poster

Temné patro

 • Finsko

  Dark Floors

Fantasy / Horor

Finsko / Island, 2008, 84 min

Scénář:

Pekka Lehtosaari

Hudba:

Ville Riippa

Hrají:

William Hope, Leon Herbert, Ronald Pickup, Philip Bretherton, Noah Huntley, Dominique McElligott, Skye Bennett, Mr. Lordi, Kita, Amen, Ox, Awa, Jussi Haukkamaa, Hilla Haukkamaa, Hugo Haukkamaa, Johanna Jalas, Jetta Eklöf, Joel Strömfors, Emmi Liulia, Jonna Kinnunen, Jani Halonen, Jarmo Korteniemi, Minna Kuusisto, Niko Männikkö, Jari Sarja, Jarmo Saurio, Laura Faarinen, Anniina Keiskander, Mitta Keskittalo, Mari Liimatainen, Milla Suoraniemi, Armi Tenkula, Hannu Tihinen, Teemu Tuohimaa, Mikael Gustafsson, Juha Helminen, Elina Korhonen, Linda Kuha, Maija Laiho, Katri Liimatainen, Jari Meistamo, Tuomas Merilä, Kari Meriläinen, Antti Tuomaala, Ilekka Ylittie, Sami Vainkainen, Hanne Saarikoski, Iiris Mikkonen, Kimmo Hietala, Antti Ahokoivu, Mikko Heikura, Jukka Koskinen, Kersti Kirjalainen, Kati Köykka, Jyri Niskanen, Leila Soikkonen, Mikko Strommer, Petri Thlikainen, Sami Vasanen, Maija Lahio, Paivi Kangasniemi, Eero Suorsa, Eveliina Haataja, Sami Vantti, Antti Napankangas, Jussi Hakkila, Ulla Hämeenaho, Tiina Jakunen, Salla Juntunen, Mari Kurkimaki, Kati Kurkimaki, Heidi Kaariala, Hilla Moilanen, Tuukka Myllymaki, Jaana Vahtola, Juha Virranniemi, Sami Vaisanen, Ilkka Ylitie, Marika Lamberg, Asko Aho, Matti Harju, Aki Kontio, Harri Makela, Juhana Pirnes, Ari Pullianen, Lauri Sallamo, Kaisa Vainio, Elina Vammavaara, Altti Vetlainen, Paivi Komulainen-Vuoti, James Bennett, Niina Willman, Eros de la Gomorra, John Calton, Maggy Fellman, Mika Haapaniemi, Paula Haarala, Terhi Itkonen, Eine Kakkonen, Kati Kinnunen, Kim Kreus, Antti Kuussalo, Krista Lehtoranta, Janne Miettinen, Ossi Mykkänen, Antti Näyhä, Saara Ovaska, Lasse Sipila, Mikko Takala, Tero Tittanen, Linda Toye, Tanja Turtianen, Aretta Vahala, Janna Vahtola, Toni Vainikainen
(další profese)
 • Darth Sidious
  ***

  Lordi si vytvořili vlastní propagační film. Stejně jako Cradle of Filth svůj Cradle of Fear. Takové příliš jednoduché, ale zábavné. Pointa filmu není špatná. Takový průměr. 65%.(2.8.2010)

 • Mordenroth
  ***

  Predstavte si Silent Hill s menej zrozumiteľným scenárom, kulisy malého mestečka vymeňte za nemocničné chodby, zabudnite na hustú atmosféru a zmierte sa s topornými hereckými výkonmi (jediný, kto ma presvedčil bol William Hope). Za relatívne veľa peňazí (4,300,000 €) v tomto prípade dostanete len málo kvalitnej horrorovej muziky... Nebyť však tohto filmu, možno nikdy by som sa nedozvedel o existencii fínskej kapely Lordi. 50%.(19.2.2009)

 • kinderman
  *

  Rocková skupina Mr Lordi přišla s ideou na horor, který moc smyslu nedává (vlastně nedává smysl vůbec žádný), ale ve kterém se její členové mohli objevit ve svých typických maskách. Kdo vydrží až do závěrečných titulků, zjistí, že jejich hudba oplývá stejnou uměleckou náročností jako scénář. Nebo jako hudba našich Katapultů.(9.1.2009)

 • HAL
  **

  Heavy metalová skupina Lordi natočila už spoustu videoklipů a zjevně je to strašně bavilo, takže se postarala i o celovečerní film... samozřejmě se svými členy v hlavní roli. Dark Floors se ale od jejich klipů diametrálně liší v několika dosti důležitých věcech, protože klipy se hororové tematiky drží jen formálně a do temných záběrů a "děsivých" podtónů zasazují spolu s uberbéčkovými monstry tuny nadsázky a vtipu, takže ve výsledku vytváří vynikající parodii na staré horory o démonech z hlubin požírajících nebohé smrtelníčky. Což nepřekvapivě velice sedí k jednoduchému, ale melodickému a docela chytlavému heavíku který Lordi hrají. Film, který s nimi vznikl, ale na komediální prvky a nadsázku kašle a snaží se tvářit jako vážný a napínavý horor... což samozřejmě s monstry co by rozesmály i pětiletého caparta tak trochu nejde, ať už je režisér utopí ve tmě sebevíc. Když odhlédnu od směšných záporáků, tak zůstane slušně řemeslně zrežírovaná duchařina/vyvražďovačka s převelice hloupým scénářem naplňujícím do detailu všechny žánrová klišé na které si lze vzpomenout. Všechny postavy jsou totálně jednorozměrné a už z jejich charakteristik je jasné, kdo nejspíš přežije a kdo je pouhý cannon fodder (klaďák, drsňák, sexbomba, nesympatický idiot, senilní dědek který jediný ví co se děje ale nikdo mu nevěří a divná holka na vozíku která za všechno může). A kde není aspoň trochu zajímavý děj, není ani napětí, ani zábava... takže pro nefanoušky těšící se na každý výstup svých oblíbenců jde jen o další z mnoha podprůměrných hororů. 4/10(19.8.2008)

 • CANNIBAL
  *

  Přestože mám Lordi rád, jelikož to umí pořádně nakopnout v tomhle 'hororu' musím být nekompromisní. Prakticky to byla jen bída s nouzí. Jen se to táhlo a příběh nikde.(19.8.2014)

 • - Ještě 5 let od uvedení se jednalo o nejdražší finský horor. (Cheeker)

 • - Příšery vystupující ve filmu jsou ve skutečnosti členové finské skupiny Lordi ve svých tradičních převlecích. (JSSVLVKMK)

 • - Logo a obal filmu bylo navrženo členy hudební skupiny Lordi. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace