Roadtrip: Na love bobrov

Dobrodružný / Komedie / Romantický / Road movie

USA, 2008, 105 min (Director's cut: 129 min)

Zábavná teen-komedie se skvělym Pontiacem GTO a hromadou pěknejch buchet. Od začátku to svižně ubíhá k očekávanýmu finále, žádný velký překvapení se nekoná, ale to celkem nevadí. Prostě jsem se pobavil, i když se nemůžu ubránit pocitu, že se z toho dalo vyždímat víc. Jinak jsem viděl "normální" verzi, ale určitě se budu chtít časem podívat i na director´s cut...(15.1.2010)

Zhlédnuta unrated (129 minut) verze: Je to škoda, že komedie, která začne tak krásně originálně (skvělý proslov tvůrců) místy upadá do nudného stereotypu (prvních 30 minut). Navíc, čekal jsem od unrated verze odvázanost a scény, které by prostě neprošly do kina, ale tohle?! Co deset minut se tam objeví jedna nahá slečna (proti tomu samozřejmě nic… ;-)) ale na těch scénách je poznat, že tam jsou dodány. (Ve scénách to jde poznat i tak, že tyto slečny tam prakticky každý ignoruje.) Což znamená, že unrated verze nemá nějaké významné scény navíc (neviděl jsem cenzurovanou verzi) ale jen uměle dodanou erotiku. Jinak film se ke konci stává opravdu vtipným a místy i upřímným (v některých chvílích jsem si dokonce řekl, že by se tohle někdy mohlo stát). A proto dám ještě 70 % s tím, že kdyby místo nahých slečen přidali více humorných scén, prospělo by to filmu mnohem, mnohem více.(5.12.2010)

Vcelku příjemná záležitost se sympatickým obsazením, zejména James Marsden řádí jak šílený. Kdyby to trvalo o půl hoďky míň a mělo trošku víc podařených vtipů, klidně bych s hodnocením v rámci žánru přitlačil. Ale i tak vlastně (kupodivu) spokojenost.(21.2.2009)

Problémy s prvním zasunutím jsem řešil někdy v době mezi 17. sjezdem KSČ a 27. sjezdem KSSS, takže mi činilo menší problémy vcítit se do role poněkud nervózního joudy netrpělivě očekávajícího ztrátu panictví. Jenže vše kolem něj mě bavilo. Ať už to byl kulaťoučký babolapka Lance, neuroticky zateplený bratr Rex, či vrchol v podobě ultrasuchého židovského opraváře aut Ezekiala. Na této cestě jsem se zkrátka bavil víc, než jsem ochoten přiznat.(2.1.2012)

Tak o tom že to je zábavné nieje pochýb, ale niečo my tam tam chýbalo, aby som tomu mohol dať za 5*................... Soundtrack: 1. "Let's Get it Up" - AC/DC ,2. "Got You (Where I Want You)" - The Flys ,3. "The Moment" - X5 ft. Mr. Fang ,4. "Nasty Girl" - Nitty ,5, "All Shapes and Sizes" - The Lucky Stars ,6. "Time to Pretend" - MGMT ,7. "You Better Do Better Than That" - Candy Chase ,8. "Life is Beautiful" - Vega4 ,9. "Grand Theft Autumn/Where Is Your Boy" - Fall Out Boy ,10. "Message from Yuz" - Switches ,11. "Bang Bang to the Rock 'N Roll" - Gabin ,12. "My Perogative" - Bobby Brown ,13. "Cramming for College" - Pornosonic ,14. "Give Up?" - Hot Hot Heat ,15. "Danger Zone" - Kenny Loggins ,16. "Flying High" - Jem ,17. "Disco Inferno" - The Trammps ,18. "Atlantis" - Donovan ,19. "Can't Fight This Feeling" - REO Speedwagon ,20. "Life is Beautiful" - Vega4 ,21. "Porcupine Jacket" - Tramps and Thieves ,22. "I Don't Care" - Fall Out Boy ,(14.2.2011)