poster

Temné patro

 • Finsko

  Dark Floors

Fantasy / Horor

Finsko / Island, 2008, 84 min

Scénář:

Pekka Lehtosaari

Hudba:

Ville Riippa

Hrají:

William Hope, Leon Herbert, Ronald Pickup, Philip Bretherton, Noah Huntley, Dominique McElligott, Skye Bennett, Mr. Lordi, Kita, Amen, Ox, Awa, Jussi Haukkamaa, Hilla Haukkamaa, Hugo Haukkamaa, Johanna Jalas, Jetta Eklöf, Joel Strömfors, Emmi Liulia, Jonna Kinnunen, Jani Halonen, Jarmo Korteniemi, Minna Kuusisto, Niko Männikkö, Jari Sarja, Jarmo Saurio, Laura Faarinen, Anniina Keiskander, Mitta Keskittalo, Mari Liimatainen, Milla Suoraniemi, Armi Tenkula, Hannu Tihinen, Teemu Tuohimaa, Mikael Gustafsson, Juha Helminen, Elina Korhonen, Linda Kuha, Maija Laiho, Katri Liimatainen, Jari Meistamo, Tuomas Merilä, Kari Meriläinen, Antti Tuomaala, Ilekka Ylittie, Sami Vainkainen, Hanne Saarikoski, Iiris Mikkonen, Kimmo Hietala, Antti Ahokoivu, Mikko Heikura, Jukka Koskinen, Kersti Kirjalainen, Kati Köykka, Jyri Niskanen, Leila Soikkonen, Mikko Strommer, Petri Thlikainen, Sami Vasanen, Maija Lahio, Paivi Kangasniemi, Eero Suorsa, Eveliina Haataja, Sami Vantti, Antti Napankangas, Jussi Hakkila, Ulla Hämeenaho, Tiina Jakunen, Salla Juntunen, Mari Kurkimaki, Kati Kurkimaki, Heidi Kaariala, Hilla Moilanen, Tuukka Myllymaki, Jaana Vahtola, Juha Virranniemi, Sami Vaisanen, Ilkka Ylitie, Marika Lamberg, Asko Aho, Matti Harju, Aki Kontio, Harri Makela, Juhana Pirnes, Ari Pullianen, Lauri Sallamo, Kaisa Vainio, Elina Vammavaara, Altti Vetlainen, Paivi Komulainen-Vuoti, James Bennett, Niina Willman, Eros de la Gomorra, John Calton, Maggy Fellman, Mika Haapaniemi, Paula Haarala, Terhi Itkonen, Eine Kakkonen, Kati Kinnunen, Kim Kreus, Antti Kuussalo, Krista Lehtoranta, Janne Miettinen, Ossi Mykkänen, Antti Näyhä, Saara Ovaska, Lasse Sipila, Mikko Takala, Tero Tittanen, Linda Toye, Tanja Turtianen, Aretta Vahala, Janna Vahtola, Toni Vainikainen
(další profese)
 • Karamanlis
  **

  Fínsko-islandský horor v americkom šate z ktorého je dosť cítiť inšpiráciu Silent Hillom. Na európske pomery vizuálne pekne spravená záležitosť, aj keď monštrá, ktoré sa tu vyskytli ma príliš nepresvedčili a niektoré pôsobili viac komicky než desivo. Hoci nie som za to, aby sa v každom druhom horore o nadprirodzených javoch objavovali namosúrené čiernovlasé dievčatká, kreatúry, ktoré som mal možnosť vidieť tu sú kapitola sama o sebe. Záver filmu je značne chaotický, postavy viac menej nezaujímavé, v rámci odnože o hororovej haunted house ide o (pod)priemer.(27.5.2010)

 • J*A*S*M
  ***

  Vůbec ne špatné, spíš naopak. Po formální stránce je film velice povedený, triky jsou uspokojivé, atmosféra místy (převážně zpočátku) opravdu dobrá a ani příběh mě vysloveně neurazil (najde se i několik zajímavých nápadů). Na čem však snímek hodně ztrácí, je nijaká hloubka postav, neboť všechny beze zbytku zapadnou do typových škatulek jako podivné děvče, nebojácný černoch, starostlivý otec atd. No a s tím se v dnešní době špičkový horor udělat nedá. Monstra se neobjevují moc často, většinou jsou pak důmyslně skryta ve tmě, takže budí docela respekt (vypadají jako z metalového videoklipu... nj Lordi). Dal bych čtyři hvězdy, nebýt podivného (a podivně zpracovaného) konce, po němž jsem byl chvíli trochu zaskočený... ale celkový dojem z filmu je rozhodně příznivý. 65%(13.6.2008)

 • 666teen
  *

  Finští LORDI jsou doma zřejmě opravdu hvězdy. Celej tenhle kousek je jedno velké PR, které slouží jen k tomu, aby se jednotliví členové mohli chlubit, kdo z nich má hezčí plastovou tlamu....Děj je slabej a chutnej jako odvar z Rudého Práva.(20.12.2008)

 • Politik
  *

  Už nevědí jaké horory natáčet, obětují se všichni kvůli retardované holčičce, ta však dokáže jaksi vrátit čas zpět a "všechno napravit", hororově je to pěkné na vyvolání strachu, ale jinak film nemá žádný hlubší smysl. Pouze ta sestřička, jméno herečky neznám, je až zářivě pěkná :-) Prostě moc zombíků, různých oblud a živých mrtvol, nuda...(26.12.2008)

 • HAL
  **

  Heavy metalová skupina Lordi natočila už spoustu videoklipů a zjevně je to strašně bavilo, takže se postarala i o celovečerní film... samozřejmě se svými členy v hlavní roli. Dark Floors se ale od jejich klipů diametrálně liší v několika dosti důležitých věcech, protože klipy se hororové tematiky drží jen formálně a do temných záběrů a "děsivých" podtónů zasazují spolu s uberbéčkovými monstry tuny nadsázky a vtipu, takže ve výsledku vytváří vynikající parodii na staré horory o démonech z hlubin požírajících nebohé smrtelníčky. Což nepřekvapivě velice sedí k jednoduchému, ale melodickému a docela chytlavému heavíku který Lordi hrají. Film, který s nimi vznikl, ale na komediální prvky a nadsázku kašle a snaží se tvářit jako vážný a napínavý horor... což samozřejmě s monstry co by rozesmály i pětiletého caparta tak trochu nejde, ať už je režisér utopí ve tmě sebevíc. Když odhlédnu od směšných záporáků, tak zůstane slušně řemeslně zrežírovaná duchařina/vyvražďovačka s převelice hloupým scénářem naplňujícím do detailu všechny žánrová klišé na které si lze vzpomenout. Všechny postavy jsou totálně jednorozměrné a už z jejich charakteristik je jasné, kdo nejspíš přežije a kdo je pouhý cannon fodder (klaďák, drsňák, sexbomba, nesympatický idiot, senilní dědek který jediný ví co se děje ale nikdo mu nevěří a divná holka na vozíku která za všechno může). A kde není aspoň trochu zajímavý děj, není ani napětí, ani zábava... takže pro nefanoušky těšící se na každý výstup svých oblíbenců jde jen o další z mnoha podprůměrných hororů. 4/10(19.8.2008)

 • - Ještě 5 let od uvedení se jednalo o nejdražší finský horor. (Cheeker)

 • - Příšery vystupující ve filmu jsou ve skutečnosti členové finské skupiny Lordi ve svých tradičních převlecích. (JSSVLVKMK)

 • - Logo a obal filmu bylo navrženo členy hudební skupiny Lordi. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace