poster

Podstata strachu (TV seriál)

 • USA

  Fear Itself

Horor / Povídkový

USA / Kanada, 2008, 13x42 min

Hrají:

Jeffrey Pierce, Rachel Miner, Mircea Monroe, Eric Roberts, Cynthia Watros, Clifton Collins Jr., Colin Ferguson, Josie Davis, Nicole Leduc, James Roday, Maggie Lawson, Marshall Bell, Sonja Bennett, Pablo Schreiber, Michelle Molineux, William B. Davis, Christie Laing, Elisabeth Moss, Russell Hornsby, Stephen Lee, Stephen R. Hart, Niall Matter, Brandon Routh, Jack Noseworthy, Brooklyn Sudano, Cory Monteith, Brett Dier, Larry Gilliard Jr., Briana Evigan, Liam James, Victoria Pratt, Wendell Pierce, Charlie Hofheimer, Melanie Nicholls-King, John Pyper-Ferguson, Barbara Tyson, Walter Phelan, Jessica Parker Kennedy, Gerard Plunkett, John Billingsley, Eric Keenleyside, Shiri Appleby, Jesse Plemons, George Buza, Molly Hagan, Cole Heppell, Camille Guaty, Aaron Stanford, Johnathon Schaech, Doug Jones, Ethan Embry, Brad Kelly, Shelene Yung, Zulay Henao, Stephen Martines, Brent Stait, Samantha Hill, Gillian Barber, Jordan Schartner, Terence Kelly, Sarah Deakins, Jesse Frechette, James D. Hopkin, Sean Hoy, Brendan Prost
(další profese)
 • Nick Tow
  ***

  1x01 The Sacrifice: Obe série Masters of Horror (teraz v produkcii inej televíznej stanice a s novým názvom) naznačili, že budúcnosť horroru sa zrejme skrýva práve v podobných projektoch. Skrátená minutáž tomuto žánru svedčí, podobne ako v literatúre nájdeme viac skvelých horrorových poviedok než románov. The Sacrifice sľubuje, že ani v tejto várke by kvalita nemusela ísť do péčka. Príbeh je síce prostučký ako rozprávka na dobrú noc rozprávaná opitou babičkou oligofrenickým vnúčikom, ale všetko ostatné v tomto "upírskom texaskom masakri" funguje na výbornú: réžia, atmosféra, herci. Moje srdce vampirológa navyše pookrialo aj pri pohľade na hlavného záporáka, ktorý konečne po všetkých tých Bladeoch a Lucy Liu-pírkach vracia deťom noci ich nosferatovsko potkaniu anticharizmu. Teším sa na ďalšie príbehy...(12.6.2008)

 • Campbell
  ****

  The sacrifice - 4/5, Spooked - 4/5, Family man - 3/5, In sickness and in health 1/5, Eater 4/5, Community 3/5, Something with bite 5/5, New year´s day 2/5, Skin & bones 5/5, Chance 3/5, The spirit box 3/5, Echoes 3/5, The circle 3/5..... O hodně slabší seriál než Masters of horror, ale své klady to rozhodně má. Pár dílů je neobyčejně špatných jako třeby Dokud nás smrt nerozdělí který je ukecaný a zápletka za nic nestojí. Nebo tu jsou naprosté bomby jako třeba Something with bite. Nejvíc se mi líbí samotná uvodní písnička Lie Lie Lie, hudba je vlastně jako samostatná poměrně dobrá, stejně jako herci. Sice pár dílů je naprosto tragicky zahranej jako třeby díl New year day´s kterej co se hraní týče za moc nestojí. Eric BAlfour ve 12 díle je ďábelský, stejně tak mě překvapil Eric Roberts ve Spooked. Nevím jestli mám dát 3* nebo 4*. Původně měly být 3* s ohledem na kvalitnější Masters of horror, ale protože takovýhle seriálu zrovna moc není tak s milostí 4*.(26.3.2010)

 • LIVINGDEAD
  *****

  POZOR DÍL 2 až 7 JE TOTÁLNÍ ODPAD !!!! 1x01 The Sacrifice: Tak pokud budou i ostatní díly takové jako tento první, budu velice spokojen. Rozhodně tento seriál vypadá, že bude lepší než "Masters Of Horror"! Těch 40 minut mi uteklo jako voda, bylo napětí, děj se netáhl, dobrý výběr herců, skvělá hudba...... prostě O.K ! Už se těším na další díly. => => => => 1) The Sacrifice - o takovým zvláštním upírovi na samotě u lesa v baráčku s několika blondýnama dávám 5* no a další díl : 2 ) Spooked - TV psychodrama o zakomplexovaném starém poldovi (Eric Roberts), který má vidiny díky prohřeškům z mládí. Děsná nepochopitelná nudná slátanina. Mimochodem, Julie Roberts by měla říct bráchovi, jak něco udělat s tím starým strhaným ksichtem. Je to už starý děděk a ve scénách po 15 letech ho nemuseli ani maskovat. Tomuto dílu dávám ODPAD!! Dávám 5* za díl Fear Itself S01E08 - Skin and Bones - KOST A KŮŽE - Viděl jsem 8 dílů a líbil se mi pouze ten první The Sacrifice. Až do teď. Shlédl jsem totiž KOST A KŮŽI a je to bomba! Napínavý film o tom, jak manžel se svými kamarády v zimě vydal na výpravu. Dlouho se nevraceli a tak si všichni mysleli, že jsou mrtví. On se ale vrátil, jiný, tělo jen kost a kůže...... avšak s ohromnou chutí po ....... (je nutné se na film kouknout a proto nebudu prozrazovat) . Ti co mají AXN SCI-FI doporučuji kouknout 1.1.2009 ve 23:00 hod a v 0:05 hod. Protože český dabing k tomuto filmu je excelentní! Dabér by opravdu měl za dabing obdržet Oscara, protože se opravdu do role vcítil tak, že z toho šla hrůza. Za tento díl dávám celku 5* - prostě mne ohromil. Je nutné ale vynechat díly 2 - 7 !!!!!(9.6.2008)

 • obitus
  ***

  Garrisovi nepřiklepli další řadu Masters of Horror a tak sbalil fidlátka a přestěhoval se na jiný kanál. Koncept zůstal stejný, změnil se pouze název a míra tvůrčí svobody, což je samozřejmě také zásadní problém celého seriálu. Dnes už zkušení harcovníci jako Brad Anderson nebo Ronny Yu totálně vyhořeli, jiní odvedli svůj obvyklý standard (Stuart Gordon, John Landis). Překvapením proto je, že ty nejlepší díly mají na svědomí horroroví začátečnící, případně lidé, kteří se kolem žánru sice motají nějaký ten rok, ale nic kloudného z nich zatím nevypadlo. Mám-li vybrat několik nejlepších epizod, tak rozhodně musím vypíchnout Skin and Bones Larryho Fessendena, který staví na skvělé atmosféře a především úchvatné masce záporáka (mimochodem Fessenden má za sebou už horror Wendigo, zřejmě má z dětství nějaký ošklivý zážitek s indiánem). Dalším kvalitním kusem je úvodní Sacrifice, jejíž klady jsou hodně podobné předchozí povídce. Do třetice bych vybral buď Bousmanovu rozcvičku New Year's Day anebo už zmiňovaného Gordona s (opět) vyvedeným záporákem. Ostatní epizody oscilují někde kolem průměru a ničím se neliší od svých starších sourozenců z Krajních mezí a dalších podobných projektů. Na jedno zhlédnutí jistě neurazí.(14.6.2008)

 • Nettrass
  ***

  Podstata strachu spočívá v tom, že většina povídek je děs a hrůza. 3/5, 3/5, 5/5, 2/5, 2/5, 2/5, 4/5, 3/5, 3/5, 3/5, 2/5, 2/5, 3/5(14.8.2012)

 • - Autorem skladby "Lie Lie Lie" doprovázející úvodní titulky je Serj Tankian, zpěvák skupiny System of a Down. Skladba se nachází na jeho prvním solovém albu "Elect the Dead". (kukentipla)

 • - Všechny epizody byly vysílány v Polsku, Rumunsku, České republice, USA a jsou k dispozici na FEARnet. (Chatterer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace