Mateřské galeje

Motherhood

Materské galeje

Komedie

USA, 2009, 86 min

Umě Thurman jsem tu uštvanou maminu uvěřila. Její manžel mi přišel občas jako lehce nablblý nebo tak trochu jako velké dítě. Škoda, že tenhle film nepůsobí vůbec komediálně a spíše se přesouvá k dramatu, ale tenhle žánr je mu taky na hony vzdálený a proto vznikl tento nezařaditelný kousek, který se snaží působit jako taková sonda do života matek na mateřské.(13.8.2011)

• mysiak

Ach kde je tá Uma Thurman, ktorú poznám z Kill Billa alebo Pulp Fiction?...no je z nej neatraktívna, nevtipná a otravná herečka, ktorá hrá v tomto podradnom filme...jej kariéra je asi v ohrození, ináč by som nepochopil, prečo išla do tohto filmu, ktorý smrdí neúspechom na míle...k filmu ako samotnému sa radšej nevyjadrím..česť Ume Thurman, a nech sa radšej pokúsi o návrat...želám si to..lebo toto nie je film pre ňu(16.4.2010)

• demented

Čúza Uma Thurman pachtiaca sa v každodenných problémoch a nástrahách materstva (čo by si tá krava asi počala, keby mala mať popri tom ešte aj normálne zamestnanie?). Poruke má vždy notebook a píše si do neho rádoby vtipné postrehy a životné múdra na svoj blog. Popri tom sa snaží zapojiť do súťaže a napísať stĺpček o 500 slovách "Čo pre mňa znamená materstvo." To všetko popretkávané "britkými","inteligentnými","vtipnými" dialógmi. Skrátka film "zo života". ZASTREĽTE JU NIEKTO, PROSÍM!(1.5.2010)

Rozpočet $5miliónovTržby USA $93,388Tržby Celosvetovo $446,828(7.12.2009)

Film vám dá přesně to, co vám název napovídá - poznání toho, jaké je mateřství, jaký je život matky na plný úvazek. Libí se mi, že je tak realistický a na nic si nehraje. Žádné velké drama nebo jiné zázraky nečekejte, protože o tom film není a myslím, že ani být neměl. Uma Thurman je úplně jiná než ji znáte, ale přesto skvělá! Dávám 4 hvězdičky a nechápu, jak může někdo tenhle film ohodnotit jako odpad!?(9.2.2010)