poster

Temné patro

 • Finsko

  Dark Floors

Fantasy / Horor

Finsko / Island, 2008, 84 min

Scénář:

Pekka Lehtosaari

Hudba:

Ville Riippa

Hrají:

William Hope, Leon Herbert, Ronald Pickup, Philip Bretherton, Noah Huntley, Dominique McElligott, Skye Bennett, Mr. Lordi, Kita, Amen, Ox, Awa, Jussi Haukkamaa, Hilla Haukkamaa, Hugo Haukkamaa, Johanna Jalas, Jetta Eklöf, Joel Strömfors, Emmi Liulia, Jonna Kinnunen, Jani Halonen, Jarmo Korteniemi, Minna Kuusisto, Niko Männikkö, Jari Sarja, Jarmo Saurio, Laura Faarinen, Anniina Keiskander, Mitta Keskittalo, Mari Liimatainen, Milla Suoraniemi, Armi Tenkula, Hannu Tihinen, Teemu Tuohimaa, Mikael Gustafsson, Juha Helminen, Elina Korhonen, Linda Kuha, Maija Laiho, Katri Liimatainen, Jari Meistamo, Tuomas Merilä, Kari Meriläinen, Antti Tuomaala, Ilekka Ylittie, Sami Vainkainen, Hanne Saarikoski, Iiris Mikkonen, Kimmo Hietala, Antti Ahokoivu, Mikko Heikura, Jukka Koskinen, Kersti Kirjalainen, Kati Köykka, Jyri Niskanen, Leila Soikkonen, Mikko Strommer, Petri Thlikainen, Sami Vasanen, Maija Lahio, Paivi Kangasniemi, Eero Suorsa, Eveliina Haataja, Sami Vantti, Antti Napankangas, Jussi Hakkila, Ulla Hämeenaho, Tiina Jakunen, Salla Juntunen, Mari Kurkimaki, Kati Kurkimaki, Heidi Kaariala, Hilla Moilanen, Tuukka Myllymaki, Jaana Vahtola, Juha Virranniemi, Sami Vaisanen, Ilkka Ylitie, Marika Lamberg, Asko Aho, Matti Harju, Aki Kontio, Harri Makela, Juhana Pirnes, Ari Pullianen, Lauri Sallamo, Kaisa Vainio, Elina Vammavaara, Altti Vetlainen, Paivi Komulainen-Vuoti, James Bennett, Niina Willman, Eros de la Gomorra, John Calton, Maggy Fellman, Mika Haapaniemi, Paula Haarala, Terhi Itkonen, Eine Kakkonen, Kati Kinnunen, Kim Kreus, Antti Kuussalo, Krista Lehtoranta, Janne Miettinen, Ossi Mykkänen, Antti Näyhä, Saara Ovaska, Lasse Sipila, Mikko Takala, Tero Tittanen, Linda Toye, Tanja Turtianen, Aretta Vahala, Janna Vahtola, Toni Vainikainen
(další profese)
 • obitus
  odpad!

  Dejte někdo proboha ty malý náně červenou tužku!(2.1.2009)

 • AngelAngie
  **

  Musím říci, že film jsem si pustila cca kolem půlnoci a z prvu byla atmosféra hodně strašidelná a já se bála, měla jsem otevřené okno a jakmile se mi začaly třást zatahovačky, tak mě hezky zamrazilo, do toho sem tam kapání kohoutku, jáááj, to nebylo zrovna to nejlepší, co jsem mohla udělat .. :) Jak už jsem psala, ze začátku ta atmosféra byla opravdu skvělá a ono nemocniční prostředí na mě působilo samo o sobě dost ponuře, bílé chodby, dívka křičící stále dokola, že chce červenou pastelku. Chyba a to obrovská ale nastala ve chvíli, kdy se objevilo první strašidlo, tohle se tvůrcům opravdu nepovedlo. Kdyby tohle byla čistá duchařina, budiž, i když by se i tak jednalo o už mnohokrát omíjený námět, ale takhle? To neee .. pro koho bylo tohle cílený? Pro malé děti? Ale, ale, vždyť takovou přístupnost ten film ani nemůže mít. Pro dospělé? Koho by ale takové příšerky vystrašily? Mě tedy ne, chtělo se mi smát a to se mi nestalo u hororu už poměrně dlouho. Herci byli opravdu podivně prkenní, ale to se dalo očekávat hned, takže to bych opomenula, ona sestřička mi dost připomínala odbarvenou Megan Fox, takže aspoň se bylo na co koukat. Škoda, opravdu ze začátku jsem v tom viděla víc, mohlo to tak pokračovat, bohužel se tak nestalo .. aspoň, že kamera občas stála za to a nejvíc ze všeho se mi líbilo prolínání času, viz. zopakovaná scéna se střelbou.(18.9.2008)

 • Mi Nü-Chai
  *

  Slátanina v hezkém kabátku opuštěné strašidelné nemocnice. Škoda, že tam vlastně vůbec nestraší, jen se tam občas producírují ohavní členové jedné z nejhorších kapel na světě.(2.4.2010)

 • Ruut
  **

  Co je platný překrásný vizuál, velmi podobný Silent Hill a to včetně měnění bílé reality za černou temnotu, když to ostatní je odpadní. Levné digitalní trikové monstra jsou spíše k smíchu než k podušení. Chybí naprosto tempo a to se přitom pořád něco děje. Jenže pomaloučku, polehoučku. Tak to vypadá když břídil kopíruje mnohem zručnějšího filmaře.(11.4.2009)

 • Pumiiix
  ***

  Prvních zhruba 40minut velice podařených, dobře navozená atmosféra, zajímavý příběh, béčkoví herci. Vizuální stránka nemocnice po „hell upgradu“ velice povedená a temně mrazivá. Monstra se objevovala zřídka, triky byly slabší – zvláště u duchů, kteří mi nepřišly vůbec strašidelní. Nejvíc celkový film zpackal nepovedený závěr a slabé vyvrcholení, taky navíc docela wtf? 6/10*(31.7.2008)

 • - Příšery vystupující ve filmu jsou ve skutečnosti členové finské skupiny Lordi ve svých tradičních převlecích. (JSSVLVKMK)

 • - Ještě 5 let od uvedení se jednalo o nejdražší finský horor. (Cheeker)

 • - Logo a obal filmu bylo navrženo členy hudební skupiny Lordi. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace