Dům loutek (TV seriál)

Nežní zabijaci

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2009, 26x44 min

Mychael Danna

Eliza Dushku, Harry Lennix, Fran Kranz, Tahmoh Penikett, Enver Gjokaj, Dichen Lachman, Olivia Williams, Reed Diamond, Amy Acker, Brett Claywell, Miracle Laurie, Mark Sheppard, Erin Cummings, Kevin Kilner, Liza Lapira, Christina DeRosa, Vincent Laresca, Alan Tudyk, Ted Garcia, Tony Amendola, Mehcad Brooks, Felicia Day, Valerie Cruz, Gregg Henry, Ian Anthony Dale, Emma Bell, Octavia Spencer, Matt Keeslar, Zack Ward, Adair Tishler, Alexis Denisof, Jamie Bamber, Keith Carradine, Summer Glau, Michael Hogan, Ray Wise, Glenn Morshower, Tzi Ma, Adam Godley, Vincent Ventresca, Nate Dushku, Rick Fox, Philip Casnoff, Ashley Johnson, Kurt Caceres, Joseph Sikora, Janina Gavankar, Rick Otto, Leslie Andrews, Toby Leonard Moore, Lucas Bryant, Katie Chonacas, Aisha Hinds, Brandon Molale, Jillian Armenante, Andrew Bowen, Angus Sutherland, Josh Cooke, Michael King, Skyler Stone, Susan Ziegler, Patton Oswalt, Noah Harpster, Raphael Sbarge, Damion Poitier, Marie Joelyn, Roy Vongtama, Maurissa Tancharoen, Graham Norris, Jed Whedon, Vincent M. Ward, Danna Brady, Teddy Sears, Jamie Lee Kirchner, Tara Holt, David Alpay, David Barry Gray, Sonja O'Hara, Leslie Stevens, Haley Pullos, Paul Ganus, Nelson Franklin, Jennifer Segal, Brad Hunt, Oscar Torre, Tessie Santiago, Dan Bakkedahl, Hannah Leigh, Matt Riedy, Rebecca Field, Chase Kim, Angel Desai, Andrew DiPalma, Billy 'Sly' Williams, Giovanni Lopes, Morgan Beck, Josh Fadem, Jeff Doucette, Christian Monzon, Blake Kushi, Maury Sterling, Sam Hennings, Rhea Seehorn, Tim Conlon, Matt Winston, Jim Piddock, Billy Beck, Jonathan Del Arco, Carlease Burke, Kevin Sizemore, Tim Chiou, Billy Snow, Megan Heyn, Kevin Will, John Eddins, Amelia Hoy

Seriál jsem začala sledovat ze zvědavosti. Pořádně o něm nikdo z mého okolí nevěděl, takže jsem neměla možnost s někým to rozebrat atd. Ze začátku opakující se děj - někdo přijde najme si Echo, něco se zvrtne a ona to zvládne. Ale opět byla jsem zvědavá v co se příště promění a jestli se seriál někam pohne. 1. sérii bych hodnotila tak na dvě až tři hvězdičky, ale právě ta druhá byla nabuchaná výborně! Jak jsem četla v nějakém článku - může to být dané tím, že původně seriál měl mít 5-6 sérii, což studio zatrhlo a tak scénarista musel vše narvat do 2. série. Líbili se mi díly, které se zaměřili i na jiné loutky a jejich osudy (Siera, Victor), přece jen Echa jsem už měla dost. Poslední dva díly vždy na konci série jsou taktéž dobré a víc se přibližují k žánru sci-fi. Prostě nakonec jsem byla ráda, že jsem nakoukala celý seriál. Má jen pár dílů, tak to jde rychle a je čím dál tím lepší.(25.5.2013)

Po výrobném a nedoceněném Firefly další seriál od Josse Whedona, který jsem si zamiloval, dokonale do posledního puntíku promyšlené dílo, nový a svěží vánek na poli seriálů. Poslední? 13tý díl první série..to jsem teda nečekal..takový vývoj..no moc nadšený z toho nejsem ale určitě tomu dám šanci.(7.1.2010)

První série vynikající, druhá mi trochu pila krev tím, že už byla klasicky na pokračování... Jak jsem zjistil, tak na seriály, které dávají každou chvíli cliffhangery, nejsem zrovna stavěný... Každopádně konec to všechno vylepšil, přístup Anny DeWittové k Topherovi v obou epilozích byl nádherný. Každopádně mě trochu děsí vědomí, že u Firefly se možná také schylovalo k něčemu podobnému... Anyway - 75%....(24.11.2010)

Nedá se říct, že by to bylo špatné. Ale ani skvělé. Příběh je opravdu originální a dějová linka chytrá. Padesát minut je ale naprostá nuda a všechno upadá na protivných dialozích. Vlastně je to skvěle vyšperkovaná nuda s kvalitní story. Překvapí druhá série? /// PŘEKVAPILA! Druhá série tomu získala čtvrtou hvězdičku! (do 2x10, zbývají ještě tři díly do konce seriálu)(14.2.2009)

Zbytečně zabitý nápad, který měl odstartovat s mnohem větší razancí a úplně jiným stylem - ne jako jen pomalu se měnící "akční" epizodovka, ale s jasným záměrem budované apokalyptické sci-fi. Neodvysílaná Epitaph One je absolutně geniální a silně převrací seriál naruby, a přitom funguje velmi dobře i nezávisle na něm, ale přišla příliš pozdě a příliš špatným způsobem, kdy už seriál byl de facto mrtvý. Chyba je to samozřejmě jak na straně FOXů, tradičně, tak i bohužel na straně Whedona, který jako autor klopýtal trochu moc na to aby se Dollhouse mohl kultovním statusem přiblížit k Firefly. 7/10(21.10.2014)

• - Dollhouse je součástí kampaně FOX TV nazvané "Remote-Free-TV", která zahrnuje například i serál Fringe. Cílem kampaně je snížit pauzy na reklamy a získat tak více vysílacího času. (TomikZlesa)

• - Postava Dr. Saunders měla být původně mnohem starší. Joss Whedon postavu přepsal, aby mohl do role obsadit Amy Acker. (TomikZlesa)

• - Všechny jména Actives užívaná v Dollhouse jsou převzata z fonetícké abecedy NATO - Alpha, Echo, Sierra, November, Victor. (TomikZlesa)