NFR 1989, Oscar 2 nominace: Herečka VR - Jean Hagen, Hudba - M(24.2.2004)

Výborný muzikál a klasika nejenom žánru, ale kinematografie vůbec.(20.4.2003)

Miluju muzikály kvůli jejich pozitivnímu přístupu k životu - je nějaký ještě více pozitivní? Scenáristická i muzikální bomba přesně pro osobních TOP 10.(23.9.2002)

Je to geniální, ale zároveň strašné. Jsem rozvrkočená. Kde je důstojnost? Jaktože nikdo nechápe, že ten příběh je vyfabulovaný? :((27.2.2009)

V dobe, keď sa už človek ľahko môže dostať ku každému filmu - cez net, v kinách, na dvd, - má pocit, že tie najlepšie už pravdepodobne videl, a už len ťažko ho môže niečo prekvapiť. Kulové!!! Od úvodných minút až do posledného nápisu som čumel s otvorenou hubou a hovoril som si: Toto nie je možné! Som na tejto zemeguli 20 rokov a nevidel som najlepší kúsok z môjho obľúbeného žánru muzikálu?! To je neopísateľné! Ale stále lepšie neskôr, než nikdy. Štvorica Gene Kelly, Donald O'Connor, Debbie Reynolds, Jean Hagen nám predvádzajú taký výkon počas celého snímku, že sa to na prvý krát ani nedá stráviť. Ten spev, ten tanec, to prevedenie... A to všetko pred 56timi rokmi! Neuveriteľné... Som šťastný, že som mohol byť svedkom umenia týchto mien. Taký šťastný, ako keď som v meste išiel bez dáždnika v tej najväčšej lejačke, a smial som sa s takým pocitom, aký nám dáva Singin' in the Rain... 96% | SD, PortaPro, EN DTS |(5.3.2009)