• Belgie

• slovenský

Belgie / Nizozemsko, 2007, 105 min

Tak trochu road-movie s tématikou únosu dětí. Pravidelné flashbacky dotváří děj a dávají doslovné vysvětlení proč dělá Nadine to, co dělá a stejně tak i obhajuje reakce okolí. Osobně mi hodně vadilo obsazení tří hereček pro hlavní roli, přitom v rozmezí pár let, kdy by stačillo zdržet se v maskérně. Film na mě navíc působil chladně. Poměrně silné téma, jenže málo scén (zjištění nevěry / ztráta děcka na pláži) vzbuzuje silné emoce.(9.7.2008)

Dramatický příběh o ženských pudech a citech mě na MFF v Karlových Varech velice oslovil. V hlavní roli exceluje báječná Monique Hendrickx, která ztvárnila postavu Nadine. Nadine prchá s odcizeným dítětem napříč Evropou a pomocí jejích vzpomínek odkrýváme roušku jejího chování. Až do konce jsem si říkal, že tento film nemá chybu ovšem v závěru jsem se nedočkal žádného emočního vypětí na které jsem se tak těšil...(8.7.2008)

Jednoduchá zápletka podaná docela složitě pomocí flashbacků. Možná jsem moc mladá na plný vcítění se do hlavní hrdinky, ještě mi tak nahlas neřvou biologický hodiny - líbila se mi intimita a věrný zachycení psychologie, jenže naplno soucítit s egoistkou, co se v tom vlastní vinou deset let motá? To tak úplně nejde. Hudbou a kamerou hodně připomíná Skafandr a motýl, proto body k dobru! I když Nadine je jen taková light verze. Nezapomenutelná scéna: Hledání na pláži.(22.10.2008)

• Elementál

Trochu fanatická a nevyrovnaná Nadine (ale za to bych ji nestranil spíše naopak, člověk, který nezvládá sám sebe zaslouží trochu opatrnějšího přístupu...) a její cesta do nitra svého života. Bohužel jsem více fandil jejímu expříteli, který musel po únosu děťátka skutečně trpět a zasloužil si soucit a uznání víc, neź Nadine. Herecké výkony nebyly špatné, ale ani mě nezvedly ze sedadla a to samé platí i o všem ostatním- negradující příběh, který ani nijak nekončí. Za zmínku stojí poměrně nekompromisní záběr z potratu (hadička sající krev, hnusný srkavý zvuk a sestřička informující, že plod vyšel celý a táže se, zda-li jej chce pacientka vidět...). Zkrátka - pokud vám Nadine unikne, o nic moc jste nepřišli- říci by mohl něco ženám v podobné situaci, jinak nevím.(21.1.2009)

Nadine je zajímavý film zabývající se ženskou tématikou. Trochu se mi však nelíbil konec, ale především-retrospektivní Nadine hrály dvě uplně jiné herečky-ta první se mi líbila, ale ta druhá (blondýna) se do toho filmu absolutně nehodila. To bych považovala asi za největší chybu tohoto filmu.(30.11.2008)