Hannah Montana

Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana - Film

Komedie / Drama / Rodinný / Hudební

USA, 2009, 98 min

Apriorní nenávist a odpor filmových recenzentů a uživatelů internetových databází plyne pouze z jejich domnělé pozice elity a záštity dobrého vkusu. "Hannah Montana" není špatný film! Je hloupý a ideologicky pochybný. Je to tedy principielně podobný případ jako u "Triumfu vůle". Řemeslo podřízené oslovení cílového publika je zde precizní. Také se nabízí srovnání s neadekvátně adorovanou klasikou "Čaroděj ze země Oz" (1939). Oba filmy jsou totiž otevřené diametrálně odlišnému čtení – na jedné straně to jsou „neškodné“ filmy pro děti, současně mohou být vnímány jako plytké povrchnosti i ideologicky odporné snímky, ale stejně tak vyzývají ke queer interpretacím.___Haterský bonus pro české nerdy: Když se poprvé objeví hlavní záporák v převlečení za fanouška Hanny Montany, vypadá jako František Fuka. I když později odloží brýle a mimoňský výraz, nerdí klenot - ledvinka - zůstává. Více v recenzi na Aktuálně.cz.(11.6.2009)

• Pepinec

Upřímně řečeno ani krapet netuším, proč vlastně dávám jednu hvězdičku. Ony by totiž daleko více seděly tři křížky. Krásná ukázka toho, co všechno je možné v Americe. Jako by film režíroval sám Chuck Norris, zároveň ho i točil, stříhal, nahrál si hudbu a ztvárnil všechny postavy včetně zvířat. Až tak dokonale pablboidní to bylo. Sladké holčičce leží Vesmír u nohou a ona neví, co se životem. Úžasný návod pro mladé děti, jak se shlédnout ve své vlastní zkáze. Naprosto absurdní byla scéna na závěrečném koncertě pro rodnou vesnici, kdy lidé začali Miley přesvědčovat, aby se i dál vydávala za Hannu Montanu a nechtěla být sama sebou, vždyť jen tak přece dojde životnímu naplnění. Nepochopitelné - to si vážně mají mladí odnášet z filmů takováto ponaučení? Jejdamane, to ať už raději koukají na ubohosti podobné VéKáVéčkům nebo zrůžovělým ordinacím, kde je největším problémem člověka to, s kým kde jak a proč. Má cenu zmiňovat se o hudbě? První skladba jako druhá, třetí skladba jako čtvrtá, pátá skladba jako první, šestá skladba k usmrcení... A tak jedinými světlými body na tomto teenagerovském armagedonu shledávám country-hip-hopovou skladbu ve stodole, a skutečnost, že si ve filmu zahráli skutečný otec s dcerou, a sice Billy Ray a Miley Cyrusovi.(13.6.2009)

• Zíza

Jednou jsem se zasmála, bohužel netuším čemu to bylo, ačkoliv jsem film před vteřinou vypnula... njn. Nesnášim, když se "záporák" napraví. Nesnášim ty patetický kecy. Nesnášim toho docela dost na tomhle filmu. Ale Hanča má štěstí, že zpívat jakž takž umí, to mě aspoň chvíli drželo, abych nevybuchla cynickým smíchem a nezkropila obrazovku sarkasmem. Hodně, hodně slabá 1*(16.11.2009)

• becki_tu

Největší problém filmové Hannah Montany je v tom, že je určen poněkud jiné generaci než jsem já. Chápu, že děcka se smějou všemu co vidí, ale my odrostlejší už zdaleka ne a už vůbec ne křečovitě rádobyvtipným scénám, kterých je ve filmu bohužel víc než požehnaně. Hannah však na druhou stranu překvapivě získává body ve vážnějších pasážích a za zmínku stojí i pohodový pop-rockový soundtrack. Pokud tedy hledáte serióznější zábavu a romantiku, u Disneyho ji raději nehledejte.(11.8.2009)

Cukrátka od Disneyho mě nikdy urazit nebo znechutit nemohla. Spíš naopak. I proto mě mrzí, že je Hannah dějově nebývale vybrakovaná a já svých celých 50% dávám za tu sladkou tvářičku a přesně padnoucí songy podlamující moje popová kolena. A to, že z téhle podívané musí na amerických maloměstech pukat vzteky, mi na tváři doteď vyluzuje nebývalý úsměv. Třetí hvězda částečně z trucu. Nic mě neštve víc než automatická vlna na všechny dospívající holky, které jsou přece "typicky americké".(16.6.2009)