Marion a Lucie (TV film)

Le nouveau monde

The New World

Marion a Lucie

Francie, 2008, 92 min

ženská variace na "Jen proto že jsme jiní" ale jinak je to neurážející film na nedělní odpoledne...(30.8.2009)

• Magyar

Film si zřejmě klade za cíl bořit předsudky, ale na jejich místě jen vytváří další. SPOILER: Představte si stejnou situaci z filmu u hetero páru - manžel nemůže, kamarád vypomůže a po porodu se k nim nakvartýruje. Po malém zaškobrtnutí (sobec jeden) a opětovném "zrozumění" manžela vesele díťátko všichni tři vychovávají ... KONEC SPOILERU. A tohle by mělo být u rodiny dvou žen normou? Obávám se, že v situaci podaný v tomto edukativně ambiciózním filmu bych mohla jet tak rovnou do Bohnic, ať bych byla kýmkoliv ze zúčastněných.(7.5.2009)

Snaha o přílišnou "výchovnost" nebo jak to nazvat. Klišoidní příbuzenstvo, postava Huga jakoby okopírovaná z provařených témat amerických filmů. Od Francouzů bych čekala víc. Spíš dvě a půl, trojka za "konkurz" na otce.(19.7.2009)

• dobytek

Film o dvou lesbách, který chtěj dítě a hledaj vhodnýho otce, kterej by jednu z nich oplodnil. Tohle mě opravdu moc nebralo. Když se řekne film o lesbách, tak já se radši podívám na něco s názvem "japan lesbian nurses kissing with tongue" a podobně. Ale ani tohle nebylo vyloženě špatný. Občas mě nějaká scénka i pobavila.(19.7.2008)