Zábavná šou, ktorá vás presvedčí, že netreba dať na prvý dojem!  Úctyhodných jedenásť rokov nezabudnuteľná moderátorská dvojica Elena Vacvalová a Oliver Andrásy moderovala divácky veľmi obľúbená televíznou šou Aj múdry schybí, ktorá zábavným spôsobom sondovala znalosti slovenského národa v rôznych oblastiach.
Relácia, ktorá sa nakrúcala v bratislavskom v dnes už neexistujúcom Divadle West, odkrývala smiešno-smutnú nevedomosť ľudí, ktorých pôvabná reportérka či šarmatný reportér náhodne oslovili na ulici a kládli im v podstate veľmi jednoduché otázky, občas striedané nejakým tým chytákom. Elena a Oliver potom spolu so svojimi hosťami sledovali zostrih tých najzábavnejších, najzaujímavejších a najneuveriteľnejších odpovedí - a samozrejme ich nemenej vtipným spôsobom komentovali. (TV Markíza)

T2

V poslednej dobe to už nepozerávam ale keď beriem do úvahy staršie relácie tak sa to v celku dalo pozerať, plus zábavnosť bola fajn aj keď tu zábavu tam prinášali odpovede tých pod dávkou alkoholu. Jedna z tých originálnejších vecí čo vznikli na našom územy. ()

Dever

// Production Companies: Markíza // Keď som zistil, že je to všetko hrané, okamžite ma prešla radosť z tohoto seriálu. ()

tron odpad!

„Test národa -“ tak to je jediná vec, ktorá „zábavno-súťažná relácia“ nie je. Zato je ponižujúca, trápna, urážajúca (mňa určite urazila), nevkusná, primitívna, vulgárna, ponižujúca, nadraďujúca sa, vyvyšujúca sa... a vôbec. Dobre platené moderátorky v uliciach slovenských miest odchytávajú chodcov, ktorí už na prvý pohľad vyzerajú hlúpo, duševne choro, patria k národnostným menšinám alebo sú opití, nafetovaní a bez domova. Takto "náhodne vytypovanému" (ha-ha-ha) chudáčiskovi pipka položí debilnú otázku (koľko prezidentov sme mali od r. 1993? Akej farby je červená? Čo alebo kto je to heterosexuál a ste to aj vy?) a ak to aj opýtaný vzdá s tým, že nevie, moderátorka naňho ďalej tlačí, len aby povedal najbližšiu kravinu, ktorá z neho urobí hlupáka, ktorým možno vôbec nie je. Nasledujú prestrihy na priemernú moderátorku a podpriemerného moderátora v štúdiu a otravne na „komické zážitky z nakrúcania“ spomínajúci hostia (prevažne herci, niekedy akožeherci) + zábery na rozosmiate publikum. Napriek tomu, že škodoradosť je najväčšia radosť a Slováci sa radi zasmejú na susedovom kreténstve, dodnes mi zostáva utajený dôvod úspešnosti tejto relácie. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/152015/Aj-mudry-schybi.html ()

genetique

Škoda, že počet ankiet a otázok sa každým rokom zmenšoval a vtipné odpovede dostávali čím ďalej, tým menej priestoru. Priestor bol namiesto toho vypĺňaný klasickou talk-show, ktorá ale nemá vždy dostatočne vtipný rádius. 70%. ()

Rex Mundi

Duo Andrássy+Vacvalová sa mi snáď páčilo v úplných začiatkoch, ale vtedy som tomu ešte prd rozumela a oni nemiešali do svojho prejavu toľko politiky... Aj múdry schybí ma bavilo chvíľu, kým ešte bolo zábavné sledovať bizarné odpovede hlupákov na rafinovane jednoduché otázky. No všetko sa raz ošúcha a preto ma veľmi prekvapuje obnovenie tohto programu po rokoch - veď je to stále o tom istom. Ja som medzitým tiež vyrástla a tráviť vzácny čas sledovaním tohto typu relácií sa mi veru nechce. ()

MM_Ramone

Dominantná Elena Vácvalová a trcko Oliver Andrásy sú mi veru podivná moderátorská dvojica. Ale za tie roky som si už na nich zvykol. Zábavná relácia, ktorá stojí na jednoduchom nápade - dávať záludné otázky ľuďom z ulice, je celkom v pohode. Starostilo vytypovaní respondenti dokážu zo seba dostať neskutočné hlášky. Hlavne si, ale každý musí uvedomiť, že nejde o prieskum inteligencie slovenskej populácie, ale zábavnú reláciu, kde sú zpravidla tázaní primitívni hlupáci. ** ()

Phobia

Obdivuji schopnost tazatelů (zcela politicky nekorektně) vytipovat v populaci největší debily, aby byla při odpovědích pořádná sranda (správné odpovědi přece nikoho nerozesmějí). V tomto směru je obdobný český pořad "Nikdo není dokonalý" silně předposraný a tedy ne tak vtipný. Pravda, naší slovenští braťja riskují, že s takovým "reprezentativním" vzorkem obyvatelstva budou považováni za imbecily úplně všichni... "Aký je rozdiel medzi ostrým a tupým úhlom?" "My už mame plyn! Plyn mame. A je to lacnejšie, ak kebysme palili uhlom alebo koksom." 40% - 65% převážně v závislosti na hostech ve studiu. ()

LiVentura

Podle mě cíleně vybíraní odpovídající na slovenských ulicích.. :-( Odpovědi jsou šokující, už mne to skoro ani nerozesmívalo, spíš trápilo.!! Smutný humor smutné doby. ()

burina

Na čom sa dá pobaviť lepšie než na ľudskej hlúposti? Avšak keď niekto zo seba robí hlupáka úmyselne, to už smiešne nie je... ()

Cappuccino

Táto "polo-zábavná šou" sa rozdeľuje na dve časti. Aké? Jedná kvalitná, druhá nekvalitná. Prosté. Treba vysvetliť? Výber jednoduchých otázok a menej inteligentných jedincov (česť výnimkám) spomedzi našich občanov. To je tá zábavná časť, keď pri každom druhom-treťom účastníkovi padám na zem od smiechu. Až do chvíle kým na scénu príde buldog Andrášy, smejúci sa na svojich vlastných, absolútne úbohých fórikoch. Hostia občas zachránia situáciu, ale úprimne? Jediný klad je náš primitívny národ a kým nespovedajú občanov otázkami, človek trpí. ()

Allien.9

Má ruka se svírá v pěst a mozek pláče... Chápu, že si záměrně vybírají ty největší ignoranty, ale i tak mě nepřestává fascinovat (a děsit a znechucovat), jak grandiózní ignoranti nás na ulicích míjejí. ()

Anderton

Andrásy s Vacvalovou boli celkom zaujímavý pár, častokrát však smiešny trochu iným spôsobom, ako zamýšlali. Ale v tom bolo práve to kúzlo. No odpovede na otázky boli niekedy až tak absurdné, že sa dá začať pochybovať o ich pravosti a uvažovať nad tým, čo vymyslel scenárista a čo je autentické. Na rozdiel od Kramplovej českej verzie sme si zo seba dokázali robiť väčšiu srandu. ()

MikeCool odpad!

TV-pořad. Talk show vedená relativně nudnými a stereotypními moderátory. Z toho nemůže vzniknout nic moc dobrého. | Průměr všech zhlédnutých (odvysílaných) epizod: 20% (odpad!) | ()