poster

Ten kluk

 • Česko

  Chlapec A

  (neoficiální název)
 • Velká Británie

  Boy A

 • Slovensko

  Chlapec A

Drama

Velká Británie, 2007, 100 min

Režie:

John Crowley

Scénář:

Mark O'Rowe

Kamera:

Rob Hardy

Střih:

Lucia Zucchetti

Scénografie:

Jon Henson

Kostýmy:

Julian Day
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ****

  Abych pravdu řekl, ze začátku jsem nevěděl, na čem si vlastně stojim, protože jsem vlastně nevěděl do čeho jsem se to zamotal, no a tak to všecko na mě vyplyvlo, zničehonic, příběh, který vlastně za shlédnutí rozhodně stojí, jenom mi v tom ze začátku dělal hodně veliký guláš a ten ne a ne setřást, až pak tak po třetině filmu vlastně vím, o čem to všecko vlastně je, a kam to všecko směřuje, protože to není nic jiného než depresivní výpověď, promarněného života, na který ani pes nenachčije, a co se nedá zachránit rozumně, ani lidský mozek nezachrání. Škoda právě toho, jak je film depresivní od začátku až do konce, ale na druhou stranu, díky tomu všemu ho nedokážu setřást na hodně dlouhou dobu. Hlavní role, padla Peterovi Mullanovi jako ulitá, a jak scénáristi příběh sfoukli jako svíčku, tak ani já nevěděl, co si o tom všem myslet, a ten konec, ten konec mě naprosto oddělal. No a možná právě proto dávám čtyři hvězdičky, protože to se prostě musí vidět. Silné a působivé to je, to ano, ale možná až moc.(7.12.2008)

 • predators
  *****

  Skrývajíc v sobě hrůzné prohřešky z dětství, začíná Eric nový život. Na minulost nejde zapomenout, ani před ní nelze utéct, ale důležitá je budoucnost a té je třeba jít naproti. Ve své podstatě vynikající dílo, navíc v jisté části trefné do mého oblíbeného hudebního stylu! :-) 85%(26.7.2009)

 • Spiker01
  ****

  Citlivé drama o hříchu z mládí, podkresleno nástrahami v pozdějším životě...a na mě podobné témata dokáží hodně zapůsobit a přinutí mě zamyslet se nad prezentovaným problémem, který je bohužel v civilizovaném světě, jak ho známe, na denním pořádku. Andrew Garfield buď jen prkenně hraje ustrašeného kluka skrývajícím svou minulost, ale spíše si myslím, že na počátku své herecké kariéry dozrál natolik, aby podal ten nejlepší herecký výkon, který se bude jen těžko překonávat. Pro podobné filmy mám slabost a nesnažím se v nich hledat to špatné, to stereotypní, když na mě dokáže snímek zapůsobit jako Boy A, tak už to něco znamená...80%(17.3.2015)

 • Traffic
  *****

  Film jednoznačně táhne Garfield svým přesvědčivým ztělesněním zakřiknutého lůzra, nešťastné hříčky osudu. Hořkosladké momenty rozhodně potěší všechny tuzemské hřebejkofily; díky jedinečné britské atmosféře a sociální/celospolečenské kritice jde ale naštěstí přece jen i o něco víc. Dvě roviny příběhu do sebe postupně zapadají jako skládanka, jejíž závěrečný dílek možná až příliš tlačí na emocionální pilu. Přesto za 5, nemohl jsem od toho odtrhnout oči.(6.9.2009)

 • Tomco
  ****

  Zaslúžená Bafta pre Garfielda. Už prvý záber na neho za asistencie skvelej hudby dokazuje, že pôjde o veľmi silnú látku s ideálne vybratým hercom. Radosť sa pozerať na výkon tohto chlapca. 80%(14.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace