Ten kluk

Scénografie:

Jon Henson

Kostýmy:

Julian Day

Nebudu tak nadšený jako festivaláci - každopádně snímek má myšlenku a slušný spád ze začátku a na konci.(22.2.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $113,662Tržby Celosvetovo $353,681(14.12.2008)

Britský snímek o chlapci, jenž se díky špatným vlivům dostal na mnoho let do vězení. Z něho pak vychází jako napravený člověk snažící se začlenit do společnosti, bohužel stále pronásledovaný minulostí. Našel si práci, poznal nové lidi a činy minulosti skryté na dně řeky se postupně vyplavují na hladinu, kde tak snadno neuniknou veřejnému zraku. Pocity ze zhlédnutí mám ale chudší než jsem očekával. Herecké výkony jinak povedené, scénář zručný (který ale nepřekvapí), příběh a jeho zpracování je už slabší a režie pouze průměrná.(14.8.2010)

Zajímavé a silné britské drama, jehož největší možný potenciál však zůstal nevyužit. Ta největší síla tohoto filmu je možná skryta v tom, že počas sledování čekáte na ten nějaký, jeden okamžik, v němž by vás dokonale zamrazilo a v němž byste se dozvěděli, co tak strašného se tenkrát vlastně stalo. Minulost je zde předkládána pomocí flashbacků, o nichž jsem se domnívala, že mě mají připravit na "ten" krutý zločin a na mrazivé momenty či záběry. Chlapec A mi neukázal celý svůj příběh. Postrádala jsem větší rozvedení, propracování a objasnění tehdejších skutků. Zvláště závěrečné záběry (soud, odtáhnutí dívky či pověšení chlapce) jsou jakoby jen kousky puzzle, které do sebe však s koncem filmu nezapadly. Nějak jsem čekala, že celá minulost by měla vystoupit na povrch, spojit se do jednoho celku a ukázat mi všechnu tu špínu, která je tu zpracována spíše jen v útržcích. Ale možná to byl záměr. Neukázat vše, jen diváka navnadit, aby sám přemýšlel, jak to bylo. Andrew Garfield svou roli zvládl skvěle. A ač mi do role nového Spideyho zatím vůbec nesedí (nikdo nedokáže být jako Tobey a jeho Peter Parker:), možná bych si na něj i zvykla. Chlapec je sympatický a má talent.(12.9.2011)

Citlivé drama o hříchu z mládí, podkresleno nástrahami v pozdějším životě...a na mě podobné témata dokáží hodně zapůsobit a přinutí mě zamyslet se nad prezentovaným problémem, který je bohužel v civilizovaném světě, jak ho známe, na denním pořádku. Andrew Garfield buď jen prkenně hraje ustrašeného kluka skrývajícím svou minulost, ale spíše si myslím, že na počátku své herecké kariéry dozrál natolik, aby podal ten nejlepší herecký výkon, který se bude jen těžko překonávat. Pro podobné filmy mám slabost a nesnažím se v nich hledat to špatné, to stereotypní, když na mě dokáže snímek zapůsobit jako Boy A, tak už to něco znamená...80%(17.3.2015)

• - Boty, které Jack/Erik (Andrew Garfield) dostane na začátku filmu od kurátora, jsou Nike Air Max 90 - Escape v barvě natural/black-greenend brown. (FFilipCZ)

• - Eric (Alfie Owen) o svém novém šéfovi říká, že je jako David Brent. To je hlavní postava kultovního britského seriálu Kancl (od r. 2001). (DJDVD)

• - Film je voľne inšpirovaný skutočnou udalosťou z roku 1993, kedy dvaja chlapci uniesli a zavraždili trojročného Jamesa Bulgera. (Avathar)