Ten kluk

Scénografie:

Jon Henson

Kostýmy:

Julian Day

Už dlouho si nepamatuji, že by nějaký film ze mě vydoloval emoce hned v prních minutách filmu. Snad nejlepší filmová expozice jakou jsem kdy v poslední době viděl. Andrew Garfield je skvělý a nadějný britský herec. Na to že je to jeho první celovečerní film odvedl víc než vynikající výkon. V jeho kvalitě mu pomáhá Peter Mullan jenž ho během filmu provází. Ale abych zbytečně nechválil jen herecké výkony, tak si pochvalu zaslouží i režisér John Crowley, jehož práci s herci odvedl dobře. Hudba je vložena do správných míst a udržuje atmosféru tak, jak má vyznít. Jediné mínus, které musím vytknout je nedotaženost některých příběhů, které zůstali otevřené. A taky moc velkou gradaci ke konci. Proto jen čtyři hvězdičky.(24.9.2008)

Vynikající drama o problémech začlenit se do společnosti s cejchem vraha... dětského vraha. Snímek má řadu silných scén, příjemnou hudbu, výborného herce v hlavní roli a deprimující závěr.(9.5.2013)

Další z výborných dramat, které jsem v poslední době viděl. Nemůžu si pomoct, ale tento jednoduchý příběh mě naprosto dostal, současnost, stejně tak jako vzpomínkové flashbacky, jdou ruku v ruce k sice trochu očekávatelnému, přesto velmi vhodně zvolenému závěru. To vše je navíc doprovázeno stylově nesrozumitelným britským (irským?) akcentem.(29.9.2008)

Nesmírně silné a působivé britské drama, které pokládá otázky, které se dotýkají celé společnosti. Zaslouží si člověk druhou šanci? Ať už udělá cokoliv? Divák neví, co si má vlastně o hlavní postavě myslet, má pociťovat sympatie? Lítost? Odpuštění? Nebo snad odpor a nenávist? To celé propojení hlavní postavy s divákem je mistrně budované, na začátku divák bádá a pomalu odkrývá osudovou událost a na konci odpověď na zásadní otázku stejně nedostane, v konečném důsledku to však někomu bude stačit na odsouzení hlavní postavy, nebo naopak někdo si tak obhájí své soucítění s hlavní postavou. A když v závěrečné scéně divákovi ukápne slza? Měl by se snad kvůli tomu cítit špatně? Tento film se bude líbit každému jinak, záleží, jak se k danému tématu každý staví. To je na tomto filmu tak výborné. Ještě musím, zmínit Andrew Garfielda, který zde exceluje, neskutečně procítěný výkon.(20.7.2012)

Silná dráma v komornejšom podaní, presne tak, ako to mám rád. Fincherov film Social network som videl o čosi skôr, preto mi bol hlavný predstaviteľ strašne povedomý. J. Crowley urobil dobrý ťah, pretože to bol hlavne on kto ťahal jeho film. Naozaj sa črtá skvelý herecký talent a tento film je mu šitý doslova na mieru. Ceny za herecký výkon sú naozaj oprávnené a svojím presvedčivým výkonom dodáva filmu vnútornú silu. Celý film divák drží hlavnému predstaviteľovi palce, pretože napriek tomu čo urobil, cíti, že je to dobrý chlapec, ktorý sa iba dal zlákať nepodareným kamarátom. Jeho postupné začleňovanie do spoločnosti aj love story mu dodávajú sebavedomie i silu napredovať. Život je ale sviňa a vždy sa niečo poserie. Možno mohol skúsiť žiť niekde inde, možno to mohol riešiť ináč, no rozhodol sa tak ako sa rozhodol. 80%.(28.9.2011)