poster

Ten kluk

 • Česko

  Chlapec A

  (neoficiální název)
 • Velká Británie

  Boy A

 • Slovensko

  Chlapec A

Drama

Velká Británie, 2007, 100 min

Režie:

John Crowley

Scénář:

Mark O'Rowe

Kamera:

Rob Hardy

Střih:

Lucia Zucchetti

Scénografie:

Jon Henson

Kostýmy:

Julian Day
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  ***

  Scénář: Mark O'Rowe .. Začátek dění, potažmo celou úvodní část, zvládl John Crowley velice poutavě. Směsice scén z různých období, spousta tajemných náznaků, návrat napraveného do normálního života s mnoha otazníky. Bohužel se později celkem utápí v nevyrovnanosti jednotlivých scén, které jsou postupně až neúnosně natahované a celé kouzlo tím tak trochu ztrácí. Nejvíce však snímek zrazují papírové náhody, které kontrastují (černá - bílá) s chlapcovou minulostí a doprovázení jeho přítomné řazení zpět do společnosti. V herci Andrew Garfield má film dostatečně silnou oporu, aby byl poutavý, námět je také zajímavý, ale zpracováním stojí pouze lehce za hranicí průměru.(25.9.2008)

 • Malarkey
  ****

  Abych pravdu řekl, ze začátku jsem nevěděl, na čem si vlastně stojim, protože jsem vlastně nevěděl do čeho jsem se to zamotal, no a tak to všecko na mě vyplyvlo, zničehonic, příběh, který vlastně za shlédnutí rozhodně stojí, jenom mi v tom ze začátku dělal hodně veliký guláš a ten ne a ne setřást, až pak tak po třetině filmu vlastně vím, o čem to všecko vlastně je, a kam to všecko směřuje, protože to není nic jiného než depresivní výpověď, promarněného života, na který ani pes nenachčije, a co se nedá zachránit rozumně, ani lidský mozek nezachrání. Škoda právě toho, jak je film depresivní od začátku až do konce, ale na druhou stranu, díky tomu všemu ho nedokážu setřást na hodně dlouhou dobu. Hlavní role, padla Peterovi Mullanovi jako ulitá, a jak scénáristi příběh sfoukli jako svíčku, tak ani já nevěděl, co si o tom všem myslet, a ten konec, ten konec mě naprosto oddělal. No a možná právě proto dávám čtyři hvězdičky, protože to se prostě musí vidět. Silné a působivé to je, to ano, ale možná až moc.(7.12.2008)

 • Rob Roy
  ****

  Je mi smutno z toho, že se Garfield zakopal ve Spidermanovi. 90%. P.S. Opět perfektní kamera Roba Hardyho.(30.11.2013)

 • Pluhy
  *****

  Myslím, že "Chlapec A" byl příjemným překvapením pro všechny návštěvníky varského festivalu. Strhující příběh chlapce, který se vrací z věznice do běžného života s novým jménem a bez žádných základních kamenů. Pomocí skvěle zakomponovaných flashbacků zjišťujeme jeho minulost. Perfektně natočený snímek a báječný hlavní hrdina, kterého si zamilujete. Už se nemohu dočkat na další snímek Johna Crowleyho.... jen tak dál...(8.7.2008)

 • swamp
  *****

  Další z výborných dramat, které jsem v poslední době viděl. Nemůžu si pomoct, ale tento jednoduchý příběh mě naprosto dostal, současnost, stejně tak jako vzpomínkové flashbacky, jdou ruku v ruce k sice trochu očekávatelnému, přesto velmi vhodně zvolenému závěru. To vše je navíc doprovázeno stylově nesrozumitelným britským (irským?) akcentem.(29.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace