Ten kluk

Scénografie:

Jon Henson

Kostýmy:

Julian Day

"I když utečeme minulosti a žijem budoucností, vždy nás minulost dožene a i když dostaneme druhou šanci, ostatní nezapomínají, tak jak se snažíme zapomenout mi " Výborně natočené drama s opravdu dobrým příběhem. 80 % (22.1.2011)

Vynikající drama o chlapci, který se snaží zapojit do normálního života. Skvěle napsané a zahrané postavy (Andrew Garfield v hlavní roli je neskutečný) vás udržují v permanentním napětí, co se stane a co se stalo. Velmi smutný film u něhož se mi ulevilo, když jsem zjistil, že je podle knihy a ne podle skutečné události, což klidně mohl být.(11.7.2008)

Skrývajíc v sobě hrůzné prohřešky z dětství, začíná Eric nový život. Na minulost nejde zapomenout, ani před ní nelze utéct, ale důležitá je budoucnost a té je třeba jít naproti. Ve své podstatě vynikající dílo, navíc v jisté části trefné do mého oblíbeného hudebního stylu! :-) 85%(26.7.2009)

Nesmírně silné a působivé britské drama, které pokládá otázky, které se dotýkají celé společnosti. Zaslouží si člověk druhou šanci? Ať už udělá cokoliv? Divák neví, co si má vlastně o hlavní postavě myslet, má pociťovat sympatie? Lítost? Odpuštění? Nebo snad odpor a nenávist? To celé propojení hlavní postavy s divákem je mistrně budované, na začátku divák bádá a pomalu odkrývá osudovou událost a na konci odpověď na zásadní otázku stejně nedostane, v konečném důsledku to však někomu bude stačit na odsouzení hlavní postavy, nebo naopak někdo si tak obhájí své soucítění s hlavní postavou. A když v závěrečné scéně divákovi ukápne slza? Měl by se snad kvůli tomu cítit špatně? Tento film se bude líbit každému jinak, záleží, jak se k danému tématu každý staví. To je na tomto filmu tak výborné. Ještě musím, zmínit Andrew Garfielda, který zde exceluje, neskutečně procítěný výkon.(20.7.2012)

Minulosti sa nezbavíš. Reči o tom že za seba sa netreba obzerať a minulosť je za nami sú len keci a tento film to dáva jasne najavo... do pozornosti dávam nórsky DeUsynlige (2008).(27.1.2010)

• - V jednej z retrospektívnych scén sa mladí Eric a Philip hrajú na Spider-Mana, vystreľujú imaginárne pavučiny a predstierajú let pomedzi mrakodrapy. Herec stvárňujúci dospelého Erica, Andrew Garfield, si neskôr zahral Spider-Mana vo filme The Amazing Spider-Man (2012). (r3plicator)

• - Film je voľne inšpirovaný skutočnou udalosťou z roku 1993, kedy dvaja chlapci uniesli a zavraždili trojročného Jamesa Bulgera. (Avathar)

• - Boty, které Jack/Erik (Andrew Garfield) dostane na začátku filmu od kurátora, jsou Nike Air Max 90 - Escape v barvě natural/black-greenend brown. (FFilipCZ)