poster

Město zločinu

 • Hong Kong

  Shin juku ji ken

 • Hong Kong

  新宿事件

 • Hong Kong

  San suk si gin

 • anglický

  Shinjuku Incident

 • Slovensko

  Mesto zločinu

Akční / Drama

Hong Kong, 2009, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HAL
  ****

  Asijský Kmotr... a nebo alespoň dosti zdařilý pokus o něj. Jackie Chan se vykašlal na svoje přehnané prostocviky a groteskní komediální vsuvky, a snaží se dokázat že umí normálním a civilním způsobem uhrát i obyčejně lidskou postavu... a světe div se, on to opravdu umí a to sakra dobře. Hlavně na něm a jeho nepříliš chtěné cestě na vrchol tak tento "komorní gangsterský opus" stojí, byť nejdůležitější je tu intenzivně podaný příběh čínských imigrantů a jejich vztahy s domácí jakuzou, který neuvěřitelným způsobem obsáhne tak obrovské množství děje a informací, že by to na západě vystačilo na čtyři stejně dlouhé filmy... ale přesto ani na chvíli neztrácí přehlednost a místy velmi silnou atmosféru. Nicméně, k dokonalosti scénáři i tak mnohé chybí, a to zejména v závěru už se jeho uvěřitelnost a síla docela vytrácí. To nemálo podporuje i skutečnost že ke konci už vykreslení psychologie postav trochu hapruje spolu s tím, jak přibývá dějových twistů... a je také poněkud zvláštní, že takřka v celém filmu skoro nikdo nepoužívá střelné zbraně. Přesto - velmi kvalitní záležitost a jeden z nejlepších filmů v jakém kdy Jackie Chan hrál. 8/10(3.8.2009)

 • 3DD!3
  *****

  Docela nezvyk vidět Jackieho v takovém filmu. Žádné vtípky ani kaskadérské skopičiny tu nehledejte a souboje vlastně taky ne. XIN SU SHI JIAN je čistokrevné drama o jednom čínském imigrantovy v Japonsku. Žánrově podobných filmů (či her; GTA IV) vznikla spousta i v Americe nebo v Anglii, ale je to právě asijské prostředí, které místy mění zavedená klišé. Jackie navíc hraje jako o život a zároveň úplně jinak než obvykle. Už jen kvůli jeho proměně a brilantně vygradovanému závěru stojí za to tenhle snímek vidět.(11.7.2009)

 • Slartibarkfast
  ****

  Jackie Chan je můj oblíbenec, i když to není špičkový herec. V tomto snímku ale dokázal, že jeho předností nejsou jen skopičiny, ale že dokáže i hrát. Náhled do pozadí gangů Yakuzy v Japonsku jsem tedy shledal jako příjemný a velice osvěžující počin v tvorbě Jackieho. Pár drobností se vytknout dá, ale jinak velice povedený film, který mohu jen doporučit. 80%(6.9.2010)

 • ScarPoul
  ****

  Jackie Chan je človek, ktorému ide najlepšie skákanie, kopanie a búchanie. Tung-Shing Yee sa v tomto prípade snažil ukázať Jackieho ako človeka, ktorý žiadne kung- fu neovláda a ktorého jediný zmysel je zmysel pre rodinu. Na pozadí politickej situácie s imigrantami, ktorý masovo prenikali do japonska na začiatku 90 rokov, sa odohráva príbeh imigranta, ktorý sa od podradných prác vypracuje na veľkého šéfa, aby bol následne zradený svojimi bratmi a skončil umierajúci v kanalizácií pod Japonskom. Príbeh je komornou drámou, ktorá pomaličky rozvíja charaktery a snaží sa preniknúť do hlavných pohnútok, ktoré ich vedú k tomu aby neustále bojovali za niečo lepšie, o prežitie a prečo si vlastne myslia, že v Japonsku, kde ich považujú za podradný živel, môžu v tomto smere uspieť. Sociálny aspekt príbehu sa zaoberá mocou a tým ako veľmi dokáže zmeniť jednoduchých a prostých ľudí na monštrá o ktorých by sme si nikdy nemysleli, že v nich driemu. Film si pohráva s týmito dvoma aspektami veľmi zručne. Príbeh má spád, silné miesta, ktoré nešetria násilím a zúfalstvom a aj napriek tomu sa tam dokáže objaviť nejaký ten prvok šťastia a radosti, ktorý vytvára určitú dominantnosť v celom príbehu a dáva nám vysvetlenie prečo postavy konajú tak ako konajú, alebo za čím sa to vlastne ženú. Aj keď druhá polovica, okrem finále, mierne rozpačitá, čo sa týka prechodu medzi dobrákom a zločincom jedná sa o slušnú sociálnu drámu, ktorá dokáže rozhodne zaujať.(7.9.2011)

 • ConanVJ
  ****

  Trochu jinej filmek, než na který jsme od Jackieho Chana zvyklý. Zde má drsnější roli bez humoru. Celkově je to pěkný drama parádně natočený a zahraný. Za mě 80% :)(30.12.2013)

 • - Kvůli zobrazení násilí se Tung-Shing Yee rozhodl neuvést film v Číně, která nemá systém přístupnosti. Uvažovalo se i o vystříhání násilných scén, aby film prošel přes čínské cenzory, ale to by dle režiséra filmu až příliš uškodilo. (Raztubyl)

 • - Filmovanie snímky prebiehalo na autentických miestach v tokijskom Shinjuku a tiež v Číne. (MikaelSVK)

 • - Režisér Tung-Shing Yee plánoval film téměř deset let. Natáčení už mělo začít v květnu roku 2006, ale protože Jackie Chan zrovna natáčel film Křižovatka smrti 3, muselo být filmování odloženo až na listopad 2007. (Raztubyl)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace