Mateřské galeje

Materské galeje

Komedie

USA, 2009, 86 min

• Faidra

Tvůrce bych ráda upozornila, že byť to tak v některých případech nevypadá, tak orgánem, který opustí tělo ženy po porodu, je placenta, a nikoli mozek.(12.4.2012)

Umě Thurman jsem tu uštvanou maminu uvěřila. Její manžel mi přišel občas jako lehce nablblý nebo tak trochu jako velké dítě. Škoda, že tenhle film nepůsobí vůbec komediálně a spíše se přesouvá k dramatu, ale tenhle žánr je mu taky na hony vzdálený a proto vznikl tento nezařaditelný kousek, který se snaží působit jako taková sonda do života matek na mateřské.(13.8.2011)

• Tommassi3

"Víte, že 95% uživatelů mobilních telefonů si myslí, že jsou zdvořilí, a přitom 80% ostatních svým voláním obtěžují ?? Nejsou ta čísla trochu v nepoměru ??" ;)(20.11.2013)

• mysiak

Ach kde je tá Uma Thurman, ktorú poznám z Kill Billa alebo Pulp Fiction?...no je z nej neatraktívna, nevtipná a otravná herečka, ktorá hrá v tomto podradnom filme...jej kariéra je asi v ohrození, ináč by som nepochopil, prečo išla do tohto filmu, ktorý smrdí neúspechom na míle...k filmu ako samotnému sa radšej nevyjadrím..česť Ume Thurman, a nech sa radšej pokúsi o návrat...želám si to..lebo toto nie je film pre ňu(16.4.2010)

Rozpočet $5miliónovTržby USA $93,388Tržby Celosvetovo $446,828(7.12.2009)

• - Film vstoupil do britských kin exkluzivně o měsíc dřív než jinde v Evropě, ale přišlo na něj za premiérový víkend pouhých jedenáct diváků. S tržbou 88 liber (2 490 korun) se tak řadí mezi největší propadáky historie. (Andresito)

• - Postavu malého Lucasa si zahrali hneď dvaja chlapci, dvojičky David a Matthew Schallippovci. Podobná situácia sa zopakovala napríklad vo filme Christmas in Wonderland (2007), kde si tiež jednu z hlavných detských postáv zahrali dve herečky, dvojčatá. (metal.storm)