Gérard Depardieu byl výbornej, celkově byl film příjemný překvapení. Srovnání s Koljou je úplně zcestný, tohle není jiná liga, ale úlpně jinej sport, jak by řekl Tarantino. Ne že by se mi Kolja líbil víc, ale je to úplně jinej žánr filmu. Určitý podobnosti se najdou, ale je to jako srovnávat Strážce vesmíru a Vesmírnou Odysseu. 60%(7.5.2010)

Spíš drama nežli komedie. O malém chlapci, který měl štěstí na svou dočasnou náhradní rodinu - a o náhradních rodičích, kterým přineslo štěstí svěřené dítě … Protože právě děti někdy donutí dospělé podívat se z jiného úhlu na sebe i na svět a jeho problémy - včetně národních zájmů, mocenských ambicí a náboženských rozdílů. P.S.: Podle skutečných událostí.(7.5.2010)

Nie je to zrovna jeden z tých filmov, čo by som potreboval opakovane vidieť, ale neľutujem jeho pozretie. Trošku ma prekvapilo, že samotní francúzi sa vykreslili aký v skutočnosti sú a asi celkvo ľudstvo. Predsudky, rasizmus, netolerancia, prehnaný nacionalizmus a ďalšie rakoviny ľudstva.(6.4.2015)

Depardieu sa zase predviedol, v ľudskom príjemnom filme, kde bolo aj veselo, aj dramaticky aj taký ten jemnulinký sarkasticko satiricky dotyk na francúzsko v tých rokoch. Slovenska televízia sa zase raz predviedla ... vďaka . :), až teda na ten nešťastný slovenský , :((3.11.2014)

Citlivý film o (ne)toleranci, za jehož vlastnění a veřejnou produkci možná už brzy budou velbloudí kovbojové s ručníky na kebulích uplatňovat v Evropě právo šarí’a.(13.11.2014)