Zpívání v dešti má všechno, co od muzikálu vyžaduji, a ještě mnohem víc. Chytlavé písničky, božská taneční čísla, usměvavé hrdiny... a v tomhle případě i unikátní pohled za hollywoodské kulisy. Jeden z důvodů, proč milovat filmy.(13.9.2010)

Absolutně pozitivní, dokonale vtipné a totálně chytlavé. A Jean Hagen v roli Marilyn Monroe. Po právu nejznámější muzikál všech dob.(13.11.2002)

Přiznám se, ze začátku jsem tomu nevěřil. Ale v průběhu filmu to na mě spadlo - ta krásně uvolněná atmosféra, ta nápaditá choreografie (kolik dnešních českých muzikálů má takhle skvělou choreografii? Odpověď je samozřejmě žádný! Trochu zarážející, ne?), ty skvělé písničky! Singin' in the Rain je vlastně takovou muzikálovou verzí Americké noci. Vidíme proces výroby filmu/muzikálových čísel, dabingu, taky se mi líbila ta narážka, že zvukový film prakticky "zabil" některé herce z němé éry, respektive jejich kariéru… Jo, tenhle film není jen přehnaně optimistický muzikál. Je to film s velkým F, je to klasika s velkým K a je to jeden z nejpozitivnějších snímku, co jsem za svůj (poměrně krátký) filmový život viděl. Je to perla starého Hollywoodu, je to neskutečně hravý film, je to… je to… prostě pokud jste tento snímek neviděli a písničku Singin' in the Rain znáte jen z Mechanického pomeranče, rozhodně si tento film sežeňte! 100 %.(14.12.2010)

Nestárnoucí klasika s jednou z nejlegendárnějších filmových scén vůbec. I'm just dancin' and singin' in the rain...(12.10.2003)

• WANDRWALL

Velké osobní zklamání. Tolik jsem o tomhle muzikálu slyšel, ale když jsem si ho pustil, tak obrovská nuda na mě mířila z monitoru, byla k nepřečkání. Jeden hit - Zpívání v dešti - ten filmový muzikál u mě nezachránil. Do té doby už jsem ho slyšel mockrát.(27.8.2010)