poster

Mezi zdmi

 • Francie

  Entre les murs

 • slovenský

  Medzi stenami

 • anglický

  Class, The

Drama

Francie, 2008, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • poz3n
  ****

  Na to, že ve filmu neni hudba, že se odehrává skoro pořád v jedný třídě, je to mistrovsky natočený a ještě k tomu opravdu blízko realitě.(24.3.2009)

 • Aluska88
  ****

  Mezi zdmi nabízí úžasný protiklad. Jak někdo dokáže natočit takový excelentní film odehrávající se v prostorách školy s kvalitním scénářem a bravurními a přirozenými neherci a vytvořit tím prvotřídní materiál, kdežto v případě českého výtvoru Bastardi, s podobnou tématikou, dopadl výsledek zcela obráceně. Také v něm vystupovali neherci a jednalo se o třídu složenou z různých národnostních menšin. Zpracování je však kvalitou a výkony na zcela jiné úrovni. Jeden člověk dokáže díky ucelenému námětu, představě, zapálenosti a ve spolupráci s herecky nezkušenými a přirozenými lidmi, vytvořit vynikající a chutný dezert. Který není načančaný, přeplácaný a drahý, z luxusního obchodu, ale skromně domácí. A jiný se "vzmůže" na přesný opak toho. Česká variace mi oproti tomuto přišla jako laciná, vyplivnutá žvýkačka, zašlapaná na špinavém chodníku. Toť poznatek na úvod:) François Bégaudeau je velký sympaťák a já si říkala, že takového učitele bych chtěla mít. Studenti byli všichni excelentní a zaslouží si potlesk. Jinak poslouchat celé dvě hodiny v kuse francouzskou mluvu mě totálně vyšťavilo. Film má pár skromných míst, kde se nehovoří, abyste si chvíli oddechli a potom Vás opět zavalil náporem slov:)(5.4.2011)

 • Jellini
  *

  Nulový film.(22.5.2011)

 • Renton
  ***

  Scénář: François Bégaudeau, Robin Campillo, Laurent Cantet .. Středoškolský realismus.(9.12.2008)

 • HAL
  *****

  Doufám že všichni ti zoufalí hlupáci, kteří u nás točí filmy a seriály ze školního prostředí se na toto podívají, a plni studu se půjdou oběsit z nejbližšího kandelábru. Vynikající a stoprocentně realistická sonda do běžného života na francouzské základce, přitom ale s perfektně fungující dramatickou linkou. Nikdy by mne nenapadlo že film odehrávající se takřka výhradně ve třídě plné odrostlých dětí může být až tak dobrý. 9/10(4.10.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace