poster

Mezi zdmi

 • Francie

  Entre les murs

 • slovenský

  Medzi stenami

 • anglický

  Class, The

Drama

Francie, 2008, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • swamp
  ****

  Velmi, velmi konverzační záležitost, která má sice podobné schéma třeba jako Die Welle, ale podobá se spíše snímku La Haine - vše je však uskutečněno především slovy. Z filmu vyplývá jeden jasný závěr.. už nechci učit. :)(20.12.2009)

 • FlyBoy
  ****

  Obroda cinéma vérité v podaní Canteta. Formálne precízna a silnú katarziu nesúca. Absencia dramatického oblúka, zavďačujúceho sa kliše i strojených hereckých prejavov. Číra autenticita se vším všudy. Obraz života...(8.4.2011)

 • gudaulin
  ****

  Tenhle snímek je svým stylem blízkým příbuzným italské Gomory. Tedy nejde v pravém smyslu slova o klasický hraný film, kde scénář předkládá divákovi nějaký příběh, nýbrž jde o hraný dokument, který děj na plátně podřizuje co největší autentičnosti prostředí, realitě chování filmových postav a celkové výpovědi o stavu francouzského školství. Je přitom nutné zdůraznit, že Laurent Cantet si nevybral nějaký extrémní případ, ale spíš běžnou školu z velkoměstské periferie s řadou dětí přistěhovalců a nepříliš motivované městské chudiny. Francouzské školství trpí obrovským záškoláctvím a kriminální činností, takže většina českých škol je v tomhle ohledu ještě na tom poměrně dobře. Na druhé straně mám dojem, že se snaží tenhle handicap dohnat. Vzhledem k výše uvedenému to není film zábavný, spíš jde opravdu o dokumentární pohled na danou problematiku. Celkový dojem: 80 %.(19.4.2011)

 • JANARYBA
  ****

  Naprosto bezvýchodná situace, v duchu svobody a demokracie to vypadá tak, že učitel nemá žádnou pravomoc něco s problémovými žáky udělat a v případě, že on sám vypustí z pusy něco nepatřičného...může to mít docela zajímavé následky. Ve filmu mi chybělo cokoli, co by stávající stav nějak ovlivnilo ať už k horšímu nebo lepšímu, ale realita už je asi taková, všichni tím školním rokem musí nějak proplout...A psát cokoli o školství po Radek99 je mlácením prázdné slámy...(17.5.2009)

 • Bebacek
  ****

  Trochu mi to připomnělo má rebelská léta na střední škole. Ale utvrdila jsem se v tom, že JÁ jsem opravdu byla andílek. :)(11.3.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace