Zevlovat a prudit

Kráľ shopping centra

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2009, 86 min

• Davies182

Největší zápor je v dialozích a rádobyvtipných větách, které mají z Observe and Report dělat komedii, ale bohužel snímek snižují k prachsprosté zhovadilosti ala Kameňák. Z čeho autoři zamýšleli udělat parádní vtípek nenápadně vsunutý do smysluplné věty, z toho se vyklube akorát trapný okamžik. Postavy konverzují, a ke konci plácnou totální nesouvislou (většinou oplzlou) blbost: diváku, směj se. A takových "vtipů" je v celém filmu spousta! Ne, že bych se několikrát neušklíbnul, ale kromě Setha Rogena, Raye Liotty a scénky se skejťáky není o co stát. Nehledě na to, že tvůrci trapně kopírují Superbad co se týče "nápadu s penisy". Zklamání... no more!(23.1.2010)

Přesně jak tvrdí většina komentářů: buď vydýcháte hlavní nesympatickou a idiotskou postavu anebo to nedáte! V tom případě ale palte pryč a Odpad! si nechte od cesty!(16.10.2012)

A co na to Adorno a Horkheimer?(16.2.2010)

Já byl spokojen nadmíru. I přes očividná negativa, jako je občas pocit, že scénárista si připravil až moc nahodilých scének, které pak násilně lepil za sebe bez zřejmého významu. Ale nemohu si pomoci, fuckujícího Rogena jako zabedněného násilnického i maniakálního hlídače v obchoďáku jsem si zamiloval. Stejně tak jako výbornou postavu Raye Liotty. Některé scény (skejťáci, závěrečná honička s exhibicionistou, bitka s policisty v hale) jsou naprosto kulervoucí, takže velice rád některé nedotaženosti filmu rád odpustím. Ač jak koukám, jsem jeden z mála.(9.8.2009)

Derek Zoolander ma buranskeho nasledovnika. Sice postrada jeho lehkost a obcas az zbytecne moc tlaci na retardovanou pilu, zato je ale obklopen spoustou samoucelne nahoty (ne vzdy zenske) a neboji se otevreneho nasili na teenagerech. No a kombinace: Zpomalovacka + Rogen + Queen muze byt za urcitych podminek smrtelna.(3.8.2009)