BAFTA Awards - 1 nominacia: Herecka v hl. ulohe Meryl Streep ________ Kucharcina nie je moja salka kavy, ale divat sa na zabavny herecky koncert Meryl Streep patri medzi moju salku kavy a preto som chcel aj tento film vidiet. Sice ho zaradujem medzi odlahcene priemerne komedie, v ktorom sa nic zavratne v zavere nekona, ale bol zabavny. Meryl Streep si zahrala so Stanleym Tuccim aj v komedii DIABOL NOSI PRADU (2006) alebo s Amy Adams v drame POCHYBY (2008), s ktorou sa postavy v tomto filme osobne stretnut nemohli, kedze sa odohravali v rozdielnych casoch. Meryl Streep bola zasluzene nominovana na Oscara za najl. herecku v hlavnej ulohe avsak Oscara jej vyfukla Sandra Bullock za ulohu v sportovej drame ZROZENI SAMPIONA (2009). ________ Meryl Streep - (Julia Child) +++ Amy Adams - (Julie Powell) +++ Stanley Tucci - (Paul Child) +++ Chris Messina - (Eric Powell) +++ Linda Emond - (Simone Beck) +++ Helen Carey - (Louisette Bertholle) +++ Produkcia: Nora Ephron +++(26.12.2011)

Nechápem, ako je to možné, ale po dopozeraní tejto dvojhodinovej relácie o varení s Meryl Streep som dostal strašný hlad. Behom tej brutálnej stopáže by vyhladlo asi každému, tak som pozbieral všetky doterajšie znalosti z tejto oblasti a rýchlo som si musel bežať spichúť nejaký pokrm. Keďže sám si dokážem pripraviť akurát chlieb s masťou a cibuľou, trošku som zaexperimentoval a skúsil to poňať trchu aristokratickejšie, zamenil som cibuľu za petržlenovú vňať. To ale bolo žrádlo. A nabudúce zase skúsim niečo od Jamieho Olivera.(23.2.2010)

Jediné dva důvody, proč ještě žiju, jsou jídlo a sex. Tento film, který je jídlem doslova přesycen, mě tedy nemohl minout. Je ho tu tolik, že se najdou jedinci, kteří sledování přeruší a půjdou si udělat nějakou dobrůtku. Ke zhlédnutí vás také donutí to, že tam hraje Meryl, která je mou nejoblíbenější herečkou. Zde opět předvedla mistrovský výkon, za který byla právem nominovaná na Oscara. Během sledování jsem cítil příjemný vánek, který dosahoval vrcholu vždy, když se Meryl objevila na place. I ostatní herecké výkony nebyly špatné. Potěšila mě svěží hudba. Možná někdo může říci, že film měl být o něco kratší, ale podle mě je ta délka tak akorát. Snímek je zde po právu tak vysoce ohodnocen a já mu dávám pěkné čtyři hvězdičky.(24.2.2010)

Celkom vtipný námet podfarbený kuchárskym umením dvoch skoro úplne rozdielnych žien. Meryl Streep je klasicky úžasná a do svojej bizarnej postavy vniesla čaro najvyššieho kalibru, od jej teatrálneho šarmu totiž závisel takmer celý film. Komediálne ladené a veľmi príjemné + scény s učiacou sa madam Juliou (Meryl Streep) kuchárskym špecialitám, nemajú obdoby. 70%(26.2.2010)

Ze začátku jsem si filmu příliš nevšímal, ale během chvíle mě dokázal okamžitě zaujmout. Příjemná komedie o tom, když nevíte, co se životem, a tak si ho osladíte jedním dobře vyvedeným nápadem, odehrávajícím se po jeden dlouhý a nesmírně odvážný rok. Plus má tenhle film, pro mě, jeden velký bonus a to ten, že je v něm žrádla, že by se tím nacpala celá tanková divize a to se mně moc líbí.(31.12.2010)

• - Během natáčení se Amy Adams zasnoubila se svým přítelem, hercem Darrenem Le Gallo. (Ernia)

• - Jedná se o druhý film Meryl Steep se jménem Julie v názvu, první byl její filmový debut ve snímku Julie (1977). (CliffLee)

• - Aby se Meryl Streep naučile reprodukovat typický hlas Julie Child, sledovala v rámci přípravy na roli její záznamy. (jezurka42)