KDYBY BYLA PRAVDA, ŽE DĚTI NAPODOBUJÍ SVÉ UČITELE, CHODILO BY PO SVĚTĚ MNOHEM VÍC JEPTIŠEK.(3.1.2011)

Kdo jiný by měl natočit film o nejslavnějším homosexuálovi, než sám Gus Van Sant, který jak ukázal, umí s touhle tématikou citlivě pracovat. Ano, bylo to pouze na rozloze tří minut, ale jeho segment v "Paříži, miluji tě" byl opravdu hodně senzitivní. ___ Milk se zařadí mezi filmy jako je Ray, Královna, Poslední skotský král a klidně si hodlám tvrdim i Gandhí, protože Sean Penn dostane Oscara za hlavní herecký výkon(!!!!!!!) jako Foxx, Mirrenová, Whitaker nebo Kingsley. Stejně jako filmy výjmenované před chvílí, je to rozsáhlé biografické drama, které může hodně nudit, ale také nemusí, protože Penn do toho dal všechno a nebýt tam on, tak ani jemná Santova režie by se nezmohla na nic jinýho, než na průměrný film s nálepkou "kontroverzní" nebo " Gus chce Oscara za homosexuální film", kterého stejně nedostane. Ale kdo by ho mohl získat, je ještě Emile Hirsch, který totálně ruluje a místý dává na zadek i hlavní hvězdě. ___ V Americe bude mít film větší hodnotu (i hodnocení) a váhu, než třeba u nás, protože si myslím, že stále ještě nejsme na tohle úplně připravení. Už jen čekám, kdy někdo prohodí hlášku, že ten, kdo dává plný počet, je homosexuál :-)(4.1.2009)

Že by snad kolektivní herecký výkon roku? Jistě to všem může připadat jako přehlídka karikatur (a dle ohlasů to taky tak mnoho lidí bere), ale málo kdo si uvědomí, že pro napsané postavy byly předlohou skutečné osobnosti, skuteční lidé a hlavně - skuteční gayové. Jestli byly takzvanými karikaturami i ve skutečnosti pak není chyba scénáristů. Mně stačilo, když jsem viděl perfektní civilní výkon Jamese Franca, ten přeci není ve filmu žádnou napodobeninou ani karikaturou gaye. Proto si myslím, že herci odvedli obrovský kus práce a ten "titul" kolektivní herecký výkon roku bych jim udělil. Samotné téma je kontroverzní až na půdu americké akademie a v políčku pro počet proměněných nominací určitě nezůstane současná nula. Když nad tím však přemýšlím, nevím za co bych toho Oskara udělil, Sean Penn je sice skvělý ale Frank Langella jej předčí ve všech ohledech, to samé se dá říci o Gus Van Santovi a i ostatních nominovaných, samotné klání bude zajímavé sledovat (já nad ceremoniálem ještě hůl nezlomil). Milk si zařazuji do poličky s názvem jednou a dost, film mě chytil za srdce, nenudil mě a dozvěděl jsem se zase něco nového, ale nevidím jediný důvod projekci opakovat.(31.1.2009)

Výkon Seana Penna mi vyrazil dech! Vzal si velmi silné sousto a zahrál to natolik poutavě, že jsem jen koukala s otevřenou pusou a hltala veškerá jeho gesta a pohyby! Dále Emile, James, Josh, Diego .. sešel se výjimečný herecký ansábl a já tleskám, vynikající film, jenž si zaslouží pozornost!(6.1.2009)

Slabé. Jak se mohu ve vážně míněném dramatu sžít s postavami, když je každá zároveň svou vlastní karikaturou? Tohle už ani není o přehrávání (to může jeden, dva, ale ne všichni proboha), ty charaktery jsou prostě a jednoduše mizerně napsané. Celé to působí dojmem "máme kontroverzní téma, tak toho pořádně využijem". Na druhou stranu chválím časté použití archivních záběrů, protože to docela hodně pomáhá navodit dobovou atmosféru. Závěr mi nikterak silný nepřišel, ale to je možná tím, že jsem čerstvě namlsaný Gran Torinem a Revolutionary Road. Ve výsledku tři hvězdy (pár lepších momentů ten film má) a Oskárky jinam.(29.12.2008)