Temné patro

Fantasy / Horor

Finsko / Island, 2008, 84 min

Pekka Lehtosaari

Ville Riippa

William Hope, Leon Herbert, Ronald Pickup, Philip Bretherton, Noah Huntley, Dominique McElligott, Skye Bennett, Mr. Lordi, Kita, Amen, Ox, Awa, Jussi Haukkamaa, Hilla Haukkamaa, Hugo Haukkamaa, Johanna Jalas, Jetta Eklöf, Joel Strömfors, Emmi Liulia, Jonna Kinnunen, Jani Halonen, Jarmo Korteniemi, Minna Kuusisto, Niko Männikkö, Jari Sarja, Jarmo Saurio, Laura Faarinen, Anniina Keiskander, Mitta Keskittalo, Mari Liimatainen, Milla Suoraniemi, Armi Tenkula, Hannu Tihinen, Teemu Tuohimaa, Mikael Gustafsson, Juha Helminen, Elina Korhonen, Linda Kuha, Maija Laiho, Katri Liimatainen, Jari Meistamo, Tuomas Merilä, Kari Meriläinen, Antti Tuomaala, Ilekka Ylittie, Sami Vainkainen, Hanne Saarikoski, Iiris Mikkonen, Kimmo Hietala, Antti Ahokoivu, Mikko Heikura, Jukka Koskinen, Kersti Kirjalainen, Kati Köykka, Jyri Niskanen, Leila Soikkonen, Mikko Strommer, Petri Thlikainen, Sami Vasanen, Maija Lahio, Paivi Kangasniemi, Eero Suorsa, Eveliina Haataja, Sami Vantti, Antti Napankangas, Jussi Hakkila, Ulla Hämeenaho, Tiina Jakunen, Salla Juntunen, Mari Kurkimaki, Kati Kurkimaki, Heidi Kaariala, Hilla Moilanen, Tuukka Myllymaki, Jaana Vahtola, Juha Virranniemi, Sami Vaisanen, Ilkka Ylitie, Marika Lamberg, Asko Aho, Matti Harju, Aki Kontio, Harri Makela, Juhana Pirnes, Ari Pullianen, Lauri Sallamo, Kaisa Vainio, Elina Vammavaara, Altti Vetlainen, Paivi Komulainen-Vuoti, James Bennett, Niina Willman, Eros de la Gomorra, John Calton, Maggy Fellman, Mika Haapaniemi, Paula Haarala, Terhi Itkonen, Eine Kakkonen, Kati Kinnunen, Kim Kreus, Antti Kuussalo, Krista Lehtoranta, Janne Miettinen, Ossi Mykkänen, Antti Näyhä, Saara Ovaska, Lasse Sipila, Mikko Takala, Tero Tittanen, Linda Toye, Tanja Turtianen, Aretta Vahala, Janna Vahtola, Toni Vainikainen
  • hladass

Naprostá zhovadilost... Nejradši bych té malé krávě tu červenou tužku zabodl do oka...(2.7.2009)

"Not six, not seven. Not hell, not heaven." Včera jsem se na to podíval a mám z toho rozporuplné pocity. Film se mi z jedné části líbil, ale z té druhé bych ho už vidět nepotřeboval. Lordi jsou jako skupina vcelku solidní hard rock, skoro až metal. Takže začneme u hudby. Ta byla v celém filmu hodně dobrá a ten song na konci taky vcelku slušný. Co se masek a zpracování týče tak to se mi hodně líbilo. Atmosféra byla taky dobrá včetně herců, ale celé to bylo nejak divně dané dohromady. Film je překroucený a divák se s ním točí jako spirála. Neví pořádně co se děje a na konci jsem vubec nevěděl o čem ten film vůbec byl. V závěru bych chtěl říct, že první půlka filmu měla vcelku solidní děj, atmosféru. No prostě se mi to líbilo. Pak tam nastaly komplikace v dějové lince a film táhl do kytek. Nevim co sem od filmu čekal, ale asi nic světoborného a dobrého. No ve výsledku jsem se od tohodle svého tvrzení moc neminul. Bylo to o ničem až na tu první půlku.(13.12.2012)

Vůbec ne špatné, spíš naopak. Po formální stránce je film velice povedený, triky jsou uspokojivé, atmosféra místy (převážně zpočátku) opravdu dobrá a ani příběh mě vysloveně neurazil (najde se i několik zajímavých nápadů). Na čem však snímek hodně ztrácí, je nijaká hloubka postav, neboť všechny beze zbytku zapadnou do typových škatulek jako podivné děvče, nebojácný černoch, starostlivý otec atd. No a s tím se v dnešní době špičkový horor udělat nedá. Monstra se neobjevují moc často, většinou jsou pak důmyslně skryta ve tmě, takže budí docela respekt (vypadají jako z metalového videoklipu... nj Lordi). Dal bych čtyři hvězdy, nebýt podivného (a podivně zpracovaného) konce, po němž jsem byl chvíli trochu zaskočený... ale celkový dojem z filmu je rozhodně příznivý. 65%(13.6.2008)

Zatracený temný patro. Nevzal jsem si sem baterku a narazil si kokos o nějakého ducha, co hrozně křičel, až praskalo sklo. Nejspíš to byl nějaký fanoušek firmy Zaskleno. Dalo mi velkou práci ho uspat. Odpadnul teprve po půlhodině mého zpěvu. V suterénu zase pobíhal jakýsi přestárlý fanoušek Temného rytíře a patlal po stěnách černý hnusy. Pochopil jsem, že má zřejmě čerstvou rekvalifikaci malíř- natěrač a poradil mu, že si má na to vzít štětku. Okamžitě zmizel a později byl viděn v pražských uličkách lásky. Měl jsem radost, že dal na má slova.(12.6.2012)

SILENT HILL v špitáli? Dajme tomu, že scenár je na svoj námet poriadna sračk@. Dajme tomu, že sa tu nejaká metalová kapela vybláznila dosýta. Dajme tomu, že si pri tom spomenula na retro masky z rokov minulých a neváhala ich použiť v modernom filme. Dajme tomu, že ide o neškodný výplach, ktorý bude zdvíhať žalúdky len tým náročným. No a keď si to dáme všetko dokopy...(13.4.2016)