Commedia del arte (divadelní záznam)

Komedie

Československo, 1980, 67 min

Jan Štangl

Kdo neviděl v divadle, neviděl vlastně nic, Bolkovy improvizace bývaly neskutečné a každé představení na Provázku bývalo jiné. Ale navzdory tomu, že přepisy většinou nevycházejí, jednoznačně *****. A díky, že vlastně občas někdo legendární provázek natočil. Jirka Pecha je tak boží, vždycky jsem si jej všímala víc než Bolka, a zůstal mým miláčkem doteď. Bylo mi jej líto, že je tak nějak v Bolkově stínu a všichni si všímají spíš jej, a už mi to zůstalo. Někde jsem už psala, že Donutila ráda nemá, ani ve filmu, ani v televizi, ani v Národním, a ta má neláska pochází prosím od roku 1973, kdy jsem byla na provázku poprvé. Ale ani kvůli němu * nesundám, to si ostatní nezaslouží. V některém představení, jestli mne paměť neklame, alternovala i Dáša Bláhová a to byl teprve zážitek. Za nejlepší představení Provázku té doby ovšem považuji Pezza versus Čorba.(19.6.2008)

To se fakt musí vidět. Zcela netradiční divadelní představení, kde můžeme spatřit legendami opřeného Frantu Kocourka, ale hlavně skvělého Bolka Polívku, ty jeho skeče jsou nezapomenutelné a pokud někdo stále ještě pochybuje o jeho herectví, tady mu prostě musí dát za pravdu. Geniální!(10.5.2009)

Už jen kvůli Bolka to musíte vidět, protože je opět bezkonkurenční. Ty kreace, které zde předvádí, jsou prostě nezapomenutelné :-D(3.9.2010)

V titulcích pořadu uvedeno: název Commedia dell' arte; rok výroby 1981.(11.9.2014)

Dokonalý herecký koncert Bolka Polívky. Prostě magnifique!(19.7.2014)