Nezvratný osud 4

Final Destination 4

Nezvratný osud 4

Horor / Thriller

USA, 2009, 78 min

Je to sen? Nebo hlas v hlavě? Prostě jen vize nedávající smysl….. Může se zdát, že řetězové efekty způsobující již počtvrté divné nehody nepřinesou nic nového. Za sebe říkám: OMYL! Pokud k nim přistoupíte s velkou dávkou nadhledu a touhou bavit se morbidností a krásou úmrtí, budete-li s úsměvem na rtu očekávat ,,ten okamžik“, nemusí být těch 77 minut utrpením. Lituji jen, že jsem film neviděl ve 3D, protože je určitě zábavnější než Valentýn. Z celé série čtyřku řadím za úvodní film. Což stejně jako fakt, že NIKDO NEŽIJE VĚČNĚ vlastně nic neznamená. PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ *(13.12.2009)

• J*A*S*M

Strašně blbé co se děje a dialogů týče, navíc i přakvapivě špatně zrežírované a s nepovedenými digitálními efekty, až jsem si kolikrát vzpomněl na příšerný Wrong Turn 3. Žádný originální nebo zajímavý děj jsem nečekal, ale ta mizerná formální stránka mě opravdu nepříjemně zaskočila. Závěr v kině byl sice mírně napínavý, ale výsledný dojem již výrazněji spravit nedokázal. A když v poslední scéně hlavní hrdina s tajuplným tónem v hlase pronese větu (spoiler):"Co když to bylo v plánu už od začátku?", nemohl jsem se nezasmát. Tvůrci evidentně ani po třetím pokračování (nebo snad po třetím remaku?) nemají tak úplně ujasněná pravidla hry, postavy si zas a znova cucají "řešení" vyloženě z prstu a celé to působí čím dál tím víc směšně. Už to prosím skončete, dík.(28.11.2009)

• Aluska88

A půl. Nastavovaná, klišovitá a plytká teen scénáristická moderna nového žánru "teen horor", který však oplývá jen naprosto mizivým minimem původních hororových prvků. Pokud jste se dobrovolně rozhodli, že si toto dílo necháte ujít, tak věřte, že jste nepřišli o nic víc, než pár střev, roztrhaných končetin a perfektně vypadajících, učesaných a nalíčených "chicks". Film v podstatě s bídou drží na vcelku nápaditých a brutálních úmrtích, na něž vám bude nabídnut poměrně detailní pohled díky zvídavé kameře lačnící po krvi. Zbytek je jen úmyslně špatně nerozmíchaná kaše. Pokud má takto vypadat moderní pojetí hororu, tak by se raději měl tento aktualizovaný žánr zrušit. Přestává mít totiž s hororem cokoliv společného. Je to pošlapání a zesměšnění hororového žánru jako takového. Jakási neúcta podstaty filmového hororu, jeho vzniku a vývoje, trvajícího již jedno století:)(20.3.2010)

• tron

„Ešte nenastal môj čas.“ Po výbornej prvej časti (80%) a adekvátnej dvojke (ktorá bola skôr remake, než pokračovanie - 60%), prišla strašná trojka (40%). Štvorka je bohužiaľ skôr ako trojka – príbeh je reprízou trikrát videného, mladučkí herci budú radi, ak sa raz stanú aspoň seriálovými hviezdičkami, Tony Todd nikde a 3-D triky hnusné. Našťastie je to príjemne krátke (hodina 22!) a niektoré mordy sú originálne. Ale so šikovným a atmosférickým originálom séria už nemá veľa spoločného.(27.5.2011)

• Renton

Scénář: Eric Bress .. Nezvratný pokles.(28.11.2009)

• - První díl série vysílaný ve 3D. (TomikZlesa)

• - Prvý film série, ktorý obsahuje sexuálnu scénu. (Methodix)

• - Součástí úvodní titulků jsou vraždy z předchozích dílů. U vraždí Billyho Hitchcocka (Seann William Scott) z prvního dílů je ale hlava uřezaná jen zčásti, zatímco ve filmu byla uříznutá jinak u krku. (JasonIX)