poster

Ghetto jménem Baluty

 • Polsko

  Baluckie Getto

  (Polsko)
 • anglický

  The Baluty Ghetto

 • anglický

  A Ghetto Named Baluty

Dokumentární

Česko / Polsko, 2008, 87 min

Režie:

Pavel Štingl

Kamera:

Miroslav Janek
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Houdini

  Český Lev 1 nominace: Dokument(1.2.2009)

 • AdaMM
  ****

  ačkoliv si myslím, že část, která se věnuje současnosti, trochu přehání ve smyslu představení Lodže jako města plného antisemitských zdegerenovaných alkoholiků (ne, že by tam nebyli - ale Lodž není jen tato jedna čtvrť - shodou okolností jsem tam loni byl skoro každý měsíc a "moje" Lodž je úplně jinačí) - film má rozhodně velmi svéráznou a zajímavou poetiku. a samozřejmě silné téma 2. světové války...(6.4.2009)

 • BuryGol
  **

  Hm? 87 minut? Já měl asi hodinovou verzi nebo co. No nic. Asi 500 km ode mě je jedna část Lodže, kam bych se bál jít i ve dne a to s početnou ochrankou. Tam kde dřív byli zavlečený Židi, žijou dneska Poláci. Já Pšonky nikdy něměl rád a Židy taky moc ne. Takže tenhle dokument byl trochu mimo mojí mísu a pustil jsem si ho jenom ze zvědavosti. Něco bylo chytlavý ale chvilkama jsem usínal..těm lidem jsem to kdovíproč nějak nevěřil. Židi jsou mi volný a Poláci jsou zaostalá skupina lidí na východě. Nic moc dokument, abych řek pravdu.(8.6.2009)

 • nash.
  ****

  Nečekaně zajímavý dokument... konforntace minulosti a současnosti jednoho místa, kde se toho, přes všechny ty roky, zdánlivě moc nezměnilo.. šokující byla zejména historická rovina s vyprávěním těch několika málo přeživších českých židů..(25.6.2009)

 • Slarque
  ****

  Mluvící hlavy přeživších Židů, záběry současných obyvatel zchátralé části Lodže a archivní fotografie dohromady vytvářejí velice silnou a velice smutnou atmosféru. Není to nic, co by stálo za to vidět v kině, ale na televizní obrazovce to patří k těm vydařenějším příspěvkům na dané téma.(18.7.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace