Nejpůsobivější muzikál všech dob!! Film hledal svůj hlas a divák mohl vnímat kouzelnou love story, nostalgickou hudbu, muzikálová čísla, bravurní choreografii, pěvecké výkony.. Nelze mít favorita, vše drží pohromadě a tvoří naprosto podmanivou podívanou!!(18.1.2006)

Čistá radost. Dřív to byl spíš respekt, dneska už to na mě plně funguje.(6.12.2009)

V 50. a 60. letech vzniklo Zpívání v dešti, Hello Dolly, My Fair Lady, West Side Story... U nás třeba Starci na chmelu nebo Kdyby tisíc klarinetů... Teď tu máme Hairspray a Mamma mia. Někde bude asi chyba.(6.9.2011)

Kdysi jsem četl článek o tom, kdy by si měl správnej chlap zapálit cigaretu. Psalo se, že po dobrém, ale i špatném sexu, jídle, maléru nebo pořádném zadostičunění apod., ale autor úplně zapomněl, že i po dobrém filmu by se měla zapálit. No, v tomhle případě by nepomohla ani krabička :-), abych vystihnul zážitek. Ona už stejnojmená písnička se stala legendou, proto jsem od filmu nečekal nic jiného, než dokonalý zážitek, který naštěstí přišel. Nejen, že je to nejpůsobivější muzikal, ale i výborná romantická komedie, na kterou dlouho nezapomenu, chemie mezi Donem a Kathy fungovala stoprocentně, ale nejlepší byl stejně šašek Cosmo a jeho občasná one man show. Musím se přiznat ke dvoum věcem, ta první není moc lichotivá, ale při přečtění jména "Kelly" jsem byl oslepen a očekával v hlavní roli mojí krásnou Grace, která se bohužel nekonala. A ta druhá, to se musím pochvástat, nenašel jsem bohužel titulky a perfektně to zvádnul i bez nich, takže jsem v podstatě výborný angličtinář :-) Tímhle filmem končí má půlroční odyssea za filmovým bohatstvím a jsem rád, že to bylo právě Zpívání v dešti.(27.6.2008)

Tradičný muzikálový koncept z polovice minulého storočia funguje dodnes na výbornú. Skvele som sa bavil, muzikálové čísla na jednotku, chytľavé, zábavné, proste všetko funguje ako švajčiarske hodinky. Príbeh je klasika, ale poctivá, romantika, humor, všetko sa veľmi vhodne dopĺňa. Vizuálne je to občas prepísknuté, takmer gýč, ale ono to k tomu asi patrí. 85%.(30.11.2013)

• - Cyd Charisse nevedela fajčiť dlhé cigarety, a tak ju to naučil choreograf. (AdamCritic)

• - Vo chvíli, keď sa premieta novouvedený film v kine s názvom "Royal Rascal", je scéna, kde Don Lockwood (Gene Kelly) zhodí zo zábradlia protivníka. Na kraji premietacieho plátna je možné vidieť ruky, ktoré ho v strede pádu pridržia. (AdamCritic)

• - Film přesáhl původní rozpočet o 650 000 dolarů a vyšel na 2 540 800 dolarů, z čehož 157 000 dolarů šlo na kostýmy. Investice se vyplatila, čistý zisk pro studio MGM dělal 7,7 milionů dolarů. (HellFire)