Je hrozná smůla, že ve chvíli, kdy většině diváků došla s Timem trpělivost, přišly právě Dark Shadows. Mistra podivína mám totiž rád a příběh Barnabase Collinse mi přijde lepší než rychle vyprchávající Alenka i burtonovštější než hodně vydařený Sweeney Todd. Na Collinwoodu se totiž děje spousta vylomenin, u kterých žasnu nad režisérovou fantazií nebo se jen těžko bráním smíchu. Johnny Depp funguje jako netypický hlavní hrdina bez mrknutí oka a zbytek filmu si pro sebe i na menším prostoru krade pubertální princezna Chloe Moretz. Na vlnách Elfmanova soundtracku jsem tak doplul až na 90% s menší rezervou pro odstup a další projekci. Ale takovou pecku jsem ani přes vysokou míru natěšení nečekal.(30.5.2012)

Černobílá už nikdy nebude tak barevná. Postavy úplně nefungují, atmosféra je sice skvělá, ale jde trochu cítit, že tvůrci k tomu nepřistupovali s láskou jako u Mrtvé nevěsty Tima Burtona.(14.11.2012)

• MrHlad

Smysl nedávající hovadina, jejíž postavy se chovají do jedné jako úplní idioti. Nebo je idiot režisér. Každopádně od Burtona už nikdy v životě nechci nic vidět a doufám, že do konce života bude točit reklamy na Prostenal.(8.5.2012)

Addamsova rodina meets True Blood. Skvělá, odlehčená, light verze Burtonova pojetí gotického hororu. Gotická mýdlová opera, přesně ve stopách někdejšího kultovního seriálu... Staromilská okázalost odkazující k úsvitu televizní zábavy. Zjevně nedoceněný film...(21.9.2012)

• xxmartinxx

Kdyby chtěl někdo zparodovat Burtona tím, že nabídne to nejhorší z něj zahnané do extrému, bude to vypadat přesně takhle. Naprosto pohromadě nedržící mišmaš. Nudné postavy, které v lepším případě nedělají nic, v horším věci, které nedávají smysl, vyšeptalý klišoidní humor a neexistující emoce. Nejhorší film Tima Burtona!(7.5.2012)

• - Hůl Barnabase Collinse (Johnny Depp) je „pozůstatkem“ z původního seriálu. Má stejný design a je jen trochu pozměněná. (Timy68)

• - Scéna s duchem Josette DuPres (Bella Heathcote) byla natáčena ve vodní nádrži. (R´Hell)

• - Po filmu Lůno (2010) se Eva Green a Hannah Murray sešly již u druhého projektu. (R´Hell)