Zevlovat a prudit

Observe and Report

Kráľ shopping centra

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2009, 86 min

"Svět nepotřebuje dalšího slabocha. Právě teď svět potřebuje svého hrdinu."(4.5.2010)

Těžce rozprouplný film. Hlavní postava mi nedělá problém ani nejmenší, ale děj mi připadá tak zvláštní, depresivní, ale i tak koukatelný, že mé hodnocení je amplitudou od 1 do 5. Komedie bych z označení vyškrtnul nebo minimálně doplnil o další žánrová zařazení.(2.2.2010)

"Do you think it was my fault that dead left?" - "Definitely." Ukrutně upřímný film o údělu buranství, který nemá konkurenci. Nesympatičnost hlavní postavy je pak základní stavební kámen snímku a jakožto takovým jím nelze logicky opovrhovat.(18.1.2011)

Chápu to mrzce nízké hodnocení - je těžké smát se hlavní postavě, která je učiněným etalonem buranského zmdrství. S takovými se potýkáme dnes a denně (pokud jím nejsme zrovna my sami, ale kdo je schopen takové sebereflexe) a je jedno zda pracuje v americkém, německém nebo českém obchoďáku. Nikdy nevíme zda je litovat nebo kopnout za jejich nabubřelé kecy ... Rogena bych přirovnal k Gervaisově postavě z Kanclu, film samotný je diametrálně odlišný - černá komedie a zároveň sociální studie agresivního a nedoceněného blba, který si svou vlastní méněcennost kompenzuje velkou bouchačkou a potřebou moci, ale přitom má minimum našich sympatií. ... Hillově jinak dokonale natočenému filmu (na debut, klobouk dolů) chybí snad jen cílenější tah na branku a prokreslenější dějová linie, jde spíše o epizodky z mizerného života, který kolem nás žije každý třetí.(14.7.2010)

Tak nějak nevím, chvilkami jsem se slušně bavil a chvilkami jsem se zase nudil. Rogen mně vůbec nevadil, naopak si myslím, že nebýt jeho, tak šlo všechno do kopru, ale ani on ze scénáře víc vytáhnout nemohl. Takže celkově průměr.(5.12.2009)

• - Poté, co se Sethovi Rogenovi během filmování v nepříznivém ovzduší v Novém Mexiku, nabyl herec přesvědčení, že by měl zhubnout. (cvaky32)

• - Skladba znějící při závěrečné scéně během honičky za nudistou v nákupním centru je "Where is my Mind" od kapely Pixies, která se objevila již v závěrečné scéně a titulcích filmu Klub rváčů (1999). (8Dandee)

• - Role detektiva Harrisona byla původně napsána pro Dannyho R. McBrida .Ten jí musel odmítnout kvůli závazkům k jiným projektům. Roli tak dostal Ray Liotta. (cvaky32)