• Belgie

• slovenský

Belgie / Nizozemsko, 2007, 105 min

Intenzivní drama o tom, že zoufalé ženy někdy opravdu dělají zoufalé věci. Příběh ženy, která unese půlroční dítě, je napínavá road movie a zároveň cesta do hloubi ženské duše...(11.1.2014)

Tak trochu road-movie s tématikou únosu dětí. Pravidelné flashbacky dotváří děj a dávají doslovné vysvětlení proč dělá Nadine to, co dělá a stejně tak i obhajuje reakce okolí. Osobně mi hodně vadilo obsazení tří hereček pro hlavní roli, přitom v rozmezí pár let, kdy by stačillo zdržet se v maskérně. Film na mě navíc působil chladně. Poměrně silné téma, jenže málo scén (zjištění nevěry / ztráta děcka na pláži) vzbuzuje silné emoce.(9.7.2008)

Jednoduchá zápletka podaná docela složitě pomocí flashbacků. Možná jsem moc mladá na plný vcítění se do hlavní hrdinky, ještě mi tak nahlas neřvou biologický hodiny - líbila se mi intimita a věrný zachycení psychologie, jenže naplno soucítit s egoistkou, co se v tom vlastní vinou deset let motá? To tak úplně nejde. Hudbou a kamerou hodně připomíná Skafandr a motýl, proto body k dobru! I když Nadine je jen taková light verze. Nezapomenutelná scéna: Hledání na pláži.(22.10.2008)

Dobrý námět, který se přirozeně rozvíjí. Ovšem místy trochu ztrácí dech. Mezi 3 a 4 *(3.2.2009)

Příběh ženy, která unese půlroční dítě, je napínavá road movie a zároveň cesta do hloubi ženské duše.(2.10.2008)