• Marigold

Burton vyvanul a nezbyla nic než hromada make upu, pěkných kulis a kdysi emotivních témat. Více než co jiného je postava Barnabáše neúmyslnou autorskou sebereflexi filmaře, který od Sweeney Todda jen saje z vlastních tepen a honí se za přízraky minulosti.(10.5.2012)

• akisha

Největší problém filmu je, že jsou dva. Vlastně tři. Jako nejhorší vidím fakt, že to žánrově je všechno a nic. Barnabasovo vraždění hipízáků mi vtipný nepřišlo. Sympatizoval by někdo s Ichabodem, kdyby si uprostřed filmu zabil pár vesničanů, protože například "slyší hlasy" nebo tak podobně? Divák pak neví, na co se naladit, tak se nenaladí na nic. Dál - vtipy. Co to bylo za vtipy? Kdy přesně měly bejt vtipný? A měly vůbec bejt vtipný? A byly to vlastně vtipy? Celkem se povedly tak tři. Pak tu máme herce. Všichni přehrávaj. Možná, že v Burtnovkách herci prostě tak trochu přehrávaj, ale tady přehrávaj moc a leze to na nervy, hlavně pak u Chloe Moretz a Evy Green. Nevadila mi pouze Michelle Pfeiffer. Teď vedlejší nedostatky, jako například profláklý Burtnovský schémata a šablony, který se tady nijak neosvěžujou nebo inovujou, ale jsou furt stejný. Dokonce snad i ten kluk, co hrál Barnabasovo mladší já, vypadal jako dvojník mladšího já Ichaboda Cranea. To bylo schválně? A průhledná Bella Heathcote taky nic moc. Zmiňovat známou věc, že polovina nakousnutejch témat nebo postav není vůbec vysvětlená, už je možná zbytečný. A ještě ke všemu je to celý děsně nudný. Snad se Burton ještě časem zvetí...(25.9.2012)

Co se Vám na tom zase páni odborníci nelíbí, co? Pokaždé, když jdu na jeho film, tak je mi jasné, že to bude neortodoxní příběh...a ono tomu opět tak je. Někdy točí film, aby si nějakou škváru vydělal, jako třeba Planeta opic. No a někdy si prostě a jednoduše splní jeden z řady snů, které se mu v portfóliu stále sčítají. A co, že film stál 150 milionů dolarů, když to zamáznul pan produkční Johnny Depp, který ještě má tak potřebu řešit peníze. Mně se Temné stíny moc líbili. Bylo v nich přesně to, co jsem si přál...a co, že to všecko bylo hrozně vokaté. Postavy neměly chybu, herci je zahráli naprosto fantasticky, hudba mě také neuvěřitelně bavila, atmosféra byla opět parádně kouzelná a příběh byl přesně takový, jaký bych od Tima očekával. Ani, co se týče vizualizace, nemám výhrady. Já fakt nevidím jediný závažnější problém. U Tima se mi ještě líbí i to, že do filmu zve buď známé, ale jedinečné tváře nebo neokoukané a originální herce. A ani tady nezklamal. Všecko na tom filmu mi nádherně sedlo. A i když nebyl nijak zvlášť originální a některé scény bych klidně i vynechal, já jsem se u něj bavil. A když už nic jiného, tak Eva Green každýmu chlapovi musela udělat obrovskou radost.(16.5.2012)

Film se s přibývajícím časem úplně rozpadá, postavy se z ničeho nic vynořují (zřejmě se Tim vždycky zalekl, aby na nějakou postavu nezapomněl, tak ji rychle v nějaké další scéně vytáhne a jede se dál) a pak zase mizí. Nejtrefněji to napsal kolega Lima, protože tohle mělo především komediální potenciál (když se někdo probere po 200 letech v jiné době, tak by přece nemělo být zase tak těžké z toho nějaké ty fórky vydojit). Místo toho zde občas vypadne regulérní hororová scéna, občas romantická atd. Do očí bijící je nelogické chování některých postav. Barnabas potká letmo Vicky ale již se do ní stihne zamilovat, aniž by spolu prohodili byť jen jediné slovo. Barnabas stojí na pobřeží, příjde k němu Vicky s kterou si vymění sotva několik vět, ale již si spolu skvěle rozumí a takhle bych mohl pokračovat. Není to přitom o tom, že bych byl nějaký náročný nebo něco podobného. Prostě film je pitomina na entou, která nedává ani trošku smysl. Co tím básník vlastně chtěl říct? Děj filmu bych raději ani nekomentoval, zkrátka Burton mě zklamal již podruhé za sebou a to docela hodně bolí od režiséra, jehož filmy pro mě znamenaly většinou tutovku dobrého zážitku. Nebýt vizuální stránky, kterou Tim krajně odfláknul (přesto to na konkurenci bohatě stačí), bylo by mé hodnocení ještě menší než 30%. PS: Burtona vyndávám ze svých oblíbených režisérů. PS2: Druhá projekce přecejen činí příběh mnohem koukatelnějším. Depp je poměrně fajn, vtipnějších scén přibylo a příběh již drží mnohem více pohromadě. 65%(20.9.2012)

• MrHlad

Smysl nedávající hovadina, jejíž postavy se chovají do jedné jako úplní idioti. Nebo je idiot režisér. Každopádně od Burtona už nikdy v životě nechci nic vidět a doufám, že do konce života bude točit reklamy na Prostenal.(8.5.2012)