poster

Síla odvahy

 • Francie

  Les Femmes de l'ombre

 • Slovensko

  Agentky za nepriateľskou líniou

 • Velká Británie

  Female Agents

Drama / Historický / Válečný

Francie, 2008, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fiftis
  *****

  Úžasný film. Predpokladal som, že keď je to francúzsky vojnový film z obdobia druhej svetovej vojny, tak že to bude veľmi slabé, ale pravý opak bol pravdou. Bolo to fakt skvelé a od začiatku až do konca som pri tom sedel ticho a s napätím. Sophie Marceau podala brilantný výkon ako vždy a aj tri ďalšie spoluhrdinky boli po hereckej stránke v úplne pohode, rovnako tak ako po tej druhej stránke. Dokonca by som napísal, že podali rovnako skvelý výkon ako Sophie a dlho som sa nevedel rozhodnúť, ktorej fandím najviac. Odporúčam s nadšením a verím, že tento film bude u divákov známy a bude sa šplhať stále vyššie a vyššie.(2.2.2015)

 • Paxxx.cz
  ****

  Válečných filmů s tematikou partyzánů (zvlášť těch v sukních) moc neznám, z novších snad jen Odpor . Příběh ujde, byť by se tu dala najít spousta hloupostí- německá armáda dostává na prdel od pěti vesměs akcí neprověřených odbojářek. Výborně zvládla roli především krásná Sophie Marceau, především za ní 7/10... Výstižní komentář: Smok.(18.10.2012)

 • Fr
  ***

  Tento film je věnován památce žen, které se vzepřely nacistické zvůli… Je jich 5 a vyrážejí na misi do Francie. Elitní komando, které má den na secvičení. První akce – budiž, žádné velké plánování, ale splní to účel. Jak vojenský, tak divácký. Sice holkám moc nevěřím, ale vše táhne S.Marceau, které je v pohodě. Charaktery ostatních jsou naznačeny jen lehce a projevují se až při další akci, respektive při řešení nesnází, které se vyskytnou při plnění dalšího úkolu. Amatérky bez výcviku si však uvědomí, že válka je svině a že bez nich by to nešlo. Ne nebojte se, nestanou se z nich nesmrtelné bojovnice. A snad právě ta naivita dělá film zajímavým. Emočnější představení přináší hlavně výslech gestapa (ještě aby taky ne!). Takže pokud máte rádi příběhy z 2.světový, S. Marceau, příběh, který sice nenudí, ale nepřinutí hledat, co vše v něm je pravda – nebojte se. Jen upozorňuji, že ty ženský chvílemi děsně ,,štvou“. Prostě ženský… PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *** Co uvidíme (možná) příště? Scénář k akční pecce z téhož období, jen zasazené do Čech s názvem Sebevražedné komando je skoro hotov. V hlavních rolích uvidíme Dolly Buster, Silvii Saint a Ivetu Bartošovou! Koho asi bude hrát J.Pomeje?(28.4.2009)

 • Malarkey
  ***

  Síla odvahy je neskutečně sympatický film. Líbilo se mě, jak se Francouzi nebáli vystrčit najevo, že špionky, díky kterým se nezhatil plán Dnu D, byli vlastně kurvy. Nicméně i to bylo ve skutečnosti trošku uhozený, a divím se, že to vůbec dopustili. Nicméně se povedlo, i když s velkým štěstím, ale povedlo. Mě ale jen mrzelo, že jedinej člověk, kterej si ve filmu skutečně zasloužil pozornost byla Sophie Marceau. Zbytek je průměr a od toho se pak odvíjí i samotný film.(20.12.2011)

 • Enšpígl
  ***

  Jsem rád, že konečně někdo natočil příběh z druhé světové války, kde prim hraje ženský odboj, to každopádně. Ano jistě, odvaha, přátelství, čest, to všechno má v celkem napínavém příběhu své místo, ale když je film na motivy skutečných událostí, tak nemůže vypadat jak zfilmovaná představa Hurvínka o válce. Takhle to totiž vyznívá, že by stačilo vzít dvě, tři prodavčky z Alberta a za pár minut by byla celá nacistická říše poražená. Přitom stačilo, aby si někdo víc pohrál s detaily, například s přepadením vozu.(10.8.2009)

 • - Louise sa v roku 1949 vrátila späť do Francúzska, kde sa vydala, obdržala Vojnový kríž a získala titul Rytier čestnej légie. Ako 98 ročná a bezdetná v roku 2004 zomrela. (Smok)

 • - Když letí děvčata na začátku filmu do Francie, tak má jejich letadlo na sobě pruhy. Jenže tyto pruhy se na letadla malovaly až v den D, kdy došlo k vylodění v Normadii, aby se lépe rozpoznali Spojenci od Němců. (Rodriguez)

 • - Film podle skutečnosti o Lis Villameurové, která byla ve službách SOE od roku 1942 do roku 1945. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace