Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sharky
  ***

  prilis rozvlekle. Film nema po strance pribehu ani v jedne casove rovine moc co nabidnout a 123 minut je strasne moc, dej se hrozive vlece. Postava hrana mou oblibenkyni meryl streepu pusobi jako strasliva slepice, asi se tak stylizovala, aby ji byl apodobna, nevim, ale v kazdym pripade me to cele prilis nezaujalo...(20.2.2010)

 • AngelAngie
  ****

  Můj komentář i hodnocení je zcela subjektivní a tentokrát ale opravdu víc než dost. Jak jinak mám hodnotit film, než takhle vysoce, když já sama miluji vaření a považuji jídlo a požitek z něj za samý vrchol blaha? Že film bude krásný, jsem čekala. Co jsem avšak nečekala bylo, že mě tolik pohltí a já se nebudu moct pohledem odloudit ani na chvíli. Svěží a krásná hudba, recepty, které by každý rád ochutnal a to vše v podání hereček, kterým to prostě věříme... Okouzlující zážitek! Bon apetit...(16.12.2009)

 • Flipper
  **

  Geniálna herecká symbióza M. Streep & Amy Adams ako vo filme Doubt sa nekoná, lebo sa vo filme nestretnú. Preto sa pozeráme na jednu preafektovanú paničku (Streep), ktorá z nudy začne variť a modernú "bitch" ženušku (Adans), ktorá po nej bude opičiť tiež z nudy. Z nudy cnosť, no divák sa lebo prizerá iba vareniu jedál. (Film som musel 2x prerušiť, lebo som dostal chuť niečo zjesť) Vykonštruované rozchádzania, uzmierovania a sú povrchné a vlastne všetko čo sa netýka jedla je nepodarené, pridané na efekt. Preto sa prizeráme 2 hodiny na niečo predvídateľné a rozprávkovo Hollywoodske. Určenie je pre stredné vrstvy domácich znudených paničiek, ktoré začnú vzdychať pri rôznych receptoch a obalamutiť sa odhodlaním pri varení. Pre vnímavého a náročného diváka (nie diváčku) to však môže byť dvojhodinové peklo, ktoré som bohužiaľ absolvoval.(21.11.2009)

 • Matty
  **

  Velké ambice, velká Meryl, velká blbost. Jelikož se ve mně poslední dobou probouzejí kulinářské instinkty, což se projevuje i zvýšenou chutí na filmy o gastronomii, jsem z Julií obzvlášť nešťasten. Stejně jako byl nešťastně zvolený způsob paralelního vyprávění. Linie z 21. století dává s velkým předstihem odpovědi na otázky, které bychom si mohli klást v souvislosti s linií ze století dvacátého. Víc než u jiných romantických komedií tak předem víme, co se stane. V usilovném hledání souvislostí mezi životy obou žen není Ephronová moc úspěšná. Jakoby si odmítala připustit, že Julie a Julia obývají dva úplně jiné světy a kdyby došlo k jejich setkání, marně by hledaly společnou řeč. Ambiciózní počin o terapeutických možnostech vaření se rozpadá na dvě uondané komedie, z nichž jenom jedna je díky Meryl párkrát vtipná (a spíše tím, s jakou chutí se herečka ponořila do své role než zásluhou scénáře). Amy Adams také nehraje špatně, ale její motivace je nejasná a chování i v rámci žánru příliš šablonovité. Nora Ephron bohužel znovu potvrdila, že z ní pokračovatelka Billyho Wildera, jehož Sabrinu jistá část filmu silně připomíná, nebude. Apendix: Kdo Julii Child nezná, z filmu ji lépe nepozná. 50% Zajímavé komentáře: Nathalie, larelay, Flipper, Cushing, ZkuKol, Ketri(14.1.2010)

 • Tsuki
  ****

  Jak napsala Kleopatra, je to ten typ filmů, který vás svým kulinářským uměním může motivovat k tomu si něco výjimečného ukuchtit. Tohle nadšení pro vaření sice bude nejspíš chvilkové a většině z nás nevydrží, ale o to víc pak budeme obdivovat Julii Powell, která si zadala nelehký úkol a dotáhla ho až do konce. Film se mi vážně líbil, obzvlášť když vím, že je podle skutečných událostí, což je člověku najednou mnohem bližší. Člověk by pak sáhl v knihkupectví po kuchařce Julie Child nebo by si, pokud to ještě jako já neudělal, přečetl původní knihu Julie Powell. Je zkrátka fajn sledovat takové obyčejně neobyčejné příběhy dvou žen, které skutečně žily, navíc ztvárněné dvěma výtečnými herečkami. ~(4,2)~(30.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace