Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka

Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik

The Chronicles of Narnia: Voyage of the Dawn Treader

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2010, 108 min

Třetí Narnie a konečně atraktivně. Plavba Jitřního poutníka přináší nekonečná moře fantaskního světa včetně všech monster a ostrovů v nekonečných dálkách. První půlka funguje jako "třetí" průvodce Narnií, ale mě ji dost kazil protivný nováček v posádce z našeho světa. Ten jeho obličej dává vzpomenout na obrázky dětí po srážce s betonovou zdí, ale proč ne. Druhá půlka již nabízí zajímavější příběh i svět, který konečně připomíná svůj žánr fantasy. Tajemné ostrovy, čarodějové, neviditelná stvoření a domy... a finále, které někomu připomene Krotitele duchů:). Bezproblémová zábava především pro mladší, které ale závěrečný souboj může trochu vyděsit (ta "hadí zrůda" se povedla).(6.2.2011)

• predators

Tak tady už se ždíme jenom ze jména! Největší a snad jedinou radost by mohli mít fanoušci baníku, protože takové dýmovnice by se jim náramně hodily. Taky by mě zajímalo, kdo proboha vybíral ty piškoty? Strašný vkus, brrrr! Ten malý prcek je fakt na pěst a nezachrání to ani jeho rolička draka. Vůbec, všechny questy jsou na hubu. Co těch sedm mečů, ti jednonozí pitomci, pomatení mysli zlatou horečkou, obětování loďky plné lidí nějakému mračnu nebo příhodička "zrcadlo, kdo je tu nejkrásnější?"! A tak bych mohl pokračovat až k samotnému srdceryvnému loučení, které mělo diváka dojat k slzám. Nuž, ani to se nepodařilo! V zájmu zachování pevného zdraví všech inteligentních diváků doufám, že na další díl už z výdělků jedničky nezbylo, a že se zase nenajde nějaký trouba, který by se jej rozhodl financovat. 30%(13.3.2011)

Tak aj v tretom dieli je vysoká dávka vizuálnych efektov no dej sa ťahá už v inom štýle ako prve dva dieli. Dej je temnejší, zaujímavejší ale pre mňa o niečo slabší ako v prvých dvoch dieloch a taktiež mi tu veľmi chýbal soundtrack z jednotky a dvojky.(24.1.2011)

Tak mame tu novyho rezisera, ale ze by se to nejak promitlo na kvalite filmu se rict neda. Je to proste na zhruba stejny urovni, nicmene to v mym pripade znamena vcelku v pohode. Je fajn, ze si Apted uvedomil, ze tu jde hlavne o Narnii, takze se zbytecne nesere v Londyne a behem deseti minut uz uhani lod po mori. Takze tenhle dil zlehka pripomina Piraty z Karibiku. Co se tyce pribehu, trailer to prezentoval jako hromadu zaporaku a velkejch bitev, ale nic z toho se ve vysledku nekona. Bitek tu par je, dostanou se ke slovu i novy potvory typu drak, nejaky sulini s jednou nohou a podobne, ale rozhodne tu neni zadna velka bitva dvou armad a podobne. Ale tak nejak to ani nevadi, film nema ani dve hodiny, takze na nejaky dlouhy okecavani neni cas a jelikoz se lod plavi po ruznejch ostrovech, je to i dostatecne zajimavy. Skoda, ze tu vlastne neni zadnej hlavni zaporak, i kdyz zaverecna bitva se vcelku povedla. Co se tyce technicky stranky, triky neurazi, ale ani nenadchnou, hudba je stejna jak v minulejch dilech a herci ujdou. Samozrejme krome hyper otravnyho novyho malyho zmrda. Takze celkove docela fajn fantasy, navic s trochu drsnejsi atmosferou a na tech 110 minut slusna zabava.(22.1.2011)

• LiVentura

Proč ne... Aslan coby Bůh...a lidské děti zachraňujíc pohádkový svět Narnianů.. :-)(28.5.2013)

• - Na závěr producent Adamson shrnuje za všechny: „První film je o vzniku Narnie. Děti znovu přinesou do tohoto světa těžce zkoušeného zlou Bílou čarodějnicí naději. Jsou tam barvy a světlo a před diváky se otvírá nový svět. Druhý díl představuje temnější svět, který ožije díky dětem Pevensieových. A náš nejnovější se vrací zpět k prvnímu dílu. Také objevujeme nový svět. Kouzlo je zpět.” (pavlikv)

• - Mezi prvním a druhým filmem uplynulo v Narnii 1 300 let a sourozenci Pevensieovi zestárli o jediný rok. Mezi druhým a třetím dílem však uplynulo 14 let, avšak sourozenecké duo bylo opět o jediný rok starší. (pirate)

• - Mezi filmem a knihou lze najít několik rozdílů. Ve filmu například dostane posádka za úkol položit sedm mečů na Aslanův stůl, aby porazili zelenou mlhu. V knize se však tyto meče vůbec nevyskytují. (Lokitre)