poster

Commedia del arte (divadelní záznam)

Komedie

Československo, 1980, 67 min

Kamera:

Jan Štangl
 • Cubinho
  ****

  Už jen kvůli Bolka to musíte vidět, protože je opět bezkonkurenční. Ty kreace, které zde předvádí, jsou prostě nezapomenutelné :-D(3.9.2010)

 • Carlossss
  *****

  Naprosto dokonalé skeče v podání Polívky, Pechy, Donutila a spol. dělají z jednoho zdánlivě obyčejného televizního záznamu divadelní hry skvělou zábavu. Bavil jsem se a to tak, že skvěle...(11.6.2008)

 • jatamansi
  *****

  Kdo neviděl v divadle, neviděl vlastně nic, Bolkovy improvizace bývaly neskutečné a každé představení na Provázku bývalo jiné. Ale navzdory tomu, že přepisy většinou nevycházejí, jednoznačně *****. A díky, že vlastně občas někdo legendární provázek natočil. Jirka Pecha je tak boží, vždycky jsem si jej všímala víc než Bolka, a zůstal mým miláčkem doteď. Bylo mi jej líto, že je tak nějak v Bolkově stínu a všichni si všímají spíš jej, a už mi to zůstalo. Někde jsem už psala, že Donutila ráda nemá, ani ve filmu, ani v televizi, ani v Národním, a ta má neláska pochází prosím od roku 1973, kdy jsem byla na provázku poprvé. Ale ani kvůli němu * nesundám, to si ostatní nezaslouží. V některém představení, jestli mne paměť neklame, alternovala i Dáša Bláhová a to byl teprve zážitek. Za nejlepší představení Provázku té doby ovšem považuji Pezza versus Čorba.(19.6.2008)

 • KKlein
  *****

  Bavit se lidi baví. A pokud přitom můžou bavit ještě někoho jiného, je to o to větší pecka. Polívka řádil jak mohl, dělal ze sebe vola pohybově i herecky a všechno co mu padlo z úst byla perla. Těžko říct, kolik z toho byla improvizace, ale to je právě na Commedia dell arte to skvělé.(18.11.2014)

 • Javert
  *****

  Ač Polívku moc nemusím, jeho skeče jsou jedinečné a nezapomenutelné...(10.6.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace