Depardieu sa zase predviedol, v ľudskom príjemnom filme, kde bolo aj veselo, aj dramaticky aj taký ten jemnulinký sarkasticko satiricky dotyk na francúzsko v tých rokoch. Slovenska televízia sa zase raz predviedla ... vďaka . :), až teda na ten nešťastný slovenský , :((3.11.2014)

Gérard Depardieu byl výbornej, celkově byl film příjemný překvapení. Srovnání s Koljou je úplně zcestný, tohle není jiná liga, ale úlpně jinej sport, jak by řekl Tarantino. Ne že by se mi Kolja líbil víc, ale je to úplně jinej žánr filmu. Určitý podobnosti se najdou, ale je to jako srovnávat Strážce vesmíru a Vesmírnou Odysseu. 60%(7.5.2010)

Spíš drama nežli komedie. O malém chlapci, který měl štěstí na svou dočasnou náhradní rodinu - a o náhradních rodičích, kterým přineslo štěstí svěřené dítě … Protože právě děti někdy donutí dospělé podívat se z jiného úhlu na sebe i na svět a jeho problémy - včetně národních zájmů, mocenských ambicí a náboženských rozdílů. P.S.: Podle skutečných událostí.(7.5.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $7,754,566(15.12.2009)

Takové malé pohlazení na duši. Snímek o malém Alžirském chlapci a jeho bráchovi a o jejich nelehkém bytí v podmínkách ne úplně seriózním jejich náboženství. Mladší pojmenovaný jménem "Michel" je na tom o chloupek líp, dostane se do dobré rodiny, která ho má ráda, vychovává ho, stará se o něj ... navíc ho chce přijmout za vlastního. Ne nadarmo říká sociální pracovnice, ať si chlapce nenechá přirůst k srdci ...(25.1.2009)