Síla odvahy

Agentky za nepriateľskou líniou

Female Agents

Drama / Historický / Válečný

Francie, 2008, 112 min

Jsem rád, že konečně někdo natočil příběh z druhé světové války, kde prim hraje ženský odboj, to každopádně. Ano jistě, odvaha, přátelství, čest, to všechno má v celkem napínavém příběhu své místo, ale když je film na motivy skutečných událostí, tak nemůže vypadat jak zfilmovaná představa Hurvínka o válce. Takhle to totiž vyznívá, že by stačilo vzít dvě, tři prodavčky z Alberta a za pár minut by byla celá nacistická říše poražená. Přitom stačilo, aby si někdo víc pohrál s detaily, například s přepadením vozu.(10.8.2009)

Námět a samotný plakát volá po béčkové zábavnosti a jednoduchosti. Ve filmu je jedna dost slušně natočená střílečka a několik scén, které rozhodně překvapí (svou bezprostřední krvelačností). Vím, že se druhá světová nemůže brát na lehkou váhu, stále ještě ne; ale tak nějak se těším na Tarantinyho Bastardy, kde by ta nota měla být nadsazenější. V tomto snímku by mi trochu toho Rodrigueze či Tarantina nevadilo.(25.7.2009)

Napínavý a silný příběh francouzských žen, které šly bojovat proti zlu. Opět jeden z filmů, který jen tak mimochodem ukazuje britskou nadutost, jež pohrdala naprosto každým jiným národem. Fajn, bojujte s námi, ale rovnocenní partneři nikdy nebudete. Pro jednoho Brita pošleme na smrt klidně 6 lidí, jedna Francouzka nám nestojí ani za povytažené obočí.(23.9.2011)

Se vsim respektem k lidem, kteri zili bojovali a umirali ve vsech valkach!!!(18.4.2012)

Válečných filmů s tematikou partyzánů (zvlášť těch v sukních) moc neznám, z novších snad jen Odpor . Příběh ujde, byť by se tu dala najít spousta hloupostí- německá armáda dostává na prdel od pěti vesměs akcí neprověřených odbojářek. Výborně zvládla roli především krásná Sophie Marceau, především za ní 7/10... Výstižní komentář: Smok.(18.10.2012)

• - Louise sa v roku 1949 vrátila späť do Francúzska, kde sa vydala, obdržala Vojnový kríž a získala titul Rytier čestnej légie. Ako 98 ročná a bezdetná v roku 2004 zomrela. (Smok)

• - Film podle skutečnosti o Lis Villameurové, která byla ve službách SOE od roku 1942 do roku 1945. (M.B)

• - Když letí děvčata na začátku filmu do Francie, tak má jejich letadlo na sobě pruhy. Jenže tyto pruhy se na letadla malovaly až v den D, kdy došlo k vylodění v Normadii, aby se lépe rozpoznali Spojenci od Němců. (Rodriguez)