Ten kluk

Jon Henson

Kostýmy:

Julian Day
  • Dadel

Asi jsem viděl nějaký úplně jiný film, nějakou hloupou, nudnou, klišovitou vyprávěnku o nějakém chudáčkovi kriminálníčkovi, který se vrátí z basy a diví se, proč ho lidi nemají rádi, a se kterým bych snad měl (aspoň jsem měl ten pocit) podle autorů filmu sympatizovat, což je zcela "pod mou rozlišovací schopnost", protože dotyčný, a spolu s ním i většina ostatních postav, je opravdu velice nesympatický, a chová se jako idiot. Jediné, na co se dalo dívat, byly flashbacky do jeho dětství, ale ty zabíraly jen asi pětinu filmu. Takže někdo mi prosím vás, pošlete ten pravý "Boy A", kterého tu tak vychvalujete, dík.(28.9.2008)

Vynikající drama o problémech začlenit se do společnosti s cejchem vraha... dětského vraha. Snímek má řadu silných scén, příjemnou hudbu, výborného herce v hlavní roli a deprimující závěr.(9.5.2013)

Velmi pěkné narativní hrátky, přesvědčivost, emocionalita a oduševnělost.(3.10.2008)

Vezměte hromádku malých, ale osobnost formujících dílků a složte je do celku - rozmnoží se na hromadu neštěstí... přesně takový osud byl připraven pro Erica - zasloužila se o něj především nejbližší rodina - jaké to musí být, vracet se do domova, kde tě nemilují, kde nemáš zastání před zlým světem, z nelásky a lhostejnosti podvědomě utíkáš pod ochranu ještě většího zoufalce, než jsi sám, s ještě větší nenávistí v srdci. A i když se zázrakem zvedneš z prachu a výčitek, zase je strach hlavním pocitem, vstáváš i usínáš s otázkou, kdy tě minulost dožene a přes všechno, co ti namlouvají, víš, že ten pravý trest přijde ve chvíli, kdy konečně začneš žít. A já, z pozice diváka a svědka teď nevím, jestli zaslouženě, jistě, každý má dostat druhou šanci, jinak to však budou vidět rodiče mrtvé dívky... Velmi dobře je do příběhu zakomponována i druhá linie, která potvrzuje, že dětství jen napůl po sobě zanechává vztahové vzduchoprázdno. Hezký a zároveň i krutý film, stejně, jako sám život. Výborní Andrew Garfield a Peter Mullan.(14.4.2012)

Sarkastický výsměch všem těm upištěným peticiím občanů a "osvíceným" starostům obcí, do nichž se má vrátit člověk, který si odpykal svou vinu. Pohled "z druhé" strany, ze strany člověka, vůči kterému jeho okolí odmítá ctít daná pravidla, že odpykaná vina už není vina, právě proto, že je odpykaná. Všem kolem něj je úplně jedno, že není-li tohle respektováno, pak takový čloěvk nemá kam jít, že mu upírají na tomto světě jekékoliv místo - že tím páchají zločin. Citlivý a přesvědčivý film.(12.9.2011)