Spíš drama nežli komedie. O malém chlapci, který měl štěstí na svou dočasnou náhradní rodinu - a o náhradních rodičích, kterým přineslo štěstí svěřené dítě … Protože právě děti někdy donutí dospělé podívat se z jiného úhlu na sebe i na svět a jeho problémy - včetně národních zájmů, mocenských ambicí a náboženských rozdílů. P.S.: Podle skutečných událostí.(7.5.2010)

Milý ale ninak nevýrazný film o Alžírském chlapci, který najde svůj domov v jedné Francouzské rodině. Gérard Depardieu odvádí jeho standardní, tedy výborný herecký výkon. 65%(11.11.2008)

Citlivý film o (ne)toleranci, za jehož vlastnění a veřejnou produkci možná už brzy budou velbloudí kovbojové s ručníky na kebulích uplatňovat v Evropě právo šarí’a.(13.11.2014)

Gérard Depardieu byl výbornej, celkově byl film příjemný překvapení. Srovnání s Koljou je úplně zcestný, tohle není jiná liga, ale úlpně jinej sport, jak by řekl Tarantino. Ne že by se mi Kolja líbil víc, ale je to úplně jinej žánr filmu. Určitý podobnosti se najdou, ale je to jako srovnávat Strážce vesmíru a Vesmírnou Odysseu. 60%(7.5.2010)

Překrásná francouzská tvorba! Film u kterého jsem se přísahám ani jednou nenudila a celé dvě hodiny jsem s ním prožila. Příběh o malém nevinném arabském chlapci, který se dostal do sociální péče a našli mu rodinu - manželé Georges,Gisele s chovancem, který u nich pomáhal. Skvěle rozdělené dvě roviny - starost o chlapce a politické události tehdejší Francie, nenávist k jiným rasám a pozdější uvědomění Georgese, že rasa není vše ale že jsou mnohem důležitější věci. Bylo mi chlapečka líto, že si zvykl na oba pěstouny a musel odjet zpět se svou rodinou ale naštěstí se jejich vztahy nepřetrhly. Líbí se mi také fakt, že je to podle skutečné události.(10.3.2012)