Nezvratný osud 4

Nezvratný osud 4

Horor / Thriller

USA, 2009, 78 min

• genetique

Tak toto už ako divák naozaj nemám zapotreby. Úbohé lanárenie peňazí od ľudí. Ako jeden z mála 3D horrorov sa tento film dostal do našich kín, a keďže išlo o prvý 3D horror v našom multikine, nemohol som si ho nechať ujsť i s vedomím, že pôjde o totálnu frašku. Vábenie okuliarov s 3D efektom však bolo také silné, že som neodolal aj pod výstrahou mnohých nízkych hodnotení a komentárov. A ja sa k nim samozrejme pridávam. Nebyť kúzel, ktoré spôsobil tretí rozmer, tak by som šiel s hodnotením na úplné dno. Dej je totiž prázdny ako hlava policajtky-blondíny. Prakticky ma nemal čím prekvapiť. Jediné, čo mi naháňalo strach a hrôzu bol scenár jednotlivých vrážd a ich originalita. A ešte to, že by snáď niekedy mohlo prísť aj pokračovanie. Táto séria totiž začína naberať úroveň série 'Saw', takže pokiaľ sa reťaz nepreruší, tak budú mať jej tvorcovia na svedomí veľa divákov. A ak sa predsa len dočkáme pokračovania, tak zostáva dúfať, že si ho David R. Ellis a James Wong prestanú pohadzovať ako horúci krumpeľ a prenechajú ho niekomu nádejnejšiemu. 30%.(15.10.2009)

• AngelAngie

Vše, co nám chtěl film sdělit, to nám sdělil už svým trailerem a jediný důvod, proč jsem se na film dívala a byla schopná přetrpět všechno to NE a PROTI je ten, že jsem chtěla zase jednou úplně vypnout a jen se nechat vést... jen tak... žádná náročnost, sice hrozná debilita, ale proč ne. Film je hloupý od úvodních po závěrečné titulky, ale je fakt, že právě ty úvodní a závěrečné titulky byly skvělé... spíše ty závěrečné... a ono umrtí samo o sobě bylo sice naprosto logicky mimo mísu, ale bylo to zajímavé sledovat, proto ne ten odpad, jinak za vše ostatní by ho měl hned.(17.9.2009)

• Xmilden

75 minutové zpestření nedělního večera. Hodnocení jednotlivých dílů není náhodné, každý díl opravdu je o těch zhruba 10% slabší, takže se musím připravit na to že 5. díl bude lehce olizovat hranici koukatelnosti. Několikrát jsem se ale musel usmát nad situacemi typu, že chlápek je zatlačený v plotě tak že z něj začnou vypadávat jednotlivé dílečky a jeden z našich hrdinů se zeptá "Ježiši, není vám nic?" Anebo když zahradník nalívá do traktůrku benzín a vesele u toho žmoulá cigáro. Stále tedy čekám na nějakou 3-D pecku.(6.12.2009)

• Arkos

Nejslabší díl z celé série. Film nemá prakticky žádný děj a tvoří ho pouze přípravy a následná úmrtí na začátku přeživších osob a to všechno ve zbytečně rychlém sledu. Pro mě dost velké zklamání.(23.1.2010)

Série Final Destination, nebo Saw jsou zárukou stereotypu. Dopředu víte, že scénáristi vymýšlí pro další díly jen nové, bizardnější způsoby smrti ( aneb jak nechutně zemřít 100x jinak ). Dopředu víte, že uvidíte hodně krve a žádnou vyšší pointu. I přesto na ně lidé chodí do kina, i přesto mají úspěch, proč ? Když víte, co máte očekávat, nemůžete být zklamaní. Ani já nejsem zklamaný, tyhle filmy u mě zkrátka patří do škatulky '' neurazí, ani nepotěší ''. Za mě 55%.(28.11.2009)