poster

Ten kluk

 • Česko

  Chlapec A

  (neoficiální název)
 • Velká Británie

  A Boy

 • Slovensko

  Chlapec A

Drama

Velká Británie, 2007, 100 min

Režie:

John Crowley

Scénář:

Mark O'Rowe

Kamera:

Rob Hardy

Střih:

Lucia Zucchetti

Scénografie:

Jon Henson

Kostýmy:

Julian Day
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $113,662Tržby Celosvetovo $353,681(14.12.2008)

 • Bebacek
  *****

  Velmi pěkné narativní hrátky, přesvědčivost, emocionalita a oduševnělost.(3.10.2008)

 • Sobis87
  *****

  Britský Zločin a trest v duchu neorealismu. Stejně jako Dostojevského Raskolnikova i titulního „Boy A“ tíží břímě v podobě zločinu a i pro něho je navázaní heterosexuálního vztahu (v klasickém filmu doplňující příběhová linie ovlivňující tu hlavní) příčinou obratu v jeho životě/povaze. Boy A je převážně intimním dramatem s psychologicky propracovanými charaktery, kterým samozřejmě dominuje ústřední antihrdina perfektně zahraný Andrewem Garfieldem táhnoucím prakticky celý film. Hlavní linku obohacující flashbacky postupně odhalují podstatu hrdinova zločinu, zatímco filmová současnost dále rozvíjí jeho trest, který pobytem ve vězení rozhodně neskončil, neboť cejch kriminálníka se těžko smazává. Tento film je velmi působivým příběhem člověka snažícího se znovu socializovat a jako takový funguje skvěle.(10.2.2010)

 • Pluhy
  *****

  Myslím, že "Chlapec A" byl příjemným překvapením pro všechny návštěvníky varského festivalu. Strhující příběh chlapce, který se vrací z věznice do běžného života s novým jménem a bez žádných základních kamenů. Pomocí skvěle zakomponovaných flashbacků zjišťujeme jeho minulost. Perfektně natočený snímek a báječný hlavní hrdina, kterého si zamilujete. Už se nemohu dočkat na další snímek Johna Crowleyho.... jen tak dál...(8.7.2008)

 • swamp
  *****

  Další z výborných dramat, které jsem v poslední době viděl. Nemůžu si pomoct, ale tento jednoduchý příběh mě naprosto dostal, současnost, stejně tak jako vzpomínkové flashbacky, jdou ruku v ruce k sice trochu očekávatelnému, přesto velmi vhodně zvolenému závěru. To vše je navíc doprovázeno stylově nesrozumitelným britským (irským?) akcentem.(29.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace