Nezvratný osud 4

USA, 2009, 78 min

• xxmartinxx

Jedním uchem dovnitř...(7.9.2011)

• J*A*S*M

Strašně blbé co se děje a dialogů týče, navíc i přakvapivě špatně zrežírované a s nepovedenými digitálními efekty, až jsem si kolikrát vzpomněl na příšerný Wrong Turn 3. Žádný originální nebo zajímavý děj jsem nečekal, ale ta mizerná formální stránka mě opravdu nepříjemně zaskočila. Závěr v kině byl sice mírně napínavý, ale výsledný dojem již výrazněji spravit nedokázal. A když v poslední scéně hlavní hrdina s tajuplným tónem v hlase pronese větu (spoiler):"Co když to bylo v plánu už od začátku?", nemohl jsem se nezasmát. Tvůrci evidentně ani po třetím pokračování (nebo snad po třetím remaku?) nemají tak úplně ujasněná pravidla hry, postavy si zas a znova cucají "řešení" vyloženě z prstu a celé to působí čím dál tím víc směšně. Už to prosím skončete, dík.(28.11.2009)

• tron

„Ešte nenastal môj čas.“ Po výbornej prvej časti (80%) a adekvátnej dvojke (ktorá bola skôr remake, než pokračovanie - 60%), prišla strašná trojka (40%). Štvorka je bohužiaľ skôr ako trojka – príbeh je reprízou trikrát videného, mladučkí herci budú radi, ak sa raz stanú aspoň seriálovými hviezdičkami, Tony Todd nikde a 3-D triky hnusné. Našťastie je to príjemne krátke (hodina 22!) a niektoré mordy sú originálne. Ale so šikovným a atmosférickým originálom séria už nemá veľa spoločného.(27.5.2011)

• pan Hnědý

Viděno v 3D. Efekty některé velmi vydařené, stupidní scénář, žádný herec. Béčková slátanina popcornového podprůměru.(22.10.2011)

Nejdriv byla originalni jednicka, potom krvavejsi dvojka, dale zabavna trojka a ted tu mame po ctvrte to samy a uz to tak moc neslape. Smrti je tu sice dost, slusne vynalezavy i krvavy, ale az na par vyjimek proste nejsou napinavy, navic postavy jsou cloveku vicemene u prdele, takze i kdyz neni jasny, kdo chcipne priste, je to celkem jedno. Pribeh je absolutne to samy, co minuly dily a tentokrat tvurci sazej na to 3D. Ja to ve 3D sice nevidel, ale prislo mi, ze takovejch tech zaberu, kdy na cloveka neco leti, tu zas tak moc neni a kuli zamereni na 3D tu nejsou uplne vypilovany triky. Navic ty prodlevy mezi jednotlivejma smrtma nejsou vubec zajimavy, takze ve vysledku nic extra, ale na to ze se jedna uz o ctvrtej dil, porad si to udrzelo urcitou zabavnost, takze 3* budou tak akorat.(29.11.2009)

• - Také známý pod názvem Final Destination: Death Trip. (Chatterer)

• - Prvý film série, ktorý obsahuje sexuálnu scénu. (Methodix)

• - První díl série vysílaný ve 3D. (TomikZlesa)