Poklady světa (TV seriál)

• Německo

Schätze der Welt - Erbe der Menschheit

Poklady sveta

Dokumentární

Německo, 1995, 15 min (Alternativní: 40 min)

Mark Verkerk

Özkan Arslan

Promě naopak velmi příjemný dokument který stojí za zhlédnutí(19.9.2011)

• Mariin

Nevalné dokumenty, určitě ještě slabší než naše Cestománie, chybí podstatné věci. Dnes jsem se namátkou podíval na ukrajinské město Lvov a k mému překvapení tu nebyla ukázána ani jedna z katedrál; žádné interiéry, o řeckokatolících se mlčelo a místo nich zmínění jen pravoslavní! (jako z časů komunistické totality).(19.12.2012)

Tenhle dokumentární seriál je trochu tak letem světěm. Rozhodně se nejedná o nějaký ucelený pohled na jednotlivé kulturní a přírodní památky. Ale jako zdroj základních informací poměrně postačující. Hodně to kazí nudný komentář.(17.8.2013)

Výborný dokument s krásnou kamerou, který se snaží přiblížit světové památky UNESCO. Dokument má zajímavou atmosféru, možná i díky poetickým komentářům, ve kterých jsou často předčítány dobové dokumenty či umělecká díla spojená s představovanou lokalitou (ačkoli nutno uznat, že občas autoři s komentářem hodně ustřelí).(17.8.2013)

bezchybné vďaka za ukázanie(5.9.2014)