poster

Commedia del arte (divadelní záznam)

Komedie

Československo, 1980, 67 min

Komentáře uživatelů k divadelní záznamu (13)

 • Kulmon
  *****

  To se fakt musí vidět. Zcela netradiční divadelní představení, kde můžeme spatřit legendami opřeného Frantu Kocourka, ale hlavně skvělého Bolka Polívku, ty jeho skeče jsou nezapomenutelné a pokud někdo stále ještě pochybuje o jeho herectví, tady mu prostě musí dát za pravdu. Geniální!(10.5.2009)

 • Javert
  *****

  Ač Polívku moc nemusím, jeho skeče jsou jedinečné a nezapomenutelné...(10.6.2008)

 • Aky
  ****

  Je to trochu zbytečně moc ukřičené, ale jinak je to dokonalá klauniáda z dob, kdy byl Bolek Polívka krásný mužský s dokonalou fyzičkou, hýřil nápady a pohyboval se na pomezí mezi pantomimou a klasickým herectvím. Franta Kocourek je druhý takový unikátní zážitek.(26.9.2014)

 • Cubinho
  ****

  Už jen kvůli Bolka to musíte vidět, protože je opět bezkonkurenční. Ty kreace, které zde předvádí, jsou prostě nezapomenutelné :-D(3.9.2010)

 • Carlossss
  *****

  Naprosto dokonalé skeče v podání Polívky, Pechy, Donutila a spol. dělají z jednoho zdánlivě obyčejného televizního záznamu divadelní hry skvělou zábavu. Bavil jsem se a to tak, že skvěle...(11.6.2008)

 • Linda.csfd
  *****

  Dokonalý herecký koncert Bolka Polívky. Prostě magnifique!(19.7.2014)

 • plechulka
  *****

  Už léta miluju "Poslední leč" a všem těm, kdo jsou na tom podobně, tenhle záznam představení doporučuji. I "skrz obrazovku" je to úžasný a závidím všem, kdo to mohli vidět naživo! Lidé mladších ročníků, kteří Polívku znají jen z Manéže (nic proti ní, už léta je to nadprůměrný zábavný pořad!) konečně pochopí, proč je takovým fenomémem - a nejen on, ale i celé Divadlo na provázku!(10.6.2008)

 • jatamansi
  *****

  Kdo neviděl v divadle, neviděl vlastně nic, Bolkovy improvizace bývaly neskutečné a každé představení na Provázku bývalo jiné. Ale navzdory tomu, že přepisy většinou nevycházejí, jednoznačně *****. A díky, že vlastně občas někdo legendární provázek natočil. Jirka Pecha je tak boží, vždycky jsem si jej všímala víc než Bolka, a zůstal mým miláčkem doteď. Bylo mi jej líto, že je tak nějak v Bolkově stínu a všichni si všímají spíš jej, a už mi to zůstalo. Někde jsem už psala, že Donutila ráda nemá, ani ve filmu, ani v televizi, ani v Národním, a ta má neláska pochází prosím od roku 1973, kdy jsem byla na provázku poprvé. Ale ani kvůli němu * nesundám, to si ostatní nezaslouží. V některém představení, jestli mne paměť neklame, alternovala i Dáša Bláhová a to byl teprve zážitek. Za nejlepší představení Provázku té doby ovšem považuji Pezza versus Čorba.(19.6.2008)

 • bohemia_regent
  ****

  V titulcích pořadu uvedeno: název Commedia dell' arte; rok výroby 1981.(11.9.2014)

 • 113kw
  *****

  Tento černobílý snímek má silné, k historii divadla vázané, téma. Když přidáme bravurní herecké a akrobatické výkony Bolka Polívky, Jiřího Pechy, Aleny Ambrové, Vladimíra Hausera, Miroslava Donutila, Jaromíra Dulavy a účast Franty Kocourka, je jesné, že diváka zaujme. Ovšem z hlediska filmové řeči je to nudný a fádní záznam. Blíže tuto inscenaci přibližuje kniha OSLZLÝ, Petr. Commedia dell´arte Divadla na provázku (1974 - 1985) : analýza, rekonstrukce, dokumentace inscenace režiséra Petra Scherhaufera & Harlekýna Boleslava Polívky. 1.vydání. Brno : JAMU, Divadelní fakulta, 2010. 283.stran.(22.5.2011)

 • KKlein
  *****

  Bavit se lidi baví. A pokud přitom můžou bavit ještě někoho jiného, je to o to větší pecka. Polívka řádil jak mohl, dělal ze sebe vola pohybově a všechno co mu padlo z úst byla perla. Těžko říct, kolik z toho byla inspirace, ale to je právě Commedia dell arte a bylo to skvělé.(18.11.2014)

 • Joye
  *****

  Naprosto brilantní....Bolek Polívka mě překvapil, jaký je skvělý herec. Utáhl celé představení na gumovém těle a díky svým improvizacím. Jen mě mrzí, že jsem nemohla být v publiku.(27.9.2011)

 • josieaddms
  *****

  Bolek Polívka a zbytek Provázku se pořádně vyřádili. A je to skvělý, zábavný, vtipný. U nás doma dokonce legendární. Gagy, vtípky, fóry, zábava na úrovni a přesto pro každého. Geniální.(3.2.2014)