Město zločinu

Shinjuku Incident

Mesto zločinu

Akční / Drama

Hong Kong, 2009, 120 min

Dvouhodinovka o tom, kterak odvážný a skromný čínský vesničan své nebohé krajany do odporného Japonska zachránit přišel. No, to musí uznat každý, když ti Japonci jsou tak hloupí, že je vůbec nenapadne, že se dá na ulici něco ukrást, no tak jim to prostě patří. Škoda, film je po technické stránce zdařilý, dialogy a herci skvělý, ale ten obsah mi fakt hnul žlučí.(26.10.2011)

• gudaulin

Kdepak, i přes solidní hodnocení na CSFD a řadu nadšených komentářů nemám ani ten nejmenší důvod měnit svůj kritický odstup od hlavního proudu asijské kinematografie. Je to prvoplánové, naivní, klišoidní a proto předvídatelné, s nic moc hereckými výkony včetně hlavního představitele. Pravda je, že narozdíl od většiny východoasijských kriminálek to není jen akční, ale je tady cítit ambice natočit zároveň drama se sociálně kritickým podtextem o ilegálních přistěhovalcích a jejich těžkém přežívání. O to rozpačitější je ale výsledek, protože ten film je chytrý zhruba stejně jako rané seagalovky, od kterých se liší především gestem sebeobětování v samotném závěru. Jinak vyčerpávajícím způsobem popisují kvalitu filmu komentáře JFL a Tuxeda. Abych to bral vážně, muselo by se změnit spoustu věcí, scénářem počínaje, přes režijní vedení, až po výběr jiných herců. Celkový dojem: 25 %. Mimochodem, ty dialogy opravdu bolely a kdybych něco takového sledoval na poli evropského filmu, vážně budu uvažovat o odpadu...(20.1.2013)

Jackieho mimoamerická produkcia je vo vrcholnej forme. Skvelý film, ktorý možno sklame fanúšikov jeho akčných scén a krkolomných choreografií súbojov, ale o to viac poteší diváka, ktorý má chuť na plnohodnotnú krimi drámu s množstvom kvalitných hereckých výkonov a skvelým scenárom. 85%.(22.3.2010)

Jedna z nejvíce atypických "Chanovek", která se vlastně ani nedá nazvat "Chanovkou". Pokud bude tuzemský divák očekávat další díl "Police Story", kde bude Jackie na stará kolena dokazovat, že ještě pořád umí, bude nemilosrdně zklamaný, jelikož zde Jackie nepředvede jediný ze svých legendárních kousků. Bohužel ani ten kdo bude očekávat kvalitní asijskou gangsterku nebude příliš potěšen, protože film je dost nevyvážený co se zábavnosti a originality týče. Ze začátku je film docela zajímavý a sledovat vzestup (nebo spíše sestup) obyčejných lidí do gangsterských řad je zábavný a připomene některé klasiky žánru. Bohužel se film s příbývajícími minutami začíná stávat čím dál tím méně zajímavý a převážně druhá část je vyloženě slabá, ačkoliv by měla být vyvrcholením a na konci mi bylo úplně jedno, kdo a jak zemře. Z herců se předvede jen hlavní hvězda, která na film láká, ačkoliv je patrné, že se jedná o jasný marketingový tah, jelikož by Chanovu roli mohl hrát naptosto kdokoliv. Jeho výkon není špatný ale zajímavý je jen tím, že -takřka- nikoho nemlátí a po celou dobu jen smrtelně vážně nebo zoufale smutně kouká. Standardní, snadno zapomenutelný průměr.(11.11.2010)

"Vlastně se od nás příliš neliší !! Jen se snaží přežít !!"(30.12.2013)