65%(2.3.2010)

• heyda

Strašně natahovaný, ale fakt zbytečně. Ten příběh s prolínajícími dějovými liniemi by nemusel být tak k zahození, kdyby to nebylo všechno tak sterilní, povrchní a utahaný. Pro dívky a ženy to není film k zatracení, protože to v sobě mixuje Prostřeno, moderní romantický film a dobový film s francouzským šarmem. Já jsem se ale nebavil, takže za mě 2 hvězdy.(19.12.2012)

nevěřil bych, že dokáže film založený na tématu čistě o hovně dokáže citově zaujmout a vyvolat patos nejvyššího kalibru. Za to mu dávám plný počet.(24.11.2009)

• lena60

Nemůžu si pomoct! Do kina jsem šla s tím, že se odreaguju a aspoň trochu pobavím u nenáročného filmu. Nu a výsledek? Během první hodiny jsem se párkrát uchechtla neohrabané kuchařce Julii Child (Meryl Streep - jako vždy výborná), s nástupen poloviny druhé však přišel nečekaný zlom, objevily se u mě pocity znuděnosti a otrávenosti na konci proměněné v nasr...st nejvyššího stupně. Jelikož hlavním tématem filmu bylo jídlo a vaření, dovolím si menší přirovnání. Instantní nudle jsou tím pokrmem, jenž nejlépe charakterizuje kvalitu a úroveň filmu Julie a Julia. Gurmánům a milovníkům dobrého jídla rozhodně doporučit nemůžu. Pozn.: Je pravděpodobné, že až mě přejde prvotní vztek, přihodím jednu hvězdu (druhou) navíc.(10.2.2010)

Nejdřív sem dala čtyři hvězdičky. K dokonalosti potřebuju mít pocit. Nemůžu napsat více objasňující informaci k mému ´pocitu´, protože nevím jak bych ho popsala. Ale po třetím zhlédnutí opravuji na pět. Za prvé za Meryl, která je dokonalá a skvostná. Nikdy se mi v žádném filmu tak nelíbila jako tady a se Stanleyem Tuccim tvořila krásnou dvojici. Zahrála Juliu Child úplně přesně jak jí znám z videí. Za druhé, film není trapný ani hloupý a je velmi lidský, Amy Adams je příjemná a u její postavy chápu všechny její pocity. Za třetí se mi líbí dvě příběhové linie, které víceméně nikdy nesplynou, jakože spolu spíš koexistují, nenarušují se navzájem, ale obě jsou stejně zajímavé. Za čtvrté miluji jídlo a nejen jako jeho konzument (to mi jde asi stejně dobře jako Julii Child:)) ale ráda si o něm čtu, povídám, dívám se na něj a v neposlední řadě moc ráda vařím. Po každém zhlédnutí sem měla nepopsatelnou radost a chtěla sníst kostku másla. Nebo holandskou omáčku. Nebo humra. Nebo Boeuf Bourguignon. Nebo čokoládový dort!_______Po přečtení knihy bych nejraději zvedla hodnocení (což nemůžu). Hlavní hrdinka, tedy i autorka knihy je špindíra špindíratá, která neumí psát. Autorka je nesympatická blbka, která měla dobrý nápad s tím, že uvaří za celý rok podle knihy Julie Child. Ale to je jen nápad, knížka je hloupá, otřesně napsaná, ještě se mi nestalo, abych se ve větě v beletristické knížce ztratila, něco nakousne a už to nedopíše, zaobírá se svýma pitomýma kamaráda a pitomýma problémama, je zlá, sprostá a protivná. Nora Ephron byla génius, když z takového hnusu vytvořila něco tak pěkného. Asi poprvé tedy přiznávám, že film je stokrát ne-li tisíckrát lepší než kniha, která je prostě otřesná.(9.7.2012)