Město zločinu

Shinjuku Incident

Mesto zločinu

Akční / Drama

Hong Kong, 2009, 120 min

Slabší čtyři hvězdičky - viz moje poznámky.(31.7.2009)

Celkem dobrý snímek o Yakuze v hlavní roli s Jackie Chanem, který mě tu překvapil svojí účastí. Měl by si vybírat pouze Hong Kongskou produkci, ta mu svědčí nejlépe a nevrhat se po hlavě do těch USA blitek. Škoda že snímek nemá v sobě něco, čím by mě zaujmul více a tudíž po čase vyšumí.(28.11.2009)

Dvouhodinovka o tom, kterak odvážný a skromný čínský vesničan své nebohé krajany do odporného Japonska zachránit přišel. No, to musí uznat každý, když ti Japonci jsou tak hloupí, že je vůbec nenapadne, že se dá na ulici něco ukrást, no tak jim to prostě patří. Škoda, film je po technické stránce zdařilý, dialogy a herci skvělý, ale ten obsah mi fakt hnul žlučí.(26.10.2011)

Netradiční Chan. Jackie dokázal, že může zahrát v pohodě i v dramatech. Sakra dobrý 4 hvězdy.(7.10.2009)

"Gangy, Yakuza, šoubiznis... Dneska už je od sebe nerozeznáš. Říká se tomu kapitalizmus." Bezkonkurenčne najlepší Chan v bezkonkurenčne najnechanovskej polohe. 95%(27.4.2014)

• - Režisér Tung-Shing Yee plánoval film téměř deset let. Natáčení už mělo začít v květnu roku 2006, ale protože Jackie Chan zrovna natáčel film Křižovatka smrti 3, muselo být filmování odloženo až na listopad 2007. (Raztubyl)

• - Filmovanie snímky prebiehalo na autentických miestach v tokijskom Shinjuku a tiež v Číne. (MikaelSVK)

• - Kvůli zobrazení násilí se Tung-Shing Yee rozhodl neuvést film v Číně, která nemá systém přístupnosti. Uvažovalo se i o vystříhání násilných scén, aby film prošel přes čínské cenzory, ale to by dle režiséra filmu až příliš uškodilo. (Raztubyl)