Hravější Tim Burton, jenž tentokrát rezignuje na temnotu a převážně se baví. Slepí fanoušci mu to budou vyčítat, místo aby ocenili jeho tradiční lásku ke kreaturám, které mají v jeho filmech vždy větší právo na štěstí, než obyčejní lidé. Ano, poslední třetina díky přehršli efektů a vizuálních atrakcí moc nefunguje. Osudová láska je nezajímavá holka, jíž by NIKDO nedal přednost před sexy dračicí Evou Green. Ale Depp je vynikající, atmosféra sedmdesátek výborná a fórů dostatek, aby vůbec nevadilo, že jich několik vyzní do ztracena. A kdyby mi někdo tvrdil, že tohle není Burton, pak se ptám: Co na to Beetlejuice? Více zde.(7.5.2012)

Je to Burton a zároveň není, jeho styl zbožňuju - žádné fóry vyvolávající salvy smíchu se nekonaly,ale rozhodně se nedá říct,že by to nebylo vtipné. Někdy možná až kýčovitě, ale bylo. Film se líbil i mým rodičům, a to už je dost co říct, protože o Burtonovi jinak smýšlí jako o magorovi, který točí pro další magory jako jsem já :) Sice hodnocení jinak tolik nehrotím, ale podcenění tak dobrého filmu nechápu (Dark Shadows jsou na úplně jiném levelu,než takové Stmívání,ale rozdíl v hodnocení tam tolik není!WTF?).Podle komentářů někdo očividně dost nepochopil tu nadsázku, s jakou se film divá na upíry a podobná zvěrstva. Jen proboha nekoukejte na ten obzvlášť nevyvedený dabing, v originále to má kouzlo:-). Mimochodem Johnny byl ve své roli úchvatný a Eva Green jakbysmet (blond jí navíc fakt sluší).Něco tak ujetého jsem přesně potřebovala .(16.9.2012)

Trochu mi ta Timova komická stránka, která se pořád a pořád a pořád opakuje, začíná vadit. Film je pěkný, zábavný, výpravný i poučný, ale dohromady mě na něm zaujala jen stále krásná Michelle a celkem parádní domek :-) Jinak průměr. Škoda...(14.9.2012)

• - Scéna na „Vdovském vrchu“ byla točena před zeleným plátnem. (Jackie21099)

• - Na scénáři se podílel Dan Curtis, který pracoval jako scenárista na scénáři dřívější seriálové verze. (kriticom)

• - Studio Warner Bros koupilo práva na remake seriálu již v roce 2007, ale záhy byl Hollywood paralyzován stávkou scenáristů, která projekt na několik let oddálila. (DivX)