Město zločinu

Shinjuku Incident

Mesto zločinu

Akční / Drama

Hong Kong, 2009, 120 min

"Vlastně se od nás příliš neliší !! Jen se snaží přežít !!"(30.12.2013)

Tenhle film přinesl minimálně tři důležité věci. Další důkaz, že Jackie Chan se obejde bez věčného tajtrlíkování a zvládne i vážnou roli, ukázku, jak velká moc korumpuje a ubezpečení, že po čínském ekonomickém boomu se počet emigrací zmenšil.(14.8.2009)

Dvouhodinovka o tom, kterak odvážný a skromný čínský vesničan své nebohé krajany do odporného Japonska zachránit přišel. No, to musí uznat každý, když ti Japonci jsou tak hloupí, že je vůbec nenapadne, že se dá na ulici něco ukrást, no tak jim to prostě patří. Škoda, film je po technické stránce zdařilý, dialogy a herci skvělý, ale ten obsah mi fakt hnul žlučí.(26.10.2011)

CITÁT : Japonci nekradou a nevědí, že někdo jiný jo. Jackie Chan a jeho první erotická scéna ve filmu...chvilková. Drsný příběh z prostředí Čínských emigrantů v Japonsku. Střetávají se zde ty nejtvrdší jádra několika zemí, a to Číny, Japonska a Thaiwanu. Yakuza je jen malý odvárek Japonského čaje. Krutý a krvavý snímek kde Jackie nepoužívá své bojové umění a ani své klasické souboje. CITÁT : Je čas řídit se cestou samuraje... Ve filmu je velice zajímavá proměna osoby se jménem Joe a za zmínku stojí i " nejackinovský " konec. V titulcích nečekejte nepovedené a nepoužité scény, žádné tam nenajdete, tady jde opravdu o život.(23.10.2010)

Proč se Jackie Chan nevykašle na Holywood a netočí jen ve své domovině ?(7.3.2010)

• - Kvůli zobrazení násilí se Tung-Shing Yee rozhodl neuvést film v Číně, která nemá systém přístupnosti. Uvažovalo se i o vystříhání násilných scén, aby film prošel přes čínské cenzory, ale to by dle režiséra filmu až příliš uškodilo. (Raztubyl)

• - Režisér Tung-Shing Yee plánoval film téměř deset let. Natáčení už mělo začít v květnu roku 2006, ale protože Jackie Chan zrovna natáčel film Křižovatka smrti 3, muselo být filmování odloženo až na listopad 2007. (Raztubyl)

• - Filmovanie snímky prebiehalo na autentických miestach v tokijskom Shinjuku a tiež v Číne. (MikaelSVK)