Mezi zdmi

• slovenský

Medzi stenami

Class, The

Francie, 2008, 130 min

Obroda cinéma vérité v podaní Canteta. Formálne precízna a silnú katarziu nesúca. Absencia dramatického oblúka, zavďačujúceho sa kliše i strojených hereckých prejavov. Číra autenticita se vším všudy. Obraz života...(8.4.2011)

Když zase někde uslyším, že Francie je vyspělá země, od níž by se Česká republika měla učit, vzpomenu si na tento film a řeknu si, že by to mělo být naopak. Osobně si totiž nedokáži představit, že by to na nějaké škole mohlo vypadat takto, a proto mě šokuje číst si ve zdejších komentářích, že se film dá aplikovat na české školství nebo že v něm někteří poznávají svá školní léta. Mezi zdmi mě zaujalo, ale pokud skutečně zobrazuje realitu, tak je to smutné.(26.6.2012)

Nikdy robiť v školstve :), p.s. tak reálne pôsobiaci film som už veľmi, ale fakt veľmi dlho nevidel. Dnešná "skurvene drzá" mládež v celej jej kráse. 80%(10.4.2011)

Trochu mi to připomnělo má rebelská léta na střední škole. Ale utvrdila jsem se v tom, že JÁ jsem opravdu byla andílek. :)(11.3.2009)

• TeeAge

|| Scenár: Francois Begaudeau, Robin Campillo, Laurent Cantet | Hudba: ? | Produkcia: Caroline Benjo, Carole Scotta | Distribúcia: Sony Pictures Classics | Rozpočet: 2,480,000 € | Tržba: 13,221,320 € ||(5.9.2011)