Hannah Montana

Hannah Montana - Film

Komedie / Drama / Rodinný / Hudební

USA, 2009, 98 min

• Webb

Ufff!!!! To byla ale síla. Prvních dvacet minut je tak ostře stupidních, že si po nich budete muset nalít panáka, abyste to vůbec rozdýchali a zároveň se připravili na trošku lepší část na venkově, kterou znovu tvoří stupidní scény. [1/10](25.11.2009)

• becki_tu

Největší problém filmové Hannah Montany je v tom, že je určen poněkud jiné generaci než jsem já. Chápu, že děcka se smějou všemu co vidí, ale my odrostlejší už zdaleka ne a už vůbec ne křečovitě rádobyvtipným scénám, kterých je ve filmu bohužel víc než požehnaně. Hannah však na druhou stranu překvapivě získává body ve vážnějších pasážích a za zmínku stojí i pohodový pop-rockový soundtrack. Pokud tedy hledáte serióznější zábavu a romantiku, u Disneyho ji raději nehledejte.(11.8.2009)

• Chrustyn

Infantilní podívaná pro naivní a nenáročné holčičky o dívce, kterou proslavilo její alter ego, které bez blonďaté paruky nikdo neodhalí. Film je plný hodně blbýho, infantilního humoru, nezáživných písniček, špatných herců a disneyovských moralních ponaučení. Jen pro odvážné.(25.12.2009)

Apriorní nenávist a odpor filmových recenzentů a uživatelů internetových databází plyne pouze z jejich domnělé pozice elity a záštity dobrého vkusu. "Hannah Montana" není špatný film! Je hloupý a ideologicky pochybný. Je to tedy principielně podobný případ jako u "Triumfu vůle". Řemeslo podřízené oslovení cílového publika je zde precizní. Také se nabízí srovnání s neadekvátně adorovanou klasikou "Čaroděj ze země Oz" (1939). Oba filmy jsou totiž otevřené diametrálně odlišnému čtení – na jedné straně to jsou „neškodné“ filmy pro děti, současně mohou být vnímány jako plytké povrchnosti i ideologicky odporné snímky, ale stejně tak vyzývají ke queer interpretacím.___Haterský bonus pro české nerdy: Když se poprvé objeví hlavní záporák v převlečení za fanouška Hanny Montany, vypadá jako František Fuka. I když později odloží brýle a mimoňský výraz, nerdí klenot - ledvinka - zůstává. Více v recenzi na Aktuálně.cz.(11.6.2009)

• Rosaviva

Umlčte jí už někdo proboha!(17.11.2009)