Slovenská obdoba Nikdo není dokonalý. Některé odpovědi opravdu stojí za to. :D(29.7.2013)

• stuntmanMIKE

mna vzdy pobavilo ako hovorili o znalosti slovenskeho naroda a schvalne vyberali ciganov bezdomovcov a podobnych debilov. No uz to tak byva ked to humoristicky nedozenie krampola ani za 100 rokov treba vtip nahanat niekde inde...(25.4.2012)

• MM_Ramone

Dominantná Elena Vácvalová a trcko Oliver Andrásy sú mi veru podivná moderátorská dvojica. Ale za tie roky som si už na nich zvykol. Zábavná relácia, ktorá stojí na jednoduchom nápade - dávať záludné otázky ľuďom z ulice, je celkom v pohode. Starostilo vytypovaní respondenti dokážu zo seba dostať neskutočné hlášky. Hlavne si, ale každý musí uvedomiť, že nejde o prieskum inteligencie slovenskej populácie, ale zábavnú reláciu, kde sú zpravidla tázaní primitívni hlupáci. **(20.6.2008)

Z počiatku neotrelé, originálne a plné humoru ako na ulici, tak aj v štúdiu, ale tie posledné časti predstavovali totálne fiasko.(1.4.2011)

• tron

„Test národa -“ tak to je jediná vec, ktorá „zábavno-súťažná relácia“ nie je. Zato je ponižujúca, trápna, urážajúca (mňa určite urazila), nevkusná, primitívna, vulgárna, ponižujúca, nadraďujúca sa, vyvyšujúca sa... a vôbec. Dobre platené moderátorky v uliciach slovenských miest odchytávajú chodcov, ktorí už na prvý pohľad vyzerajú hlúpo, duševne choro, patria k národnostným menšinám alebo sú opití, nafetovaní a bez domova. Takto "náhodne vytypovanému" (ha-ha-ha) chudáčiskovi pipka položí debilnú otázku (koľko prezidentov sme mali od r. 1993? Akej farby je červená? Čo alebo kto je to heterosexuál a ste to aj vy?) a ak to aj opýtaný vzdá s tým, že nevie, moderátorka naňho ďalej tlačí, len aby povedal najbližšiu kravinu, ktorá z neho urobí hlupáka, ktorým možno vôbec nie je. Nasledujú prestrihy na priemernú moderátorku a podpriemerného moderátora v štúdiu a otravne na „komické zážitky z nakrúcania“ spomínajúci hostia (prevažne herci, niekedy akožeherci) + zábery na rozosmiate publikum. Napriek tomu, že škodoradosť je najväčšia radosť a Slováci sa radi zasmejú na susedovom kreténstve, dodnes mi zostáva utajený dôvod úspešnosti tejto relácie. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/152015/Aj-mudry-schybi.html(22.6.2008)