• Belgie

• slovenský

Belgie / Nizozemsko, 2007, 105 min

• Elementál

Trochu fanatická a nevyrovnaná Nadine (ale za to bych ji nestranil spíše naopak, člověk, který nezvládá sám sebe zaslouží trochu opatrnějšího přístupu...) a její cesta do nitra svého života. Bohužel jsem více fandil jejímu expříteli, který musel po únosu děťátka skutečně trpět a zasloužil si soucit a uznání víc, neź Nadine. Herecké výkony nebyly špatné, ale ani mě nezvedly ze sedadla a to samé platí i o všem ostatním- negradující příběh, který ani nijak nekončí. Za zmínku stojí poměrně nekompromisní záběr z potratu (hadička sající krev, hnusný srkavý zvuk a sestřička informující, že plod vyšel celý a táže se, zda-li jej chce pacientka vidět...). Zkrátka - pokud vám Nadine unikne, o nic moc jste nepřišli- říci by mohl něco ženám v podobné situaci, jinak nevím.(21.1.2009)

Tak trochu road-movie s tématikou únosu dětí. Pravidelné flashbacky dotváří děj a dávají doslovné vysvětlení proč dělá Nadine to, co dělá a stejně tak i obhajuje reakce okolí. Osobně mi hodně vadilo obsazení tří hereček pro hlavní roli, přitom v rozmezí pár let, kdy by stačillo zdržet se v maskérně. Film na mě navíc působil chladně. Poměrně silné téma, jenže málo scén (zjištění nevěry / ztráta děcka na pláži) vzbuzuje silné emoce.(9.7.2008)

Dobrý námět, který se přirozeně rozvíjí. Ovšem místy trochu ztrácí dech. Mezi 3 a 4 *(3.2.2009)

Příběh ženy, která unese půlroční dítě, je napínavá road movie a zároveň cesta do hloubi ženské duše.(2.10.2008)

Dramatický příběh o ženských pudech a citech mě na MFF v Karlových Varech velice oslovil. V hlavní roli exceluje báječná Monique Hendrickx, která ztvárnila postavu Nadine. Nadine prchá s odcizeným dítětem napříč Evropou a pomocí jejích vzpomínek odkrýváme roušku jejího chování. Až do konce jsem si říkal, že tento film nemá chybu ovšem v závěru jsem se nedočkal žádného emočního vypětí na které jsem se tak těšil...(8.7.2008)