Ten kluk

Scénografie:

Jon Henson

Kostýmy:

Julian Day

Citlivé drama o hříchu z mládí, podkresleno nástrahami v pozdějším životě...a na mě podobné témata dokáží hodně zapůsobit a přinutí mě zamyslet se nad prezentovaným problémem, který je bohužel v civilizovaném světě, jak ho známe, na denním pořádku. Andrew Garfield buď jen prkenně hraje ustrašeného kluka skrývajícím svou minulost, ale spíše si myslím, že na počátku své herecké kariéry dozrál natolik, aby podal ten nejlepší herecký výkon, který se bude jen těžko překonávat. Pro podobné filmy mám slabost a nesnažím se v nich hledat to špatné, to stereotypní, když na mě dokáže snímek zapůsobit jako Boy A, tak už to něco znamená...80%(17.3.2015)

Scénář: Mark O'Rowe .. Začátek dění, potažmo celou úvodní část, zvládl John Crowley velice poutavě. Směsice scén z různých období, spousta tajemných náznaků, návrat napraveného do normálního života s mnoha otazníky. Bohužel se později celkem utápí v nevyrovnanosti jednotlivých scén, které jsou postupně až neúnosně natahované a celé kouzlo tím tak trochu ztrácí. Nejvíce však snímek zrazují papírové náhody, které kontrastují (černá - bílá) s chlapcovou minulostí a doprovázení jeho přítomné řazení zpět do společnosti. V herci Andrew Garfield má film dostatečně silnou oporu, aby byl poutavý, námět je také zajímavý, ale zpracováním stojí pouze lehce za hranicí průměru.(25.9.2008)

Vůbec se nedivim, že je to hodně oceňovanej snímek, jelikož se jedná opravdu o špičkový drama, kterýmu dodává na realističnosti ještě takový to britský prostředí a britskej přízvuk většiny postav nebo aspoň mě to tak přišlo a hlavní herec Andrew Garfield je prostě úžasnej. Jinak film si vůbec nehraje na nějaký vyděračský scény a ani nepůsobí jako nějaký silný drama, ovšem v jednoduchosti je síla a tohle to jenom dokazuje, kdy jsem během filmu nezažíval nějakej výbuch emocí, ale přesto to na mě zapůsobilo natolik, že musim dát plný hodnocení(2.11.2008)

Jeden z králů 43. MFF v Karlových Varech.(12.7.2008)

Velmi pěkné narativní hrátky, přesvědčivost, emocionalita a oduševnělost.(3.10.2008)

• - Film je voľne inšpirovaný skutočnou udalosťou z roku 1993, kedy dvaja chlapci uniesli a zavraždili trojročného Jamesa Bulgera. (Avathar)

• - Eric (Alfie Owen) o svém novém šéfovi říká, že je jako David Brent. To je hlavní postava kultovního britského seriálu Kancl (od r. 2001). (DJDVD)

• - Boty, které Jack/Erik (Andrew Garfield) dostane na začátku filmu od kurátora, jsou Nike Air Max 90 - Escape v barvě natural/black-greenend brown. (FFilipCZ)