Hanami - čas kvetoucích třešní

Drama / Romantický

Německo, 2008, 127 min

butó (http://www.youtube.com/watch?v=imqoVKiTRfc&feature=related)(4.5.2012)

• Kass

Ta polopatická režie a šablonkovitá hra na umění mi šla místy docela na nervy.(18.2.2011)

• Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(7.6.2009)

Konfrontace se smrtí přichází většinou ve druhé půlce života, kdy umírají rodiče, v poslední třetině života i životní partner. Doris Dörrie vykresluje obraz rodiny se třemi dospělými dětmi, odkrývá jejich vztah k rodičům i mezi sebou navzájem. V okamižiku, kdy matka umírá, otevírá se třináctá komnata vztahu postarších manželů. Každý se vyrovnává po svém. Jediný kdo má pro starého muže pochopení je překvapivě přítelkyně jeho dcery. Japonské hledání může pro někoho hraničit s kýčem a trapností. Ale je to právě druhá půlka filmu, která jde na dřeň. Bez ní by šlo o pouhou banalitu. Jeden z nejzajímavějších evropských filmů posledních 10 let.(30.4.2014)

• ORIN

Der Film 08 ... Sladkobolná kýčovitá rádoby televizní inscenace s nádechem japonské tematiky, děkuji nechci.(9.10.2008)