Mateřské galeje

Materské galeje

Komedie

USA, 2009, 86 min

• demented

Čúza Uma Thurman pachtiaca sa v každodenných problémoch a nástrahách materstva (čo by si tá krava asi počala, keby mala mať popri tom ešte aj normálne zamestnanie?). Poruke má vždy notebook a píše si do neho rádoby vtipné postrehy a životné múdra na svoj blog. Popri tom sa snaží zapojiť do súťaže a napísať stĺpček o 500 slovách "Čo pre mňa znamená materstvo." To všetko popretkávané "britkými","inteligentnými","vtipnými" dialógmi. Skrátka film "zo života". ZASTREĽTE JU NIEKTO, PROSÍM!(1.5.2010)

Umě Thurman jsem tu uštvanou maminu uvěřila. Její manžel mi přišel občas jako lehce nablblý nebo tak trochu jako velké dítě. Škoda, že tenhle film nepůsobí vůbec komediálně a spíše se přesouvá k dramatu, ale tenhle žánr je mu taky na hony vzdálený a proto vznikl tento nezařaditelný kousek, který se snaží působit jako taková sonda do života matek na mateřské.(13.8.2011)

• FilmFan24

Film, jehož cílovým publikem jsou tentokrát ženy, které si "užívají" mateřskou dovolenou. Bohužel jsou každodenní radosti a strasti Elizi, kterou hraje Uma Thurman vylíčeny tak nějak nezáživně. No ono vlastně starání se o děti a manžela není, stejně jako tento film žádné terno.(15.5.2010)

• IQ Tiqe

Odradilo mě to po 5 minutách a od té doby jsem měl po ruce vždy lepší film.(19.6.2010)

• Crocuta

V tomto veskrze nudném filmu o ničem stojí za tu jednu * snad jenom sexy Minnie Driver a její historka s ponorkou :-).(16.6.2010)

• - Postavu malého Lucasa si zahrali hneď dvaja chlapci, dvojičky David a Matthew Schallippovci. Podobná situácia sa zopakovala napríklad vo filme Christmas in Wonderland (2007), kde si tiež jednu z hlavných detských postáv zahrali dve herečky, dvojčatá. (metal.storm)

• - Film vstoupil do britských kin exkluzivně o měsíc dřív než jinde v Evropě, ale přišlo na něj za premiérový víkend pouhých jedenáct diváků. S tržbou 88 liber (2 490 korun) se tak řadí mezi největší propadáky historie. (Andresito)