Zevlovat a prudit

Observe and Report

Kráľ shopping centra

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2009, 86 min

Celý film se odehrává v obchodáku. Srovnával bych to s filmem Policajt ze sámošky, jinak je to docela pěkná komedie.(5.7.2010)

Na pol ceste ku klasickej hrubozrnej absurdite á la Eastbound and Down. Má to skvelých hercov, dokonca aj vo vedľajších rolách (motherfucking cameo Dannyho McBridea!), fajn soundtrack (Super Freak!), veľa vtipných momentov (záver s naháňaním úchyla je epický!) ... no ten dej je jedným slovom katastrofa. Jediná jeho výhoda je, že je nepredvídateľný, no zvyšok už je len totálny fail.(18.7.2011)

Tohle je přesně film, který mně osobně v zásadě ničím nevadí, ale bohatě stačí vidět ho jednou. A tenhle film má bohužel taky smůlu v tom, že přišel až po docela povedeném filmu "Policajt ze sámošky", a tím pádem neměl příliš šancí zaujmout nějakou originalitou. Ale i přesto se našlo několik věcí, které mě dokázaly pobavit a díky kterým film nedopadl zase tak špatně. Především velmi vtipné byly scény hlavního hrdiny s jeho matkou, u kterých jsem se fakt bavil. Nejzvláštnější ale na téhle komedii je to, že hlavní hrdina má tu zvláštní vlastnost, že dokáže stejně tak být sympatický, jako lézt na nervy. Chvílema mi byl sympatický, ale za chvilku už jsem si říkal, že je to typický zástupce vypatlaných amíků, kteří si myslí, že nad ně není. Celkově tedy film vnímám jako průměrnou komedii o jednom hlídači v jednom obyčejném nákupáku, který má problém sám se sebou a který zřejmě neoplývá nějakým přílišným sebevědomím, a proto se občas chová jako totální vypatlanej blbec, kterej si musí dokazovat, že alespoň někde je kingem. Občas je to vtipné, občas méně vtipné, zkrátka typická americká komedie, která není ani dobrá, ani špatná, ale na kterou se dá rozhodně dívat. Já jsem s výsledkem vcelku spokojený a proto uděluji průměrné tři hvězdy.(19.10.2010)

• Davies182

Největší zápor je v dialozích a rádobyvtipných větách, které mají z Observe and Report dělat komedii, ale bohužel snímek snižují k prachsprosté zhovadilosti ala Kameňák. Z čeho autoři zamýšleli udělat parádní vtípek nenápadně vsunutý do smysluplné věty, z toho se vyklube akorát trapný okamžik. Postavy konverzují, a ke konci plácnou totální nesouvislou (většinou oplzlou) blbost: diváku, směj se. A takových "vtipů" je v celém filmu spousta! Ne, že bych se několikrát neušklíbnul, ale kromě Setha Rogena, Raye Liotty a scénky se skejťáky není o co stát. Nehledě na to, že tvůrci trapně kopírují Superbad co se týče "nápadu s penisy". Zklamání... no more!(23.1.2010)

• Tuxedo

Nevtipnější, bolestivější a prostě VĚTŠÍ zlo než Policajt ze sámošky. Kevin James je oproti nesnesitelnému Sethu Rogenovi král komiků.(6.9.2009)

• - Role detektiva Harrisona byla původně napsána pro Dannyho R. McBrida .Ten jí musel odmítnout kvůli závazkům k jiným projektům. Roli tak dostal Ray Liotta. (cvaky32)

• - Během natáční jedné z bojovích scén Seth Rogen zlomil omylem jednomu z kaskáderu nos, když jej skutečně uhodil do tváře. (cvaky32)

• - Poté, co se Sethovi Rogenovi během filmování v nepříznivém ovzduší v Novém Mexiku, nabyl herec přesvědčení, že by měl zhubnout. (cvaky32)