Zevlovat a prudit

Observe and Report

Kráľ shopping centra

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2009, 86 min

Přesně jak tvrdí většina komentářů: buď vydýcháte hlavní nesympatickou a idiotskou postavu anebo to nedáte! V tom případě ale palte pryč a Odpad! si nechte od cesty!(16.10.2012)

• choze

Ani by nevadilo, že je Rogen za takové nesympatické hovado, ale ten film prostě není vtipný.(6.5.2015)

Já byl spokojen nadmíru. I přes očividná negativa, jako je občas pocit, že scénárista si připravil až moc nahodilých scének, které pak násilně lepil za sebe bez zřejmého významu. Ale nemohu si pomoci, fuckujícího Rogena jako zabedněného násilnického i maniakálního hlídače v obchoďáku jsem si zamiloval. Stejně tak jako výbornou postavu Raye Liotty. Některé scény (skejťáci, závěrečná honička s exhibicionistou, bitka s policisty v hale) jsou naprosto kulervoucí, takže velice rád některé nedotaženosti filmu rád odpustím. Ač jak koukám, jsem jeden z mála.(9.8.2009)

• Cervenak

Zásadný problém - hlavným hrdinom je klasický príklad toho, čo tu v Európe nazývame "totálne vypatlaný americký debil". Extrémne nesympatická postava, zabíjajúca aj inak solídne pokusy o vtip či vážnejšie tóny.(8.8.2009)

Je mi jasné, co tím americký básník chtěl říci. Ale přece jen jsme v Čechách a já bych se daleko raději smál naší ubohosti. Zevlovat a prudit by se mohl jmenovat třeba každý přímý přenos besídky našeho parlamentu.(24.9.2012)