Ohnivý drak

všechny plakáty

Dobre organizovaná skupina čínskych nacistov unesie niekoľkých generálov. Agent John dostáva neľahkú úlohu - vypátrať ich. Pokúsi sa spojiť s podsvetím, aby ich oslobodil. To je východzia situácia napínavého akčného filmu, ktorý poteší všetkých milovníkov ázijských bojových umení. (oficiální text distributora)

Looka

Film vypadá jak kdyby byl natočen někdy v roce 1965. Že asiaté vidí humor uplně někde jinde, než zbytek populace celé planety jsem pochopil už dávno, ale tohle je opravdu síla. Stačí snad nastínit stručně děj: japonští nacisté v utajení (jezdí v autech pomalovaných hákáčema!!!) unesou několik generálů a chtějí ovládnout svět. Jednu hvězdu dávám za to, že můj oblíbenec Jackie hraje ve filmu dohromady asi 5 minut. K dostání v LK, ale nenechte se nalákat, tak jako já. ()

malylada

Už automaticky má film velký mínusy, že se jedná o scény z jiného filmu, které jsou nastříhány a slepeny s partičkou volů. Jackie Chan se dle mého na place ani při tvorbě filmu neobjevil. Celkové se to nonstop řeže, ale valný smysl zápletka nedává. Je to ústřel po všech stránkách a nechápu, proč vůbec vznikl nápad film produkovat......2/10 ()

eraserhead666

Na rozdíl od "Mise moci", které to je zřejmě něco jako pokračování, mě na tomhle filmu baví tak akorát některé souboje a to je tak všechno. Stejně chaotické jako zmiňovaný snímek, ale narozdíl od něj je tohle nudné. Spousta scén vystřižených právě z předešlého filmu. A navíc, podle mě Jackie Chan ani neví, že v tomhle filmu hrál, protože jeho zhruba pětiminutová role byla vystřižena opět z "Mise moci", nic nového tady sám nezahrál..... To, co se mi na "Misi..." tolik líbilo tady chybí, je to jen slepenina nudných a nezáživných scén a i ty akční nějak postrádají šťávu a tempo..... Jediné překvapení na filmu je, že až na jednoho, všichni kladní hrdinové zemřou!!!! ()

sniper18

Je to slabý akčný dobrodružný film. Má iba priemerný príbeh dvojici agentov a skupinke odlišných ľudí, ktorí sú poslaní na nebezpečnú misiu proti činskym nacistom, ktorí uniesli dôležitých generálov. Spracovanie je na tom veľmi zle, väčšinu filmu tvoria zábery z Chanovho filmu Misia moci, ktoré sa venujú práve tej skupine odlišných ľudí, k tomu je tu ešte pridaná línia s dvojicou agentov, pričom sa tieto dve skupiny vo filme raz aj stretnú v úplne smiešne podanej scéne a všetko je to samozrejme prestrihané tak, že to takmer ani nedáva zmysel. A čo sa týka Jackieho Chana, tak nič nové nepribudlo, tých pár scén priamo s ním sú len z pôvodného filmu a niektoré sú dokonca použité viackrát, takže jeho postava povie tú isté vetu a urobí rovnaké gesto v niekoľkých odlišných scénach a vo zvyšku je už jeho dablér v záberoch zozadu. Čo sa týka akcie, tak výrazná väčšina z nej je opäť z Misie moci a už tam ma moc nebavila, takže druhýkrát je to ešte horšie, ale aspoň tých pár nových súbojov nie je najhorších, choreografia je celkom slušná, len prevedenie mohlo byť lepšie. Herecké obsadenie nemá čím zaujať, samé nezaujímavé postavy, ktoré navyše kvôli prestrihaniu ani nemajú moc priestoru mimo akcie a nové postavy sú len priemerné. Réžia a technická stránka nestoja za nič. Absolútne nechápem dôvodu vzniku tohto filmu. Už Misia moci patrí medzi to najhoršie, v čom som kedy Jackieho Chana videl a toto navyše kvôli prestrihaniu ani nedáva moc zmysel a nové scény sú len úplne priemerné. Takže skutočne absolútne zbytočný film, ktorý nestojí ani za najmenšiu pozornosť. Horšie hodnotenie nedávam len preto, lebo som sa bavil tej celkovej hlúposti a navyše film je dosť krátky, takže ani moc nenudí. Objektívna kvalita filmu: 20%, film sa páči mne na 35%. ()

Dale odpad!

Je to už veľmi dlhá doba, čo som dal nejakému filmu odpad, ale tu to nešlo inak. To je úplné zúfalstvo a neskutočný amaterizmus, ťažko to vôbec pokladať za film. Niekto si vyrobil pár vlajok so svastikou, obliekol nejaké postavy do uniforiem, ďalšie postavy nechal robiť pohyby v štýle kung-fu a je z toho film. Aj keď bez deja, s nejakým nezmyslom o čínskych nacistoch. Súboje, ktoré to mohli jediné zdvihnúť aspoň na jednu hviezdu, majú príšernú choreografiu a bežne sa takýto súboj odohráva na kraji obrazovky, akoby niekto zle nastavil kameru a tá si všímala niečo iné ako mala. Fakt príšernosť, jednoznačne najväčšia v Jackieho filmografii. ()

• Film je sestříhem snímku Mise moci (1983) s nově dotočeným úvodem a závěrem. Z filmu byly odstraněny všechny scény, kde byl herec Jimmy Wang. Ze záběrů, ve kterých se objevil Jackie Chan, zbyla přibližně polovina. (Rominator)