a ohlas nielen v Čechách, ale aj na Slovensku.
Vybrané osobnosti pokrývajú všetky oblasti spoločenského života: vedci, umelci, predstavitelia kultúry, vrátane menšinovej, pedagógovia, manažéri a podnikatelia, športovci, atď. Patria medzi ne aj osobnosti, ktorým boli ich slobodná tvorba a vyjadrenia pred rokom 1989 z politických dôvodov upierané.
Výber osobností navrhuje redakčná rada vytvorená priamo pre tento projekt. Jej predsedom je prof. PhDr. Peter Michalovič, CSc., členovia Jaroslav Čorba, Tatiana Sedláková a Katarína Moláková. (DaviD3141)

Marze

Juraj Kubánka zde: https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14089/299616#0. Další 18 slovenských osobností ke staýení zde: https://ulozto.cz/hledej?q=gen.sk ()

Flego

Podľa vzoru českého GEN - u vznikla aj u nás Galéria Elity Národa, v ktorom sa postupne predstaví mnoho osobností slovenského života. ()

Sfinkter

Přibližování opravdových hrdinů k národu má rozhodně větší smysl než prezentace opilých pseudocelebrit a ukecaných politiků. ()

Arkanoid

Dobrý nápad, ako predstaviť ozaj významné osobnosti štátu. Taký Pavol Čekan feat. Robert Mistrík & Boris Klempa si to určite zaslúžia. Nie zlé natočené, ale nudne ozvučené, keď to má pridať na vtiahnutí divákov. ()

-soch-

Jeden z najlepších dokumentárnych cyklov o známych osobnostiach. Výborné časti boli s Emílou Vášáryovou (ktorú som videl v kine na veľkom plátne) a Milanom Rúfusom. Stále ale neviem, či to má na Radosť zo života... ()