Technicky neuvěřitelně vypiplaná, praštěná a svým způsobem hříšně svůdná až sexy blbinka, která je bohužel NAPROSTO ZBABRANÁ, pokud jde o cokoliv, co souvisí s příběhem... K čemu je pak platné, že herci jsou bez výjimky výteční, když to všechno stejně nakonec zase skončí u rozbouřeného příboje tříštícího se o skaliska...(1.10.2012)

Dokud Burton pouze exhibuje se svými klasickými trademarky (Johnny, Helena, bizarní vizuál i humor), tak se ještě dá mluvit o slušném průměru. Ovšem jakmile rozjede směšné akční finále, které je navíc absolutně ochuzené o nějaké emoce, tak se definitivně potvrzuje fakt, že jeho návrat do první ligy se znovu odkládá. Od ještě většího průseru ho zachraňuje především ďábelská Eva Green, která je i jako blondýna neskutečně sexy. Tento ojedinělý přírodní úkaz jsem si dovolil označit jako Paradox Evy Green.(15.11.2014)

Je to Burton a zároveň není, jeho styl zbožňuju - žádné fóry vyvolávající salvy smíchu se nekonaly,ale rozhodně se nedá říct,že by to nebylo vtipné. Někdy možná až kýčovitě, ale bylo. Film se líbil i mým rodičům, a to už je dost co říct, protože o Burtonovi jinak smýšlí jako o magorovi, který točí pro další magory jako jsem já :) Sice hodnocení jinak tolik nehrotím, ale podcenění tak dobrého filmu nechápu (Dark Shadows jsou na úplně jiném levelu,než takové Stmívání,ale rozdíl v hodnocení tam tolik není!WTF?).Podle komentářů někdo očividně dost nepochopil tu nadsázku, s jakou se film divá na upíry a podobná zvěrstva. Jen proboha nekoukejte na ten obzvlášť nevyvedený dabing, v originále to má kouzlo:-). Mimochodem Johnny byl ve své roli úchvatný a Eva Green jakbysmet (blond jí navíc fakt sluší).Něco tak ujetého jsem přesně potřebovala .(16.9.2012)

[imdb: 6.4/10] | me: Svojská komédia, ktorá však svoj potenciál nenaplnila podľa očakávaní. Obsadenie ako aj atmosféra predstavujú hlavné plusy, ale celkový náboj nie je vôbec taký silný. Chýbajú tomu grády, chýba tomu duša. Film zbehne, pár krát sa zasmejeme ... ale nič hlbšie nezanechá a človek si okrem Alice Cooper-a po čase nebude aj tak nič iné pamätať. Štýlovo a herecky je to Burtonovka ako vyšitá, ale ten spirit tam tentokrat proste chýba. [3 *] Every year I get half as pretty and twice as drunk. (4.10.2012)

Už jen pramalé radosti přináší v posledních letech Tim Burton. Ten kdysi tak půvabně divný chlapík naneštěstí propadl továrně, které začal otrocky sloužit. Pokud tady někdo potěší (vyjma kostýmů a docela slušné atmosféry), tak energická Eva Green. Hraje poměrně málo, ale když už na něco kývne, její oči a sex-appeal zaručí moc fajn zážitek.(2.1.2016)