poster

Louise-Michel

 • Francie

  Louise-Michel

 • Slovensko

  Louise-Michel

Komedie

Francie, 2008, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  *****

  Zřízenec láduje před očima pozůstalých do poruchové pece anonymního nebožtíka. K tomu hraje internacionála. V téhle scéně je všechno – v pozici zřízence stojí režiséři, mezi pozůstalými sedí divák. Absurdní kremace tabu a korektnosti, fantastické herecké výkony a pythonovsky poťouchlý styl vyprávění. Z téhle frašky by měl, tuším, Francoise Rabelais radost, močení na hlavu systému s grácií a surrealistickou vášní pro nesmyslnost všedního.(3.9.2009)

 • misterz
  ****

  Cynická, absurdná komédia so silným sociálnym podtónom. Niečo takéto človek len tak nevymyslí. Buď ju divák prijme alebo ju ofrfle, pričom na niečo tak bizarné, šialené a nekonvenčné musí mať človek aj náladu. 85/100(16.7.2015)

 • emma53
  ****

  Než jsem do toho šla, tak mně bylo řečeno, že to bude nářez a šílenost. A bylo to přesně takové. Od začínající Internacionály a přísunu stravy pro Louisu jsem tušila, že předpověď byla zcela na místě. Následoval Michel a jeho Velká medvědice, Malá medvědice, Velký vůz, střelba na terč a já byla mrtvá smíchy. Komedie se sociálním podtextem, která nenáročného diváka nezklame. Jejich hlášky, zjev, upřímná prostota a rozhořčení a s tím související jejich způsob jednání byl režisérskou dvojkou předložený akorátní formou a ani ta ulítlost nebyla v tomto případě vůbec na škodu. Michaelova hláška při jednání s propuštěnými zaměstnankyněmi v jedné boudě shrnula podstatu celého filmu do jedné věty : "Vy jste profesionální. Já jsem profesionál". kdo viděl, pochopí. A za ten závěrečný puntík na konci musím jednu hvězdu přihodit i kdybych nechtěla. Myslím Micheli a Loiuso, že vám v té domácnosti v závěru bude asi nejlíp, tak to vidím já :-)(17.10.2014)

 • Flipper
  *****

  Blbý a blbši(a) po Francúzky. Namiesto situačného humoru však pridajme čierny, čiernejší a najčiernejší. Taký čierny, že kominár vyzerá ako reklama na mlieko. Jednoducho som vedel, že keď v prvých dvoch minútach filmu drbne rakva pri kremácií a zriadenec pýta od pozostalých zapaľovač čaká ma isto len nejaká šupa. A film nesklamal: biopalivo z vlastných výkalov, holub v pasci na myši a nabádanie umierajúcich na vraždu. Niečo tak absurdné, až som sa smial zo smiechu na líške v parochni... Vylejme šampanské do záchoda a poďho poľovať na bohatých. Bravissimo.(21.1.2010)

 • Matty
  ****

  „Buy, sell, buy, sell, buy, buy, sell, buy…“ Anarchistická komedie stvořená krizí z nadbytku. Plebejsky přímá a svým humorem (s)prostá, přitom postmoderně zahlcená motivy, umožňující pozornějším divákům několikeré čtení (východ dělnic z továrny a šmírování klíčovou dírkou třeba musí potěšit filmové historiky). Ztráta zaměstnání znamená ztrátu jistot, zde konkrétně ohledně žánru filmu, pohlaví aktérů i toho, co dnes je a není v umění přípustné. Sranda z jedenáctého září a zabití kojence. Kdo to trumfne? Stylem, kdy statická kamera snímá komické výjevy, má Louise-Michel nejblíže ke grotesce, humor je ale mnohem cyničtější, mnohem méně předvídatelný a někdy spočívá už v tom, kde je kamera umístěna a jak se ne/hýbe. V tom, jak provokuje každým záběrem a přitom zůstává neskutečně zábavným (tzn. diváky nasírá, ale snesitelně), je film unikátní. Podobně jako Borat, oproti kterému si ale coby ryzí fikce může dovolit ještě víc. 85% Zajímavé komentáře: JFL, Radko, Bluntman, Jansen, Pett.Luke(28.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace