Commedia del arte (divadelní záznam)

Komedie

Československo, 1980, 67 min

Jan Štangl

Naprosto dokonalé skeče v podání Polívky, Pechy, Donutila a spol. dělají z jednoho zdánlivě obyčejného televizního záznamu divadelní hry skvělou zábavu. Bavil jsem se a to tak, že skvěle...(11.6.2008)

Je to trochu zbytečně moc ukřičené, ale jinak je to dokonalá klauniáda z dob, kdy byl Bolek Polívka krásný mužský s dokonalou fyzičkou, hýřil nápady a pohyboval se na pomezí mezi pantomimou a klasickým herectvím. Franta Kocourek je druhý takový unikátní zážitek.(26.9.2014)

To se fakt musí vidět. Zcela netradiční divadelní představení, kde můžeme spatřit legendami opřeného Frantu Kocourka, ale hlavně skvělého Bolka Polívku, ty jeho skeče jsou nezapomenutelné a pokud někdo stále ještě pochybuje o jeho herectví, tady mu prostě musí dát za pravdu. Geniální!(10.5.2009)

Už léta miluju "Poslední leč" a všem těm, kdo jsou na tom podobně, tenhle záznam představení doporučuji. I "skrz obrazovku" je to úžasný a závidím všem, kdo to mohli vidět naživo! Lidé mladších ročníků, kteří Polívku znají jen z Manéže (nic proti ní, už léta je to nadprůměrný zábavný pořad!) konečně pochopí, proč je takovým fenomémem - a nejen on, ale i celé Divadlo na provázku!(10.6.2008)

Bavit se lidi baví. A pokud přitom můžou bavit ještě někoho jiného, je to o to větší pecka. Polívka řádil jak mohl, dělal ze sebe vola pohybově i herecky a všechno co mu padlo z úst byla perla. Těžko říct, kolik z toho byla improvizace, ale to je právě na Commedia dell arte to skvělé.(18.11.2014)