Způsobem vyprávění, scénářem a vlastně celým námětem tenhle film nijak nepřekvapí. Na čtyři hvězdy ho ovšem povyšují famózní Penn a superslizký Brolin (působil tak jen na mě?).(20.9.2009)

• Rover

Obrovské zklamání. Film, do kterého jsem vkládal nemalé naděje skončil jako nudná agitka. Příběh je samozřejmě silný a má co nabídnout, stejně tak scénář nedopadl nejhůř, ale bohužel jsem rozčarován z režie. Proč? Protože jsem se nudil, přál si konec, postavy mě absolutně neoslovily, homosexuálové byli zahráni snad moc přehnaně. Popravdě nechápu ty oscarové nominace - snad jen tu pro Penna. Celý ten film mi přišel hodně laciný, snažící se vyvolat porozumění, soucítění... Ale já jsem zůstal úplně chladným, a to mě zaráží. V tom filmu se vlastně vůbec nic neděje, ale lautr nic. Velká škoda. HUDBA: Danny Elfman - potvrdil, že skládat umí. Dětské hlásky snad mají navodit gay atmosféru? Aha. I tak za hudbu plus.(18.2.2009)

• Rosomak

Milkem Gus Van Sant docela neguje svůj tvůrčí přístup, který rozvíjel ve svých posledních čtyřech (resp. pěti) celovečerních filmech. Beru to jako krok zpět, srabáctví a přechod od umění k rutinně...(1.6.2010)

Film bol nominovany na Oscara za najlepsi film roka, avsak zvitazil MILIONAR Z CHATRCE (2008). Aj reziser Gus Van Sant bol nominovany za najlepsieho rezisera, avsak sosku za najlepsiu reziu si odniesol Danny Boyle za Milionara z chatrce (2008). Josh Brolin bol nominovany za najlepsieho herca vo vedlajsej ulohe, avsak Oscara ziskal Heath Ledger za TEMNEHO RYTIERA (2008). __________ Sean Penn - (Harvey Milk) +++ Emile Hirsch - (Cleve Jones) +++ Josh Brolin - (Dan White) +++ Diego Luna - (Jack Lira) +++ James Franco - (Scott Smith) +++ Alison Pill - (Anne Kronenberg) +++ Victor Garber - (Major Moscone) +++ Denis O'Hare - (John Briggs) +++ Produkcia: Bruce Cohen, Dan Jinks, Michael London +++(27.5.2011)

Scénář: Dustin Lance Black .. My name is Harvey Milk and I'm here to recruit you! _ Gus Van Sant - zvučně znějící jméno, za kterým si ale nedokážu doposud vybavit žádný extra výrazný film. Po filmu Milk tento problém, alespoň pár příštích měsíců, mít nebudu. Odvážné homosexuální téma zpracoval otevřeně, stylovou atmosféru vkusně dotváří vkládáním dobových záběrů a díky tématu silnému už ze své podstaty je dostatečně působivý. Harvey Milk neměl jednoduchý život, ale byl bojovník a nakonec skoro mučedník a Sean Penn zase jednou zvládl přetavit svůj "fully" herecký um v přesvědčivý divácký zážitek. 75%.(24.12.2008)

• - Natáčení se účastnil i pravý syn Dana Whita, Charles White. Dokonce je i ve filmu v malé roli. (Karlos80)

• - KDO JE HARVEY MILK? Harvey Milk pracoval na Wall Street a měl vše, co si jen mohl přát. Jedno mu však chybělo – svět, ve kterém může nahlas říct, že je homosexuál a nikdo ho za to nebude diskriminovat. Rozhodl se proto svou práci opustit, odstěhovat se s přítelem do San Francisca do Castro distriktu a otevřít si obchod s fotoaparáty. Brzy se z obchodu stalo místo, kde se začali scházet všichni, které ta doba odsuzovala a ničila. Harvey si uvědomil, že je na čase něco dělat a začal za svou tichou komunitu mluvit nahlas. Malé vítězství vedly k větším, Harveyho statečnost a odvaha odolávat denním výhrůžkám smrti inspirovaly další, aby konečně začali jednat. To vše vedlo k tomu, že Harvey byl zvolen prvním gay politikem v USA a členem městské rady San Francisca. Jeho poselství svobody a naděje mu však nadělalo spoustu nepřátel. Nakonec byl zavražděn svým bývalým kolegou Danem Whitem. Přestože „Starosta Castro distriktu“ zemřel, jeho jméno bude navždy znamenat začátek nové éry porozumění a tolerance jak v jeho komunitě, tak na celém světě. [Zdroj: HCE] (POMO)

• - Dana Whita měl původně hrát Matt Damon. (HellFire)