Mateřské galeje

Motherhood

Materské galeje

Komedie

USA, 2009, 86 min

Je pravdou, že někde ze začátku filmu je scéna, kde se na hrdinku navalí tolik chaosu najednou, až mě samotnou ta její neschopnost cokoli v danou situaci vyřešit, rozčilovala. Je pravdou, že posledních cca patnáct minut se zabývá oslavou narozenin šestiletého dítěte, což mě rozčilovalo zrovna tak. Je pravdou, že Uma Thurman tu hraje obyčejnou, celkem nudnou čtyřicátnici, jíž stárání se o dvě předškolní děti zabírá veškerý čas, a Minnie Driver je tady, vzhledem k roli těhule, na pohled tlustá jak prase, ale taky je pravdou, že právě díky přirozenému charizmatu Umy a Minnie se dá na většinu filmu celkem s klidem kouknout (bez nich by šlo ale hodnocení dolů). Jo a mihne se tam Jou Die Foster.(16.8.2011)

• demented

Čúza Uma Thurman pachtiaca sa v každodenných problémoch a nástrahách materstva (čo by si tá krava asi počala, keby mala mať popri tom ešte aj normálne zamestnanie?). Poruke má vždy notebook a píše si do neho rádoby vtipné postrehy a životné múdra na svoj blog. Popri tom sa snaží zapojiť do súťaže a napísať stĺpček o 500 slovách "Čo pre mňa znamená materstvo." To všetko popretkávané "britkými","inteligentnými","vtipnými" dialógmi. Skrátka film "zo života". ZASTREĽTE JU NIEKTO, PROSÍM!(1.5.2010)

• F.man

Chápu, že nejsem cílová kategorie tohodle snímku, ale i z hlediska nějakého formálního filmového pohledu je tohle prostě zvěrstvo. Nuda, šeď, podprůměr a já se divím kam ta Uma Thurman směřuje. Po "Vdané snoubence" je tohle totiž už druhé podobné téma, které Uma točí a ona, jako spíše charakterní herečka, si tímhle pomalu ale jistě podkopává kariéru. Každopádně ta jedna hvězda je za ní. Do you know, that bath toy...?(8.4.2010)

Film ze života o životě, není to příliš dramatické, a už vůbec ne komediální, za to dosti realistické. Možná i díky tomu to není tolik zábavné a může to být pro někoho nuda, ale já si to užil, co to šlo. Uma Thurman podle mě v dost netradiční roli a s působivým vystoupením. Její partner naopak jakoby nehrál a dost film sráží. Minnie Driver byla takovým tím obveselujícím, zklidňujícím elementem. Líbilo se mi, že si to na nic nehraje a padne i pár drsnějších slov, a přitom to působí tak, že takový den není jen o tom, ale je pestrý a jde o to zda to jsme schopni vnímat.(24.7.2011)

• LIVINGDEAD

Nudná stupidní sračka o krávě, která si neumí uspořádat život. Jediná směšná scénka byla, kdy ji při zácpě oslovili "píčo".(11.4.2010)