Město zločinu

Shinjuku Incident

Mesto zločinu

Akční / Drama

Hong Kong, 2009, 120 min

Je to dosť dobrý film s mojim obľúbencom Jackie Chanom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má veľmi zaujímavý príbeh o čínskych imigrantoch v Japonsku a o ich postupe, ktorý síce nie je tak spracovaný ako by som chcel, ale aj tak som s ním spokojný. Akcie tu moc nie je a aj ked´ vidno, že o ňu v tomto filme nejde, ale aj tak sklame každého fanúšika Jackieho Chana, ktorý sa len málokedy dostane do nejakej akcie a ani vtedy neukáže nič zo svojich bojových schopností. Ale poteší aspoň odseknutie ruky alebo zlomenie väzov v jeho podaní. Zo začiatku pôsobí filme relatívne pokojným dojmom, ale postupne sa zmení na slušný thriller až drámu. Vôbec mi neprekáža, že sa Jackie Chan rozhodol natočiť niečo iné ako pre neho typickú akčnú komédiu, ale myslím si, že ked´ sa už rozhodol natočiť film z prostredia mafie, ktorej sa stane členom, tak určite nemal zostať takým dobrákom, akým tu je, ale skôr chladnokrvným zabijakom. Ale aj tak ma tu jedna scéna veľmi prekvapila, pretože by ma nikdy nenapadlo, že uvidím Jackieho Chana ako využije služby prostitútky. Tento film sa mi páči, ale nie som až tak moc spokojný, pretože nemám rád, ked´ jedineční herci ako Jackie Chan, ktorí hrávajú postavy, ktoré už nedokáže zahrať nikto iný sa rozhodnú hrať postavy, ktoré vie zahrať skoro každý. Objektívna kvalita filmu- 80%, film sa páči mne na 72%.(25.7.2009)

Jackie Chan je můj oblíbenec, i když to není špičkový herec. V tomto snímku ale dokázal, že jeho předností nejsou jen skopičiny, ale že dokáže i hrát. Náhled do pozadí gangů Yakuzy v Japonsku jsem tedy shledal jako příjemný a velice osvěžující počin v tvorbě Jackieho. Pár drobností se vytknout dá, ale jinak velice povedený film, který mohu jen doporučit. 80%(6.9.2010)

Jackie Chan opět ne scéně. Stárnoucí, ale opět ve velkém stylu. Ačkoliv jeho vrcholem akrobacie je ohánění se železnou tyčí a nejvtipnější je jízda na traktoru, drama o čínské expanzi do Japonska v 90. letech se povedlo. Tempo je vystupňované až do samého konce, kdy už konečně budete vědět, který číňan a japonec byl ten který. :-) Lidí je tu opravdu hodně a zorientovat se, dá zabrat, ale to je asi tak jediná vítka. Jinak dobrý... Zajímavosti: A...a jo, to, že se zde Jackie neohání tak, jak jsme zvyklí, mě fakt trhalo nervy :-) 74%(15.7.2009)

Utlačováním či potřebami lidí vznikala vojska. Jejich existence dala vzniknout moci. A přesně takto vždy vznikali gangsteři.…… Zpočátku chvíli nevím, co chce film řešit. Jestli ilegální přistěhovalce, jejich místo ve společnosti, podíl na zločinnosti, či mafii. Jako by ,,žlutá“ komunita chtěla za pomoci ikony J.Chana ukázat: TAKTO MY TU ŽIJEM!! (??) Naštěstí on se vydává na dráhu zločinu, protože: ,,PRACHY JSOU PROSTĚ TŘEBA“ a jeho cesta se protne s Yakuzou. Solidní drama, které zaujme nejen charakterní rolí J.Chana, který prostě stárne a tímto směrem by se mohl vydat. Líbila se mi i režie, protože tempo vyprávění je svižné, scénář má velký záběr, ale neunavuje zbytečnostmi. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ***(27.7.2009)

• mm13

Naivná historka plná podivných postáv, ktorým som nie vždy rozumel, ale zároveň historka, ktorá sa snaží pôsobiť ako autenticky drsná dráma z prisťahovaleckého prostredia. Ako keby si režisér so scenáristom neporozumeli alebo sa jeden z nich chcel pomstiť tomu druhému. Totálny mišung, fakt.(17.12.2011)