Citlivý film o (ne)toleranci, za jehož vlastnění a veřejnou produkci možná už brzy budou velbloudí kovbojové s ručníky na kebulích uplatňovat v Evropě právo šarí’a.(13.11.2014)

Milý ale ninak nevýrazný film o Alžírském chlapci, který najde svůj domov v jedné Francouzské rodině. Gérard Depardieu odvádí jeho standardní, tedy výborný herecký výkon. 65%(11.11.2008)

Nie je to zrovna jeden z tých filmov, čo by som potreboval opakovane vidieť, ale neľutujem jeho pozretie. Trošku ma prekvapilo, že samotní francúzi sa vykreslili aký v skutočnosti sú a asi celkvo ľudstvo. Predsudky, rasizmus, netolerancia, prehnaný nacionalizmus a ďalšie rakoviny ľudstva.(6.4.2015)

Překrásná francouzská tvorba! Film u kterého jsem se přísahám ani jednou nenudila a celé dvě hodiny jsem s ním prožila. Příběh o malém nevinném arabském chlapci, který se dostal do sociální péče a našli mu rodinu - manželé Georges,Gisele s chovancem, který u nich pomáhal. Skvěle rozdělené dvě roviny - starost o chlapce a politické události tehdejší Francie, nenávist k jiným rasám a pozdější uvědomění Georgese, že rasa není vše ale že jsou mnohem důležitější věci. Bylo mi chlapečka líto, že si zvykl na oba pěstouny a musel odjet zpět se svou rodinou ale naštěstí se jejich vztahy nepřetrhly. Líbí se mi také fakt, že je to podle skutečné události.(10.3.2012)

Michou d´Auber potvrzuje výsokou úroveň francouzské kinematografie. Nádherný, citlivý a dojemný příběh malého Alžířana, který se musí nedobrovolně nastěhovat k bývalému vojákovi a jeho ženě, kteří nemohou mít děti. Ten hošík, který hraje malého Michou, by si za svůj výkon zasloužil Oscara, stokrát lepší než nějaký přechválený Kolja. Až na konci jsem zjistil, že se jedná vlastně o film natočený podle skutečné události a malého Michoua mohu potkat zanedlouho v Paříži :-)(20.9.2008)