Maladolescenza

• Západní Německo Spielen wir Liebe (více)

Je začátek prázdnin a Fabrizio s Laurou se zase sešli na svém místě u kamenné zdi, kam každý rok před zimou schovávají své poklady. Laura si Fabrizia pozorně prohlíží. Je navenek pořád stejný, jen jeho pohled se změnil. Cítí se před ním najednou celá nesvá. Také Fabrizio si toho všiml, ale dělá, jako by nic, jen při hrách nevynechá jedinou příležitost dotknout se Lauřina hrudníku. Dívka Fabrizia nepokrytě zbožňuje, ale on se jí už dávno nabažil a dělá mu stále větší radost ji trýznit. Opuštěné ruiny objevené vysoko v lesích jsou ideálním místem pro krále lesa, Fabrizia. Mocný vladař však potřebuje sebevědomou královnu, a vystrašená Laura musí uvolnit místo rozhodné a kruté Silvii, plavovlásce z velkého domu pod horami, dříve opuštěného. Tahle dvojice si báječně rozumí, zabíjí v lese ptáky a s lukem a šípy zaútočí dokonce i na Lauru.

Film italského režiséra Piera Giuseppe Murgia se kvůli sexuálním scénám a neskrývané nahotě dětských aktérů dočkává i více než tři desetiletí od premiéry s velmi kontroverzním přijetím, vždyť oběma herečkám Laře Wendel i Evě Ionesco bylo v době natáčení pouhých jedenáct, představiteli Fabrizia Martinu Loebovi pak sedmnáct let. Snímek je v některých evropských státech označován jako dětská pornografie a patří na seznam zakázaných děl. (dopitak)

mira007 odpad!

Maladolescenza z roku 1977 je jeden z nejkontroverznějších filmů, který byl v několika státech zakázán jako pedofilní, začíná jako letní romance v přírodě, kde si hrají dospívající chlapec Fabrizio a dvě dívky. Hrozně rád bych v tom viděl jakési umělecké zobrazení dospívání, objevování vlastní sexuality a nějakou nevinnou romantiku, ale to jsem autorům nezbaštil, když to zabalili do příběhu, kdy ten sedmnáctiletý chlapec je sadista, který rád muší zvířátka a má pohlavní styk ( doufám, že simulovaný ), který by se u soudu kvalifikoval jako znásilnění a těm dvěma aktérkám bylo v době natáčení dvanáct let. (!!!!!!) Nejsem zastydlá konzerva, ale jestli autoři chtěli světu něco sdělit, tak mohli použít tisíce jiných uměleckých prostředků a nemuseli točit softporno s děckama. To dělali jen kvůli sobě a ne divákům. ()

Pitryx

Nádherná děvčata, nádherné scenérie, nádherný pes a do toho všeho kluk s ksichtem na pár facek. A to nemluvím o jeho chování. Ona ta dívčina to také měla v kotrbě dost vyšploucháno, mamlasa měla kopnout do ksichtu a raději čučet s rodiči doma. Jenže ve dvanácti se myslí a jedná jinak. V každém případě to celé není jen příběhem o psychologii a krutosti. Je to také o tom, kde končí hranice rozumu. Tedy jak pro koho. Hodnotit je velmi těžké. Plusy jsem napsal výše a minus je snad absence děje, ale zase se nedá říci, že by to bylo na škodu. Tak tedy já dávám osmdesát ze sta s tím, že to podruhé vidět netřeba, což je u mnou takového hodnocení zatím jediná výjimka. ()

Hillock odpad!

Tohle měl bejt zajímavej a kontroverzní film podle některých. V některých státech byl zakázán. A já se ptám, proč není v těch samých státech zakázán film, ve kterém je vražda? Protože podle dutých hlav je ta vražda skutečná, a proto se to musí zakázat, ne? Hovno je skutečné. V tomhle filmu, co je zobrazeno, není reálné, stejně jako vražda. O pornografii by se jednalo, kdyby bylo vidět, jak kluk strká svého šulína do pochvy holky, nebo jak jí líže toho jejího bobra. Nic takového zde není. Samozřejmě, že ne, kdyby jo, tak by film nemohl být vysílán nikde na světě. Já jsem si myslel, že Češi nejsou národ debilů, i když se tak prezentuje, ale někteří z vás nám dokázali, že místo mozku používáte čůrací orgán. Přemýšlím-li, co má dát divákovi tato nesmyslná slátanina, tak přicházím k názoru, že ztrátu času. Nejvíce úchylný tam byl ten les, a to kdo ví, jestli ten film nezakážou jenom proto, že souložil s osmiletou Vietnamkou. ()

Bigrambo

Tento film může rozhodně být pro někoho kontroverzní (vždyť byl a je v několika zemích zakázán), hodně ovšem záleží, jak se člověk na snímek dívá. Pro mě osobně se jedná o zajímavý film skvěle vykreslující dětské charaktery a to, že je v něm zobrazena jejich nahota, neberu jako pokus šokovat dětskou pornografií, ale jen jako prostředek k dosažení reálnosti příběhu a charakteru postav. Třešničkou na dortu je pak krásný hudební doprovod, za který přidávám pátou hvězdičku! ()

Omnibus

O filmu jsem slyšel již dávno, ale neměl možnost vidět. Dlouhé roky jsem byl navíc podle několika obrázků z netu a z kusých informací přesvědčen, že se bez debaty jedná o hebefilní soft porno. Ale po zhlédnutí bych to, při troše dobré vůle, spíš označil za erotickou romanci o zmatenosti dospívání. Klidně hoďte kamenem, ale mně se ta lesní love story opravdu líbila. ()

• V čase 09:13 se děti válejí v porostu kapradiny hasivky orličí (Pteridium aquilinum). (Petsuchos)
  • Natáčení probíhalo od 17. srpna do 16. září 1976 v Horním Rakousku a Korutanech. (Dragoni)
  • V Itálii byla v roce 1990 vydána na VHS kazetách necenzurovaná verze. V Rakousku byla v roce 2004 vydána verze v původní délce a je legálně k dispozici lidem starším 18 let. (Rollo_Tomasi)